Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Από σήμερα στην παρέα.Ευτυχης κάτοχος.Εδωσα την τελευταία παντόφλα που δούλευα και κατέβηκα σε λογικό μέγεθος και σούπερ κάμερα.. ..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Από σήμερα στην παρέα.Ευτυχης κάτοχος.Εδωσα την τελευταία παντόφλα που δούλευα και κατέβηκα σε λογικό μέγεθος και σούπερ κάμερα.. ..

 

Welcome !

Ποια ηταν η παντόφλα; :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εχω το galaxy s7 και θελω να κατεβασω ηχο κλησης.Το κατεβαζω λοιπον στο drive(αφου απο αλλου δε με αφηνει?) και μετα παω στουσ ηχους κλησης του τηλεφωνου και κατω κατω πατω προσθηκη ηχου και απο το drive επιλεγω τον ηχο....και ενω φαινεται οτι το κατεβασε, οταν παω στους ηχους κλησης δεν φαινεται ο συγκεκριμενος ηχος που κατεβασα.Κατι παιζει με τα δικαιωματα του drive αλλα δεν το εχω βρει......Καμια ιδεα κανεις?

Ευχαριστω

 

Γιατί δεν δοκιμάζεις το zedge

 

 

Δεν υπάρχει τίποτα εκεί μόνο τα δίκτυα που είχα κατά καιρούς συνδεθεί. Αλλά δεν λέω αυτό. Όταν περπατάω στο δρόμο σκάει μήνυμα σύνδεση φον και αν πατήσω βγαίνει μια σελίδα της κοσμοτε. Νταβατζιλικη ήμαρτον

Το cosmote wi-fi fon, αν είσαι συνδρομητής της Cosmote στο σπίτι, σου επιτρέπει να συνδέεσαι δωρεάν στο δίκτυο της Cosmote, με τους κωδικούς που έχεις σαν πελάτης της Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Είχα το Sony xa1 ultra 6 ίντσες .Βρε φίλε Καλή η κάμερα του ultra αλλά δεν περίμενα τόσο χαοτική διαφορά με το s7 στην καμερα υπερ του 7.ουτε καν υπάρχει σύγκριση...Ασε που ξεκουράστηκε το χέρι μου:-)

Πήγαινα για το edge αλλά όσοι φίλοι μου το έχουν με την πρώτη πτώση έχουν σπάσει όλοι τις οθόνες....μακρυα

.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει η γυναίκα μου το Α3 2017 με Android 7.1 (ή 7 δεν ξέρω) και έχει την επιλογή dual messenger στις ρυθμίσεις σε διάφορες εφαρμογές όπως το Viber. Να έχεις διπλό προφίλ δηλαδή κλπ... Στο S7 γιατί δεν έχουμε αυτή την δυνατότητα;;;

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει η γυναίκα μου το Α3 2017 με Android 7.1 (ή 7 δεν ξέρω) και έχει την επιλογή dual messenger στις ρυθμίσεις σε διάφορες εφαρμογές όπως το Viber. Να έχεις διπλό προφίλ δηλαδή κλπ... Στο S7 γιατί δεν έχουμε αυτή την δυνατότητα;;;

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα τα έχουμε με ορεο αυτα.ριξε μια ματιά στο νήμα του s7 edge έχω ποστάρει τι θα έχει η ορεο.κοιτα από σελίδα 986 κ μετά

Edited by antriou23
T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους..ακομη ενα tempered glass δευτερο στη σειρα πηγε στα σκουπιδια..λογω θηκης...τι γινεται τελικα υπαρχει καποιο για το κινητο να μη πεταμε τα λεφτα μας τσαμπα που να ταιριαζει ξερει καποιος..η να το αφησω χωρις tempered glass θα παθει κατι η οθονη απο τη χρηση?τωρα που το εχω χωρις προστασια οθονης η αποκριση του ειναι απιστευτη..πεταει..αλλο κινητο εντελως αλλα αν υπαρχει κατι καποιος να ξερει..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους..ακομη ενα tempered glass δευτερο στη σειρα πηγε στα σκουπιδια..λογω θηκης...τι γινεται τελικα υπαρχει καποιο για το κινητο να μη πεταμε τα λεφτα μας τσαμπα που να ταιριαζει ξερει καποιος..η να το αφησω χωρις tempered glass θα παθει κατι η οθονη απο τη χρηση?τωρα που το εχω χωρις προστασια οθονης η αποκριση του ειναι απιστευτη..πεταει..αλλο κινητο εντελως αλλα αν υπαρχει κατι καποιος να ξερει..

 

Δεν έχω κάποιο να προτείνω... Αλλά ναι θα σου κάνει αράχνες θα φαίνονται με τον ηλιο κ γρατσουνιες με τον καιρό αν μπει σε τσέπη με κλειδιά ή κέρματα κάνει εύκολα.. Κ στη θάλασσα με άμμο κάνει για πλάκα.. Κ φυσικά δεν πρέπει να σου πέσει γιατί οι πιθανότητες δεν είναι με το μέρος σου.. Αν σου βγάλει θέμα με burn in πας κ αλλάζεις οθόνη δωρεάν κ δεν θα έχει καμία γρατσουνιά

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους..ακομη ενα tempered glass δευτερο στη σειρα πηγε στα σκουπιδια..λογω θηκης...τι γινεται τελικα υπαρχει καποιο για το κινητο να μη πεταμε τα λεφτα μας τσαμπα που να ταιριαζει ξερει καποιος..η να το αφησω χωρις tempered glass θα παθει κατι η οθονη απο τη χρηση?τωρα που το εχω χωρις προστασια οθονης η αποκριση του ειναι απιστευτη..πεταει..αλλο κινητο εντελως αλλα αν υπαρχει κατι καποιος να ξερει..

 

Από την πρώτη μέρα που το πήρα, δεν έχω βάλει tempered glass, παρά μόνο μια καλή θήκη και είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Mονο μια ζελατινα samsung. η οποια δεν αφηνει φουσκαλες και δεν κινδυνευεις απο αραχνιες.και μια καλη θηκη πισω που οποια και να βαλεις δεν πεταει την ζελατινα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους..ακομη ενα tempered glass δευτερο στη σειρα πηγε στα σκουπιδια..λογω θηκης...τι γινεται τελικα υπαρχει καποιο για το κινητο να μη πεταμε τα λεφτα μας τσαμπα που να ταιριαζει ξερει καποιος..η να το αφησω χωρις tempered glass θα παθει κατι η οθονη απο τη χρηση?τωρα που το εχω χωρις προστασια οθονης η αποκριση του ειναι απιστευτη..πεταει..αλλο κινητο εντελως αλλα αν υπαρχει κατι καποιος να ξερει..

 

Υπαρχουν παιδιά εδώ, όπως ο υποφαινόμενος, που αν δεις posts μας λίγες σελίδες πριν, θα καταλάβεις γιατί επιμένουμε στο ότι συνδυασμός καλής θήκης (που να προστατεύει όμως) και τζαμάκι (καλό - που να καλύπτει την οθόνη χωρίς εκπτώσεις στα άκρα, κλπ) απλά δεν παίζει στο S7 ! Εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι κάθε φορά που κάποιος γράφει ότι έχει βρει τζαμάκι καλό, είτε δεν έχει θήκη στο κινητό, είτε η θηκη είναι ...διακοσμητική, είτε "κέρδισε το λόττο". Εξαιρέσεις, λοιπόν, ίσως υπάρχουν αλλά είναι ελάχιστες έως ανύπαρκτες. Μερικές από αυτές αφορούν αυτούς που έχουν καταφύγει σε τζαμάκι με περίγραμμα (κατι σαν αυτο) που εμένα δεν μου αρέσει καθόλου, και θήκη διακοσμητική όπως η επίσημη της Samsung , που ειναι σουπερ ομορφη και διακριτικη αλλα δεν παυει να ειναι απλά από σκληρο πλαστικο και δυσκολα θα προστατευε σε πτωση.

 

Τα παραπάνω links είναι ενδεικτικά - δεν αποτελουν προτασεις αγορας απο μενα. Στο δε e-matrix.gr ειχα παει και τα παιδια μου ειχα πει απο την αρχη οτι αν η θηκη ειναι απο σιλικονη, τοτε χλωμο να κατσει οποιοδηποτε τζαμακι.

 

Για μενα λύση ειναι μια σχετικα λεπτή (ή εστω καποια που να μην αγκαλιαζει πολυ τα ακρα της οθονης προς τα μεσα) αλλά προστατευτική θηκη όπως αυτή, και το επισημο screen protector της Samsung, που φυσικα απο πτωση του κινητου με την οθονη μπροστα, δεν παιζει να προστατευει, παρα μονο απο γρατζουνιες.

 

Κι όλα αυτα τα γραφω με αφορμή, κι όχι ως απάντηση στο post σου, γιατι βλεπω καποιους να εχουν ξοδεψει 100+ ευρω για να βρουν συνδυασμό που να ...δουλευει, χωρις αποτελεσματα, και ειναι κριμα.

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

Θα ψάξω και στο xda αν ισχύει αυτό που παθαίνω, αλλά τελικά όταν βάζω να κλείνει αυτόματα το WiFi όταν κλείνω την οθόνη, κάθε πρωί βρίσκω το τηλέφωνο και χωρίς σήμα κινητής. Είναι δηλαδή εκτός σύνδεσης. Όταν το τσεκαρω στο μισάωρο, έχει κανονικά σήμα και δίκτυο 4G, το πρωί όμως γιοκ. Απαράδεκτο

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το tempered glass με περιγραμμα που αναφερεις δεν ειναι καν λυση διοτι αυτο ειχα και τις δυο φορες και ξεκολλησε ..παντα με θηκη..δηλαδη τοσες χιλιαδες ανθρωποι που εχουν το s7 δεν υπαρχει ενας να μας πει αυτη η θηκη με αυτη τη προστασια ταιριαζουν ελεος..και επιπλεον αν το αφησω χωρις προστασια οθονης αλλος λεει δε παθαινει τιποτα αλλος λεει κατι για αραχνιες παλι καμια σαφης απαντηση..
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πώς ανεβάζεις ένα αρχείο στο Samsung Cloud από το κινητό η τον υπολογιστή, γιατί δεν μπορώ να βρω άκρη.
Link to comment
Share on other sites

Το tempered glass με περιγραμμα που αναφερεις δεν ειναι καν λυση διοτι αυτο ειχα και τις δυο φορες και ξεκολλησε ..παντα με θηκη..δηλαδη τοσες χιλιαδες ανθρωποι που εχουν το s7 δεν υπαρχει ενας να μας πει αυτη η θηκη με αυτη τη προστασια ταιριαζουν ελεος..και επιπλεον αν το αφησω χωρις προστασια οθονης αλλος λεει δε παθαινει τιποτα αλλος λεει κατι για αραχνιες παλι καμια σαφης απαντηση..

 

Μαλλον δεν διαβασες προσεχτικα αυτα που εγραψα.

 

1) γραφω για το tempered glass με περιγραμμα σε συνδυασμο με "διακοσμητικη" θηκη. Δηλαδη θηκη πολυ περιορισμενης προστασιας που δεν αγκαλιαζει τα ακρα της οθονης, κλπ.

 

2) λύση σου εχω γραψει ξεκαθαρα για "θηκη συνδυασμενη με προστασια", και αφορα screen protector, για τους λογους που ανεφερα.

 

3) το topic για αναλυτικες εμπειριες χρηστων ειναι αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα τι εγραψες και ευχαριστω για τη βοηθεια απλα το screen protector που προτεινεις ηταν το πρωτο που πεταξα οταν αγορασα το κινητο και κρατησε 5 μερες..μετα πεταξε και τα δυο tempered glass..εναμιση μηνα κινητο περιπου 50 ευρω πεταμενα σε προστασια οθονης..βεβαια το screen protector που προτεινεις το πεταξε με αλλη θηκη οχι με αυτη που λες..η θηκη που εχω ειναι η GreenGo Smart Magnet Stand Case for Samsung Galaxy S7 - Black.
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα τι εγραψες και ευχαριστω για τη βοηθεια απλα το screen protector που προτεινεις ηταν το πρωτο που πεταξα οταν αγορασα το κινητο και κρατησε 5 μερες..μετα πεταξε και τα δυο tempered glass..εναμιση μηνα κινητο περιπου 50 ευρω πεταμενα σε προστασια οθονης..βεβαια το screen protector που προτεινεις το πεταξε με αλλη θηκη οχι με αυτη που λες..η θηκη που εχω ειναι η GreenGo Smart Magnet Stand Case for Samsung Galaxy S7 - Black.

 

Ειναι book style case αν βλεπω σωστα; https://www.google.gr/search?tbm=isch&sa=1&ei=DE6IWueRHeaKmgXE1rJ4&q=GreenGo+Smart+Magnet+Stand+Case+for+Samsung+Galaxy+S7+black&oq=GreenGo+Smart+Magnet+Stand+Case+for+Samsung+Galaxy+S7+black&gs_l=psy-ab.3...52732.55640.0.56160.12.9.3.0.0.0.156.1126.0j8.8.0....0...1c.1.64.psy-ab..1.0.0....0.sd4Jjz3L3As#imgrc=IcBS4DlXyeWCkM:

Αν ναι, τοτε εχει μαλλον να κανει με το πως η πλαστικη θηκη μεσα αγκαλιαζει το κινητο. Δεν μπορω να σκεφτω αλλο λογο.

 

Οπως και να χει εγω ειχα παρει glass απο το Media Markt που ομως ηταν ενα αισχος επειδη δεν καλυπτε ολοκληρη την οθονη και το εβγαλα, αφου μεσα στ' αλλα επηρεαζε ασχημα το touch στις ακρες.

 

Εχω καταφερει να συνδυασω αρμονικα το επισημο Samsung Screen Protector με 4 θηκες:

 

1) https://www.amazon.co.uk/gp/product/B072LTG8DR

2) http://www.shop13.gr/thiki-samsung-s7-g930-faceplate-electroplating-grey-volte-tel-p-208324.html?ref=bestprice.gr

3) https://www.amazon.co.uk/dp/B01MCWPVCD/ref=pe_3187911_185740111_TE_item_image

4) https://www.ebay.com/itm/2017-ULTRA-THIN-HARD-BACK-FULL-COVER-CASE-SKIN-SAMSUNG-GALAXY-S7-EDGE-S8-PLUS/272782077390?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=571918445768&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

Στην 3η περίπτωση με επιφυλαξη, διότι παιζει σαν προυποθεση το να εχεις βαλει το screen protector απολυτα ισια / συμμετρικα / σωστα. Εμενα απο την κατω πλευρα μου ειχε μπει 1-2 χιλιοστα πιο δεξια και αν την πιεζα πολυ τη θηκη απο κεινη τη μερια στο χειλος της που αγκαλιαζει την οθονη, ακουμπουσε το protector και ελαχιστα το σηκωνε.

 

H 4η περιπτωση ειναι ...διακοσμητικη θηκη - δεν παρεχει σοβαρη προστασια . Εχω γραψει για την εμπειρια εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7482275#post7482275

Link to comment
Share on other sites

Παντως διαβαζω στο νημα του S8 πως η Ορεο προκαλεί σε μερικές συσκευές επανεκινησεις και απενεργοποίησα τις ενημερώσεις λογισμικού για παν ενδεχομενο. ΔΕΝ εχω καμία όρεξη για περιπέτειες. Μια χαρά είναι το ΚΙΝΗΤΑΚΙ.. .πεταει
Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση πάντως η μπαταρία του σε σχέση με την MM που πέταγε φλόγες. Η Nougat το έχει χαντακώσει ειδικά στο standby. Πρέπει να κλείνεις την τοποθεσία για να σώζεται η κατάσταση αλλά δεν είναι λύση για μένα που τα θέλω όλα ανοιχτά. Και με καινούρια μπαταρία

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Κάτοχος λευκού s7 εδώ και 363 μέρες κοντεύει χρόνο δλδ. Αυτό θέλω να ρωτήσω μήπως ξέρει κανείς πόσο θα κοστησει αλλαγή καινουργιασ μπαταρίας επίσημα όμως. Γνωρίζει κάποιος? Προς το παρόν μια χαρά είναι αλλά ποιος ξέρει πότε δε ξέρεις
Link to comment
Share on other sites

Βρε παίδες.. ...τι σταθεροποίηση βίντεο έχει!!!ΤΡΆΒΗΞΑ βίντεο σε μονοπάτι Πάρνηθας σήμερα με ελαφρό τζόκινγκ και δεν έκανα ΚΙΧ!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...