Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιθανώς επειδή αφορά το δικό σου λογαριασμό στο eBay. Αν θέλεις πες μας τι είναι.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με ενα delete data / cache στο Media Storage, φαινεται να εχει στρωσει η κατασταση.

 

Κι εγω την εγκατεστησα και ειδα οτι μπηκε και το samsung pay και δεν μπορω ουτε να την απενεργοποιήσω σαν εφαρμογη.

 

Ενημέρωση ασφάλειας 1 Ιανουρίου 2018

 

Sent from my SM-G930F

 

Σε μενα τελικα με την ενημέρωση αυτη άρχισε να κολλάει το σύμπαν, κυρίως σε ότι είχε σχέση με το Gallery και τελικά έφτιαξε μονο με factory reset...

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ αναβάθμιση Ιανουαρίου.Ελληνικο από πλαίσιο.

Σχετικά με τις γρατζουνιες. Απλά το αναφέρω ότι κατ επιλογή δεν έβαλα γυαλί ή ζελατίνα και πάω για χρόνο και ένα αγρατζουνιστο. Μου έχει πέσει δύο φορές. Φοράω θήκη και η οθόνη είναι εντελώς ακάλυπτη.

Δεν σας αμφισβητώ απλά το λέω για ενημέρωση.

 

Επειδη ακριβώς την ιδια τακτικη ακολουθω κι εγω 2 μηνες τωρα, πως εισαι μετα από ενα χρονο οσον αφορα την επικαλυψη (oleopohobic coating) για τις δαχτυλιες? Εχει εμφανισει καμια φθορα σαν μονιμη δαχτυλια όπως οι touch κινησεις που κανουμε με το χερι?

Το εχω παθει σε 2 άλλες συσκευες και ειναι ο μονος λογος για τον οποιο σκεφτομαι να βαλω μεμβρανη για πρωτη φορα σε κινητο :worry:

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ακριβώς την ιδια τακτικη ακολουθω κι εγω 2 μηνες τωρα, πως εισαι μετα από ενα χρονο οσον αφορα την επικαλυψη (oleopohobic coating) για τις δαχτυλιες? Εχει εμφανισει καμια φθορα σαν μονιμη δαχτυλια όπως οι touch κινησεις που κανουμε με το χερι?

Το εχω παθει σε 2 άλλες συσκευες και ειναι ο μονος λογος για τον οποιο σκεφτομαι να βαλω μεμβρανη για πρωτη φορα σε κινητο :worry:

Σε καμία περίπτωση.μεινε ήσυχος.

 

Sent from Winterfel using crow.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποιος είναι ο καλύτερος συνδυασμός screen protector/tempered glass και θήκης για το S7?

Σκέφτομαι να γίνει αγορά για την γυναίκα μου, που σημαίνει ότι το κινητό πρέπει να είναι απολύτως προστατευμένο :p

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τ λενε οι άλλη αλλα ως αγορι πηρα το ς7 2ο χερι , κ σε λιγους μηνες κλεινει 2 χρονια μονο με θηκη που αφηνει ακαλυπτα το κατω κ πανω μερος , η οθονη είναι σαν καινουρια χωρις κανενα screen protector κ εχει πεσει κ με την οθονη προς τα κατω, οποτε δεν μπορω να καταλαβω τ εννοείτε όταν λετε χαραζεται ευκολα η οθονη , ειχα το lg g4 κ η οθονη ηταν σκατα στους 6 μηνες , της δε κοπελας μου εσπασε από κατι χαρακιες που εγιναν στην θαλασσα επειδή μαλλον ειχε αλατι στο χερι, ότι να νε, ta Samsung είναι αθάνατα τελος
Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

Εγω σαν καλυτερη θηκη απο πλευρας ασφαλειας θα προτεινα η spigen η samsung διαφανη original αλλα και οι δυο χοντραινουν αρκετα το κινητο και ετσι εκανα νανο και ειμαι νετος σκετος.
Link to comment
Share on other sites

Εγω σαν καλυτερη θηκη απο πλευρας ασφαλειας θα προτεινα η spigen η samsung διαφανη original αλλα και οι δυο χοντραινουν αρκετα το κινητο και ετσι εκανα νανο και ειμαι νετος σκετος.

 

Καλά την samsung διαφανη original δεν τη λες και σουπερ προστατευτική. Σκληρο πλαστικό είναι, καμία ελαστικότητα ή απορρόφηση κραδασμών στο πέσιμο. Για μενα ειναι η ομορφότερη και πιο διακριτική θήκη για το S7 αλλά ..κάθεται στο συρτάρι, γιατί με αγχώνει όσο καμία άλλη. :O

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τ λενε οι άλλη αλλα ως αγορι πηρα το ς7 2ο χερι , κ σε λιγους μηνες κλεινει 2 χρονια μονο με θηκη που αφηνει ακαλυπτα το κατω κ πανω μερος , η οθονη είναι σαν καινουρια χωρις κανενα screen protector κ εχει πεσει κ με την οθονη προς τα κατω, οποτε δεν μπορω να καταλαβω τ εννοείτε όταν λετε χαραζεται ευκολα η οθονη , ειχα το lg g4 κ η οθονη ηταν σκατα στους 6 μηνες , της δε κοπελας μου εσπασε από κατι χαρακιες που εγιναν στην θαλασσα επειδή μαλλον ειχε αλατι στο χερι, ότι να νε, ta Samsung είναι αθάνατα τελος

 

οταν λεμε χαραζεται ευκολα εννοουμε αυτο ακριβως.το εχω το S7 10 μηνες και υπο γωνια εχει μια μεγαλη γρατσουνια και αλλες δυο μικροτερες,και το προσεχω σαν τα ματια μου(να μην ακουμπα σε φερμουαρ κλπ) δεν εβαλα καμια προστασια γιατι ειχα 2 sony πριν απο αυτο ,δεν τα προσεχα καθολου ,και επειδη ζουν ακομα η οθονη τους δεν εχει το παραμικρο.το ενα μαλιστα δεν ειχε gorilla.ετσι πιστευα και για το Samsung αλλα απογοητευτηκα,και δεν ειμαι ο μονος...απο την αλλη πολλοι δεν εχουν παραπονο ισως ειναι η παρτιδες? τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

S7 Edge το δικο μου. 15 μηνων χωρις προστασια. Δεν μπορω να διακρινω γρατζουνιες στην οθονη. Ισως υπαρχουν αλλα δεν το ψαχνω τοσο.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω το κινητό 6 μήνες με προσεκτική χρήση και έχει ξεβάψει και το ακουστικό μπροστά αλλά και το περιμετρικό από την κάμερα πίσω.

Μαύρο χρώμα και κοντεύει να γίνει ασημί. Άλλος έχει παρατηρήσει κάτι παρόμοιο?

 

Θα το πάω στην αντιπροσωπία να το αλλάξουν και από'τι κατάλαβα που πέρασα και το είδαν δεν θα χρεωθώ κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Είναι απίστευτο πως γίνετε ένα οποιοδήποτε screen protector γυαλί να μην γρατζουνιζεται και να κοστίζει 5 ευρώ από Μπαγκλαντές, ασχετα αν έχουμε θέμα με την εφαρμογή του, μιλάω για τζαμακι γενικά, και να μην μπορεί κολοσσός κινητών να φτιάξει μια οθόνη με τέτοιο υλικό και να ψάχνουμε όλοι να βρούμε προστασία για κάθε κινητό που αγοράζουμε.!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Εβαλα χθες ενα tempered glass το οποιο δε κολλησε καλα και ακουγοταν σε καθε σημειο ενας ηχος οταν πληκτρολογουσα κατι μεχρι που εσπασε επανω κοντα στη καμερα..ασε που εχανε και σε επαφη το κινητο..σημερα μπηκε καινουριο tempered glass (ευτυχως δε το πληρωσα) φαινεται να εχει κολλησει πολυ καλυτερα και δε χανει το κινητο σε επαφη αλλα φοβαμαι να το βαλω σε θηκη..εχετε θεμα με το σ7 με τη προστασια οθονης οσοι το εχετε καιρο?να το αφησω χωρις θηκη μηπως ξεκολλησει παλι? τι γινεται..?

 

Καλημέρα φίλε, εγώ έχω αυτή: https://www.ebay.com/itm/NILLKIN-0-6mm-Nature-Silicone-Soft-TPU-Case-Cover-For-Samsung-Galaxy-S7-S8-Plus/111923049953?_ul=BY

και αυτό: https://www.ebay.com/itm/For-Samsung-Galaxy-S7-S8-S8-Plus-3D-Curved-Tempered-Glass-Film-Screen-Protector-/282475480260

σε transparent και τα 2 κι είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα ήθελα να ξέρω απο άτομα που το έχουν κάποιο καιρό 6-12 μήνες πχ. αν το s7 κολλάει, με ενδιαφέρει η αγορά του όμως έχω ακούσει διάφορα για το λαγκ ακόμα και στο s8,

οι μισοί λένε κολλάει οι μισοί λένε πάει σφαίρα και έχω μπερδευτει.

 

LAG???? Τι είναι αυτό ?? Περήφανος κάτοχος s7 εδώ κι 11 μήνες!!!

Όλα τέλεια, μόνο η μπαταρία έχει πέσει <50% περίπου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά ποιος είναι ο καλύτερος συνδυασμός screen protector/tempered glass και θήκης για το S7?

Σκέφτομαι να γίνει αγορά για την γυναίκα μου, που σημαίνει ότι το κινητό πρέπει να είναι απολύτως προστατευμένο :p

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7476762#post7476762

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είμαι κάτοχος s7 επίσημης έκδοσης και τις τελευταίες 2 μέρες το κινητό όταν μπαίνω στο κυρίως στο YouTube ανεβοκατεβάζει τη φωνή χωρίς να πειράξω τα volume buttons μετά από λίγο σταματάει το έκανα και restart Αλλά τίποτα .Λέτε να είναι bug της τελευταίας ενημέρωσης; Edited by nikpap88
Link to comment
Share on other sites

Βάζω την πολιτική αναστολής του wifi να κλείνει όταν κλείνω την οθόνη, αλλά δεν αποσυνδέεται ποτέ. Το χει δοκιμάσει κανείς; Υποψιν έχω κλειστό το wifi calling

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν μιλάμε για το ίδιο πράγμα Εγώ πάντως Πήγα στις συνθέτες ρυθμίσεις, στο "Διατηρήστε ενεργοποιημένο το WiFi κατά την κατάσταση αναμονής" και διάλεξα το "ποτέ". Οταν αφήνω το τηλέφωνό μου σε αναμονή λίγη ώρα, το wi-fi αποσυνδέεται Οταν ανάψω την οθόνη συνδέεται ξανά Επίσης όταν χάνει το σήμα φεύγοντας από το σπίτι το WiFi

αποσυνδέεται και όταν βρεθώ σε σημείο που υπάρχει WiFi μόλις ανοίξω την οθόνη συνδέεται.

Link to comment
Share on other sites

Βάζω την πολιτική αναστολής του wifi να κλείνει όταν κλείνω την οθόνη, αλλά δεν αποσυνδέεται ποτέ. Το χει δοκιμάσει κανείς; Υποψιν έχω κλειστό το wifi calling

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Αν έχεις Viber δες και την δική του πολιτική αναστολής. Το είχα πάθει παλιά και έψαχνα ώρες!

 

Sent from Winterfel using crow.

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να κάνω, δεν αποσυνδέεται. Το Viber έχει την πολιτική του κινητού. Το γέλιο είναι ότι όλοι στο xda έχουν το αντίθετο πρόβλημα από μένα. Αν βάλω εφαρμογή τύπου forcedoze τότε το απενεργοποιεί

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα με το Wi-Fi έμεινε πάντα ανοιχτό ενώ το είχα βάλει να κλείνει αλλά τίποτα μετά από πολύ καιρό έκλεισα το wificalling και έφτιαξε τώρα κλείνει κανονικά Μόλις κλείνει η οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Όταν πάω να εγκαταστήσω μια εφαρμογή η μία ενημέρωση, κάτω δεξιά που βγάζει τις επιλογές ακύρωση και εγκατάσταση, το "εγκατασταση" δεν πατιέται. Καμία βοήθεια;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..το κινητό στα 370€ σήμερα αξίζει για αγορά ή να κοιτάξω κάπου αλλού;θα ήθελα ενα Flagship της Samsung αλλα με το s8 στα 500+ και το S9 ούτε για αστείο ήθελα να ρωτήσω τι αξίζει.Τώρα έχω το J5(2016)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..το κινητό στα 370€ σήμερα αξίζει για αγορά ή να κοιτάξω κάπου αλλού;θα ήθελα ενα Flagship της Samsung αλλα με το s8 στα 500+ και το S9 ούτε για αστείο ήθελα να ρωτήσω τι αξίζει.Τώρα έχω το J5(2016)

 

339 με κωδικο smart1

gold ομως να ξερετε το χρωμα

 

 

https://www.lagonika.gr/samsung-galaxy-s7-32gb-gold-339e-%CE%BC%CE%B5-%CE%BA%CF%89%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CF%83%CF%84%CE%B1-media-markt/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...