Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τέλεια..ούτε κολλάει με τις αναβαθμίσεις ολα κομπλέ;παίζει να πάρει και Oreo;
Link to comment
Share on other sites

 

Χωρα προελευσης Ελληνικη?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά απεγκατέστησα το gsam battery και ως δια μαγείας έκλεισε το wifi έπειτα από το κλείδωμα οθόνης.

Επίσης κάτι σχετικό με το παραπάνω, αν απενεργοποιήσεις το Volte και ενεργοποιήσεις το wifi calling αλλά με προτεραιότητα δικτύου έναντι του wifi, τότε όταν έχεις καλό σημα, δεν επιλέγει κλήση μέσω wifi αλλά μέσω δικτύου. Όταν όμως έχεις και volte και wifi calling ανοιχτό, τότε υποχρεωτικά το τηλέφωνο διαλέγει τις κλήσεις μέσω wifi(όποτε είσαι συνδεδεμένος) όσο καλό σήμα και να έχεις. Το γράφω αυτό γιατί όταν επιλέξει το τηλέφωνο wifi calling μέσω του wifi, τότε όπως είπε και ο συμφορουμίτης πιο πάνω, δεν κλείνει το wifi έπειτα από το κλείσιμο της οθόνης. Όποιος το έχει ψάξει, πιστεύω να κατάλαβε τι εννοώ :)

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Το αυτό, αλλά νομίζω πως είναι άσχετο με το αν έχεις volte ενεργοποιημένο ή όχι. Από τις ρυθμίσεις του dialer επιλέγεις αν θα δώσει προτεραιότητα σε WiFi ή δίκτυο κινητού για κλήσεις. Ότι δίκτυο και να είναι.

 

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Το αυτό, αλλά νομίζω πως είναι άσχετο με το αν έχεις volte ενεργοποιημένο ή όχι. Από τις ρυθμίσεις του dialer επιλέγεις αν θα δώσει προτεραιότητα σε WiFi ή δίκτυο κινητού για κλήσεις. Ότι δίκτυο και να είναι.

 

 

Sent from my SM-G930F

Δεν έχεις άδικο, απλά όταν επιλέξεις μέσω δικτύου με ενεργοποιημένο το volte, ακόμα κι αν έχεις κάκιστο σήμα, δε θα στο γυρίσει ποτέ μέσω wifi από μόνο του και θα χάνεις κλήση. Με απενεργοποιημένο Volte, όταν βρει κακό σήμα δικτύου, γυρνάει μέσω wifi από μόνο του. Πυρηνική φυσική το έχουνε κάνει

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο. Το "πρόβλημα" είναι πως αν έχει τόσο κακό σήμα, ενδέχεται να στο κρατάει σε 4G ενώ αν το γυρίσει έστω και σε 3G να έχεις καλύτερο αποτέλεσμα. Μπορεί να μην χάνεις κλήση, αλλά να μην έχει καθόλου καλή επικοινωνία. Μου συνέβη πρόσφατα μέσα σε κατάστημα που μιλούσα στο τηλέφωνο και ενώ άκουγα κανονικά εμένα δεν με άκουγαν καθόλου από την άλλη πλευρά, και έπρεπε να πάω κοντά στην είσοδο για να φτιάξει η κλήση. Η ειρωνία είναι πως ήμουν συνδεδεμένος στο δίκτυο WiFi που είχε στο χώρο, αλλά όπως είπες δεν γυρνάει εκεί.

 

Από την άλλη και να το βάλεις να προτιμάει το WiFi, υπάρχει πιθανότητα αν είσαι μακριά από το ρούτερ πάλι να σου κάνει κοψίματα στην ομιλία.

 

Το μοναδικό που προσπαθώ να κάνω είναι το εξής. Το αφήνω σε volte μόνιμα για τις περισσότερες περιοχές που δεν έχει πρόβλημα, και όταν θα βρεθώ για ώρα σε μέρος με προβληματικό σήμα απλά το βάζω σε flight mode και ανοίγω μόνο το WiFi. Έτσι έχω κλήσεις κανονικά.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Ορθόν, ότι και να έχεις επιλέξει, με το που το πετάς airplane mode ανοίγει wifi calling αυτόματα

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Μας έχει ρημάξει αυτό το single sim, όμως, να πάρει η ευχή...

 

Θέλω να το πάρω, αλλά ξέρω ότι θα είναι σαν να επιλέγω να κουβαλάω και 2ο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Όταν πάω να εγκαταστήσω μια εφαρμογή η μία ενημέρωση, κάτω δεξιά που βγάζει τις επιλογές ακύρωση και εγκατάσταση, το "εγκατασταση" δεν πατιέται. Καμία βοήθεια;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπέρα, μου έκανε το ίδιο όταν χρησιμοποιούσα την εφαρμογή quick applock για να κλειδώνω ορισμένες εφαρμογές. Μήπως είναι κάτι παρόμοιο κ σε εσένα;;

Link to comment
Share on other sites

Here’s a list of Samsung Galaxy devices that may receive Android Oreo according to leaked firmware

 

https://www.xda-developers.com/list-samsung-galaxy-android-oreo-update/

 

Within the framework-res file of the unreleased Note 8 Android Oreo beta, we found a list of XML files that appear to describe the hardware that is present on certain Samsung devices. Most importantly, the titles of these XML files contain the internal code-names of many current Samsung devices. The existence of these XML files isn’t proof that the devices listed below will receive Oreo since they could be leftover files, however, the fact that several code-names for unreleased Samsung devices are also mentioned suggests to me that Samsung is experimenting with Oreo on these different devices.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για κατόχους Cosmote. Όταν ρνεργοποιω τα δεδομένα με συνδέει σε H ή Η+ full σημα. Μετά από κάνα 5λεπτο τι γυρίζει σε 4G και 4G+ με σήμα 3/4 .

Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος?

Στο ίδιο σημείο αλλά κινητά ; πιάνουν κατευθείαν 4g.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για κατόχους Cosmote. Όταν ρνεργοποιω τα δεδομένα με συνδέει σε H ή Η+ full σημα. Μετά από κάνα 5λεπτο τι γυρίζει σε 4G και 4G+ με σήμα 3/4 .

Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος?

Στο ίδιο σημείο αλλά κινητά ; πιάνουν κατευθείαν 4g.

Ναι έτσι είναι, όπως επίσης σπαστικό το να θέλει 10 δευτερόλεπτα να συνδεθεί σε γνωστό wifi

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι είναι, όπως επίσης σπαστικό το να θέλει 10 δευτερόλεπτα να συνδεθεί σε γνωστό wifi

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Οπότε δεν είναι κάνα σοβαρό προβλημα. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για κατόχους Cosmote. Όταν ρνεργοποιω τα δεδομένα με συνδέει σε H ή Η+ full σημα. Μετά από κάνα 5λεπτο τι γυρίζει σε 4G και 4G+ με σήμα 3/4 .

Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος?

Στο ίδιο σημείο αλλά κινητά ; πιάνουν κατευθείαν 4g.

 

Αυτο που λες ειναι προβλημα της κοσμοτε τους ειχα στριμωξει αγρια περσι μς το alpha μου και το παραδεχθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μου έκανε το ίδιο όταν χρησιμοποιούσα την εφαρμογή quick applock για να κλειδώνω ορισμένες εφαρμογές. Μήπως είναι κάτι παρόμοιο κ σε εσένα;;
Έχω και εγώ εφαρμογή κλειδώματος αλλά την έχω από την πρώτη στιγμή και δεν είχα θέμα μέχρι τωρα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά την τελευταία αναβάθμιση έχω το εξής πρόβλημα με τις κλήσεις μου:

- Στις εισερχόμενες κλήσεις το κινητό μου χτυπάει μια φορά και μετά απορρίπτει την κλήση, μου εμφανίζει αναπάντητη κλήση.

- Στις εξερχόμενες κλήσεις πολλές φορές κάνει τον συνεχόμενο ήχο όταν δεν πιάνει καθόλου σήμα το κινητό,ενω έχω σήμα.

 

Ξέρει κάποιος κάτι;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά..Αυτό το πρόβλημα με το τρίξιμο στο ακουστικό στην διάρκεια των κλήσεων οταν έχεις τέρμα την ένταση διορθώνεται με καποιο update η είναι θέμα hardware?Όταν χαμηλώνεις την ένταση δεν τρίζει τοσο πολυ αλλά όπως και να έχει είναι πρόβλημα.Κάπου είχα διαβάσει ότι έχει να κάνει με τη πλακέτα.Υπάρχει κάποιος που να είχε αυτό το πρόβλημα και να διορθώθηκε με κάποιο update?
Link to comment
Share on other sites

στο ημερολόγιο Όταν βάζω υπενθύμιση δεν μου ανάβει το led ,εμφανίζει μόνο το γεγονός,τις ειδοποιήσεις τις έχω ανοιχτές,το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα υπαρχει apk για google camera για το s7? Αν ναι ας μου στειλει καποιος λινκ

 

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα υπαρχει apk για google camera για το s7? Αν ναι ας μου στειλει καποιος λινκ

 

Ευχαριστω πολυ

 

Αν διαβασεις αυτα τα δυο topics θα καταλαβεις οτι δεν αξιζει. Πολυ παιδεμα, bugs και αποτελεσμα καθολου καλυτερο απο αυτο του software + της καμερας που ηδη εχουμε.

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s7/themes/google-camera-portrait-mode-t3736859

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s7/themes/google-camera-hdr-t3687312

Link to comment
Share on other sites

We can now confirm that work is also underway to develop the update for the Galaxy S7 and Galaxy S7 edge, the Galaxy A5 and Galaxy A3 (2017) and the Galaxy Tab S3.

 

https://www.sammobile.com/news/galaxy-s7-galaxy-a5-galaxy-tab-s3-android-8-0-oreo-update

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά..Αυτό το πρόβλημα με το τρίξιμο στο ακουστικό στην διάρκεια των κλήσεων οταν έχεις τέρμα την ένταση διορθώνεται με καποιο update η είναι θέμα hardware?Όταν χαμηλώνεις την ένταση δεν τρίζει τοσο πολυ αλλά όπως και να έχει είναι πρόβλημα.Κάπου είχα διαβάσει ότι έχει να κάνει με τη πλακέτα.Υπάρχει κάποιος που να είχε αυτό το πρόβλημα και να διορθώθηκε με κάποιο update?

 

Φίλε μου καλησπέρα. Έχω κι εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Μάλλον μητρική πλακέτα είναι.Αλλά δεν είμαι σίγουρος.Είναι πάρα πολύ εκνευριστικό! Εμένα στην αρχή κάνει και κατι χτύπους πρίν το σηκώσει ο άλλος . Τρίξιμο σαν χτύπημα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα όντως πολύ εκνευριστικό θα ελέγα και εγώ,απλά νομίζω είναι θέμα software αφού σε κλήσεις viber ή HD voice δεν το κάνει.Το κάνει μόνο σε απλές κλήσεις δικτύου.Τώρα εάν είναι πλακέτα άστα να πάνε.Εάν δεν διορθωθεί με την oreo θα το πάω στο service λίγο πρίν λήξει η εγγύηση να το δούνε.
Link to comment
Share on other sites

κι εμενα σε κλησεις δικτυου το κανει.. δε δοκιμασα αλλου ειδος κλησεις ομως για να σου πω περαιτερω...το εστειλα στη σαμυ για ελεγχο κ ζητανε ελαχιστη χρεωση 18 ευρω για ελεγχο νομιζω... ισχυει κατι τετοιο ή με κοροιδευει ο μαγαζατορας π το εστειλε? μου βγαλανε κοστος επισκευης 100ευρω γτ η μπαταρια ειναι εκτος εγγυησης..ειναι 88ευρω λεει συν φπα. φυσικα το ζητησα πισω αλλα θα πληρωσω 18ευρω Edited by Marik
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...