Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κι εμενα σε κλησεις δικτυου το κανει.. δε δοκιμασα αλλου ειδος κλησεις ομως για να σου πω περαιτερω...το εστειλα στη σαμυ για ελεγχο κ ζητανε ελαχιστη χρεωση 18 ευρω για ελεγχο νομιζω... ισχυει κατι τετοιο ή με κοροιδευει ο μαγαζατορας π το εστειλε? μου βγαλανε κοστος επισκευης 100ευρω γτ η μπαταρια ειναι εκτος εγγυησης..ειναι 88ευρω λεει συν φπα. φυσικα το ζητησα πισω αλλα θα πληρωσω 18ευρω

 

Αμα ειχες εγγυηση θα πληρωνες κατι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Που ειναι το hd voice στο s7;ψαχνω και δεν το βρισκω πουθενα..και αυτος ο θορυβος οταν καλεις καποιον ενας ηχος σαν τριξιμο τι ειναι?κινητο ενος μηνα και ακουγεται θορυβος ξερει κανειςτι μπορει να ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Που ειναι το hd voice στο s7;ψαχνω και δεν το βρισκω πουθενα..και αυτος ο θορυβος οταν καλεις καποιον ενας ηχος σαν τριξιμο τι ειναι?κινητο ενος μηνα και ακουγεται θορυβος ξερει κανειςτι μπορει να ειναι?

Καλημέρα.Το HD voice λειτουργεί αυτόματα οταν εχεις ενεργοποιημένο το 3g δίκτυο και υποστήριζεται και απο την άλλη συσκευή που μιλάς.Όταν είναι σε λειτουργία σου βγάζει και το εικονίδιο του HD voice ώστε να το ξέρεις.Άσε που το καταλαβαίνεις και άπο την ποιότητα της κλήσης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το αστείο είναι ότι έχω εγγύηση

Καλήμερα.Όταν είσαι εντός εγγύησης δεν πληρώνεις τίποτα.Απλά το πας και στο φτιάχνουνε.Τώρα εάν η συσκευή σου βγει εκτός εγγύησης για διάφορους λόγους οπως root,υγρασία,σπασίματα και άλλα πρέπει να σε ενημερώσουνε ότι εισαι εκτός εγγύησης και πληρώνεις το κόστος του ελέγχου της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα καινούριο S7 για ένα γνωστό από media markt και λέει όταν ανοίγει. Το τηλέφωνο είναι κρυπτογραφημενο για ασφάλεια. Εισάγετε το pin για συνέχεια... Τι είναι αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα καινούριο S7 για ένα γνωστό από media markt και λέει όταν ανοίγει. Το τηλέφωνο είναι κρυπτογραφημενο για ασφάλεια. Εισάγετε το pin για συνέχεια... Τι είναι αυτό;

 

Λογικα κωδικος κλειδωματος να υποθεσω?

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ψαξιμο βρεθηκε το hd voice..καταρχην δεν υπαρχει 3g και hd voice...το γυρνας σε lte και τοτε μονο υπαρχει hd voice...βεβαια πρωτα εστειλα και μην στη κοσμοτε 1333 και μετα ολα τα αλλα...το τριξιμο στο ακουστικο οταν καλεις καποιον τι ειναι τελικα?
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ψαξιμο βρεθηκε το hd voice..καταρχην δεν υπαρχει 3g και hd voice...το γυρνας σε lte και τοτε μονο υπαρχει hd voice...βεβαια πρωτα εστειλα και μην στη κοσμοτε 1333 και μετα ολα τα αλλα...το τριξιμο στο ακουστικο οταν καλεις καποιον τι ειναι τελικα?

 

Καλησπερα.Το lte δεν εχει σχεση με το hd voice.Προυποθεση για hd voice ειναι να το υποστηριζει η συσκευη και να εισαι σε 3g δικτυο.Το lte ειναι 4g και οπως ξερουμε μεσα απο 4g εχουμε μονο data.Κλησεις γινονται με 2g και 3g.Θα δεις οταν εχεις 4g και πας να παρεις τηλεφωνο στο γυρναει αυτοματα σε 3g.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα καινούριο S7 για ένα γνωστό από media markt και λέει όταν ανοίγει. Το τηλέφωνο είναι κρυπτογραφημενο για ασφάλεια. Εισάγετε το pin για συνέχεια... Τι είναι αυτό;

Λογικά έχει ανοιχτεί και κάποιος έχει βάλει pin.

Ποτέ μέχρι τώρα ότι συσκευή και αν πήρα καινούργια , όπως και το S7 Edge που έχω τώρα, δεν μου ζήτησε pin για να ανοίξει.

Δεν γνωρίζω αν κάτι άλλαξε τα σχεδόν δύο τελευταία χρόνια από τότε που έχω να πάρω και να ενεργοποιήσω καινούργιο κινητό.

Αν πάντως είναι pin που το έχει βάλει η εταιρεία Samsung, τότε λογικά θα το αναγράφει κάπου σε κάποιο έγγραφο που θα είναι μέσα στη σφραγισμένη συσκευασία της. Αν δεν υπάρχει, τότε έχει ανοιχτεί και χρησιμοποιηθεί λίγο ή πολύ από άλλον.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...ξαφνικά άρχισε να μην λειτουργεί η δόνηση στο κινητό..πήγα ρυθμίσεις έψαξα τα πάντα τίποτα..Μήπως μπορεί κάποιος να δώσεις τον αριθμό για να τρέξω τα τεστ να δω τι γίνεται;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...ξαφνικά άρχισε να μην λειτουργεί η δόνηση στο κινητό..πήγα ρυθμίσεις έψαξα τα πάντα τίποτα..Μήπως μπορεί κάποιος να δώσεις τον αριθμό για να τρέξω τα τεστ να δω τι γίνεται;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

*#o*# και πάτα vibration

Link to comment
Share on other sites

Λογικά έχει ανοιχτεί και κάποιος έχει βάλει pin.

Ποτέ μέχρι τώρα ότι συσκευή και αν πήρα καινούργια , όπως και το S7 Edge που έχω τώρα, δεν μου ζήτησε pin για να ανοίξει.

Δεν γνωρίζω αν κάτι άλλαξε τα σχεδόν δύο τελευταία χρόνια από τότε που έχω να πάρω και να ενεργοποιήσω καινούργιο κινητό.

Αν πάντως είναι pin που το έχει βάλει η εταιρεία Samsung, τότε λογικά θα το αναγράφει κάπου σε κάποιο έγγραφο που θα είναι μέσα στη σφραγισμένη συσκευασία της. Αν δεν υπάρχει, τότε έχει ανοιχτεί και χρησιμοποιηθεί λίγο ή πολύ από άλλον.

Το τηλέφωνο σου ζητάει να ΟΡΙΣΕΙΣ το δικό σου Pin για πρώτη φορά ΕΆΝ ΘΈΛΕΙΣ, όπως σου ζητάει να βάλεις αποτύπωμα για πρώτη φορά ΕΆΝ ΘΈΛΕΙΣ.

Μην δημιουργείτε θέμα από το πουθενά λόγω άγνοιας βασικών αρχών που ισχύουν σε όλα τα κινητά τηλέφωνα από την εποχή του Android 1.0.

Το S7 της Media Markt ήρθε σε σφραγισμένο κουτί με την επίσημη ταινία της Samsung, δεν υπάρχει καμία περίπτωση ανοίγματος.

Edited by achilleas1
Link to comment
Share on other sites

*#o*# και πάτα vibration
Τίποτα δεν λειτουργεί...Και όλο αυτό στα καλά καθούμενα...υπάρχει περίπτωση να φταίει λογισμικό η κάτι αλλο;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν λειτουργεί...Και όλο αυτό στα καλά καθούμενα...υπάρχει περίπτωση να φταίει λογισμικό η κάτι αλλο;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εάν δεν λειτουργεί η δόνηση στο παραπάνω μενού τότε το πιο πιθανό είναι να έχεις πρόβλημα στο μηχανάκι της δόνησης.

Για να είσαι σίγουρος όμως θα πρέπει να αποθηκεύσεις τα δεδομένα σου και να προβείς σε factory reset.

Εάν και τότε δεν δουλέψει τότε αναγκαστικά πηγαίνεις στο service.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι σε λειτουργία σου βγάζει και το εικονίδιο του HD voice ώστε να το ξέρεις.

 

Έχεις τετοιο εικονιδιο με τον default dialer της Samsung? Γιατι εγω ειχα δει μονο με μια patched version του Google phone που ειχα βαλει για λίγο και εκτοτε, όποτε έχω καλεσει τους ιδιους συνομιλητες με τον default, δεν εχω δει καποια ενδειξη :worry:

Btw, ποιο firmware εχει το κινητο σου? Μηπως ειναι carrier branded (Cosmote, Vodafone) και για αυτο έχει ενδειξη? Καθοτι προφανως αποτελει εξυπνη υπενθυμιση της παρεχόμενης υπηρεσιας ;)

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις τετοιο εικονιδιο με τον default dialer της Samsung? Γιατι εγω ειχα δει μονο με μια patched version του Google phone που ειχα βαλει για λίγο και εκτοτε, όποτε έχω καλεσει τους ιδιους συνομιλητες με τον default, δεν εχω δει καποια ενδειξη :worry:

Btw, ποιο firmware εχει το κινητο σου? Μηπως ειναι carrier branded (Cosmote, Vodafone) και για αυτο έχει ενδειξη? Καθοτι προφανως αποτελει εξυπνη υπενθυμιση της παρεχόμενης υπηρεσιας ;)

Καλησπερα.Εχω την ελβετικη AUT και βγαζει ενα εικονιδιο στην διαρκεια της κλησης που λεει HD

Link to comment
Share on other sites

Unbranded ομως ε? Εγω ειμαι με ιταλικη ITV οπότε αν ειναι θεμα rom, ας μας πει και οποιος αλλος ενδιαφερεται δηλωνοντας τι firmware φοραει μηπως και βγαλουμε συμπερασμα :)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Unbranded ομως ε? Εγω ειμαι με ιταλικη ITV οπότε αν ειναι θεμα rom, ας μας πει και οποιος αλλος ενδιαφερεται δηλωνοντας τι firmware φοραει μηπως και βγαλουμε συμπερασμα :)

 

unbranded ειναι ναι.ανεβαζω και μια φωτογραφια να το δειςhttps://ibb.co/gStPfc

Edited by vaggelisp17
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παρατηρήσει πως το HD το βγάζει μόνο όταν μιλάς έχοντας ενεργοποιήσει VoLTE. Σε 3G/H+ ακόμα και αν η κλήση είναι HD δεν βγάζει κάτι. Και φυσικά σε κάθε περίπτωση πρέπει να μιλάς με κάποιον που έχει επίσης cosmote.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παρατηρήσει πως το HD το βγάζει μόνο όταν μιλάς έχοντας ενεργοποιήσει VoLTE. Σε 3G/H+ ακόμα και αν η κλήση είναι HD δεν βγάζει κάτι. Και φυσικά σε κάθε περίπτωση πρέπει να μιλάς με κάποιον που έχει επίσης cosmote.

 

Sent from my SM-G930F

 

Εμενα παντως και με επιλεγμενο το 3G/H+ το βγαζει κανονικα το HD.Σημαντικη προυποθεση ειναι η συσκευη που μιλας να υποστηριζει HD voice και να ειναι και αυτη σε δικτυο 3g.Επισης και η wind και η vodafone εχουνε το HD voice σαν υπηρεσια.Το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχουνε πολλες συσκευες που να το υποστηριζουν.Ισως εκει υπαρχει το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Το lte δεν εχει σχεση με το hd voice.Προυποθεση για hd voice ειναι να το υποστηριζει η συσκευη και να εισαι σε 3g δικτυο.Το lte ειναι 4g και οπως ξερουμε μεσα απο 4g εχουμε μονο data.Κλησεις γινονται με 2g και 3g.Θα δεις οταν εχεις 4g και πας να παρεις τηλεφωνο στο γυρναει αυτοματα σε 3g.
Μάλλον θέλει voice lte... Μόνο η cosmote αυτή τη στιγμή το υποστηρίζει στην Ελλάδα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οταν ζηταμε πληροφοριες υποτιθεται οτι απαντανε οσοι ξερουν..το να λεμε πραγματα που δεν εχουν σχεση με τη πραγματικοτητα καλυτερα να τα βρισκουμε μονοι μας μετα απο ψαξιμο ..Επομενως hd voice στο s7 μονο με lte-4g οπως με επιβεβαιωσαν και αλλοι δυο φιλοι...3g και hd voiceδεν υπαρχει.. μολις γυρισεις σε 3g και κανεις κληση δεν υπαρχει hd αλλωστε δεν το γραφει κιολας επανω οταν καλει...

ανοιγεις VoLTE και εχεις hd voice..απλα πραγματα ειναι τελικα μαλλον τσαμπα ρωταμε εδω ..

Edited by aelaras1
Link to comment
Share on other sites

HD κλήση υπάρχει χρόνια. Υποστηρίζεται πλέον από τις περισσότερες συσκευές. Στην πλειοψηφία δεν έχει ένδειξη και το καταλαβαίνεις από την ποιότητα που αλλάζει δραματικά. Σε ελάχιστα τηλέφωνα έχω δει να βγάζει ένδειξη HD, που μάλιστα δεν ήταν καν 4G.

Στην περίπτωση του S7 έχω δει την ένδειξη μόνο κάτω από 4G δίκτυο, μέχρι στιγμής τουλάχιστον. Νωρίτερα που έγραψα δοκίμασα 2 κλήσεις σε 3G και δεν μου έβγαζε την ένδειξη. Επίσης, από όλους τους γνωστούς μου που μιλάω συχνά (και βλέπω να γράφει HD) μόνο ο ένας έχει VoLTE συσκευή, δηλαδή όλοι οι άλλοι όταν μιλάνε είναι συνδεδεμένοι σε 3G δίκτυο.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Οταν ζηταμε πληροφοριες υποτιθεται οτι απαντανε οσοι ξερουν..το να λεμε πραγματα που δεν εχουν σχεση με τη πραγματικοτητα καλυτερα να τα βρισκουμε μονοι μας μετα απο ψαξιμο ..Επομενως hd voice στο s7 μονο με lte-4g οπως με επιβεβαιωσαν και αλλοι δυο φιλοι...3g και hd voiceδεν υπαρχει.. μολις γυρισεις σε 3g και κανεις κληση δεν υπαρχει hd αλλωστε δεν το γραφει κιολας επανω οταν καλει...

ανοιγεις VoLTE και εχεις hd voice..απλα πραγματα ειναι τελικα μαλλον τσαμπα ρωταμε εδω ..

 

Καλημερα.Προφανως και εχεις cosmote για να εχεις hd voice μεσω 4g κατι που οπως ειπε ενας φιλος παραπανω το εχει μονο η cosmote.Εμεις που εχουμε vodafone κανουμε hd voice μεσω 3g οσο και αν σου φαινεται παραξαξενο ειναι κατι το οποιο ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα και μπορεις να το δεις και στο link.http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=11640

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...