Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι ετσι ακριβως οπως τα λες - και οχι μονο για την samsung αλλα και η πολιτικη της Google για τις δικες της συσκευες ειναι διετες OS support που αντιστοιχει σε δυο major αναβαθμισεις.

Ευχης εργο για μενα θα ηταν, μια που θα ειναι και το τελευταιο, να παρουμε την πλεον προσφατη διαθεσιμη εκδοση της Oreo, δηλ. την 8.1 και οχι την 8

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειναι ετσι ακριβως οπως τα λες - και οχι μονο για την samsung αλλα και η πολιτικη της Google για τις δικες της συσκευες ειναι διετες OS support που αντιστοιχει σε δυο major αναβαθμισεις.

Ευχης εργο για μενα θα ηταν, μια που θα ειναι και το τελευταιο, να παρουμε την πλεον προσφατη διαθεσιμη εκδοση της Oreo, δηλ. την 8.1 και οχι την 8

Ωστόσο το s6 θα πάρει και 3η από ότι είπαν

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το S6 δεν έχει επιβεβαιωθεί από κανέναν. Φήμες μόνο, προς το παρον.

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.sammobile.com/news/dont-hold-your-breath-for-the-galaxy-s6-android-8-0-oreo-update/

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ετσι ακριβως οπως τα λες - και οχι μονο για την samsung αλλα και η πολιτικη της Google για τις δικες της συσκευες ειναι διετες OS support που αντιστοιχει σε δυο major αναβαθμισεις.

Ευχης εργο για μενα θα ηταν, μια που θα ειναι και το τελευταιο, να παρουμε την πλεον προσφατη διαθεσιμη εκδοση της Oreo, δηλ. την 8.1 και οχι την 8

Το οτι θα παρουμε την 8 ειναι σιγουρο τωρα για ποια 8 θα δειξει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωστόσο το s6 θα πάρει και 3η από ότι είπαν

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λες να δωσουν και σε εμας 3 major αναβαθμησεις και να παρουμε και την 9?

Χλωμο το κοβω αλλα ποτε δεν ξερεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν στεναχωριέμαι καθόλου Υπάρχει και το lineage os. Tο είχα στο S3 3 χρόνια από την έκδοση kitkat και μετά, και από ότι φαίνεται θα δώσουν και Android 8 για το S3. Με δυσκολία κρατιέμαι να μην το εγκαταστήσω στο S7 μιας και το συνήθισα τόσα χρόνια, για λόγους εγγύησης. Κάποτε γινόταν κάτι κόλπα για να μην φαίνεται ότι περάστηκε Custom ROM. Δεν ξέρω αν κρύβεται με κάποιο τρόπο και τώρα Edited by fikast
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ακομα τρικ, αναλυτικες οδηγιες εχω βρει εδω https://forum.xda-developers.com/galaxy-s7/development/recovery-official-twrp-herolte-t3333770 αν ποτε επιλεξω LineageOS

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, γιατί όταν είμαστε έξω σε ηλιοφάνεια και έχουμε αυτόματη φωτεινότητα, δε μας αφήνει να την χαμηλώσουμε;

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μη πάρει το s6 τελικά, αλλά να ξεκινήσουν από το s7 την 3ετη αναβάθμιση :)

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την βάζω τούτη την ενημέρωση ή θα έχουμε τίποτα τρεχάματα?

Screenshot_20180123-174546.png

Αρκετά μεγάλο update, ξέρεις κανείς γιατί;

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ξέρω απο άτομα που το έχουν κάποιο καιρό 6-12 μήνες πχ. αν το s7 κολλάει, με ενδιαφέρει η αγορά του όμως έχω ακούσει διάφορα για το λαγκ ακόμα και στο s8,

οι μισοί λένε κολλάει οι μισοί λένε πάει σφαίρα και έχω μπερδευτει.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά πάει, στα λεφτά του το P10 πάει ακόμα πιο σβέλτα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ.......ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΚΟΛΛΗΣΕ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΟΥΤΕ LAG ΕΙΔΑ...τωρα θα βαλω και μια φοτο της christine lagarde μπας και την ψωνισει και λαγκαρει.....:lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Έχω το S7 Edge από 1/4/2016 σχεδόν δύο χρόνια. Το τι σημαίνει κόλλημα και lag, ειλικρινά δε το ξέρω.

Αυτός είναι ένας από τους σημαντικούς λόγους που με κάνουν να αποφασίσω να το κρατήσω τουλάχιστον ακόμα ένα χρόνο , να φτάσω και να ξεπεράσω τα τρία, καλώς εχόντων των πραγμάτων βεβαίως βεβαίως !!!!

Link to comment
Share on other sites

Κολλάει όχι έχει ομος έναν λοξιγγα οπός τα περισσότερα κινιτα της Samsung μετά από ένα update (Next Android), ότι αξίζει αξίζει αλλα αν σε ενδιαφέρει ταχύτητα απόκρισης κλπ έχει στα ίδια λεφτά καλύτερα (μόνο σε camera θα η στερούν)
Link to comment
Share on other sites

Ειχα το s7 edge 18 μήνες δούλευε ρολόι. Οκ κάποια στιγμή μπορεί να χρειαστεί επαναφορά εργοστασιακων κ στήσιμο απτην αρχή μετά από κάνα update μεγάλο η αν δεις την μπαταρία να μην είναι όπως στην αρχή. Καλύτερα να πας στο edge λόγω μεγαλύτερης οθόνης κ μπαταρίας που είναι και οι διαφορές τους. Με nova launcher είναι κομπλέ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

θα παρω μεσω γνωστης ενα σ7 τι να προσεξω πριν την αγορα γτ μου το αφηνει σε τιμη τσαμπα και δεν θελω να πεσω σε κλωνο

να υποθεσω οτι αν εχει hr sensor πισω και 4 γιγα ραμ ειναι γνησιο?Το τηλ εχει προβλημα με την μπαταρια με την φορτιστη δουλευει κανονικα μολις τον βγαλεις σβηνει...σε σερβις που το πηγε της ειπαν οτι ειναι λογικα μπαταρια!

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

θα παρω μεσω γνωστης ενα σ7 τι να προσεξω πριν την αγορα γτ μου το αφηνει σε τιμη τσαμπα και δεν θελω να πεσω σε κλωνο

να υποθεσω οτι αν εχει hr sensor πισω και 4 γιγα ραμ ειναι γνησιο?Το τηλ εχει προβλημα με την μπαταρια με την φορτιστη δουλευει κανονικα μολις τον βγαλεις σβηνει...σε σερβις που το πηγε της ειπαν οτι ειναι λογικα μπαταρια!

ευχαριστω

 

Γνωστη σου και να σου δωσει κλώνο;

Τη ρωτησες απο που το αγορασε; Αποδειξη αγορας εχει να σου δωσει (μπορεις να προβαλεις σαν επιχειρημα οτι τη θελεις για την εγγυσηση, κλπ);

Αν ειναι αγορασμενο απο μεγαλα καταστηματα η απο γνωστα skroutzομαγαζα δεν θα εχεις θεμα.

Στην Ελλαδα δεν εχω δει ποτέ S7 κλώνο παντως.

Τωρα αν το εφερε απο κανενα Πακισταν / Ινδια / Κινα, ΟΚ, παιζει.

 

Μπορεις και να κατεβασεις το PhoneInfo και να δεις εκει τι γραφει.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo

Link to comment
Share on other sites

Κατι μικρο λαγκακια που και που θα τα δεις. Οχι τιποτα το ενοχλητικό και οχι κατι που δεν το εχω δει και σε αλλα κινητα
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Γνωστη σου και να σου δωσει κλώνο;

Τη ρωτησες απο που το αγορασε; Αποδειξη αγορας εχει να σου δωσει (μπορεις να προβαλεις σαν επιχειρημα οτι τη θελεις για την εγγυσηση, κλπ);

Αν ειναι αγορασμενο απο μεγαλα καταστηματα η απο γνωστα skroutzομαγαζα δεν θα εχεις θεμα.

Στην Ελλαδα δεν εχω δει ποτέ S7 κλώνο παντως.

Τωρα αν το εφερε απο κανενα Πακισταν / Ινδια / Κινα, ΟΚ, παιζει.

 

Μπορεις και να κατεβασεις το PhoneInfo και να δεις εκει τι γραφει.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo

Είπε θα πάρει μέσω γνωστής του.

Link to comment
Share on other sites

Γνωστη σου και να σου δωσει κλώνο;

Τη ρωτησες απο που το αγορασε; Αποδειξη αγορας εχει να σου δωσει (μπορεις να προβαλεις σαν επιχειρημα οτι τη θελεις για την εγγυσηση, κλπ);

Αν ειναι αγορασμενο απο μεγαλα καταστηματα η απο γνωστα skroutzομαγαζα δεν θα εχεις θεμα.

Στην Ελλαδα δεν εχω δει ποτέ S7 κλώνο παντως.

Τωρα αν το εφερε απο κανενα Πακισταν / Ινδια / Κινα, ΟΚ, παιζει.

 

Μπορεις και να κατεβασεις το PhoneInfo και να δεις εκει τι γραφει.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo

οχι δεν ρωτησα!το πηγε για σερβις να αλλαξει μπαταρια γτ η διαφορα ηταν μονο 20 ευρω δλδ 20 παραπανω για να αλλαξει η μπαταρια..

αποδειξη δεν ρωτησα!το κουτι εχει σιγουρα το κινητο και νομιζω ακουστικα...φορτιστη μου ειπε της τον εκλεψαν στην εργασια της

το σ7 εχει οθονη που εχει αποχρωση μπλε οταν ειναι κλειστη η οθονη?οπως ολα τα σαμσουνγκ?λεω να αρχισω απο εκει αν δω μπλε οθονη ειναι γνησιο και μετα τσεκαρω οτι σε μια μεταχ συσκευη της εκανε δωρο ο πατερας της φανταζομαι απο Ελλαδα

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είπε θα πάρει μέσω γνωστής του.

 

ακριβώς φίλη φίλης :D

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ρωτησα!το πηγε για σερβις να αλλαξει μπαταρια γτ η διαφορα ηταν μονο 20 ευρω δλδ 20 παραπανω για να αλλαξει η μπαταρια..

αποδειξη δεν ρωτησα!το κουτι εχει σιγουρα το κινητο και νομιζω ακουστικα...φορτιστη μου ειπε της τον εκλεψαν στην εργασια της

το σ7 εχει οθονη που εχει αποχρωση μπλε οταν ειναι κλειστη η οθονη?οπως ολα τα σαμσουνγκ?λεω να αρχισω απο εκει αν δω μπλε οθονη ειναι γνησιο και μετα τσεκαρω οτι σε μια μεταχ συσκευη της εκανε δωρο ο πατερας της φανταζομαι απο Ελλαδα

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ακριβώς φίλη φίλης :D

 

Αν εχω καταλαβει σωστα και το πηγε για ...να αλλαξει μπαταρια στην επισημη αντιπροσωπεια, τοτε εισαι ΟΚ.

Για την μπλε οθονη, δεν εχω ιδεα. Η δικη μου παντως μπλε δεν ειναι, οταν ειναι σβηστη.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχω καταλαβει σωστα και το πηγε για ...να αλλαξει μπαταρια στην επισημη αντιπροσωπεια, τοτε εισαι ΟΚ.

Για την μπλε οθονη, δεν εχω ιδεα. Η δικη μου παντως μπλε δεν ειναι, οταν ειναι σβηστη.

 

θα το παει σε γνωστο της να του αλλαξει μπαταρια...οποτε εγγυηση θα χασει σιγουρα!Ειχα επιλογη να το παρω χωρις μπαταρια αλλα ρισκο για το τι θα ειναι..οποτε θα το παρω ετοιμο για να μπορεσω να το δοκιμασω πριν το αγορασω

Link to comment
Share on other sites

θα το παει σε γνωστο της να του αλλαξει μπαταρια...οποτε εγγυηση θα χασει σιγουρα!Ειχα επιλογη να το παρω χωρις μπαταρια αλλα ρισκο για το τι θα ειναι..οποτε θα το παρω ετοιμο για να μπορεσω να το δοκιμασω πριν το αγορασω

 

Οσα περισσοτερα γραφεις γι' αυτη την περιπτωση τοσο πιο περιεργη μου φαινεται αυτη η ιστορια.

Εφοσον ειναι μεσα στην εγγυηση, για ποιο λογο να παει σε φιλο και οχι στην αντιπροσωπεια; 20 ευρω εχει στην επισημη αντιπροσωπεια η αλλαγη μπαταριας.

Αλήθεια, σε τι τιμή θα το παρεις;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...