Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πλαίσιο πουλούσε ελληνικής αντιπροσωπείας, συνεχίζει ακόμη; Αγόρασε κανένας πρόσφατα από εκεί;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πλαίσιο πουλούσε ελληνικής αντιπροσωπείας, συνεχίζει ακόμη; Αγόρασε κανένας πρόσφατα από εκεί;

 

Για το Public μπορω να σου πω με σιγουρια οτι πουλαει ελληνικης (Cosmote ROM). Τουλαχιστον αυτό που αγόρασα εγώ πριν 2 εβδομάδες απο κει ήταν Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μια βδομαδα που αγορασα το κινητο αλλά το δουλευω περισσοτερο για τηλεφωνηματα και φωτογραφιες (σπανια ιντερνετ). Στα μενου της φωτογραφικης δεν μπορεσα να εντοπισω scene modes για να επιλεξω, οπως πχ night scene, sport game, night portrait κλπ. Χτες βραδυ ηθελα να βγαλω φωτο σε μπαρ και δεν εβρισκα ακρη, μονο στο auto με το φλας μπορεσα να βγαλω κατι αξιοπρεπες.
Link to comment
Share on other sites

Το πλαίσιο πουλούσε ελληνικής αντιπροσωπείας, συνεχίζει ακόμη; Αγόρασε κανένας πρόσφατα από εκεί;
Εγώ το αγόρασα από πλαίσιο και είναι γερμανικό

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το αγόρασα από πλαίσιο και είναι γερμανικό

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

γερμανικο με τιμη πωλησης ελληνικου, ωραια πραγματα.

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας λέτε ρε παιδιά και τα λογικά όρια αυτών για να μην ανησυχούμε?....

ή να αρχίσουμε???

Καλή χρονιά σε όλους!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Noμιζω πως δεν είναι τόσο το θέμα με τα λογικα ορια. Απλα βλεπεις αναλογα τη χρηση που κάνεις πάντα, πόσο έχει πέσει η απόδοση της μπαταρίας σου και εαν δε σε φτανει τότε πας για αλλαγή.

Διορθώστε με εαν κάνω λάθος , αλλά ένας τυπικός κανόνας που λένε οι εταιρίες , είναι όταν πέσει κάτω απο το 80% της αρχικής χωρητικότητας. Εγω είμαι στο 79% και ακόμα δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα , οπότε φαντάζομαι πως αυτό δεν είναι κανόνας πραγματικά, αλλά συνιστάται.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑίζει κ σε άλλα samsung αυτό?[/QUO
HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το es file explorer αλλά δεν βρίσκω επιλογή συσκευή δίπλα στο home button...
HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το es file explorer αλλά δεν βρίσκω επιλογή συσκευή δίπλα στο home button...
Τι ενοεις;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Τι ενοεις;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προσπαθώ να βρω την επιλογή για να μετρήσω κύκλους φόρτισης και χωρητικότητα μπαταρίας γιατί διάβασα πιο πριν ότι ακολουθώντας μια διαδρομή μέσω του es file explore σου δείχνει αυτά τα στοιχεία

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, στο pro mode της φωτογραφικης εμένα δεν μου εμφανιζει τις 3 προσωπικες ρυθμίσεις που μπορω να αποθηκεύσω, σύμφωνα με όσα διάβασα και εδω αλλά και είδα στο yutube. Το κινητό είναι αγορασμένο από τον Γερμανό πρίν 1 εβδομάδα και του έκανα αναβάθμιση στο android 7. Mήπως πρέπει να κατεβάσω κάποιο app της Samsung?
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βρω την επιλογή για να μετρήσω κύκλους φόρτισης και χωρητικότητα μπαταρίας γιατί διάβασα πιο πριν ότι ακολουθώντας μια διαδρομή μέσω του es file explore σου δείχνει αυτά τα στοιχεία
Πάτα εκεί που δείχνει το βέλος. Σε εσένα ίσως να γράφει την εσωτερική η την εξωτερική μνήμη. Αν πατήσεις θα σου βγάλει και την επιλογή συσκευή. Μετά συνέχισε με τα υπόλοιπα βηματα3daac58febfe0508870868525b367364.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμμ, εκανα τον ελεγχο της μπαταριας με τον προαναφερθεντα τροπο. Μαλλον απογοητευτηκα...

1228χ2 = 2576 χωρητικοτητα, περιπου 15% πτωση δλδ, και 376 κυκλοι φορτισης.

 

Να επιδιωξω αντικατασταση μπαταριας ε;

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμμ, εκανα τον ελεγχο της μπαταριας με τον προαναφερθεντα τροπο. Μαλλον απογοητευτηκα...

1228χ2 = 2576 χωρητικοτητα, περιπου 15% πτωση δλδ, και 376 κυκλοι φορτισης.

 

Να επιδιωξω αντικατασταση μπαταριας ε;

Εγω εχω 2640 στο S7 Edge που εχει 3600 μπαταρια και με βγαζει και με το παραπανω. Αν σου βγαζει μερα με τη χρηση που κανεις γιατι να την αλλαξεις; Μην βλεπεις το νουμερο αλλα το αποτελεσμα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω 2640 στο S7 Edge που εχει 3600 μπαταρια και με βγαζει και με το παραπανω. Αν σου βγαζει μερα με τη χρηση που κανεις γιατι να την αλλαξεις; Μην βλεπεις το νουμερο αλλα το αποτελεσμα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το αποτελεσμα με εκανε να το ψαξω. Δεν βγαζω μερα πλεον και αυτο με ανησυχησε. Το εχω περιπου 20 μηνες.

Link to comment
Share on other sites

Ισως ηρθε η ωρα τοτε να αλλαξεις μπατατια. Αν δεν κανω λαθος τον 1 χρονο της εγγυησης ειναι δωρεαν ενω το 2ο κοστιζει 20 ευρω στο επισημο service.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάτα εκεί που δείχνει το βέλος. Σε εσένα ίσως να γράφει την εσωτερική η την εξωτερική μνήμη. Αν πατήσεις θα σου βγάλει και την επιλογή συσκευή. Μετά συνέχισε με τα υπόλοιπα βηματα3daac58febfe0508870868525b367364.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου, το έχω κάνει αυτό αλλά δυστυχώς στο δικό μου δεν βρίσκω την επιλογή συσκευή είτε μέσω internal storage είτε μεσω sd.

μήπως πρέπει να είσαι root?

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου, το έχω κάνει αυτό αλλά δυστυχώς στο δικό μου δεν βρίσκω την επιλογή συσκευή είτε μέσω internal storage είτε μεσω sd.

μήπως πρέπει να είσαι root?

Δε χρειάζεται root, η διαδρομή είναι μέσω root directory

 

ede85131c41653e1d3f8633a54e7c085.jpg

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, ποια είναι η φθηνότερη προσφορά που έχουμε για αντικατάσταση οθόνης??

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται root, η διαδρομή είναι μέσω root directory

 

ede85131c41653e1d3f8633a54e7c085.jpg

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Πραγματικά δεν μου εμφανίζει τίποτα ...

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

155€ έχει στο επίσημο η αλλαγή οθόνης

 

Φίλε xroikon μήπως έχεις λάθος εφαρμογή; Αυτή εδώ είναι

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jrummy.root.browserfree

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

ΠΑίζει κ σε άλλα samsung αυτό?[/QUO

 

Ηθελες κάτι να μου πεις εδώ ? :D :D

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα και κατάφερα πολλές φορές να κάνω root στο S7 μου, αλλά πάντα είχα προβλήματα με το security της Samsung. Σε επανεκκίνηση κλειδώνει, ή όταν κάνω έλεγχο ασφαλείας, το κινητό μου εμφανίζει πως εντοπίστηκε απειλή και επίσης κλειδώνει.

Έχετε βρει κάποιο ολοκληρωμένο root που να λύνει ΟΛΑ τα θέματα αυτά;

Link to comment
Share on other sites

Παίζει καμία θήκη μαύρη πλάτης να μη θέλει κανείς να την αγοράσω; θέλω να βάλω full γυαλί σε όλη την οθόνη και η spigen που έχω θα μου το πετάει. Γιατί πιάνει μέσα αρκετά στην οθόνη
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...