Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα στο forum.

 

συγγενής μου έχει ένα s7 (g930f) και τις τελευταίες μέρες αντιμετωπίζει το εξής πρόβλημα

πριν 2-3 μέρες "απέκτησε απαράδεκτο" σήμα wifi (στο 1 μέτρο απο το router έχει σήμα, στα 3 αν κρατήσει την σύνδεση ή απλά δεν βλέπει καν το δίκτυο)

ταυτόχρονα δεν "βλέπει" αντίστοιχα πολλά δίκτυα με άλλα κινητά (πχ redmi note 4 global)

δοκιμάσαμε ένα factory reset μπας και αλλά τίποτα

 

να αναφέρω ότι το κινητό έχει πέσει παλαιότερα 2-3 φορές και έχει τα αντίστοιχα "σημάδια" αν και σε αυτό το πρόβλημα δεν προηγήθηκε πτώση(τουλάχιστον έτσι ισχυρίζεται)...

 

έχει κανείς καμία ιδέα τι μπορεί να είναι αυτό?(υποθέτω καμία κεραία από μέσα τα έπαιξε?)

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά πόσο πάει Αλλαγή οθόνης σε s7 edge Τώρα??

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ,μπορώ να περάσω TWRP recovery με odin χωρις να κανω πριν root;

 

Ναι μπορείς

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στο forum.

 

συγγενής μου έχει ένα s7 (g930f) και τις τελευταίες μέρες αντιμετωπίζει το εξής πρόβλημα

πριν 2-3 μέρες "απέκτησε απαράδεκτο" σήμα wifi (στο 1 μέτρο απο το router έχει σήμα, στα 3 αν κρατήσει την σύνδεση ή απλά δεν βλέπει καν το δίκτυο)

ταυτόχρονα δεν "βλέπει" αντίστοιχα πολλά δίκτυα με άλλα κινητά (πχ redmi note 4 global)

δοκιμάσαμε ένα factory reset μπας και αλλά τίποτα

 

να αναφέρω ότι το κινητό έχει πέσει παλαιότερα 2-3 φορές και έχει τα αντίστοιχα "σημάδια" αν και σε αυτό το πρόβλημα δεν προηγήθηκε πτώση(τουλάχιστον έτσι ισχυρίζεται)...

 

έχει κανείς καμία ιδέα τι μπορεί να είναι αυτό?(υποθέτω καμία κεραία από μέσα τα έπαιξε?)

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Φιλε αν ειναι απο πεσιμο η αιτια πρεπει να παει στην samsung να σου το διορθωσουν, οι πιθανες βλαβες ειναι 2 η εχει μετακινηθει η κεραια η εχει αποκοληθει....πραξε αναλογα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε αν ειναι απο πεσιμο η αιτια πρεπει να παει στην samsung να σου το διορθωσουν, οι πιθανες βλαβες ειναι 2 η εχει μετακινηθει η κεραια η εχει αποκοληθει....πραξε αναλογα.

 

και εγώ κάτι τέτοιο φαντάστηκα απλά ισχυρίζεται ότι δεν του έπεσε πριν τα παίξει το wifi(τώρα αν είναι αλήθεια δεν ξέρω)

και απλά είπα να ρωτήσω μήπως είχε τύχει σε κανέναν άλλον αντίστοιχο πρόβλημα και έτυχε να είναι software...

όπως και να έχει ευχαριστώ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Ωραία.. Ετοιμάζομαι για lineage 15.1

 

Μπορεις να μου πεις καποια πραγματα γι αυτη την ρομ? Γιατι την προτιμησες? Κανενα λινκ να ριξω μια ματια?

Βλεπω καποια προβληματα παντως

KNOWN ISSUES:

– Device only GPS

– Default video player stretches video recorded in portrait

– Graphical glitches may occur sometimes

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου πεις καποια πραγματα γι αυτη την ρομ? Γιατι την προτιμησες? Κανενα λινκ να ριξω μια ματια?

Βλεπω καποια προβληματα παντως

KNOWN ISSUES:

– Device only GPS

– Default video player stretches video recorded in portrait

– Graphical glitches may occur sometimes

 

https://forum.xda-developers.com/s7-edge/development/lineageos-15-android-8-0-0-s7-edge-t3710101

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

και εγώ κάτι τέτοιο φαντάστηκα απλά ισχυρίζεται ότι δεν του έπεσε πριν τα παίξει το wifi(τώρα αν είναι αλήθεια δεν ξέρω)

και απλά είπα να ρωτήσω μήπως είχε τύχει σε κανέναν άλλον αντίστοιχο πρόβλημα και έτυχε να είναι software...

όπως και να έχει ευχαριστώ για την απάντηση

 

Αμα πιστευεις οτι ειναι θεμα software κανε ενα reset και εν αναγκη ξαναπερασε το λογισμικο ......

Link to comment
Share on other sites

Αμα πιστευεις οτι ειναι θεμα software κανε ενα reset και εν αναγκη ξαναπερασε το λογισμικο ......

 

Επίσης ανοιγοκλεισε το ρουτερ και δοκίμασε να συνδεθεις , δοκίμασε να αλλάξεις ρουτερ

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά !

 

Πως σας φαίνεται αυτή η τιμή;

 

https://www.ebay.com/itm/New-Unlocked-AT-T-Samsung-Galaxy-S7-SM-G930-32GB-Black-Onyx-Smartphone/142630548032?epid=220053037&hash=item2135717240:g:oqoAAOSw~vpaOZcC#shpCntId

 

Ειναι new, μοντελο της At&T unlocked, με τον Snapdragon 820, και πολλές μπάντες (όλες της Cosmote & Vodafone) και στα 320 € περιλαμβάνει International Priority Shipping to Greece via the Global Shipping Program που θεωρητικα σημαινει οτι καλυπτει και τυχον εξοδα τελωνειου.

 

EDIT: αν πατησω Get rates δειχνει κι ενα ποσο στα $84.85 import charges. Οποτε μαλλον ακυρο ε;

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μεσω samsung account, οσον αφορα την ευρεση του κινητου αν χαθει, παρατηρω οτι λειτουργει ΜΟΝΟ αν το κινητο εχει ενεργα τα δεδομενα .Το ιδιο ισχυει και μεσω Google Account. Δεν υπαρχει τροπος να βρεις τη συσκευη με απενεργοποιημηενα αυτα τα δυο, η εστω να τα ανοιγεις εσυ απομακρυσμενα για να το βρεις?
Link to comment
Share on other sites

Ειδα στις προηγουμενες σελίδες οτι το θεμα εχει ξανασυζητηθει, όπως και σε φορουμ αλλων σελίδων, αλλα με απασχολει σε ασχετες στιγμες τελευταια.

Random restarts μεχρι και 2 φορες την ημερα ή καθολου 10 μερες σερι :confused: Το κινητο ειναι ενος μηνα, καινουργιο, full stock, ιταλικο unbranded από Mediamarkt στο τελευταιο update του Οκτωβριου. Απο εφαρμογες εχω αυτες που μπηκαν σχεδον εξαρχης χωρις πολλες μεταβολές και που σε προηγουμενο κινητο δεν προκαλουσαν προβλημα...

Εσεις πως τα πατε με το θεμα? Εξακολουθει να συμβαινει και σε άλλους μετα από τοσο καιρο? Θεωρούμε οτι ειναι hardware ή firmware η αιτια?

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειδα στις προηγουμενες σελίδες οτι το θεμα εχει ξανασυζητηθει, όπως και σε φορουμ αλλων σελίδων, αλλα με απασχολει σε ασχετες στιγμες τελευταια.

Random restarts μεχρι και 2 φορες την ημερα ή καθολου 10 μερες σερι :confused: Το κινητο ειναι ενος μηνα, καινουργιο, full stock, ιταλικο unbranded από Mediamarkt στο τελευταιο update του Οκτωβριου. Απο εφαρμογες εχω αυτες που μπηκαν σχεδον εξαρχης χωρις πολλες μεταβολές και που σε προηγουμενο κινητο δεν προκαλουσαν προβλημα...

Εσεις πως τα πατε με το θεμα? Εξακολουθει να συμβαινει και σε άλλους μετα από τοσο καιρο? Θεωρούμε οτι ειναι hardware ή firmware η αιτια?

Το δικό μου το ίδιο από media markt ιταλικό, την black friday αγορασμενο, δεν μου έχει παρουσιάσει κάτι παρόμοιο.

 

Στάλθηκε από το X67 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση, στο σκρουτζ βλεπω σε διάφορα καταστήματα δυο είδη μαύρου χρώματος, το black και το onyx black,εχουν κάποια διαφορα στο χρώμα η κάποιοι δεν βαζουν το onyx στα χαρακτηριστικά της συσκευής;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση, στο σκρουτζ βλεπω σε διάφορα καταστήματα δυο είδη μαύρου χρώματος, το black και το onyx black,εχουν κάποια διαφορα στο χρώμα η κάποιοι δεν βαζουν το onyx στα χαρακτηριστικά της συσκευής;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάποιοι δεν βάζουν το onyx, το ίδιο είναι.

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος αν μπορεί να δώσει πάλι το link για το weather widget του s8 παρακαλώ

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά, για το απλό S7 στον Γερμανό έχουν την original Samsung Clear Cover Black / Silver / Gold στα 12,90 €.

Για την Black συγκεκριμενα επομενες τιμες από όσο πρόλαβα να ψαξω βρηκα στο Bestprice.gr & στο Skroutz 17,50 €.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά, για το απλό S7 στον Γερμανό έχουν την original Samsung Clear Cover Black / Silver / Gold στα 12,90 €.

Για την Black συγκεκριμενα επομενες τιμες από όσο πρόλαβα να ψαξω βρηκα στο Bestprice.gr & στο Skroutz 17,50 €.

Και την συσκευή στα 400€

 

Στάλθηκε από το X67 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και την συσκευή στα 400€

 

Στάλθηκε από το X67 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

360 με χρεωστική Eurobank.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...