Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ισχύει με 20 ευρω αλλαγή μπαταρίας;

εγω εχω 320 κυκλους φόρτισης και 2450 Mah να μενουν και έχω εγγύηση άλλους 9 μήνες.

 

Γνωρίζει κάποιος η αλλαγή στο κουμπί του home (με το δακτυλικό) πόσο στοιχίζει;

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει στη smartec, αν όμως έχει οποιοδήποτε θέμα το κινητό, θα το φτιάξουν και αυτό με το αντίστοιχο κοστος

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τους κύκλους πως τους βλέπεις; εμένα έχει ακόμα 6-7 μήνες εγγύηση

 

Αν κατάλαβα καλά με καλύπτει η αλλαγή; η δίνω 20€ στη Samsung για αλλαγή; αδιάβροχο συνεχίζει να είναι μετά;

 

κατέβασε το es file explorer, Πήγαινει εκει που λεει home και πάτα συσκευή. Μετά ακολούθησε αυτό το μονοπάτι

Sys -- class --- power supply --- battery

 

βρες το Fg_ fullcapnom και ανοιξε το σαν κείμενο με τον es file explorer . οτι σου δείξει, εαν εισαι σε νουγκατ κάντο επι 2 και αυτή ειναι η χωριτηκότητα που σου μένει

 

βρες το Fg_cycle , άνοιξέ το ομοίως με πριν και ότι γράφει είναι οι κύκλοι φόρτισης

 

Δε χρειαζεται να εισαι ροοτ

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανένας την clear view η την led θήκη να μας πει εντυπώσεις;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πήρα την clear view. Αν και δεν είμαι fan αυτού του τύπου θήκης, γενικά με έχει βολέψει. Και γιατί δεν γλιστράει εύκολα πλέον το τηλέφωνο, και γιατί το προστατεύει κάπως όταν μπει σε καμία τσέπη. Είναι αρκετά εξυπηρετικό το γεγονός ότι μπορείς να απαντήσεις χωρίς να ανοίξεις τη θήκη, και βλέπεις και διάφορες ειδοποιήσεις. Τέλος η εμφάνιση είναι καλή όταν την φοράς, μιας και ταιριάζει απόλυτα με το τηλέφωνο. Για 20€ που την πήρα καλή είναι ( ο αδερφός μου στο S8 έδωσε 60 για την ίδια).

 

Για την led έχω ακούσει πως όλες χαλάνε σε μερικούς μήνες.

 

BTW, έσκασε μικρό σχετικά update με ενημέρωση ασφαλείας Δεκεμβρίου.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα.

 

Ηθελα να ρωτήσω αν είναι εφικτό με καποιο τρόπο να μπορω με κλειδωμενο το κινητό, να κανω swipe αριστερα η δεξια απο την lockscreen για να βλεπω τα widgets που εχω στις σχετικες σελιδες, χωρις να χρειαζεται να ξεκλειδωσω πρωτα τη συσκευη με το fingerprint η PIN.

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ, έβαλα το power toogle, που έπαιζε σε άλλα κινητά που είχα, εδω κάτι γίνεται με το δαχτυλικο αποτύπωμα, ενω κλείνει την οθόνη η εφαρμογή, οταν παταω για να ανοίξει μου βγάζει κάτι για πολιτική ασφαλείας και θέλει το pin που ορισα ,περίεργο μου φαίνεται γιατί εδωσα δικαιωματα στην εφαρμογή για κλείσιμο της οθόνη,δεν λέω έχει πολλά κόλπα για χειρονομίες το τηλέφωνο αλλά το double tap η κάποιο άλλο πλήκτρο να οριζεις να κλείνει την οθόνη έπρεπε να έχει

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πας Προσβασιμότητα---> κινητικές δυνατότητες κλπ---> βοηθητικό μενού. Αν ενεργοποιήσεις αυτό, τότε θα έχεις ένα εικονίδιο με συντομεύσεις, στις οποίες περιλαμβάνεται και το κλείδωμα με ένα πάτημα.

 

Εναλλακτικά βάζεις Nova launcher (που ο prime ήταν σε προσφορά με 0,50€) έχει δυνατότητα να το κάνεις με οποιοδήποτε gesture θέλεις (double tap, σύρσιμο πάνω κάτω κλπ).

 

Τέλος, υπάρχει μια πολύ καλή εφαρμογή η gravity screen. Σου δίνει πολλές δυνατότητες μέσα από τις οποίες στην ουσία το power button καταργείται καθώς δεν χρειάζεται!! Καταλαβαίνει πότε το έχεις στα χέρια σου, πότε το αφήνεις, πότε το σηκώνεις να το ανοίξεις κλπ. Μπορείς να το ρυθμίσεις πχ μόλις το βάζεις στην τσέπη να σβήνει κατευθείαν και να ανάβει μόλις το πάρεις στα χέρια σου. Δουλεύει κανονικά με το αποτύπωμα, ενώ δεν καταναλώνει πολλή ενέργεια.

 

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πας Προσβασιμότητα---> κινητικές δυνατότητες κλπ---> βοηθητικό μενού. Αν ενεργοποιήσεις αυτό, τότε θα έχεις ένα εικονίδιο με συντομεύσεις, στις οποίες περιλαμβάνεται και το κλείδωμα με ένα πάτημα.

 

Εναλλακτικά βάζεις Nova launcher (που ο prime ήταν σε προσφορά με 0,50€) έχει δυνατότητα να το κάνεις με οποιοδήποτε gesture θέλεις (double tap, σύρσιμο πάνω κάτω κλπ).

 

Τέλος, υπάρχει μια πολύ καλή εφαρμογή η gravity screen. Σου δίνει πολλές δυνατότητες μέσα από τις οποίες στην ουσία το power button καταργείται καθώς δεν χρειάζεται!! Καταλαβαίνει πότε το έχεις στα χέρια σου, πότε το αφήνεις, πότε το σηκώνεις να το ανοίξεις κλπ. Μπορείς να το ρυθμίσεις πχ μόλις το βάζεις στην τσέπη να σβήνει κατευθείαν και να ανάβει μόλις το πάρεις στα χέρια σου. Δουλεύει κανονικά με το αποτύπωμα, ενώ δεν καταναλώνει πολλή ενέργεια.

 

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει στη smartec, αν όμως έχει οποιοδήποτε θέμα το κινητό, θα το φτιάξουν και αυτό με το αντίστοιχο κοστος

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Σε ευχαριστω φιλε μου! Μονο η σμαρτεκ εχει αυτη τη τιμη; Εδω Θεσσαλονικη γνωριζουμε κανεναν αλλον;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρόνια πολλα σε ολους. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση καθώς σκέφτομαι την αγορά του s7 με την προσφορα του Γερμανου που υπάρχει τώρα. Εχω διαβάσει πολλα σχόλια τα οποία λένε ότι το κινητό δεν είναι τόσο γρήγορο όσο το p10 πχ και αναρωτιέμαι είναι τόσο μεγάλη η διαφορά η ταχυτητα με φετινά κινητά στην ίδια τιμή (g6, p10,honor9). Συγνώμη για το σεντόνι και ευχαριστώ εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρόνια πολλα σε ολους. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση καθώς σκέφτομαι την αγορά του s7 με την προσφορα του Γερμανου που υπάρχει τώρα. Εχω διαβάσει πολλα σχόλια τα οποία λένε ότι το κινητό δεν είναι τόσο γρήγορο όσο το p10 πχ και αναρωτιέμαι είναι τόσο μεγάλη η διαφορά η ταχυτητα με φετινά κινητά στην ίδια τιμή (g6, p10,honor9). Συγνώμη για το σεντόνι και ευχαριστώ εκ των προτερων.

 

Δε νομίζω να έχεις πρόβλημα. Το s7 είναι παρά πολύ καλό κινητό και γρηγορο. Έχω το edge εγώ κανένα παραπονο ως τωρα. Έχει καλά χαρακτηριστικα και απο όσο βλέπω για τα Αλλά που ανεφερες που κάτι λείπει από το καθενα νομίζω είναι το πληρέστερο .κρινεις και εξωτερικη εμφάνιση ποιό θεωρείς πιο ωραίο και αποφασίζεις

P10 κυκλοφορεί με διαφορετικές μνήμες flash ψάξε στο Google..lg παλιό επεξεργαστή και νομίζω και με το σέρβις κάτι παιζει. Δεν έχει επίσημα Ελλάδα?το 7αρι μοιάζει μονοδρομος όπως είπα είναι το πληρέστερο

Edited by antriou23
T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα! Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα: Το simcard tray μου δεν βγαινει. Υπαρχει ενα πολυ μικρο χτυπημα ακριβως απο διπλα, και εχει κολλησει μεσα. Έχει αντιμετωπισει κανεις κατι αντιστοιχο? Γνωριζετε ποσο κοστιζει η επισκευη?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά.. Όταν αλλάζω από WiFi σε δεδομένα τα δεδομένα μου δεν λειτουργούν. Θέλει επανεκκίνηση τα δεδομένα. Κλείσιμο και άνοιγμα δηλαδή.

 

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι αντίστοιχο; είναι θέμα της Cosmote η της συσκευής;

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχω παρατηρησει κατι με πολυ συχνες εναλλαγες μαλιστα...μηπως εχει η sim κανενα θεμα?

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς από τους παλιότερους κατόχους να μας πει εμπειρία όσον αφορά αντοχή στην χρήση του physical home button?

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους.Νεος κατοχος s7 απο χθες προς το παρον ενθουσιασμενος..βεβαια απο s4 σε s7 μονο ενθουσιασμενος μπορει καποιος να ειναι..:)ημουν μεταξυ mate 10 lite μιας και εδινε δωρο ακομη ενα huawei με 369 ευρω αλλα τελικα κατεληξα στο s7με 380!βεβαια δε ξερω αν εκανα καλα γιατι το mate 10 lite ηξερα τι χαρακτηριστικα εχει αλλα το ειχα δει μονο απο φωτο μιας και ειχε εξαντληθει παντου....!ελπιζω τουλαχιστον και το s7 να βγει <σκυλος>σαν το s4
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους.Νεος κατοχος s7 απο χθες προς το παρον ενθουσιασμενος..βεβαια απο s4 σε s7 μονο ενθουσιασμενος μπορει καποιος να ειναι..:)ημουν μεταξυ mate 10 lite μιας και εδινε δωρο ακομη ενα huawei με 369 ευρω αλλα τελικα κατεληξα στο s7με 380!βεβαια δε ξερω αν εκανα καλα γιατι το mate 10 lite ηξερα τι χαρακτηριστικα εχει αλλα το ειχα δει μονο απο φωτο μιας και ειχε εξαντληθει παντου....!ελπιζω τουλαχιστον και το s7 να βγει <σκυλος>σαν το s4

 

Καλη χρονια φιλε μου!

Την καλυτερη επιλογη εκανες. Το σ7 ειναι κατα πολυ ανωτερο και σκυλι μαυρο απο το σ4. Θα το ευχαριστηθεις οσο δε παει. Θηκη αμεσως γτ σπαει ευκολα εαν πεσει, την εχω πατησει.

Πρωην κατοχος σ4 και γω

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια ! Τωρα ξερω τι θα κανω τον 2ο χρονο ! Εννοειται οτι θα αξιοποιησω κι εγω την ευκαιρια αυτη.

 

Τωρα για τον πρωτο χρειαζομαι βοηθεια :p

Παιδιά Εγώ άλλαξα μπαταρία στους 18 μήνες τσάμπα. Τι 20 € ? Δύο χρόνια εγγύηση έχει το τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Εγώ άλλαξα μπαταρία στους 18 μήνες τσάμπα. Τι 20 € ? Δύο χρόνια εγγύηση έχει το τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πού την άλλαξες φίλε;

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κατέβασε το es file explorer, Πήγαινει εκει που λεει home και πάτα συσκευή. Μετά ακολούθησε αυτό το μονοπάτι

Sys -- class --- power supply --- battery

 

βρες το Fg_ fullcapnom και ανοιξε το σαν κείμενο με τον es file explorer . οτι σου δείξει, εαν εισαι σε νουγκατ κάντο επι 2 και αυτή ειναι η χωριτηκότητα που σου μένει

 

βρες το Fg_cycle , άνοιξέ το ομοίως με πριν και ότι γράφει είναι οι κύκλοι φόρτισης

 

Δε χρειαζεται να εισαι ροοτ

ΠΑίζει κ σε άλλα samsung αυτό?

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...