Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό το έπαθε ο γαμπρός μου με το S6 τις προάλλες. Το τηλέφωνο δεν μπορoύσε να συνδεθεί ενώ ipad και άλλα 2 android συνδέονταν μια χαρά. Τελικά είχε μπλεχτεί ο dhcp και είχε δώσει ίδια διεύθυνση ip με κάποια άλλη συσκευή. Με το που έκανε επανεκκίνηση το router έστρωσε.

 

έκανα επανεκκίνηση το Router και εστρωσε...

ths a lot

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατι στο samsung cloud -> δημιουργια αντιγραφου ασφαλειας οταν διαλεγω να κανει αντιγραφη φτανει στο 100% αλλα δεν σταματαει ποτε εκτος αν το σταματησω χειροκινητα.

 

Και για τι στη φωνητικη αναζητηση δουλευουν κανονικα τα Ελληνικα αφου εχω στις γλωσσες (English(generic), Ελληνικα) ενω οπουδηποτε αλλου αναγνωριζει τα Αγγλικα και οχι τα Ελληνικα.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες ημέρες βιώνω κι εγώ με το s7 το λεγόμενο "black screen of death". Εκεί που είναι όλα καλά και το τηλέφωνο μπαινει σε αναμονή, μετά από λίγο ανακαλύπτω ότι έχει νεκρώσει εντελώς. Δεν ανάβει η οθόνη και δεν αντιδρά σε κανένα πάτημα κανενός από τα κουμπιά. Παρόλα αυτό όταν καλώ τον αριθμό μου από άλλο κινητό φαίνεται ότι χτυπάει. Βέβαια το δικό μου τηλέφωνο δεν αντιδρά καθόλου. Μου έχει τύχει 3 φορές τις τελευταίες 5 μέρες και στρώνει μόνο πατώντας το power button και volume down για 10 δεύτερα. Πριν ένα μήνα περίπου το είχα πάει για service στη smartec γιατί είχε κολλήσει στην αναβάθμιση και μου άλλαξαν πλακέτα και μπαταρία. Πιθανώς να οφείλεται σε κάποια εφαρμογή βέβαια αλλά μάλλον θα ξαναπάω smartec δυστυχώς.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να κλείνει το wifi όταν είναι κλειστή η οθόνη;
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.symbuzzer.autodata

 

Εύκολο και απλό

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

WiFi-συνθέτες ρυθμίσεις-διατηρήστε το WiFi κατά τη διάρκεια αδράνειας

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειδα στο sammobile πολλα 7.0 firmware (και για το Ελληνικο cosmote branded) με ημερομηνιες αρχες Δεκεμβρη, προφανως ειναι το Security update Νοεμβριου - not bad απο αποψη ταχυτητας.

Btw, εχει κανεις ιδεα αν θα παρουμε 7.1.2 ή θα παμε απευθειας σε 8?

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Να ρωτησω και αν ξερει καποιος ας βοηθησει.. εδω κ 3 μερες περιπου το instagram και το messenger μου βγαζουν σφαλμα μετα απο λιγα λεπτα χρησης.. και με πεταει εξω η μ ζηταει επαννεκινηση. Αν καποιος ξερει ας βοηθησει. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Ειδα στο sammobile πολλα 7.0 firmware (και για το Ελληνικο cosmote branded) με ημερομηνιες αρχες Δεκεμβρη, προφανως ειναι το Security update Νοεμβριου - not bad απο αποψη ταχυτητας.

Btw, εχει κανεις ιδεα αν θα παρουμε 7.1.2 ή θα παμε απευθειας σε 8?[/QUOT

Κατευθείαν 8 θα παρουμε

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Στο s7 μου του έχω μέσα μια κάρτα της cosmote frog, μετά την τελευταία ενημέρωση λογισμικού όταν το ανοίγω το κινητό κάθε μέρα χωρίς να έχω τα data ανοιχτά μου έρχεται μετά από λίγο ένα μήνυμα που μου λέει ότι δεν έχω data και να βάλω πακέτο..κλπ

Δηλαδή κάτι ζητάει data στο παρασκήνιο, αλλά τι;

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μυθος τελικα η αντιχαρακτικη οθονη ,το δικο μου S7 εχει μια γρατζουνια απο ακρη σε ακρη φαινετα μονο στο φως αλλα μονο που την βλεπω εγω φτανει
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μυθος τελικα η αντιχαρακτικη οθονη ,το δικο μου S7 εχει μια γρατζουνια απο ακρη σε ακρη φαινετα μονο στο φως αλλα μονο που την βλεπω εγω φτανει

 

Καλα πως εγινε η γρατζουνια;; δωσε περισσοτερες πληροφοριες αν σου ειναι ευκολο.....

Link to comment
Share on other sites

Ένα link για το τελευταίο firmware της Cosmote σας παρακαλώ; μιας και έχω Cosmote και θα πάρω το τηλ σε λίγες ώρες, να περάσω αυτή από την αρχή να έχω WiFi call και Volte call...

 

Επίσης μια διευκρίνηση. Καλώ εγώ με WiFi call η με Volte call και ο άλλος έχει Vodafone η καλώ σε σταθερό.... Έχω καλύτερη ποιότητα κλήσης; στο volte δεν χρεωνομαι κάτι έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Αν καλείς σε σταθερό ή σε κινητό άλλου παρόχου δεν θα έχει καμία διαφορά. Όπως ήταν πάντα η HD κλήση είναι, απλά επιτυγχάνεται ταχύτατα μέσω 4G. Το χρήσιμο για μένα είναι το WiFi call.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Καλα πως εγινε η γρατζουνια;; δωσε περισσοτερες πληροφοριες αν σου ειναι ευκολο.....

 

δεν εχω ιδεα..να πω πως δεν εχω καμια προστασια στην οθονη αλλα επειδη 3 χρονια ειχα ενα xperiaz2 και ποτε δεν ειχα καμια γρατζουνια ετσι στο s7 δεν εβαλα τιποτα στην οθονη.δεν μου επεσε ποτε και το προσεχω πολυ αλλα εχει γρατζουνια και μαλιστα αρκετα μεγαλη ευτυχως δεν φαινεται παντα μονο οταν χτυπαει το φως στην οθονη

Link to comment
Share on other sites

Αν καλείς σε σταθερό ή σε κινητό άλλου παρόχου δεν θα έχει καμία διαφορά. Όπως ήταν πάντα η HD κλήση είναι, απλά επιτυγχάνεται ταχύτατα μέσω 4G. Το χρήσιμο για μένα είναι το WiFi call.

 

Sent from my SM-G930F

 

Το Wifi Call ειναι οτι και ΜΗΔΕΝ ΔΙΚΤΥΟ να εχεις, δηλαδη ΝΑ ΣΟΥ ΒΓΑΖΕΙ Χ πανω δεξια, αν εισαι συνδεδεμενος σε wifi βγαζεις κληση κανονικα ?

Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα με το S7 τελικα,η ενημερωση εφαρμογων γινεται παρα πολυ αργα και δεν ξερω που οφειλεται.υπαρχει κατι στης ρυθμησεις που πρεπι να δω??
Link to comment
Share on other sites

Eγω οταν για καποιο λογο οπως: (πχ τωρα παρατηρειται καθυστερηση στις ενημερωσεις) κανω ενα ελεγχο στο προβλημα πχ στο wifi η στο ρουτερ του σπιτιου η κινητου εν συνεχεια ενα καλο καθαρισμα και αν παρ ολα αυτα δεν διορθωθει το προβλημα προχωρω σε αναγκαστικο reset.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά και θέλω να ξανά βάλω τα εικονίδια του s8 αλλά το package disable δεν δουλεύει για να απενεργοποίησω το θέμα.. έχει κανένας καμία άλλη ιδέα ή τρόπο?
Link to comment
Share on other sites

Απο 100% σε 6 ώρες το βράδυ έχασα 9% πήγα 91. Με AOD μόνο. Στην μπαταρία στη χρήση δεν φαίνεται τίποτα να τρώει τη μπαταρία... Δεν το θεωρώ φυσιολογικό όμως
Link to comment
Share on other sites

Offtopic λιγο αλλα δεν ξερω που αλλου να ρωτησω, σε μια συσκευη android , θελω να δω τι launcher φοραει, υπαρχει καμια εφαρμογη να το δω? Ευχαριστω και σορρυ. Edited by jimmys
Link to comment
Share on other sites

Απο 100% σε 6 ώρες το βράδυ έχασα 9% πήγα 91. Με AOD μόνο. Στην μπαταρία στη χρήση δεν φαίνεται τίποτα να τρώει τη μπαταρία... Δεν το θεωρώ φυσιολογικό όμως
Φυσιολογικό είναι νομίζω. Το AOD μόνο πρέπει να καίει 1% την ώρα.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικό είναι νομίζω. Το AOD μόνο πρέπει να καίει 1% την ώρα.

 

Sent from my SM-G930F

 

Οκ... Μου κάνει εντύπωση γιατί Στο G6 όλο το βράδυ έχανε 2-3% με το AOD ενεργοποιημένο

Link to comment
Share on other sites

φιλος μου με S7 μπορει και κατεβαζει το θεμα high contrast II απο το samsung store. ΕΜενα ουτε καν το εμφανιζει. Γιατι, τι φταιει?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...