Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ανοίγεις τον ασφαλή φάκελο βάζεις τους κωδικούς σου και προσθέτεις τα προγράμματα που θες. Στην ουσία είναι σαν να έχεις 2η συσκευή....
Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις τον ασφαλή φάκελο βάζεις τους κωδικούς σου και προσθέτεις τα προγράμματα που θες. Στην ουσία είναι σαν να έχεις 2η συσκευή....

Ποιον ασφαλη φακελο?

Που υπαρχει αυτο ή πως τον δημιουργεις?

Εχει καμια σχεση με το knox?

Link to comment
Share on other sites

Ποιον ασφαλη φακελο?

Που υπαρχει αυτο ή πως τον δημιουργεις?

Εχει καμια σχεση με το knox?

 

Αν δεν τον έχεις το κατεβάζεις από το samsung apps.

Ναι έχει σχέση με το knox.

Link to comment
Share on other sites

Σε 8 ώρες ύπνου έχασε ένα 4% με όλα ανοιχτά, από το πρωί που είμαι στο δρόμο με 4G, κατεβαίνει νερό. Αυτή η ηλιοφάνεια τα διαλάει όλα στη μπαταρία

6b2d155f1355e415af5800ba04b0faaf.jpg60c9415e8320058aae14fa16e53bd811.jpg

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα παίζει πολύ σημαντικό ρόλο, όμως δεν είναι μόνο αυτό. Μήπως υπάρχει και κάτι άλλο;; Θα αναγκαστείς να κλείσεις συγχρονισμό, τοποθεσία, αν δε σου είναι απολύτως απαραίτητα.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν τον έχεις το κατεβάζεις από το samsung apps.

Ναι έχει σχέση με το knox.

 

Φιλε αν μπορεις δωσε περισσοτερες λεπτομερειες γιατι εχω twin sim και θελω να βαλω το viber και στις 2 συσκευες ουτως ωστε οταν ανοιγω την μια να παιζει και οταν ανοιγω την αλλη να μην χρειαζεται να ξαναδινει κωδικους εξαψηφιους η viber.αν σου ειναι ευκολο δωσε και λινγ για την εφαρμογη απο το play store εχω το S7 Το απλο to 930, οχι το edge ....EYXAΡΙΣΤΩ.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε αν μπορεις δωσε περισσοτερες λεπτομερειες γιατι εχω twin sim και θελω να βαλω το viber και στις 2 συσκευες ουτως ωστε οταν ανοιγω την μια να παιζει και οταν ανοιγω την αλλη να μην χρειαζεται να ξαναδινει κωδικους εξαψηφιους η viber.αν σου ειναι ευκολο δωσε και λινγ για την εφαρμογη απο το play store εχω το S7 Το απλο to 930, οχι το edge ....EYXAΡΙΣΤΩ.
Αυτό που λέει είναι το αντίθετο από αυτό που θες να κάνεις εσύ. Δηλαδή σε μια συσκευή να έχεις 2 λογαριασμούς. Εσύ θες να βάλεις τον ίδιο σε 2 τηλέφωνα.

Γενικά δεν γίνεται.

Το έχω κάνει μόνο με πατέντα στο παρελθόν.

Πρέπει να κάνεις την μια από τις 2 συσκευές να φαίνεται σαν tablet.

Με root και Xposed τρέχοντας το module app settings, υπήρχε η δυνατότητα να αλλάξεις ανάλυση στην εφαρμογή του Viber, κάνοντάς την να πιστεύει πως έχει εγκατασταθεί σε tablet και έτσι έβγαζε απλά ένα QR code που το σκάναρες με την κάμερα του κυρίως τηλεφώνου σου και δούλευε μια χαρά.

Το πρόβλημα είναι πως η υποστήριξη για το συγκεκριμένο module έχει σταματήσει και δουλεύει πια μόνο αν έχεις Android μέχρι έκδοση 6.

Αν η άλλη σου συσκευή είναι τέτοια μπορείς να το δοκιμάσεις. Διαφορετικά δεν γίνεται τίποτα.

 

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα γίνεται με την έλευση της 7.1.1 ή του Oreo. Dual messenger. Προς το παρόν στο S7 δε γίνεται. Γίνεται στα Α3/5/7 2017, στα Α8 και στα S8 φυσικά .

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πόσο κοστίζει η αλλαγή μπαταρίας; πήγα στη micro tech Θεσσαλονίκη για να δουν την οθόνη που έχει burn in και μου είπαν πως γίνεται αλλαγή επειδή βρίσκεται στην εγγύηση αλλά για την μπαταρία μου ζήτησαν 62 ευρώ γιατί λέει είναι εκτός εγγύησης. Τόσο ακριβή είναι η αντικατάσταση της ; επίσης την είχα αλλάξει υποτίθεται τον Σεπτέμβριο την μπαταρία γιατί μου κρατούσε 3 30 με4 ώρες το πολύ ανοιχτή οθόνη, ενώ όταν το είχα πάρει το κινητό έβγαζε 5 30 με 6 . Πόσο πρέπει να διαρκεί η μπαταρία ;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα γίνεται με την έλευση της 7.1.1 ή του Oreo. Dual messenger. Προς το παρόν στο S7 δε γίνεται. Γίνεται στα Α3/5/7 2017, στα Α8 και στα S8 φυσικά .

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

13 Απριλη ημερομηνία κυκλοφορίας του Oreo για τα s7

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πόσο κοστίζει η αλλαγή μπαταρίας; πήγα στη micro tech Θεσσαλονίκη για να δουν την οθόνη που έχει burn in και μου είπαν πως γίνεται αλλαγή επειδή βρίσκεται στην εγγύηση αλλά για την μπαταρία μου ζήτησαν 62 ευρώ γιατί λέει είναι εκτός εγγύησης. Τόσο ακριβή είναι η αντικατάσταση της ; επίσης την είχα αλλάξει υποτίθεται τον Σεπτέμβριο την μπαταρία γιατί μου κρατούσε 3 30 με4 ώρες το πολύ ανοιχτή οθόνη, ενώ όταν το είχα πάρει το κινητό έβγαζε 5 30 με 6 . Πόσο πρέπει να διαρκεί η μπαταρία ;

Άλλαξα μπαταρία τη Δευτέρα. Το τηλέφωνο το έχω παρά ένα μήνα δύο χρόνια. Είναι λοιπόν στην εγγύηση η συσκευή αλλά όχι η μπαταρία.

Χρεώθηκε μόνο το ανταλλακτικό αλλά όχι η εργασία μιας και δεν έχει λήξει ακόμα η εγγύηση. Το τελικό κόστος της αλλαγής 21,00€, δηλαδή μόνο του ανταλλακτικού - μπαταρίας.

Τα παραπάνω στη Smartec στο Χαϊδάρι και εντός μίας ώρας πήρα τη συσκευή έτοιμη και έφυγα. Επίσης εννοείτε η μπαταρία έχει πάλι ένα χρόνο εγγύηση και ας λήξη η εγγύηση της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

13 Απριλη ημερομηνία κυκλοφορίας του Oreo για τα s7

 

Ανακοινωθηκε συγκεκριμενη ημερομηνια αναβαθμισης? :blink:

Δεν το θυμαμαι γενικα απο καμια εταιρεια (πολυ περισσοτερο να τηρηθει κιολας), οπότε μηπως εχουμε καποιο link?

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις τον ασφαλή φάκελο βάζεις τους κωδικούς σου και προσθέτεις τα προγράμματα που θες. Στην ουσία είναι σαν να έχεις 2η συσκευή....
Δηλαδή μπορώ να βάλω την εφαρμογή what's up , στον ασφαλή φάκελο , και να τη συνδέσω με 2ο αριθμό whatsup?
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την αλλαγή μπαταρίας, ισχύει ότι είναι δωρεάν τον 1ο χρόνο ή πρέπει να βρουν ελλατωμα; Επίσης εκτός από τη Smartec Χαϊδάρι υπάρχει άλλο κατάστημα στο κέντρο που να κάνει αυτήν την εργασία;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την αλλαγή μπαταρίας, ισχύει ότι είναι δωρεάν τον 1ο χρόνο ή πρέπει να βρουν ελλατωμα; Επίσης εκτός από τη Smartec Χαϊδάρι υπάρχει άλλο κατάστημα στο κέντρο που να κάνει αυτήν την εργασία;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ισχύει ότι είναι δωρεάν. Υποτίθεται όταν έχει πρόβλημα, αλλά για να πάει να τη αλλάξει κάποιος δε πρέπει να έχει αισθητή πτώση άρα πρόβλημα , άρα αλλαγή. Αν είναι οκ σε όλα, γιατί να την αλλάξει κάποιος.

Τώρα για την << αισθητή πτώση >> το λένε όλοι και 99,99% το δέχονται, γιατί άντε να αποδείξουν το αντίθετο. Θα σου πουν πως να το χρησιμοποιείς; Άρα πάντα αλλάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου την αλλάξανε δωρεάν περίπου στον 1,5 χρόνο γιατί είχε φουσκώσει και ξεκολλούσε το καπάκι πίσω.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει άλλο στην Θεσσαλονίκη; και εμένα σε ένα μήνα τελειώνει η εγγύηση . Πώς γίνεται δλδ αυτοι εδώ να χρεώνουν 62 ευρώ την μπαταρία και στην Αθήνα 20 ;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει άλλο στην Θεσσαλονίκη; και εμένα σε ένα μήνα τελειώνει η εγγύηση . Πώς γίνεται δλδ αυτοι εδώ να χρεώνουν 62 ευρώ την μπαταρία και στην Αθήνα 20 ;

 

Σύμφωνα με τη Samsung υπάρχει ο Αβραμίδης Μιχαήλ. Κων/νου Καραμανλή 54 - 2310500277

 

Κάνε μια ερώτηση κι εκεί κι ενημέρωσέ μας.

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινωθηκε συγκεκριμενη ημερομηνια αναβαθμισης? :blink:

Δεν το θυμαμαι γενικα απο καμια εταιρεια (πολυ περισσοτερο να τηρηθει κιολας), οπότε μηπως εχουμε καποιο link?

 

φήμες από τουρκική σελίδα...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

φήμες από τουρκική σελίδα...

 

https://www.sammobile.com/news/galaxy-note-8-oreo-release-date-possibly-revealed-by-samsung-turkey/

 

...the website also mentions that Android 8.0 Oreo is in the test phase for the Galaxy S7 and the Galaxy S7 edge with a planned release date of April 13.

 

As previously mentioned, Güncelmiyiz is a legitimate Samsung website and functions as its local update portal for users in Turkey so there just might be some truth to this information after all. However, given Samsung’s track record with firmware updates, it would be wise not to hope that the Oreo update for the aforementioned devices will be rolled out on the very days mentioned on the website.
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα μπαταρία τη Δευτέρα. Το τηλέφωνο το έχω παρά ένα μήνα δύο χρόνια. Είναι λοιπόν στην εγγύηση η συσκευή αλλά όχι η μπαταρία.

Χρεώθηκε μόνο το ανταλλακτικό αλλά όχι η εργασία μιας και δεν έχει λήξει ακόμα η εγγύηση. Το τελικό κόστος της αλλαγής 21,00€, δηλαδή μόνο του ανταλλακτικού - μπαταρίας.

Τα παραπάνω στη Smartec στο Χαϊδάρι και εντός μίας ώρας πήρα τη συσκευή έτοιμη και έφυγα. Επίσης εννοείτε η μπαταρία έχει πάλι ένα χρόνο εγγύηση και ας λήξη η εγγύηση της συσκευής.

 

Έγινε factory reset? Τους είπες πως είχες κάποιο πρόβλημα με την μπαταρία για να σου την αλλάξουν σε αυτήν την τιμή; Είμαι κι εγώ στα 2 χρόνια παρά ένα μήνα...

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

Έγινε factory reset? Τους είπες πως είχες κάποιο πρόβλημα με την μπαταρία για να σου την αλλάξουν σε αυτήν την τιμή; Είμαι κι εγώ στα 2 χρόνια παρά ένα μήνα...

Ναι έγινε factory reset. Τους είπα την αλήθεια :

μετά από δύο χρόνια σχεδόν έχει μια φυσιολογική πτώση ( η αλήθεια μικρή ήταν αλλά γιατί να μη βάλω καινούργια σε αυτή τη τιμή; ) και μου είπαν μάλιστα, θα ελεγχθεί και για κανένα άλλο πρόβλημα ( που δεν είχε ) και έγινε ότι περιέγραψα απλά εύκολα και ωραία.

Να πω εδώ για όσους ενδιαφέρονται και είναι σε ίδια κατάσταση με μας ότι η μπαταρία μου μετά από σχεδόν δύο χρόνια είχε πάει στα 3100 mha περίπου και λειτουργούσε άψογα. Έκανα λοιπόν την αλλαγή για να καλυτερέψει λίγο και να έχει μεγαλύτερη διάρκεια ζωής γενικώς η συσκευή, μιας και θα το κρατήσω λίγο ακόμα και μετά θα το πάρει κάποιο από τα μέλη της οικογένειας που το λιγουρεύεται .

Λοιπόν, η καινούργια μπαταρία μετρήθηκε και δείχνει ( ακόμα άστρωτη που λέμε ) στα 3500 mha περίπου. Η διαφορά όμως στη καθημερινότητά μου με ίδια ακριβώς χρήση, πολύ μεγάλη. Πριν την αλλαγή κρατούσε περίπου δύο μέρες με 3,5 + ώρες οθόνης ( λέω τα βασικά μόνο από τη χρήση ) και τώρα ξεπερνά τις τρεις με τρεις μιση μέρες και οθόνη 5+ ώρες. Δε το περίμενα και πραγματικά ευτυχώς που την άλλαξα, γιατί φοβόμουν μη πάω για μαλλί και φύγω κουρεμένος :)

Μιλάω πάντα για το S7 edge

Edited by Leonid111
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...