Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Μήπως ξέρει κάποιος αν έχει αλλάξει το widget του καιρού στο S7? Κάπου διάβασα ότι σε κάποιους έχει αλλάξει και έγινε όπως στο S8. Εμένα πάντως με Ελβετική ρομ παραμένει το ίδιο.

Εμένα έχει αλλάξει!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι εννοειτε εχει αλλαξει? Εγω απο την αρχη της nougat εχω αυτο που φαινεται στο screenshot (ITV, ιταλικο unbranded) εδω https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=75140779&postcount=2 Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τηλέφωνο τα έχει παίξει σήμερα. Κάνω κλήση και μετά από λίγα δευτερόλεπτα την τερματίζει από μόνο του, κλείνει τις εφαρμογές ενώ είμαι μέσα, το έχει αντιμετωπισει κανένας άλλος;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τηλέφωνο τα έχει παίξει σήμερα. Κάνω κλήση και μετά από λίγα δευτερόλεπτα την τερματίζει από μόνο του, κλείνει τις εφαρμογές ενώ είμαι μέσα, το έχει αντιμετωπισει κανένας άλλος;

 

Καθάρισε την οθόνη...

Link to comment
Share on other sites

Καθάρισε την οθόνη...
Τι εννοείς;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παιδιά.

Δεν εχω σκοπο να βαλω την νέα αναβαθμιση των 380ΜΒ οποτε θελω να μου γραψετε πως να μπλοκαρω την ειδοποιηση για το update. Η ειδοποιηση εμφανιζεται στο εικονιδιο "Ρυθμίσεις" αλλά και μέσα στο μενου των ρυθμισεων πανω πανω.

 

Ρε φίλε κατανοώ πλήρως το πρόβλημα σου, γιατί το έχω και γω!! Το τηλέφωνο θα έπρεπε να είναι φουλ λειτουργικό όπως το πήραμε, και στην τελική που ξέρεις ρε αδερφέ αν έχω σύνδεση στο ιντερνετ για να κατεβάζω απντειτς, μπορεί να ζω στην ζούγκλα του αμαζονίου και να το αγόρασα μόνο για να βγάζω φωτογραφίες ξέρω γω.. Δεν ξανακάνω καμία ενημέρωση και ας είμαι ανασφάλιστος σε σχέση με όλους εσάς τους ασφαλείς! 380ΜΒ το ένα 406ΜΒ το άλλο, είχαμε μια αρχική ελεύθερη μνήμη γύρω στα 20GB και έτσι όπως το πάνε με αναβαθμίσεις κάθε μήνα θα φτάσουμε στα 5.. και επειδή δεν έχω όρεξη να δώσω κάνα 100€ για να πάρω αυτές τις υπεργρήγορες κάρτες μνήμης της σαμυ που κυκλοφορούν, κρατάω χώρο στη συσκευή να μπορώ να βγάλω κάνα βίντεο υψηλής ανάλυσης (όπως μου έγραψε και το μηνυματάκι όταν έβαλα την παλιά microSD "ότι τα βίντεο υψηλής ανάλυσης θα αποθηκεύονται στο τηλ που γράφει γρήγορα τα δεδομένα"). Οπότε αν γνωρίζει κανένας πως να απαλλαγούμε από αυτήν την ηλίθια ειδοποίηση στις ρυθμίσεις, ότι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση δλδ, ας μας πει!

 

 

Όσο αναφορά για τις μπαταρίες τους κύκλους φόρτισης και πόσα mah έχουν μείνει στις μπαταρίες σας μην εμπιστεύεστε καμιά από αυτές τις εφαρμογές! Πιο ζημία κάνετε που τις βάζετε να τρέχουν και να καταναλώνουν μπαταρία παρά καλό.. Ο μόνος καλός κριτής είστε εσείς οι ίδιοι... Όταν βλέπετε ότι έχει πέσει πολύ η απόδοση πάτε για αντικατάσταση! Ούτε αν αλλάξεις μπαταρία τελευταία μέρα της εγγύησης για να είσαι απλά καλυμμένος (όπως γράφουνε πολλοί) σημαίνει ότι θα είσαι κομπλέ 100%.. Στο παρελθόν μου έτυχε να πάρω καινούρια αυθεντική μπαταρία νοκια ή οποία ήταν χειρότερη απτην παλιά που είχα! Και καινούρια αχρησιμοποίητη μπαταρία που έχει όμως 5 χρόνια στο συρτάρι του κάθε "γερμανού" μη περιμένεις να σου βγάλει την ίδια απόδοση με μπαταρία ή οποία κατασκευάστηκε πριν 1 μήνα! :)

1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τηλέφωνο τα έχει παίξει σήμερα. Κάνω κλήση και μετά από λίγα δευτερόλεπτα την τερματίζει από μόνο του, κλείνει τις εφαρμογές ενώ είμαι μέσα, το έχει αντιμετωπισει κανένας άλλος;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εκανες προσφατα ένα update που εχει ερθει σχεδον σε ολους;

Link to comment
Share on other sites

Εκανες προσφατα ένα update που εχει ερθει σχεδον σε ολους;
Ναι πριν λίγες μέρες περίπου 435mb

Με επανεκκινηση έχει λυθεί το προβλημα(ελπίζω οριστικά) αλλά μου έκανε εντύπωση που το παρουσίασε χωρίς να προσθέσω κάποια εφαρμογή η να πειράξω κάτι στο τηλέφωνο

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Strofigkas

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε κατανοώ πλήρως το πρόβλημα σου, γιατί το έχω και γω!! Το τηλέφωνο θα έπρεπε να είναι φουλ λειτουργικό όπως το πήραμε, και στην τελική που ξέρεις ρε αδερφέ αν έχω σύνδεση στο ιντερνετ για να κατεβάζω απντειτς, μπορεί να ζω στην ζούγκλα του αμαζονίου και να το αγόρασα μόνο για να βγάζω φωτογραφίες ξέρω γω.. Δεν ξανακάνω καμία ενημέρωση και ας είμαι ανασφάλιστος σε σχέση με όλους εσάς τους ασφαλείς! 380ΜΒ το ένα 406ΜΒ το άλλο, είχαμε μια αρχική ελεύθερη μνήμη γύρω στα 20GB και έτσι όπως το πάνε με αναβαθμίσεις κάθε μήνα θα φτάσουμε στα 5.. και επειδή δεν έχω όρεξη να δώσω κάνα 100€ για να πάρω αυτές τις υπεργρήγορες κάρτες μνήμης της σαμυ που κυκλοφορούν, κρατάω χώρο στη συσκευή να μπορώ να βγάλω κάνα βίντεο υψηλής ανάλυσης (όπως μου έγραψε και το μηνυματάκι όταν έβαλα την παλιά microSD "ότι τα βίντεο υψηλής ανάλυσης θα αποθηκεύονται στο τηλ που γράφει γρήγορα τα δεδομένα"). Οπότε αν γνωρίζει κανένας πως να απαλλαγούμε από αυτήν την ηλίθια ειδοποίηση στις ρυθμίσεις, ότι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση δλδ, ας μας πει!

 

Ενημερωτικά και μόνο:

 

Τα updates δεν δεσμεύουν 380 ή 406 MB επιπλέον στην internal memory του κινητού. Τα updates συνήθως (αν όχι πάντα) αποτελούν ενημερώσεις υπαρχόντων αρχείων, δηλαδή αρχείων των οποίων ο κώδικας αλλάζει, ακριβώς επειδή πρέπει να συμπεριλάβουν κάποια security patches (αρα μιλάμε κυρίως για overwrites). Αυτό σημαίνει ότι άλλες φορές κάποια αρχεία έχουν περισσότερο κώδικα, άλλες φορές λιγότερο, άλλες φορές σχεδόν στο σύνολό τους ...διαφορετικό. Κάποια updates προσθέτουν και νέα αρχεία. Στο τέλος όμως δεν επιβαρύνεται το κινητό με όλα αυτά τα 380 / 406 MB. Συνήθως ο δεσμευμένος χωρος δε αυξάνεται ούτε κατά το 1/3 αυτών. Επίσης μετά από updates λογισμικού και εφαρμογών, ή ακόμα και διαγραφή εφαρμογών, επειδή κατά καιρούς μένουν μερικά απομεινάρια, η λειτουργία "Device Maintenance" βοηθάει, καθαρίζοντας και διαγράφοντας αυτα τα άχρηστα αρχεία.

 

Μπορεί κάποιος να βρει κάρτα γρήγορη (Class 10 / U1 / κλπ) με 10 - 20 €. Και ανάλογα με την χωρητικότητα που χρειάζεται βέβαια. Οι τιμές δεν είναι τόσο υψηλές. Ούτε και χρειάζεται να είναι U3 η κάρτα για βιντεο υψηλής ανάλυσης. Που και U3 να χρειαζόταν, και πάλι υπάρχουν μια χαρά οικονομικές προτάσεις.

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. έπεσε σήμερα το κινητό μου με Την οθόνη κ χτύπησε στο πλάι με αποτέλεσμα να ραγιση η οθόνη. Όταν είναι αναμένει φενεται μόνο στο άσπρο χρώμα ποιο πολυ.

Ξέρουμε πόσο κοστίζει η αλλαγή?

Το κινητό είναι εντός εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.. 160 ευρώ πολλά μου φαίνονται. Η μισή αξία του κινητού.. Ευτυχώς ψιλοπαλευεται η κατάσταση, άρα θα το αφήσω έτσι κ βλέπουμε
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

εχει κανενας εμπειρια με αλλο service εκτος smartec?

ρωτησα ενα δυο service και μου ειπαν οτι δεν θα χρειαστει format η συσκευη και μετα την εργασια, θα συνεχισει να εχει εγγυηση αδιαβροχοποιησης η συσκευη

η smartec μου ειπε οτι θα χρειαστει format επειδη θα κανει και τεστ αδιαβροχοποιησης.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση, παρατηρώ την διάρκεια της μπαταρίας εμφανώς λιγότερη, έχετε διαπιστώσει κάτι εσείς;

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση, παρατηρώ την διάρκεια της μπαταρίας εμφανώς λιγότερη, έχετε διαπιστώσει κάτι εσείς;
Ναι κι εγώ το παρατήρησα.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και θα ήθελα να ρωτήσω το εξής.. η συσκευή αξίζει ακόμα για αγορά κοντά στα 350 ευρώ που βλέπω στο σκρούτζ παρά την ηλικία της ? Το συγκρίνω με honor 9 και με ενδιαφέρει αυτό που έχει καλύτερη κάμερα. Ευχαριστώ για τις γνώμες
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και θα ήθελα να ρωτήσω το εξής.. η συσκευή αξίζει ακόμα για αγορά κοντά στα 350 ευρώ που βλέπω στο σκρούτζ παρά την ηλικία της ? Το συγκρίνω με honor 9 και με ενδιαφέρει αυτό που έχει καλύτερη κάμερα. Ευχαριστώ για τις γνώμες
Ο Γερμανός το είχε 299€ και 349€ το edge.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση, παρατηρώ την διάρκεια της μπαταρίας εμφανώς λιγότερη, έχετε διαπιστώσει κάτι εσείς;
Εγώ πιστεύω είναι καλύτερη μου βγάζει περισσότερο sot

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καινουργιο μικρο update 28MB στο ιταλικο unlocked μοντελο - security update Μαρτιου :)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Ο Γερμανός το είχε 299€ και 349€ το edge.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δε το βλέπω πλέον φίλε μου. Ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

Ειχε κανεις προβλημα με τα gestures μετα το τελευταιο system update "G930FXXS2DRC3"?

 

Εμενα ενω πριν το παραπανω update δουλευανε κανονικα πλεον δεν δουλευουν.

 

Ξερει κανεις γιατι?

 

Αν δοκιμασω να ξεκινησω το κινητο σε safe boot θα δουλευουν τα gestures(χειρονομιες)?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...