Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κολλησε και μενα στο logo της Samsung. Πως το ξεκολαμε τωρα...?

 

Μόλις το πήρα από το σέρβις και μου έκαναν και επαναφορά. Η δικαιολογία ότι ήταν χαμηλή η μπαταρία μου. :mad:Το είχα στο 40 της εκατό

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Είναι με τα καλά τους ρε; έχω κάνει σχεδόν όλες τις αναβαθμίσεις μου σε όλα τα κινητά όλα αυτά τα χρόνια με 20-30% ενώ φορτίζει... Ότι να ναι λένε. Προφανώς κάνανε μόνο επαναφορά και έστρωσε. Και μόνος αν το έκανες θα έστρωνε.
Link to comment
Share on other sites

Πιθανοτατα ναι γιατι σε μενα χωρις μεμβρανη βγαζει κανονικα

By the way, εκτος από την εξυπνη αποτυπωση με το χερι, υπαρχει και άλλος "κλασικος" τρόπος για screenshot?

Power + home button ταυτόχρονα.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Thanks! Btw, ειναι το μονο κινητο που τα αποθηκευει στον φακελο camera και οχι σε φακελο screenshots

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Thanks! Btw, ειναι το μονο κινητο που τα αποθηκευει στον φακελο camera και οχι σε φακελο screenshots

 

Εμένα στο φάκελο screenshots τα αποθηκεύει.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ελληνικό unbranded όλα καλά μετά την αναβάθμιση.
Έχει κάτι ουσιαστικό; Ή είναι απλά ασφαλείας;

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα την αναβάθμιση και το κινητό έχει μείνει στο ,logo και αναβοσβηνει εδώ και κάνα μισάωρο:mad:

 

Δεν άνοιξε ξανά bootloop μάλλον

 

Μου ήρθε ξανά το μήνυμα της αναβάθμισης και την έκανα. Τώρα όλα καλά. Τι κώλυμα έφαγε τι να πω. Έχασα όμως πράγματα αρκετά που δεν είχα σώσει.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Power + home button ταυτόχρονα.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γενικά αποφεύγω να χρησιμοποιώ τα κουμπιά του κινητού. Για να ανοίγω την οθόνη έχω το gravity screen και για screenshot έχω εγκαταστήσει εφαρμογή από playstore. Θα βγάλω την μεμβράνη αύριο μήπως όντως φταίει αυτό αλλιώς service

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάτι ουσιαστικό; Ή είναι απλά ασφαλείας;

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η αλήθεια είναι πως δε ξέρω να σου πω. Εχθές που του πέρασα την αναβάθμιση ελάχιστα το είδα και αυτό για να περάσω τα πάντα από το S7 Edge στο νέο μου ΝΟΤΕ 8 που επίσης εχθές πήρα, οπότε καταλαβαίνεις....

Αύριο μεθαύριο όμως θα το πάρει η γυναίκα μου και πριν της το δώσω θα ασχοληθώ μαζί του για να της το << παραδώσω >>.

Αν δω λοιπόν κάτι ουσιαστικό θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά αποφεύγω να χρησιμοποιώ τα κουμπιά του κινητού. Για να ανοίγω την οθόνη έχω το gravity screen και για screenshot έχω εγκαταστήσει εφαρμογή από playstore. Θα βγάλω την μεμβράνη αύριο μήπως όντως φταίει αυτό αλλιώς service
Δουλεύει κανονικά με τζαμακι η έξυπνη κίνηση για αποτύπωση. Μήπως δεν το κάνεις σωστά; ακουμπάει το χέρι την οθόνη;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Πηρε μια νεα αναβαθμηση το κινητο μου σημερα λογικα κανα security fix θα ειναι γιατι ουτε η εκδοση android αλλαξε απο 7.0 ουτε τιποτα αλλο.

 

Η εκδοση που κατεβασε ειναι η "g930fxxu2drb6"

 

Να δω ποτε θα παρουμε την android 8?

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Πηρε μια νεα αναβαθμηση το κινητο μου σημερα λογικα κανα security fix θα ειναι γιατι ουτε η εκδοση android αλλαξε απο 7.0 ουτε τιποτα αλλο.

 

Η εκδοση που κατεβασε ειναι η "g930fxxu2drb6"

 

Να δω ποτε θα παρουμε την android 8?

 

Εγω πιστευω οτι κατα το καλοκαιρι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα, έχω ένα σοβαρό (και πολύ περίεργο) πρόβλημα με το S7 μου. Αγόρασα λοιπόν 2 φορτιστές με καλές αξιολογήσεις από το gearbest για να τους βάλω σε διαφορετικά σημεία του σπιτιού μου.

 

Δυστυχώς, πέρα από το ότι φορτίζουν με ρυθμό 2% την ώρα, μετά την χρήση τους δεν δουλεύει το fast charging ούτε με τον γνήσιο φορτιστή του κινητού και γενικά φορτίζει υπερβολικά αργά! Ούτε ο υπολογιστής το αναγνωρίζει, ενώ έκανα ακόμη και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και δεν έφτιαξε!

Φαντάζομαι το έχεις κάνει, αλλά είπα να το επισημάνω .

Είναι σίγουρο πως εκτός από άλλους φορτιστές έχεις δοκιμάσει και με διαφορετικό καλώδιο; Το έχω πάθει δύο φορές, μία με το αυθεντικό καλώδιο του S7 Edge και άλλη μία με άλλο πολύ καλό υποτίθεται και που χάλασε μέσα σε τρεις μήνες. Εκεί πίστεψα ότι πια χάλασε ο φορτιστής, αλλά ήταν πάλι το καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

εχω ασφαλεια απο πτωση και εσπασε το πισω τζαμι, οποτε και θα παω να μου το αλλαξουν.

θα χρειαστει format? κι αν ναι,

ποιο ειναι το καλυτερο backup ωστε στο restore να το εχω οπως πριν?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

εχω ασφαλεια απο πτωση και εσπασε το πισω τζαμι, οποτε και θα παω να μου το αλλαξουν.

θα χρειαστει format? κι αν ναι,

ποιο ειναι το καλυτερο backup ωστε στο restore να το εχω οπως πριν?

 

ευχαριστω

 

Αν το κινητό σου είναι rooted, τότε titanium backup. Αν όχι, δεδομένου ότι το Samsung Cloud backup δεν κρατάει app data, μάλλον το backup της Google, αλλά και πάλι κι αυτό δεν τα κρατάει όλα, επίσης δεν μπορείς να το κάνεις trigger manually, το ανοίγεις και εν καιρώ κάνει το backup. Μπορείς να δοκιμάσεις την τύχη σου με το helium, αλλά μη περιμένεις θαύματα. Δυστυχώς στο android (πέρα απ το backup της MIUI) δεν υπάρχει αξιοπρεπής λύση για backup/restore app+data.

Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητό σου είναι rooted, τότε titanium backup. Αν όχι, δεδομένου ότι το Samsung Cloud backup δεν κρατάει app data, μάλλον το backup της Google, αλλά και πάλι κι αυτό δεν τα κρατάει όλα, επίσης δεν μπορείς να το κάνεις trigger manually, το ανοίγεις και εν καιρώ κάνει το backup. Μπορείς να δοκιμάσεις την τύχη σου με το helium, αλλά μη περιμένεις θαύματα. Δυστυχώς στο android (πέρα απ το backup της MIUI) δεν υπάρχει αξιοπρεπής λύση για backup/restore app+data.

Με το Smart Switch δε παίζει να τα κάνει όλα;

Φίλος που έκανε αντικατάσταση οθόνης και μπαταρίας πριν λίγες μέρες, πήρε back up με αυτό και του το ξανά έκανε ίδιο ακριβώς. Το μόνο που δε του πέρασε είναι τις συσκευές που είχε βάλει να συνδέεται με ΒΤ. Τα υπόλοιπα όλα.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείτε app data. Πλέον όλα συγχρονίζονται με το google account σου μέχρι και τα παιχνίδια. Οκ θα ξαναπεράσει τα αποτυπώματα του, και θα ξαναβάλει κωδικούς στα social

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ..

εχει προσεξει καποιος για το BK Package Disabler pro αν δουλεύει με την τελευταια αναβαθμιση την G930FXXU2DRB6 συγκεκριμενα.

εκανα ρεσετ και βλεπω οτι δεν μπορει να ενεργοποιηθει που σημαινει οτι καποιο θεμα ασφαλειας υπαρχει ''μας την εκανε παλι η σαμσουνγκ''.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τη Samsung υπάρχει ο Αβραμίδης Μιχαήλ. Κων/νου Καραμανλή 54 - 2310500277

 

Κάνε μια ερώτηση κι εκεί κι ενημέρωσέ μας.

Ρωτησα εγω σημερα 25 ευρω εφοσον εισαι σε εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα εγω σημερα 25 ευρω εφοσον εισαι σε εγγυηση

 

οταν λες εγγυηση εννοεις της διετιας του κινητου ? η της μπαταριας που ειναι ενος χρονου?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...