Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εκανες restore απο προηγουμενο τηλεφωνο? αν ναι ποιο ειχες? πολυ δυσκολο να σου εσκασε σε 2 ωρες, οχι απιθανο αλλα εξαιρετικα απιθανο. Εισαι τυχερος :D
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν..... παράδοση στην procordia στις 7 Ιουνίου. Παραλαβή σήμερα.... 10 μέρες χωρίς δίκαρτο τήλέφωνο, δηλαδή μια καθαρά επαγγελματική συσκευή. Αναγκαζόμουνα 5 φορές την ημέρα να κλείνω τη παλιά συσκευή και να αλλάζω κάρτες για να ελεγχω sms (με τα τηλέφωνα βολεύτηκα με την προώθηση κλήσεων). Προφανώς θα βγώ έξω απο το plan και θα χρεωθώ κάτι... αλλά δεν βαριέσαι!!!

 

Πάμε τώρα στα της procordia.

 

Η πλακέτα αλλάχθηκε και στην παράδοση με προέτρεψαν να μη κατεβάσω "μονομιάς" όλες τις εφαρμογές απο τον google λογαριασμό μου (δεν ρώτησα τι σημαίνει μονομιάς ή σε πόσες μέρες κρίνουν οτι είναι ασφαλές να συγχρονίσω τη συσκευή γιατί τους είδα πολύ βιαστικούς).

Τόλμησα να ρωτήσω, γιατί με προτρέπεουν να κάνω κάτι που έχει να κάνει με software ενώ η επισκευή της συσκευής αφορά hardware (πλακέτα).

Η απάντηση που πήρα μνημειώδης....

"Κύριε, την αντικατάσταση πλακέτας την κάναμε για τυπικούς λόγους. Το πρόβλημα είναι software"

 

Φίλοι και φίλες, ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ!!! Ας ευχηθούμε να μην μου/σας ξανασυμβεί, γιατί η LG έχει μαύρα μεσάνυχτα. Αλλάζουν πλακέτα (με τεράστιο κόστος για τους ίδιους) και ελπίζουν - απλά - να μην ξανασυμβεί.

Τις χαμένες ανθρωποώρες τις δικές μου, βέβαια, δεν τις λογαριάζουν.

 

LG δεν ήθελα.... Ας πρόσεχα.....

 

Αποστόλης

Link to comment
Share on other sites

εκανες restore απο προηγουμενο τηλεφωνο? αν ναι ποιο ειχες? πολυ δυσκολο να σου εσκασε σε 2 ωρες, οχι απιθανο αλλα εξαιρετικα απιθανο. Εισαι τυχερος :D

 

εκανα restore apo to Lenovo S660

Φάνηκε να γίνεται χωρίς πρόβλημα.

Μετά από περίπου 1-2 ώρες βρέθηκα κάπου που δεν ειχα δίκτυο και μου έβγαλε μυνημα οτι έχει ένα update.

Πατησα το OK (what the heck...) και μπηκε σε boot loop.

Το βράδυ δοκίμασα και έκανα factory reset και έπαιξε κανονικά

Το σπάσιμο ωστόσο να δίνει 300+ ευρώ και να σου μένει στο χέρι την πρώτη μέρα δεν ξερω αν διορθώνεται... :X:X:X

Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για 100% software προβλημα αν ειναι ετσι οπως τα λες.

Κανε αλλη μια hard reset τωρα διχως επαναφορα απο google και θα εισαι οκ για παντα λογικα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν..... παράδοση στην procordia στις 7 Ιουνίου. Παραλαβή σήμερα.... 10 μέρες χωρίς δίκαρτο τήλέφωνο, δηλαδή μια καθαρά επαγγελματική συσκευή. Αναγκαζόμουνα 5 φορές την ημέρα να κλείνω τη παλιά συσκευή και να αλλάζω κάρτες για να ελεγχω sms (με τα τηλέφωνα βολεύτηκα με την προώθηση κλήσεων). Προφανώς θα βγώ έξω απο το plan και θα χρεωθώ κάτι... αλλά δεν βαριέσαι!!!

 

Πάμε τώρα στα της procordia.

 

Η πλακέτα αλλάχθηκε και στην παράδοση με προέτρεψαν να μη κατεβάσω "μονομιάς" όλες τις εφαρμογές απο τον google λογαριασμό μου (δεν ρώτησα τι σημαίνει μονομιάς ή σε πόσες μέρες κρίνουν οτι είναι ασφαλές να συγχρονίσω τη συσκευή γιατί τους είδα πολύ βιαστικούς).

Τόλμησα να ρωτήσω, γιατί με προτρέπεουν να κάνω κάτι που έχει να κάνει με software ενώ η επισκευή της συσκευής αφορά hardware (πλακέτα).

Η απάντηση που πήρα μνημειώδης....

"Κύριε, την αντικατάσταση πλακέτας την κάναμε για τυπικούς λόγους. Το πρόβλημα είναι software"

 

Φίλοι και φίλες, ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ!!! Ας ευχηθούμε να μην μου/σας ξανασυμβεί, γιατί η LG έχει μαύρα μεσάνυχτα. Αλλάζουν πλακέτα (με τεράστιο κόστος για τους ίδιους) και ελπίζουν - απλά - να μην ξανασυμβεί.

Τις χαμένες ανθρωποώρες τις δικές μου, βέβαια, δεν τις λογαριάζουν.

 

LG δεν ήθελα.... Ας πρόσεχα.....

 

Αποστόλης

Ημουν και γω εκει και ακουσα την συζητιση, οτι να ναι....

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι αλλο θα ακουσουν τα καημενα μας τα αυτακια και θα διαβάσουν τα καημενα μας ματάκια ...Κριμα γιατι μονο το σερβις την εσωζε....αμα χαλασει και αυτο τελος...

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα μια φορά έπεσε σε bootloop και με hard reset επανήλθε. Σιγά σιγά άρχισε να βγάζει δεξιά αριστερά από την οθόνη μωβ καθετες γραμμές. Image retention λέγεται.

Πήρα lg και θα το παραλάβουν από βδομάδα. Παίζει να με αλλάξουν και μένα πλακέτα ή μόνο οθονη. Γιατί σε κάτι φόρουμ ανέφεραν ότι αυτό το θέμα γίνεται μετά από bootloop. Και η συσκευή ζεσταίνεται πολύ μετά από κάποια ώρα συνεχόμενης χρησης

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ενημέρωσε τους για τα προβλήματα και μετά αν θέλεις πες μας και για το τι θα ακολουθήσει.

 

Επίσης, για όσους έχουν (ή δεν έχουν) το γνωστό πρόβλημα ας περνάνε να ψηφίζουν εδω... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=436604

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας εχω το κινητο lg g4 με σειρα 505 και πριν 4 μερες μου επαθε bootloop ..δειχνει μονο το logo της lg και καιει υπερβολικα πολυ για αυτο κ εγω τωρα το εχω αφησει οπως ειναι στο συρταρι μου και του εχω βγαλει την μπαταρια , αλλα δεν ξερω τι πρεπει να κανω τωρα...εχω την εγγυηση αλλα που πρεπει να τηλεφωνησω για να μου πουν που να το στειλω; στην lg; που; αν το στειλω για να μου το φτιαξουν θα χρειαστει να πληρωσω η θα ειναι τσαμπα επειδη εχω την εγγυηση και σαφως ειναι ελαττωμα της lg και οχι δικο μου φταιξιμο; δεν ξερω τι να κανω :cry: αν μπορει καποιος παρακαλω να με βοηθησει!!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας εχω το κινητο lg g4 με σειρα 505 και πριν 4 μερες μου επαθε bootloop ..δειχνει μονο το logo της lg και καιει υπερβολικα πολυ για αυτο κ εγω τωρα το εχω αφησει οπως ειναι στο συρταρι μου και του εχω βγαλει την μπαταρια , αλλα δεν ξερω τι πρεπει να κανω τωρα...εχω την εγγυηση αλλα που πρεπει να τηλεφωνησω για να μου πουν που να το στειλω; στην lg; που; αν το στειλω για να μου το φτιαξουν θα χρειαστει να πληρωσω η θα ειναι τσαμπα επειδη εχω την εγγυηση και σαφως ειναι ελαττωμα της lg και οχι δικο μου φταιξιμο; δεν ξερω τι να κανω :cry: αν μπορει καποιος παρακαλω να με βοηθησει!!

Ή εδώ

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160622/819274ea2ec3bdb70276d26d69840fdd.jpg

 

Ή εδώ

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160622/288f405285c0939daf007589b0d0bd64.jpg

 

 

Ή procordia είναι το επίσημο σέρβις αλλά αν θες να κλείσεις ραντεβού με κουριερ να έρθουν να το πάρουν πρέπει να καλέσεις την LG. Φρόντισε να έχεις το imei γιατί θα σου το ζητήσουν. Ότι και να είναι don't worry θα στο φτιάξουν

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνει επανεκκίνηση δουλεύει ο επεξεργαστής κατά την εκκίνηση. Λογικό δεν είναι να θερμαίνεται και τώρα το καλοκαίρι ένα παραπάνω;

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Ή εδώ

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160622/819274ea2ec3bdb70276d26d69840fdd.jpg

 

Ή εδώ

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160622/288f405285c0939daf007589b0d0bd64.jpg

 

 

Ή procordia είναι το επίσημο σέρβις αλλά αν θες να κλείσεις ραντεβού με κουριερ να έρθουν να το πάρουν πρέπει να καλέσεις την LG. Φρόντισε να έχεις το imei γιατί θα σου το ζητήσουν. Ότι και να είναι don't worry θα στο φτιάξουν

 

ευχαριστω πολυ για την βοηθεια :) ελπιζω οπως λες ολα να πανε καλα

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερα μεσημέρι το άφησα procordia. Παρελαβαν πλακέτες Τρίτη και Τέταρτη απόγευμα ήταν έτοιμο. Παρτίδα 507 και τώρα 606 με νέο imei.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεύτερα μεσημέρι το άφησα procordia. Παρελαβαν πλακέτες Τρίτη και Τέταρτη απόγευμα ήταν έτοιμο. Παρτίδα 507 και τώρα 606 με νέο imei.

 

Βλέπω ότι αυξάνονται οι περιπτώσεις όπου χρειάζεται αλλαγή της ψήφου στην σχετική ψηφοφορία. Τέλος πάντων, δεν έχει ιδιαίτερη σημασία πια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τηλεφωνα παιδια να ερθουν να παρουν το τηλ ειναι ευκολο να με το δώσετε γιατι δεν ανοιγει καθόλου το τηλέφωνο

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by kvasil
Link to comment
Share on other sites

Τηλεφωνα παιδια να ερθουν να παρουν το τηλ ειναι ευκολο να με το δώσετε γιατι δεν ανοιγει καθόλου το τηλέφωνο

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άμα δεις δύο ποστ πιο πάνω αναφέρονται τα τηλέφωνα και που πρέπει να απευθυνθείς

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι αυξάνονται οι περιπτώσεις όπου χρειάζεται αλλαγή της ψήφου στην σχετική ψηφοφορία. Τέλος πάντων, δεν έχει ιδιαίτερη σημασία πια.

 

Πάντως νομίζω ότι μιλάμε για 2 φηφιο ποσοστό και αυτό κάτι λέει..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μονάχα λέει...τραγικό ποσοστό. ..αν και από τους τυχερούς θα έλεγα χρήστες που το έχω καταευχαριστηθει το κινητό αυτό, δεν παύει να είναι ενα πλήγμα μεγάλο για το πρεστίζ ενός κολοσσού όπως η LG
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

με ενα προχειρο υπολογισμο και συμφωνα με τις αλλαγες καποιον ψηφων ειναι κοντα στο 69% που δεν επαθαν...

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Ναι βασικά όντως δεν έχει σημασία. Το παρακολουθώ το θέμα από την αρχή και πριν αγορασω το τηλέφωνο. Δε νομιζω να διορθωθεί ποτέ. Απλα θα αλλάζουν πλακέτες μέχρι να ξεχαστεί και να βγουν όλοι εκτός εγγύησης. Το τηλέφωνο πάντως δεν είναι απ αυτά που θα βάλεις στο συρτάρι και θα τα βγάλει σε καμία 5ετια και θα λειτουργούν.

 

Στην τιμή του είναι ότι καλύτερο όμως και δεν σκέφτομαι να αλλάξω γιατί τέτοια κάμερα σε android δύσκολο.

 

Πάντως το θέμα είναι όντως πολύ περίεργο και δεν είναι καθαρά μόνο hardware ούτε μονο software. Κάτι άλλο παίζει. Εμένα ήταν hardware failure δεν ένιωθε τπτ, δεν μπουταρε ούτε με συνδυασμό πλήκτρων αλλά κατάφερα τελικά να το ανοιξω και να πάρω τα δεδομένα, βάζοντας το σε πολύ κρύο δωμάτιο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω διαβασει τι γραφετε εδω για το bootloop.....

εγω εχω εδω και ενα μηνα τo g4 παρτιδα 507(production date 21 ιουλιου) σε android 6.0

το πιανει το δικο μου το bootloop?

υπαρχει κατι που μπορουμε να κανουμε?

ευχαριστω.

Edited by loumos123
"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σβήστηκαν μηνύματα, πριν ρωτήσετε το γιατί ρίξτε μια ματιά στον τίτλο του παρόντος θέματος και θα πάρετε την απάντηση που ζητάτε. Να το έχετε στα υπόψιν, επειδή πλέον η κατάσταση έχει ξεφύγει στα θέματα του G4, κάθε εκτός θέματος συζήτηση και κάθε κόντρα / αντιπαράθεση μεταξύ των μελών θα σημαίνει και ταυτόχρονη μεταφορά στον κάδο. Όπως είπα και στο άλλο θέμα... σε κανέναν δεν αρέσει να του σβήνουν μηνύματα, εξαρτάται όμως αποκλειστικά από εσάς αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Άμα δεις δύο ποστ πιο πάνω αναφέρονται τα τηλέφωνα και που πρέπει να απευθυνθείς

 

se ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα και εγω μετα απο ακριβώς 1 χρονο αγορας(24/6/15) επαθα το γνωστο bootloop.........τι γινεται τωρα;το κακο ειναι οτι εχω ξεκλειδωτο bootloader...υπαρχει καποιο παιδι που να το εχει περασει εγγυηση;;γιατι κριμα ρε παιδια να κλαιμε τα 500€ που δωσαμε τοτε...απαραδεκτο....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...