Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εντάξει μικρό το κακό... Θα μου πεις δεν απέφυγες την επίσκεψη στο σέρβις αλλά τουλάχιστον γλύτωσες τα χειρότερα... Παλι καλά που δεν κατάφερες να κάνεις Hard reset θα έχανες και τα δεδομένα σου τσάμπα... Ευτυχώς που εντόπισαν το πρόβλημα και δεν σου άλλαξαν πλακέτα κατευθείαν...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω με κάθε λεξη σου. Έτσι ακριβως είναι.

Πέρασε ξυστά που λενε αλλά ευτυχώς την γλυτωσαμε!

 

Εκ του αποτελέσματος βέβαια, πρέπει να πω οτι είμαι απόλυτα ικανοποιημένος απο την Procordia. Και απο ταχύτητα και απο εξυπηρέτηση. Αυτή η εταιρεία τελικά ειναι ικανή και για το καλύτερο και για το χειρότερο!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία σου πρόταση τα λέει όλα! :)

 

Sent from my awesome LG V10 Black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Αίσιο τέλος παιδιά! Όλα καλά και το κινητό alive & kicking! Έβαλα και την SD, όλα ΟΚ.

Φιου!!!!

Φθηνά την γλυτώσαμε! :whistle:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Well done....πάντως είναι κρίμα γιατί αν θυμάμαι καλά εδώ στο Myphone.gr ψηφίστηκε ως το καλύτερο κινητό της χρονιάς 2015 και πραγματικά είναι πολύ κρίμα αυτό που έχει συμβεί με το bootloop.... έχει χαντακωσει όλο το κινητό και το πρεστίζ της εταιρίας.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,σημερα μολις πηγα να συνδεθω σε καποιο wifi μου εκανε μια επανεκκίνηση και μετα δουλευε κανονικα.Να το θεωρησω τυχαιο η ειναι υποπτο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,σημερα μολις πηγα να συνδεθω σε καποιο wifi μου εκανε μια επανεκκίνηση και μετα δουλευε κανονικα.Να το θεωρησω τυχαιο η ειναι υποπτο;

 

ειχες καιρο να κανεις επανεκκίνηση την συσκευη???αν ναι τοτε ειναι νορμαλ το κανει το τηλ για να ξεκινήσουν ολα απο την αρχη αν οχι τοτε!!!εκκλησία και συ για κερακι!!!χαχαχαχχαχ

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι δεν το κανω συχνα επανεκκίνηση,περιπου μια φορα την εβδομαδα.Παντως μετα την επανεκκίνηση δουλευει κανονικα οπως πριν...ενα κερακι ομως συμφωνω οτι χρειάζεται...
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι δεν το κανω συχνα επανεκκίνηση,περιπου μια φορα την εβδομαδα.Παντως μετα την επανεκκίνηση δουλευει κανονικα οπως πριν...ενα κερακι ομως συμφωνω οτι χρειάζεται...

 

τοτε υπαρχει ελπιδα καλο ομως ειναι να το κανεις ανα 2-3 μερες γιατι το λειτουργικό ξεκιναει απο την αρχη και δουλευει η συσκευη ρολοι ειναι οπως τον υπολογιστή σκεψου να τον εχεις μια ολοκληρη εβδομαδα ανοιχτο θα φαει τις φρικιες του!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι δεν το κανω συχνα επανεκκίνηση,περιπου μια φορα την εβδομαδα.Παντως μετα την επανεκκίνηση δουλευει κανονικα οπως πριν...ενα κερακι ομως συμφωνω οτι χρειάζεται...

 

Αναψε λαμπαδα γιατι και εμενα εκανε επανεκκινηση 2 μερες πριν παθει bootloop και μαλιστα την ωρα που ανοιγα wifi.

Link to comment
Share on other sites

Αναψε λαμπαδα γιατι και εμενα εκανε επανεκκινηση 2 μερες πριν παθει bootloop και μαλιστα την ωρα που ανοιγα wifi.

 

Ισχύει. Κ μένα την προηγούμενη μέρα πριν το bootloop έκανε επανεκκίνηση για πρώτη φορά απ όταν το πήρα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχω χάσει λίγο: τα bootloop έχουν γίνει με έκδοση 5.1 ή 6.0? Ποια είναι περισσότερα?

 

Και με τις 2 , απλα με την 6.0 ειναι το πολυ πολυ μεγαλυτερο μερος. Ισως και να ευθυνεται η 6.0, ποιος ξερει; Εδω δε ξερει ουτε η ιδια η LG . ..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και με τις 2 , απλα με την 6.0 ειναι το πολυ πολυ μεγαλυτερο μερος.

 

Είναι περισσότερες οι περιπτώσεις γιατί όπως είναι λογικό είναι και περισσότεροι αυτοί που έχουν αναβαθμίσει σε 6. Κατά τα άλλα το πρόβλημα δεν έχει να κάνει με ποια έκδοση είσαι ή με τι παρτίδα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά σήμερα έκανε μόνο του επανεκκίνηση. Για κανένα 20λεπτο δεν ανοιγε καθόλου πέρα από το λογκο της LG .τώρα παμε καλά αν και νομίζω θα έρθω πολύ σύντομα στην παρέα σας
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 6 μηνες μου έκανε bootloop οταν μπήκα σε ενα wifi.μπηκα στο recovery και ξανα εβαλα τη ρομ που ειχα.μετα απο μέρες μπηκα σε ενα αλλο wifi ξανα εκανε τα ίδια.εβαλα παλι τη ρομ.τωρα ειναι οκ για κανα δυο εβδομαδες.Σειρα 515 unlocked με custom stock rom.λέτε να παιζει κανένα θέμα με την παρτιδα;απο οτι ειδα Δεκέμβριο του 2015 κατασκευάστηκε.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σημερα επαθα κ εγω bootloop στον υπνο μου (οχι δεν κανω πλακα) οταν ξυπνησα το πρωτο πραγμα που εκανα ηταν να δω το κινητο.Τελικα ηταν οκ. Ένδειξη οτι το έχουμε μελετήσει πολυ;Ίσως αλλα καμια αγωγη ξερω γω δεν βλεπω να κανουμε...για ελλατωματικο προϊόν ειναι αναγκασμένη νομιζω να τα παρει πισω κ να μας δωσει απροβλημάτιστες συσκευές.

Ξερω οτι στα χερια μου δεν θα το παθει ποτέ

Μιας και ειμαι προσεκτικός με τα πραγματα μου..ποτε δεν αφησα κινητο πχ να ανεβάσει πανω απο 49 βαθμους θερμοκρασια...ασε που στο g4 καίει μολις 45αρισει η οθονη και δεν μπορεις να το δουλέψεις..αλλα οπως και να εχει πρεπει να γινει ανάκληση του προϊόντος.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Edited by vamire666
Link to comment
Share on other sites

Δεν πέρασαν 10 λεπτά και το κινητό δεν ανοίγει καθόλου ...από Δευτέρα στο σέρβις για bootloop -burn in- καμένο pixel-και καφέ κάθετα στίγματα
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει έχει παραγινει και πραγματικά κάτι πρέπει να κάνει η εταιρία.Το να προβαίνει σε επιδιόρθωσεις στις συσκευές συνεχεία χωρίς να έχει βρει πραγματικά λύση στο τι συμβαίνει καταντάει αστείο... Είναι τόσοι άνθρωποι που δεν γνωρίζουν back up και τα συναφή και μονίμως χάνουν τα δεδομένα τους. Σε γενικές γραμμές το τηλέφωνο όταν λειτουργεί είναι πάρα πολύ καλό αλλά με το άγχος που έχει δημιουργήσει στους χρήστες του πραγματικά έχει κάνει την εμπειρία χρήσης άθλια

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει έχει παραγινει και πραγματικά κάτι πρέπει να κάνει η εταιρία.Το να προβαίνει σε επιδιόρθωσεις στις συσκευές συνεχεία χωρίς να έχει βρει πραγματικά λύση στο τι συμβαίνει καταντάει αστείο... Είναι τόσοι άνθρωποι που δεν γνωρίζουν back up και τα συναφή και μονίμως χάνουν τα δεδομένα τους. Σε γενικές γραμμές το τηλέφωνο όταν λειτουργεί είναι πάρα πολύ καλό αλλά με το άγχος που έχει δημιουργήσει στους χρήστες του πραγματικά έχει κάνει την εμπειρία χρήσης άθλια

Τακη, για να τα λεμε οπως ειναι τα πραγματα & να μην κοροϊδευόμαστε η lg έπρεπε απο το νεο ετος ειτε να αποσυρει το g4 & να καλυπτει με αντικαταστάσεις αλλων μοντέλων οτι g4 παει σε service, είτε να βγαλει revised εκδοση και να αντικατάστασει και οτι υπήρχε ως τοτε.

 

Αυτο έπρεπε να χε κανει και ας λενε κάποιοι περιεργα πραγματα για ελάχιστες περιπτώσεις και λοιπα.

 

Υ.γ. Ουτε απο αλλη εταιρία περιμένω την παραπανω στρατηγικη, αλλα οπως και να χει τα αλλα δεν εχουν βγαλει τετοιο θεμα, και έτσι μομο θεωρητικά μπορούμε να τις κρίνουμε.

 

Υ.γ.2: Η συσκευη κανει μονο για χόμπι, για 2η.

Όποιος εξαρτάται απο το smartphone του, δεν πλησιάζει.

 

Υ.γ.3: Η lg θα πρεπε να ξερει οτι καλυτερα να σου βγει το μάτι και μετα το ονομα, ο νοων νοειτο.

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Τακη, για να τα λεμε οπως ειναι τα πραγματα & να μην κοροϊδευόμαστε η lg έπρεπε απο το νεο ετος ειτε να αποσυρει το g4 & να καλυπτει με αντικαταστάσεις αλλων μοντέλων οτι g4 παει σε service, είτε να βγαλει revised εκδοση και να αντικατάστασει και οτι υπήρχε ως τοτε.

 

Αυτο έπρεπε να χε κανει και ας λενε κάποιοι περιεργα πραγματα για ελάχιστες περιπτώσεις και λοιπα.

 

Υ.γ. Ουτε απο αλλη εταιρία περιμένω την παραπανω στρατηγικη, αλλα οπως και να χει τα αλλα δεν εχουν βγαλει τετοιο θεμα, και έτσι μομο θεωρητικά μπορούμε να τις κρίνουμε.

 

Υ.γ.2: Η συσκευη κανει μονο για χόμπι, για 2η.

Όποιος εξαρτάται απο το smartphone του, δεν πλησιάζει.

 

Υ.γ.3: Η lg θα πρεπε να ξερει οτι καλυτερα να σου βγει το μάτι και μετα το ονομα, ο νοων νοειτο.

 

Δυστυχώς συμφωνώ σε όλα φίλος... Ενώ το τηλέφωνο είναι καλό τα έχει κάνει μαντάρα με τα πρόβληματα. Και όσοι δεν έχουν πάθει κάτι (φτου φτου) φοβούνται μην πάθουν. Τραγικό. Πρέπει να βρει λύση αλλιώς να δώσει στον κόσμο πίσω τα χρήματα που έχει ξοδέψει. Δίκαια και ωραία, υπάρχει καθαρή αστοχια υλικού που αφορά το hardware κομμάτι και σίγουρα κάτι έχει γίνει λάθος και στην 6.0 έκδοση που δημιουργεί πρόβλημα με software bootloop. Για την δεύτερη περίπτωση δεν κάνει ούτε μια προσπάθεια να δώσει τουλάχιστον ενα update να πεις ότι την γλυτωσαμε από το ένα. Τι να πω πραγματικά έχω χαλαστει με την εταιρία αν και είναι γνωστό ότι επιλέγω συσκευές της συνέχεια.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς συμφωνώ σε όλα φίλος... Ενώ το τηλέφωνο είναι καλό τα έχει κάνει μαντάρα με τα πρόβληματα. Και όσοι δεν έχουν πάθει κάτι (φτου φτου) φοβούνται μην πάθουν. Τραγικό. Πρέπει να βρει λύση αλλιώς να δώσει στον κόσμο πίσω τα χρήματα που έχει ξοδέψει. Δίκαια και ωραία, υπάρχει καθαρή αστοχια υλικού που αφορά το hardware κομμάτι και σίγουρα κάτι έχει γίνει λάθος και στην 6.0 έκδοση που δημιουργεί πρόβλημα με software bootloop. Για την δεύτερη περίπτωση δεν κάνει ούτε μια προσπάθεια να δώσει τουλάχιστον ενα update να πεις ότι την γλυτωσαμε από το ένα. Τι να πω πραγματικά έχω χαλαστει με την εταιρία αν και είναι γνωστό ότι επιλέγω συσκευές της συνέχεια.

 

+1

Αυτό ακριβώς. Αλλά σιγά να μην γίνει τίποτα

Απαράδεκτοι

Link to comment
Share on other sites

απλα ποτε ξανα lg παιδια. Εγω καθε λιγο και λιγακη αλλαζω τηλεφωνα τωρα με αυτο το προβλημα την εφαγα στο κ%΄λ% και θα το παντρευτω μιας και να το δωσω ξερω γω 200 ευρω για να κανω τον αλλο μαγκα δεν παιζει. Να γιατι τα iphone πουλανε τοσο.. μεταπολιτικη αξια κατι που τα lg ποτε δεν ειχαν εξαλλου μιας και ριχνει της τιμες μεσα στο 1ο μηνα 100ευρω και συνεχιζει..

Το μονο θετικο ειναι οτι καθε φορα που σου αλλαζουν κατι δικαιουσαι 2 ετη εγγυηση. Αν σας αλλαξουν πχ οθονη η οθονη θα εχει 2ετη εγγυηση ανεξαρτητου συσκευης. Αν κανω λαθος διορθωστε με. :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...