Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι δεν με εβαλαν να πληρωσω και μου λενε δε θα το ξανα κανει γιατι και καλα εχουν βρει κ διωρθωσει το προβλημα , κ οτι και να γινει εχω καθε φορα εγγυηση 2 χρονων με το που αλλαζω πλακετα οχι οτι εμενα μου λεει κατι αυτο απλα να το λεμε οτι αλλη απορια δεχτη
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οχι δεν με εβαλαν να πληρωσω και μου λενε δε θα το ξανα κανει γιατι και καλα εχουν βρει κ διωρθωσει το προβλημα , κ οτι και να γινει εχω καθε φορα εγγυηση 2 χρονων με το που αλλαζω πλακετα οχι οτι εμενα μου λεει κατι αυτο απλα να το λεμε οτι αλλη απορια δεχτη

 

αχαχαχχααχ τι σου ειπαννν???????????????/βρηκαν λυσηηη??????χααχχααχαχ γελαει ο κοσμοςςς!!!!!αν σου ξαναγινει χτυπα ξυλο παρε ενα μπαζουκας και πανε και πες βρηκα εγω την λυση!!!τουλαχιστον μεχρι τωρα 605 σειρα δεν εχει βγαλει τιποτα θα μου πεις ουτε μηνα ειναι αλλα και εμενα οταν μου εβαλαν την 603 11 ημερων πλακετα την επαθε.....φυσικα δεν τον εστειλα καν με hard reset εστρωσε και τωρα περιμενω την επομενη λουπα!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα!

Αγορασμενο τον μαρτιο και σειρα 601, το εστειλα για σερβις πριν καμια βδομαδα και εχω πλακετα σειρα 605 τωρα..

Κοιταξα λιγο το imei και μου βγαζει οτι ειναι Γερμανικο, δεν θα επρεπε να ειναι Ελληνικο μια που το εστειλα στην lg εδω η δεν εχει καποια σχεση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα, εδω που δουλευω γνωστος που έχουμε τα ιδια τηλ, του επαθε bootloop σήμερα.το ειχε ξαναστειλει παλι πριν δυο μηνες, και τωρα του ειπανε απο το τηλ οτι προσπαθουν. Να βρουν την λύση..το παιδι δεν ξερει καθολου το σαιτ και οταν του ειπα οτι γινεται χαμος εδω μεσα τοτε ηρεμησε..αυτο που θελω να πω ειναι πόση το παθαίνουν και δεν ξερουν καθολου το σαιτ να πουν την γνωμη τους....ευτυχως εμενα τιποτα ακομη μην το ματιασω..
Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου την προηγούμενη εβδομαδα κολλησε το κινητό,το παρελαβε την Τρίτη που πέρασε και εχθές Παρασκευή ξανακολλησε. Δυστυχως δεν υπάρχει σωτηρία. Ελπιζω να μην παθει και της κοπελας μου το κινητό.

 

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και μένα επέστρεψε από service με αλλαγή πλακέτας σε 605. Το έχω σε καραντίνα ακόμα. Θα δείξει

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

...ενημέρωση μετά απο επίσκεψη στο service.

 

1. Στην αναμονή ήμουνα 3ος. Και οι δύο πριν απο εμένα είχαν πρόβλημα bootloop.

2. Εχουν αρχίσει και χρεώνουν (ή ήταν έτσι και δεν έχει αναφερθεί εδώ μέσα). 7 ΕΥΡΩ αν είναι μέσα στην εγγύηση η αλλαγή πλακέτας.

3. Αν είναι root, μου το ξεκαθάρισαν ότι δεν ισχύει η εγγύηση και θα χρεωθώ κανονικά. (ευτυχώς, άγιο είχα και δεν έκανα root).

4. Η κοπελλιά της υποδοχής μου είπε κάτι για συμβουλή απο την LG περί εφαρμογών που ίσως δημιούργησαν το πρόβλημα μπλα μπλα μπλα.... Δεν είχα καμμιά όρεξη να ανοίξω διάλογο και να τη ρωτήσω, αν είναι θέμα software γιατί αλλάζουν πλακέτα δηλ. hardware. Αλλα αντί άλλων η LG.

 

....συνεχίζεται....

 

 

...συμπληρώθηκε βδομάδα.... μετά απο επικοινωνία με procordia άκουσα και το απίστευτο "το ανταλακτικό έχει έλλειψη απο το εργοστάσιο"....."δεν ξέρουμε πότε θα παραχθεί, πότε θα ταξιδεψει και πότε θα έρθει"...."θα σας ενημερώσουμε".... κ.λ.π.

 

Δίκαρτο πήρα και δίκαρτο δεν έχω.

Το ΤΕΡΜΑ η LG είναι το μόνο σίγουρο!!!

 

....συνεχίζεται....

Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη κασετα τη χρησιμοποιουν τη πρωτη φορα (Εγω το πηρα μετα απο 18 μερες!!).

Στο δευτερο bootloop που θα παθεις η κασετα που θα ακουσεις θα εχει να κανει με rooting....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος που ήδη έχει αλλάξει 1 φορά πλακέτα στο service της LG έχει τα παρακάτω προβλήματα?

1. Σύροντας το κουμπί της κάμερας κάτω στην κεντρική οθόνη ενώ είναι κλειδωμένο το κινητό για γρήγορη λήψη, 8 στις 10 φορές μου κάνει επανεκκίνηση.

2. Μετά την επανεκκίνηση συμβαίνουν τα εξής δύο. ή η κάμερα δεν ανοίγει (εμφανίζει μαύρη οθόνη και μήνυμα "Η κάμερα δεν λειτουργεί προσωρινά" ή "Δυστυχώς, Κάμερα έχει σταματήσει"!

3. Πολλές φορές επιλέγοντας "επανεκκίνηση" ανοίγει ξανά δίχως να ζητάει PIN, όχι πάντα όμως.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όχι δεν ειναι φυσιολογικά αυτά, κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να δεις μήπως διορθωθούν τα προβλήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ειναι φυσιολογικά αυτά, κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να δεις μήπως διορθωθούν τα προβλήματα.

 

Υποθέτω δεν χρειάζεται να αναφέρω πόσο μανίκι και τι βρισίδια πέφτουν κάθε φορά που πρέπει να κάνω επαναφορά εργοστασιακών!

2 με 3 ώρες το λιγότερο για να ξαναστήσεις το τηλέφωνο όπως ήταν πριν και φτου και από την αρχή οι ρυθμίσεις για Skype, WhatsApp, Viber, Telegram, Messenger, Instagram κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω δεν χρειάζεται να αναφέρω πόσο μανίκι και τι βρισίδια πέφτουν κάθε φορά που πρέπει να κάνω επαναφορά εργοστασιακών!

2 με 3 ώρες το λιγότερο για να ξαναστήσεις το τηλέφωνο όπως ήταν πριν και φτου και από την αρχή οι ρυθμίσεις για Skype, WhatsApp, Viber, Telegram, Messenger, Instagram κτλ.

 

Παρε back up οταν το στησεις και θα εισαι κυριουλης πιστευω. ;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους σας!Σημερα Τεταρτη παρελαβα το g4 μου που ειχα στειλει απο την προηγουμενη τριτη στην procordia,λογω του γνωστου bootloop.Ηταν σειρα 508 ρουμανικο και μου αλλαξαν πλακετα με σειρα 605 γερμανικο,την πιο καινουρια δηλαδη.Μεχρι στιγμης ολα καλα καθως το στηνω απ την αρχη.Ελπιζω να μη ξανασυμβει το ιδιο.Εννοειται οτι δεν πληρωσα τιποτα φυσικα καθως ειναι στην εγγυηση.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους σας!Σημερα Τεταρτη παρελαβα το g4 μου που ειχα στειλει απο την προηγουμενη τριτη στην procordia,λογω του γνωστου bootloop.Ηταν σειρα 508 ρουμανικο και μου αλλαξαν πλακετα με σειρα 605 γερμανικο,την πιο καινουρια δηλαδη.Μεχρι στιγμης ολα καλα καθως το στηνω απ την αρχη.Ελπιζω να μη ξανασυμβει το ιδιο.Εννοειται οτι δεν πληρωσα τιποτα φυσικα καθως ειναι στην εγγυηση.

 

περασες καινουριο google account η με το παλιο ????

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

περασες καινουριο google account η με το παλιο ????[/QU

στην αρχη οταν το εστηνα,εκανα παρακαμψη στο google account.Μετα μπηκα κανονικα με το account μου στο playstore.ελπιζω να μην ειναι προβλημα αυτο.. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους σας!Σημερα Τεταρτη παρελαβα το g4 μου που ειχα στειλει απο την προηγουμενη τριτη στην procordia,λογω του γνωστου bootloop.Ηταν σειρα 508 ρουμανικο και μου αλλαξαν πλακετα με σειρα 605 γερμανικο,την πιο καινουρια δηλαδη.Μεχρι στιγμης ολα καλα καθως το στηνω απ την αρχη.Ελπιζω να μη ξανασυμβει το ιδιο.Εννοειται οτι δεν πληρωσα τιποτα φυσικα καθως ειναι στην εγγυηση.

 

Καλή αρχή......."προβλημάτων φυσικά"!

Welcome to the club

Link to comment
Share on other sites

Καλή αρχή......."προβλημάτων φυσικά"!

Welcome to the club

 

χαχαχα..ελπιζω πως οχι,αλλιως παλι στο service μεχρι να με βαρεθουνε!Εκτος αν βγει καποια ενημερωση απο lg τις επομενες μερες και διορθωθει τελειως αυτο το θεμα..

Link to comment
Share on other sites

:cry:

Παραλαμβάνω σήμερα απο Kaiserstore to LG G4 με αριθμό παρτίδας 601 (Γερμανικό)

εγκαθηστά τα update Κλπ και μετα απο 2 ωρες κολλάει σε bootloop.

Με βλέπω να μένω με το Lenovo S660 που δουλεύει μια χαρά (εκτος του gps...)

Link to comment
Share on other sites

:cry:

Παραλαμβάνω σήμερα απο Kaiserstore to LG G4 με αριθμό παρτίδας 601 (Γερμανικό)

εγκαθηστά τα update Κλπ και μετα απο 2 ωρες κολλάει σε bootloop.

Με βλέπω να μένω με το Lenovo S660 που δουλεύει μια χαρά (εκτος του gps...)

Κρίμα, πρέπει όμως να έχεις το πιο γρήγορο bl που έγινε ποτέ σε g4 χαχαχαχαχα τέλος πάντων sorry για το χιούμορ, πήγαινε το πίσω φίλε μου και πάρε τα λεφτά σου γιατί η συσκευή δεν είναι για πολλά πολλά, ρίξε και ένα ψήφο στο poll για το bootloop.

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

:cry:

Παραλαμβάνω σήμερα απο Kaiserstore to LG G4 με αριθμό παρτίδας 601 (Γερμανικό)

εγκαθηστά τα update Κλπ και μετα απο 2 ωρες κολλάει σε bootloop.

Με βλέπω να μένω με το Lenovo S660 που δουλεύει μια χαρά (εκτος του gps...)

 

Εφοσον εισαι τοσο γρηγορα, εφυγες για αλλαγη ή για τα λεφτα σου πισω.

Link to comment
Share on other sites

Lg "life is good" Moνο good δεν ειναι...χαχαχα.Γυρνατο πισω να πάρεις τα χρηματα σου..Και μιλάμε για σφραγισμένο κινητο....

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το δικό μου το LG G4 δερμάτινο καφέ το έδωσα σε ένα φίλο η κουφη να τον φιλήσει :X

Όπως μου είπε σήμερα χθες μιλούσε στο τηλέφωνο και του έκλεισε και δεν ξανά άνοιγε έκανε επαννεκινησεις απλός τι συμενει αυτό είναι θέμα υλικού ή λογισμικού ; Γιατί στο δικό μου white gold edition δεν το κάνει που το κρατάει ο πατέρας μου τώρα αυτό ;

Ο άλλος μου είπε να του δώσω πίσω τα χρήματα του που όταν του το έδωσα ήτανε ρολοι χωρίς κανένα πρόβλημα και να μου το δώσει πίσω το σπασμένο που αυτός το έσπασε στην ουσία. Άκουσε απαίτηση δεν το πιστεύω ότι υπάρχουν τόσο φτηνοί ανθρωποι σε αυτή την κοινωνια που ζούμε. Καλα ρε φιλε ζητάς και ρέστα από πάνω δηλαδή ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα και εγώ μιας και σήμερα ξαναέζησα αυτό που κανείς σ' αυτό το thread δε θελει να ζήσει. Καθότι διαθέτω 2η μπαταρία και ξέμεινα είπα να την βάλω. Αλλαζω μπαταρίες, ανοιγει το κινητό και βλέπω μύνημα ενημέρωση 1 απο 1. Και απο κει πέρα τα ξέρετε. Κατέληξα σε φακτορι και ξανα μανα. Το θέμα ειναι οτι το κινητο μου μεν βγηκε εκτος εγγυησης λογω "φανταστικού" ρουταρισματος αλλά με ενα setup as new δουλευε για πανω απο μηνα nonstop. Τωρα λογω του οτι εμεινε χωρις ρευμα να επαθε κανα τραλαλα? Δε ξερω...πειτε τη γνωμη σας!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...