Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι φιλε gup :) Ο λογος ειναι προφανης, δεν ειναι; Δεν εχω παθει bootloop :p

Ακομη και να παθω θα ειναι κορυφαιο για τα λεφτα του . Ο λογος που επεσε η τιμη δεν ειναι το bootloop ( στα LG παντα παιρνει την κατιουσα, ακομη και οταν ειδικα εχουν λυθει τα προβληματα πρωτων παρτιδων). Εδω ειναι διαφορετικη ιστορια και δυστυχως χτυπαει τη συσκευη. Η συσκευη ειναι απροβληματιστη οσο δουλευει (μεχρι το bootloop). Αν το παθω, το'παθα :)

Link to comment
Share on other sites

....ο αλλος μπορει να μαζευε ολες του τις οικονομιες για να παρει ενα καλο τηλ ΝΑΥ-ΑΡΧΙΔΑ και να το εχει για 3-4 χρονια και τελικα το τηλ τον πηγε 3-4 μηνες....

 

Χα χα χα χα! Πολύ καλό, φίλε! Αν είχε ακόμη like το τάπα, θα το είχες!

(Αν και προβλεπω να σβηνεται το σχόλιο).

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση οταν λεμε το δηλωνουμε πρωτη φορα το τηλ εννοουμε να φτιαξουμε ενα καινουριο λογαριασμο google Κια να δηλωσουμε αυτον οταν πρωτο συνδεθούμε αυτος φυσικα εμπεριέχει και το μαρκετ ωραια μεχρι εδω....απο και περα σε λογαριασμους τυπου youtube το gmail και καποιες εφαρμογες που θελουν να δηλώσω ενα μαιλ αν βαλω το παλιο που επαθα την λουπα θα εχει καποια επίπτωση???ας πουμε θελω να δω τα μαιλ μου στο παλιο λογαριασμο(δεν εχω αυτοματ συγχρονισμο)θα δημιουργήσει θεμα ωστε να παθω παλι κατι????

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Εχω αλλαξει τρεις διαφορετικές συσκευες g4, και γνωστοι μου έχουν αρκετοι το ιδιο κινητό. Θεμα bootloop δεν εχω δει σε κανενα. Στο παρον θέμα σχεδον οι ίδιοι γραφουν συνεχώς και αγχωνουν τους κατόχους. Εγω λεω να χαρείτε τη συσκευή σας και αν ειναι να γινει, ας γίνει.

Το συγκεκριμένο νήμα έχει τίτλο lg g4 bootloop. Το ποσό ωραία είναι η συσκευή το λέμε σε άλλο νήμα ;)

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω νεαααα σήμερα πέτυχα g4 dual sim με bootloop και ούτε στο recovery έμπαινε να κάνω factory reset

 

This is great news :lol::lol::lol:

Εχουν αναφερθει ξανα, ιδια πλακετα φορανε, απλα το παιρνουν πολυ λιγοι. Εγω περιμενω με ανυπομονησια ποτε θα συμβει και στο δικο μου :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμενα σημερα στον καφε κοπελα διπλα εβγαζε και εβαζε μπαταρια. Τη ρωταω τι επαθε και μου λεει δεν ανοιγει. Της εξηγησα για το bootloop και μονο που δεν εβαλε τα κλαμματα. Δωρο της μαμας της για τα γενεθλια της. Ομορφιες και μερικοι αναρωτιουνται γιατι υπαρχει το νημα.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

This is great news :lol::lol::lol:

Εχουν αναφερθει ξανα, ιδια πλακετα φορανε, απλα το παιρνουν πολυ λιγοι. Εγω περιμενω με ανυπομονησια ποτε θα συμβει και στο δικο μου :lol::lol:

 

ο ναι το πετυχαίνω και μου λει dual sim ειναι.. ωχχχ λέω και αυτό το ίδιο....

 

από οτι κατέλαβα πάντως (καποια φάση μετρήσαμε τάσεις) η nand memody τα φτύνει..... και συγκρινόμενα κάνει αποκόλλησή ... δλδ κακή συναρμολόγηση :X

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμενα σημερα στον καφε κοπελα διπλα εβγαζε και εβαζε μπαταρια. Τη ρωταω τι επαθε και μου λεει δεν ανοιγει. Της εξηγησα για το bootloop και μονο που δεν εβαλε τα κλαμματα. Δωρο της μαμας της για τα γενεθλια της. Ομορφιες και μερικοι αναρωτιουνται γιατι υπαρχει το νημα.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τηλέφωνο τσιμπησες;

Link to comment
Share on other sites

τηλέφωνο τσιμπησες;

 

ελπίζω τον αριθμό της οχι την συσκευών γιατί το δεύτερο ουτε στον εχθρό :lol:

Link to comment
Share on other sites

θα την ξανακανω μηπως και μου ανοιξει κανεις τα ματια γιατι ειναι κριμα να κανω καμια πατατα και να ξαναγινει το κακο......

 

μια ερωτηση οταν λεμε το δηλωνουμε πρωτη φορα το τηλ εννοουμε να φτιαξουμε ενα καινουριο λογαριασμο google Κια να δηλωσουμε αυτον οταν πρωτο συνδεθούμε αυτος φυσικα εμπεριέχει και το μαρκετ ωραια μεχρι εδω....απο και περα σε λογαριασμους τυπου youtube το gmail και καποιες εφαρμογες που θελουν να δηλώσω ενα μαιλ αν βαλω το παλιο που επαθα την λουπα θα εχει καποια επίπτωση???ας πουμε θελω να δω τα μαιλ μου στο παλιο λογαριασμο(δεν εχω αυτοματ συγχρονισμο)θα δημιουργήσει θεμα ωστε να παθω παλι κατι????

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

θα την ξανακανω μηπως και μου ανοιξει κανεις τα ματια γιατι ειναι κριμα να κανω καμια πατατα και να ξαναγινει το κακο......

 

μια ερωτηση οταν λεμε το δηλωνουμε πρωτη φορα το τηλ εννοουμε να φτιαξουμε ενα καινουριο λογαριασμο google Κια να δηλωσουμε αυτον οταν πρωτο συνδεθούμε αυτος φυσικα εμπεριέχει και το μαρκετ ωραια μεχρι εδω....απο και περα σε λογαριασμους τυπου youtube το gmail και καποιες εφαρμογες που θελουν να δηλώσω ενα μαιλ αν βαλω το παλιο που επαθα την λουπα θα εχει καποια επίπτωση???ας πουμε θελω να δω τα μαιλ μου στο παλιο λογαριασμο(δεν εχω αυτοματ συγχρονισμο)θα δημιουργήσει θεμα ωστε να παθω παλι κατι????

αν λες για τον λογο να μην ξαναπέσει σε bootloop ολα ειναι τυχαια παντελώς... λογο οτι η ζιμια ειναι στην nand memory

Link to comment
Share on other sites

θα την ξανακανω μηπως και μου ανοιξει κανεις τα ματια γιατι ειναι κριμα να κανω καμια πατατα και να ξαναγινει το κακο......

 

μια ερωτηση οταν λεμε το δηλωνουμε πρωτη φορα το τηλ εννοουμε να φτιαξουμε ενα καινουριο λογαριασμο google Κια να δηλωσουμε αυτον οταν πρωτο συνδεθούμε αυτος φυσικα εμπεριέχει και το μαρκετ ωραια μεχρι εδω....απο και περα σε λογαριασμους τυπου youtube το gmail και καποιες εφαρμογες που θελουν να δηλώσω ενα μαιλ αν βαλω το παλιο που επαθα την λουπα θα εχει καποια επίπτωση???ας πουμε θελω να δω τα μαιλ μου στο παλιο λογαριασμο(δεν εχω αυτοματ συγχρονισμο)θα δημιουργήσει θεμα ωστε να παθω παλι κατι????

 

Νομίζω ότι, όταν λένε να το στήσουμε σαν καινούργιο, δεν λένε με νέο λογαριασμό Google, αλλά να μην το αφήσουμε να βάλει μόνο του τις εφαρμογές και τα υπόλοιπα που είναι αποθηκευμένα στον Google λογαριασμό μας.

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να ζητησω απο το service αναστροφη πωλησης , χωρις να το στειλω για αλλαγη πλακετας?

Είναι ελληνική η συσκευή σου? Δηλαδή από μεγάλες αλυσίδες ή από σκρουζομαγαζο? Επίσης αν δεν ελεγχθεί από το service δεν σου κάνουν αντικατάσταση. Και νομίζω ότι αντικατάσταση γίνεται σε περίπτωση που σου έχει βγάλει 2+ φορές το πρόβλημα και πάντα εφόσον είναι για ελληνική αγορά η συσκευή

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως το έχω κανα δύμηνο με μητρική 601 (πριν είχε 506 νομίζω), και παίζει μπόμπα. το έχω ζωρίσει στο maximum με παιχνίδια παράλληλα, και δεν έχει κάνει το παραμικρό.

 

Αλλά η αλήθεια είναι, δυσκολευομαι να ξαναπάρω LG, βλεπεις και το G5 εχει αρκετές λεπτομέριες με προχειρότητες πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ελληνική η συσκευή σου? Δηλαδή από μεγάλες αλυσίδες ή από σκρουζομαγαζο? Επίσης αν δεν ελεγχθεί από το service δεν σου κάνουν αντικατάσταση. Και νομίζω ότι αντικατάσταση γίνεται σε περίπτωση που σου έχει βγάλει 2+ φορές το πρόβλημα και πάντα εφόσον είναι για ελληνική αγορά η συσκευή

 

τηλεφωνησα procordia και με παρέπεμψαν στο service lg

θα ερθει αυριο κουριερ δωρεαν να το παραλαβει...εκτιμωμενος χρονος επισκευης 5 εργασιμες..

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Λοιπον θελω τα φωτα σας για το αν μου επαθε και το δικο μου bootloop η ειναι κατι αλλο.

Χθες του εκανα μια επαναφορα εργοστασιακων (μια χαρα δουλευε δεν ειχα καποιο θεμα απλα ειχα κατεβασει ενα σωρο πραγματα και μου ηρθε να κανω να καθαρισει), ολα καλα ανοιγει κανονικα βαζω mail δεν κανω καποια επαναφορα εφαρμογων και το στηνω απο την αρχη.. Εκει που κατεβαζα εφαρμογες απο το store,ειχα βαλει καμια 10αρια να κατεβαινουν και να ενημερωνονται,ξαφνικα κολλαει και μου γινεται γκρι η μιση οθονη! Βγαζω μπαταρια ξαναβαζω ανοιγει και μετα απο λιγο παλι τα ιδια. Του κανω hard reset απο τα κουμπια οκ,το κανω αλλα μετα μου εκλεισε 3 φορες μεχρι να τελειωσει την οθονη που λεει το android ξεκιναει..Μην τα πολυλογω ξεκιναει καθε φορα που του βγαζω και ξαναβαζω την μπαταρια αλλα μετα λιγα δευτερολεπτα ξανακολλαει και κλεινει τελειως.

Ειναι μερος του bootloop κι αυτο η επαθε αλλο κοκομπλοκο??:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

601 σειρα ειναι αγορασμενο τον Μαρτη

Λοιπον αφου το αφησα κανενα μισαωρο χωρις την μπαταρια του,τωρα το εβαλα και ανοιξε κανονικα!Το δουλεψα λιγο και δεν κολλησε καπου,τωρα το εχω στην φορτιση τοση ωρα κι ολα κομπλε. Ειναι αδειο τελειως μετα την επαναφορα που του εκανα και ειναι κανονικα συνδεμενο στο wifi.

Link to comment
Share on other sites

601 σειρα ειναι αγορασμενο τον Μαρτη

Λοιπον αφου το αφησα κανενα μισαωρο χωρις την μπαταρια του,τωρα το εβαλα και ανοιξε κανονικα!Το δουλεψα λιγο και δεν κολλησε καπου,τωρα το εχω στην φορτιση τοση ωρα κι ολα κομπλε. Ειναι αδειο τελειως μετα την επαναφορα που του εκανα και ειναι κανονικα συνδεμενο στο wifi.

 

υπαρχει πιθανοτητα να εχεις θεμα με την μπαταρια εφοσον στην ατασταση φορτισης δεν στα κανει τα χαζα...κανε δοκιμες συνδεδεμενο και χωρις συνδεση στην φορτιση...

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν ειναι μαλλον η μπαταρια διοτι ξανακολλησε και την ωρα που φορτιζε ενω εκανα πλοηγηση στο μενου γενικα να δω αν παει καλα.

Και σε safe mode μπηκα αλλα μια απο τα ιδια κολλαει μετα απο λιγο και κλεινει.

Προσπαθησα με lg bridge να του κανω επαναφορα αλλα δεν μενει τοση ωρα ανοιχτο ωστε να προλαβει!

Θελω ν αποφυγω το σερβις γιατι ειμαι κι επαρχια και βλεπω την ταλαιπωρια να ερχεται!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν ειναι μαλλον η μπαταρια διοτι ξανακολλησε και την ωρα που φορτιζε ενω εκανα πλοηγηση στο μενου γενικα να δω αν παει καλα.

Και σε safe mode μπηκα αλλα μια απο τα ιδια κολλαει μετα απο λιγο και κλεινει.

Προσπαθησα με lg bridge να του κανω επαναφορα αλλα δεν μενει τοση ωρα ανοιχτο ωστε να προλαβει!

Θελω ν αποφυγω το σερβις γιατι ειμαι κι επαρχια και βλεπω την ταλαιπωρια να ερχεται!

 

δυστυχώς εχεις μεγαλυτερο προβλημα απο λουπες....κατι με την πλακετα και πας για αλλαγη...στειλτο σους απαραδεκτους να σου αλλξουν πλακετα....τουλαχιστον μετα θα παθενεις μονο λουπες και με hard reset θα στρωνει....αχχααχχααχ εεεε ρεεεε δες τι γραφουμε για συμβουλες....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...