Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, είμαι νέος εδώ και συγχωρήστε με αν κάνω κάποια λάθη!

Αγόρασα το κινητό τέλη Μαρτίου από κατάστημα Public. Η αλήθεια είναι πως δεν υπήρχε εδώ που μένω και το βρήκα σε άλλο κατάστημα στην Αθήνα και μου το στείλανε εδώ. το πήρα, το φόρτωσα φωτό και βίντεο και ειδικά το Πάσχα που ήμουνα στους δικούς μου και την μέρα της επιστροφής έκανε 3 φορές επανεκκίνηση ανοίγοντας μόνο του και δίχως να μου ζητήσει PIN και στην τέταρτη τελικά κόλλησε στο άνοιγμα LG - life it's good! τώρα πόσο good μόνο εγώ το ξέρω...

Έχασα τα πάντα, πήρα Αθήνα και το έστειλα στο σερβις. το κινητό επέστρεψε σήμερα με αλλαγή πλακέτας και νέο IMEI και στο τηλέφωνο μου αναφέρανε ότι όλα ΟΚ και ελέχθηκε για όλα το τηλέφωνο!! το σετάρισα και αφού επί 2 ώρες περνούσα εφαρμογές και ρυθμίσεις του έκανα επανεκκίνηση και ξανακόλλησε στον δεύτερο "τόνο" του ηχητικού που κάνει μόλις ανοίγει και πριν φορτώσει το σήμα της LG! παρατήρησα ότι ενώ την πρώτη φορά μετά το Πάσχα είχε κολλήσει και δεν έκανε τίποτε άλλο παρά μονάχα την επιλογή για Hard Reset πράγμα που απέφυγα επειδή δεν ήξερα τι γινόταν! σήμερα η συσκευή μετά από 5 λεπτά περίπου φόρτωνε τα Android και αναβάθμιζε 12 εφαρμογές όπως έγραφε σε ένα εικονίδιο που εμφάνιζε στην οθόνη και μετά πάλι τα ίδια. προσπαθεια να ανοίξει, κόλλημα στο ηχητικό, 5-6 λεπτά "Life it's Good" και ξανά Android και τίποτα!!!

έχω 3 απορίες, 1, επειδή αγοράστηκε από Public να το πάω σε αυτούς και να ζητήσω επιστροφή χρημάτων?

2, να το στείλω πάλι μόνος LG Αθήνα και να περιμένω από εκεί, αλλά τι?

3, υπαρχει περίπτωση να κολλάει από εφαρμογή όπως μου πέταξε κάποιος από το τηλεφωνικό κέντρο στην πρώτη μας συνομιλία? (το αναφέρω μιας και πλέον έχουν αλλάξει την πλακέτα)!!

Πρώτη φορά είμαι σε απόγνωση επείδή και ένα σκασμό λεφτά έδωσα αλλά και επειδή γύρισα πάλι στο SONY xperia το πρώτο και παλιό και αθάνατο τελικά τηλέφωνο και έλεγα να ξαναπάρω SONY άλλα ψήθηκα από ένα φίλο που με πήρε στο λαιμό του!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μετανοιωνω καθε μερα που προτεινα σε ατομα την αγορα του g4.φιλος μου ηταν να παρει το oppo r7s και του ειπα να παρει το g4 που υπηρχε στην ιδια τιμη και ειχε και ελληνικο καλο σερβις που φημιζεται για την εξυπηρετηση :lol: του ειχα πει αν τυχον παθαινε τιποτα!αφου επαθε το γνωστο bootloop οποτε εχασε ολα τα αρχεια του φωτογραφιες κλπ που ειχε αποθηκευσει στο κινητο (καλο θα ηταν τα σημαντικα αρχεια να αποθηκευονται στην sd γιατι ποτε δεν ξερεις ποτε θα σου συμβει) πηρε στο σερβις και τους ρωτησε ποτε θα ειναι ετοιμο γιατι σε 5 μερες εφευγε ταξιδι και του ειπαν δεν ξερουν ακομα και να παει απο εκει να κοιταξει να δει ποσα ειναι στη σειρα πριν απο αυτον για φτιαξιμο..εννοουσαν δηλ οτι ειναι παρα πολλα..η κατασταση πρεπει να εχει ξεφυγει.και τι να σου κανουν και αυτοι στο σερβις απο μια μερια δικιο εχουν αν δεν προλαβαινουν.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε δυστυχώς ΞΕΧΑΣΕ ΤΟ. Είμαι ίδια περίπτωση, η Vodafone έχει σταματήσει εδώ και 2 μήνες τουλάχιστον την διάθεση του G4 στην Ελλάδα. Θα σου κάνει αναστροφή πώλησης η LG (όπως και σε μένα) και θα σε στείλουν στη Vodafone για να πάρεις άλλο κινητό με τα λεφτά που έδωσες για το G4. Η LG δε θα κάνει τίποτε άλλο η ίδια, θα σου πούνε ότι η ευθύνη είναι της Vodafone που είναι ο λιανοπωλητής...

 

Τελικά πήγα σήμερα στο κατάστημα της Vodafone από το οποίο είχα αγοράσει τη συσκευή και η απάντηση ήταν η αναμενόμενη : μπορώ να πάρω όποια άλλη συσκευή καινούρια θέλω και θα μου αφαιρούσαν τα χρήματα που είχα δώσει για την αγορά του G4. Φυσικά κάτι τέτοιο δε με άφησε καθόλου ικανοποιημένο γιατί με τα λεφτά αυτά έπαιρνα το πολύ το Α5 Samsung, συσκευή σαφώς υποδεέστερων προδιαγραφών με το G4 (ενδεικτικά αναφέρω μνήμη ΡΑΜ 2GB ΚΑΙ εσωτερική μνήμε 16GB αντί για 3 και 32 αντίστοιχα, για να μην αναφέρω την κάμερα). Και εκεί που ήμουν έτοιμος να την ξαναστείλω για σερβις στην Αρβάτο αυτή τη φορά, ζήτησα από τον υπάλληλο να δοκιμάσει να κάνει hard reset και φυσικά επανήλθε (τώρα για πόσο, άσχετο ...). Έτσι την πήρα πίσω και την ξαναχρησιμοποιώ .... Κρατώ έτσι και το χαρτί της LG και ίσως αν ξανασυμβεί κάτι στο μέλλον και βρω κανένα Samsung αναλόγων προσόντων και τιμής με το δικό μου, να το ανταλλάξω. Είδωμεν ...

Link to comment
Share on other sites

Ειδωμεν σημαινει ειδα καμια σχεση με το θα δουμε ή το βλεπουμε ολος ο κοσμος λαθος το λεει

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πιστεύω ότι μια χαρά θα είναι από δω και στο εξής η συσκευή Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ειδωμεν σημαινει ειδα καμια σχεση με το θα δουμε ή το βλεπουμε ολος ο κοσμος λαθος το λεει

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Off topic Πέστα ρε φίλε, καραμέλα την έχουν κάνει την λέξη, δεν μπορείς να φανταστείς σε πόσα forum την χρησιμοποιούν και λάθος μάλιστα. Τέλος πάντων δεν θέλω να μειώσω τον φίλο που την ανέφερε πιο πάνω αλλά καλό νομίζω είναι να μαθαίνουμε και το σωστό που και που. Φιλικά πάντα!

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Ειδωμεν σημαινει ειδα καμια σχεση με το θα δουμε ή το βλεπουμε ολος ο κοσμος λαθος το λεει

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Off topic : Το "είδωμεν" είναι απλή ανορθογραφία (όταν χρησιμοποιείται με αυτόν τον τρόπο), αλλά το "ίδωμεν" είναι προτρεπτική υποτακτική και σωστά χρησιμοποιείται έτσι. Δεν μεταφράζεται "θα δούμε", αλλά "να δούμε", "ας περιμένουμε να δούμε".

Edited by stapd_21
Link to comment
Share on other sites

Off topic : Το "είδωμεν" είναι απλή ανορθογραφία (όταν χρησιμοποιείται με αυτόν τον τρόπο), αλλά το "ίδωμεν" είναι προτρεπτική υποτακτική και σωστά χρησιμοποιείται έτσι. Δεν μεταφράζεται "θα δούμε", αλλά "να δούμε", "ας περιμένουμε να δούμε".

Μαλιστα ευχαριστουμε δεν το ηξερα!!

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μετανοιωνω καθε μερα που προτεινα σε ατομα την αγορα του g4.φιλος μου ηταν να παρει το oppo r7s και του ειπα να παρει το g4 που υπηρχε στην ιδια τιμη και ειχε και ελληνικο καλο σερβις που φημιζεται για την εξυπηρετηση :lol: του ειχα πει αν τυχον παθαινε τιποτα!

 

 

Ασε και το προτεινα κι εγω σε καποια παιδια και παλι καλα που με ακουσε μονο ο ενας.Ελπιζω να μην παθει τιποτα γιατι μετα ειδα το θεμα με το bootloop.Μαλιστα ηθελα κι εγω να το παρω αλλα τελικα θα το αφησω.Το κακο ειναι οτι δεν εχει τι αλλο να παρεις σε αυτα τα λεφτα και να μην ειναι απο Κινα..

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ασε και το προτεινα κι εγω σε καποια παιδια και παλι καλα που με ακουσε μονο ο ενας.Ελπιζω να μην παθει τιποτα γιατι μετα ειδα το θεμα με το bootloop.Μαλιστα ηθελα κι εγω να το παρω αλλα τελικα θα το αφησω.Το κακο ειναι οτι δεν εχει τι αλλο να παρεις σε αυτα τα λεφτα και να μην ειναι απο Κινα..

Εγώ το έχω προτείνει σε 4 άτομα και μόνο ο ένας είχε πρόβλημα με παρτίδα 602 ή 603 δεν θυμάμαι. 3 φορές bootloop με αλλαγή πλακέτας, τα άλλα που είναι και πιο παλιές παρτίδες δουλεύουν ρολόι + αυτό που είχα εγώ παρτίδα 505 πραγματικά απροβληματιστο

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αντεεεε καλως τα δέχτηκα και γωωωωωωωω bootloop κυριοι με καινουρια δευτερη πλακετα 603 ελληνικη!!!!δεν ειχα τιποτα τοσο καιρο για αυτους που ξερουν αλλαξα πλακετα για αλλο λογο και τωρα με αυτην φατο στην μαπααααα ξεφτιλες της lg.......το μονο που μπορει να εκανα σημερα ωστε να το προκαλεσα ειναι που επινα καφε και το ειχα αναποδα μεν στον ηλιο!!αλλα οταν το επιανα δεν ηταν ζεστο αυτα το μεσημερι στις 1600!!και τωρα λεω κατσε να το κανω ενα κλεισιμο και ανοιγμα οπως κανω στανταρ 2 φορες την εβδομαδα και παρτο στην μαπα!!!δεν το ειχα δηλωμενο το τηλ με τον παλιο λογαριασμο δεν ειχα ειχα ΚΑΝ συγχρονίσει τιποτα απολυτως απο το google τα συμπερασματα δικα σας.....hard reset και τα γνωστα....θελω εναν υπαλληλο της lg σπιτι να του δωσω λιγο αγαπη!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Ξέφυγε η κατάσταση...κρίμα και πάλι κρίμα για τους καταναλωτές φυσικά κι όχι για την τραγική lg.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Οσοι μπορουν και θελουν να αλληλοβοηθουμε ας στειλουν στο συνηγορο του καταναλωτη με το προβλημα τους και τι ακριβως τους λεει η προκορντια. Την ιδια κασετα δηλαδη σε ολους.

Οσοι ειναι προθυμοι ας επικοινωνησουν μαζι μου με pm να τους δωσω πληροφοριες που να στειλουν τη καταγγελια και υποψιν ποιας δικηγορου.

Αν δεν γινει το προβλημα ευρεως γνωστο να γινει θορυβος θα μεινουμε με σταυρωμενα χερια και θα βριζουμε απλα τη προκορντια και την LG.

Επειδη δεν μπορω να πω περισσοτερα και οι τοιχοι εχουν αυτια εδω μεσα, βοηθηστε ολοι μπας και ξυπνησουν.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα αφου του αλλαξα πλακέτα και ξανα επαθε μπουτ λουπ μεσα σε διάστημα 5 ημερων το επανέφερα με hard reset as new σαν νεα συσκευη και εχουν περασει 2 μηνες και δεν εχω κανενα προβλημα ενημερωτικα το αναφέρω.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα αφου του αλλαξα πλακέτα και ξανα επαθε μπουτ λουπ μεσα σε διάστημα 5 ημερων το επανέφερα με hard reset as new σαν νεα συσκευη και εχουν περασει 2 μηνες και δεν εχω κανενα προβλημα ενημερωτικα το αναφέρω.

 

τι να σου πω ρε αδερφουλη και γω στήριζα αυτη την λυση τοσο καιρο αν δεις σε προηγούμενα ποστ και τωρα μου επεσαν τα αυτια!δεν εχει τελικα να κανει με τιποτα...αν σου τυχει ετυχε...και αντε εχθες ημουνα σπιτι και το εστεισα απο την αρχη φανταζεσαι να ειμαι εκτος και να μεινω εντελως χωρις τηλ.......θα το αφησω λιγο καιρο να δω αν το ξανακανει και μετα θα το στειλω στην απαραδεκτη προκορτνια δεν το στελνω ακομα και δεν ξερουν που παν τα 4αρα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να μπει κάποιου είδους ψηφοφορίας στο παρών νήμα?

Μερικές επιλογές θα μπορούσαν να είναι:

 

1) Έχετε πέσε σε bootloop η συσκευής σας?

2) Έχει επαναληφθεί το πρόβλημα μετά την αλλαγή πλακέτας?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ειμαι κατοχος Asus Zenfone 2 κ επειδη μου παρουσιασε κατι προβληματα σκεφτομαι να αγορασω το G4 Dual κ αναρωτιομουν αν ξερει κανεις αν το bootloop εμφανιζεται και σε Dual συσκευες!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ειμαι κατοχος Asus Zenfone 2 κ επειδη μου παρουσιασε κατι προβληματα σκεφτομαι να αγορασω το G4 Dual κ αναρωτιομουν αν ξερει κανεις αν το bootloop εμφανιζεται και σε Dual συσκευες!

 

Εχει χιλιοειπωθει , αλλα ναι , εμφανιζεται. Εχει εμφανιστει και απλα δεν αναφερεται πολυ τακτικα γιατι πωλουνται υπερβολικα λιγοτερες dual συσκευες.

Link to comment
Share on other sites

Εχει χιλιοειπωθει , αλλα ναι , εμφανιζεται. Εχει εμφανιστει και απλα δεν αναφερεται πολυ τακτικα γιατι πωλουνται υπερβολικα λιγοτερες dual συσκευες.

 

Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση!

Να σαι Καλά :)

Αν τη συσκευή δε την ταλαιπωρούσαν τέτοια ζητήματα όπως αυτό θα ήταν με διαφορά η καλύτερη πρόταση. Τώρα δεν έχω ιδέα σε τι επίπεδα έχει φτάσει ο αριθμός των προβληματικών συσκευών

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω αλλαξει τρεις διαφορετικές συσκευες g4, και γνωστοι μου έχουν αρκετοι το ιδιο κινητό. Θεμα bootloop δεν εχω δει σε κανενα. Στο παρον θέμα σχεδον οι ίδιοι γραφουν συνεχώς και αγχωνουν τους κατόχους. Εγω λεω να χαρείτε τη συσκευή σας και αν ειναι να γινει, ας γίνει.
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Εχω αλλαξει τρεις διαφορετικές συσκευες g4, και γνωστοι μου έχουν αρκετοι το ιδιο κινητό. Θεμα bootloop δεν εχω δει σε κανενα. Στο παρον θέμα σχεδον οι ίδιοι γραφουν συνεχώς και αγχωνουν τους κατόχους. Εγω λεω να χαρείτε τη συσκευή σας και αν ειναι να γινει, ας γίνει.

 

οπως τα λες ειναι +100000

Link to comment
Share on other sites

το παρον νημα ειναι για αυτους που το επαθαν τι θελετε να γραφουν ρε μαγκιες για το πως κυλαει η ζωη τους????εσεις αφου δεν το παθατε μην σχολιαζεται αφου δεν σας αφορα εμεις το παθαμε και γραφουμε εδω θα μας κατηγορισετε και γιατι γραφουμε και λεμε τον πονο μας????τι αλλο θα ακουσουμε....χαιρομαστε που ειστε καλα εσεις ποτε να μην το παθετε αλλα εμεις δωσαμε 400 ευρωπουλα και τα κλαιμε....οχι τα μπουτλουπ οχι οι οθονες αλλαγες οχι κολλαει το ενα κολλαει το αλλο.....τι να κανουμε δηλαδη για ναυαρχιδα τηλ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΕΛΟΣ.....το σερβις ειναι απαραδεκτο ΤΕΛΟΣ......3 μηνες τηλ καινουριο και να εχω 2 αλλαγες πλακετας και χιλιαδυο προβληματα ειναι σοβαρα πραγματα αυτα?????για φυλακη ειναι αυτοι οι τυποι που παιζουν με τα λεφτα του κοσμακη που ζουμε στην ελβετια???στο ελλαδισταν ζουμε.....βγαλε προβληματικο το τηλ και δωσε τα λεφτα πισω στο κοσμο αν θες να λεγεσαι σοβαρη εταιρια....οχι δεν γινεται δεν ειναι ροοτ οχι το ενα οχι αλλαγη πλακετας και μετα απο 15 μερες το τηλ πισω οχι να φοβαμαι μην χασω τα παντα....ΝΤΑΞΕΙ μαγκιες υπαρχει θεμα.....αν δεν εχετε εσεις μην ανοιγεται καν το νημα αυτο και ειδικοτερα μην σχολιαζετε

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

το παρον νημα ειναι για αυτους που το επαθαν τι θελετε να γραφουν ρε μαγκιες για το πως κυλαει η ζωη τους????εσεις αφου δεν το παθατε μην σχολιαζεται αφου δεν σας αφορα εμεις το παθαμε και γραφουμε εδω θα μας κατηγορισετε και γιατι γραφουμε και λεμε τον πονο μας????τι αλλο θα ακουσουμε....χαιρομαστε που ειστε καλα εσεις ποτε να μην το παθετε αλλα εμεις δωσαμε 400 ευρωπουλα και τα κλαιμε....οχι τα μπουτλουπ οχι οι οθονες αλλαγες οχι κολλαει το ενα κολλαει το αλλο.....τι να κανουμε δηλαδη για ναυαρχιδα τηλ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΕΛΟΣ.....το σερβις ειναι απαραδεκτο ΤΕΛΟΣ......3 μηνες τηλ καινουριο και να εχω 2 αλλαγες πλακετας και χιλιαδυο προβληματα ειναι σοβαρα πραγματα αυτα?????για φυλακη ειναι αυτοι οι τυποι που παιζουν με τα λεφτα του κοσμακη που ζουμε στην ελβετια???στο ελλαδισταν ζουμε.....βγαλε προβληματικο το τηλ και δωσε τα λεφτα πισω στο κοσμο αν θες να λεγεσαι σοβαρη εταιρια....οχι δεν γινεται δεν ειναι ροοτ οχι το ενα οχι αλλαγη πλακετας και μετα απο 15 μερες το τηλ πισω οχι να φοβαμαι μην χασω τα παντα....ΝΤΑΞΕΙ μαγκιες υπαρχει θεμα.....αν δεν εχετε εσεις μην ανοιγεται καν το νημα αυτο και ειδικοτερα μην σχολιαζετε

 

Και λιγα ειπες..

 

Φιλε leongr πολυ υποπτο το υφακι σου και ο τροπος σου!!

Μηπως σας χαλαμε και την αισθητικη με το να λεμε οτι η lg εχει βγαλει προβληματικο μοντελο???

Link to comment
Share on other sites

leongr κλπ , και γω εχω απροβληματιστη συσκευη, ομως με ενοχλει το γεγονος οτι μπορει να μου εμφανιστει το προβλημα απο το πουθενα κυριολεκτικα, και συμπασχω. Τα παιδια το επαθαν καλως ή κακως και ψαχνουν λυσεις. Το service απεδειξε σε αυτους οτι ειναι ερμαιο των πρακτικων της LG (ή μηπως γινεται το αντιθετο; Δε θα το μαθουμε μαλλον). Και εσεις οπως και εγω , χαρειτε το κινητο, ομως μη την λετε σε αυτους που επαθαν το προβλημα , γιατι αν το παθετε αυριο εσεις, ειναι το μονο σιγουρο οτι δε θα το μαθουμε ποτε.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...