Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολυ ομορφα λοιπον!!:lol::lol::lol:

Ρε τι τραβαμε και με ειχε βολεψει το ατιμο ..

Τωρα προσπαθω να του κανω επαναφορα μεσω lg bidge μεχρι στιγμης δεν εχει κλεισει. Αλλα και να γινει δεν νομιζω να δουλεψει σωστα οποτε παω μαλλον για σερβις κι εγω!

Αι να δουμε,ευχαριστω παντως!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολυ ομορφα λοιπον!!:lol::lol::lol:

Ρε τι τραβαμε και με ειχε βολεψει το ατιμο ..

Τωρα προσπαθω να του κανω επαναφορα μεσω lg bidge μεχρι στιγμης δεν εχει κλεισει. Αλλα και να γινει δεν νομιζω να δουλεψει σωστα οποτε παω μαλλον για σερβις κι εγω!

Αι να δουμε,ευχαριστω παντως!

 

Κανε μια καλη. Κατεβασε το cpu z και παρε 1 screenshot απο το tab device και μετα ενα απο το tab system και ανεβασε τα εδω.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Λοιπον θελω τα φωτα σας για το αν μου επαθε και το δικο μου bootloop η ειναι κατι αλλο.

Χθες του εκανα μια επαναφορα εργοστασιακων (μια χαρα δουλευε δεν ειχα καποιο θεμα απλα ειχα κατεβασει ενα σωρο πραγματα και μου ηρθε να κανω να καθαρισει), ολα καλα ανοιγει κανονικα βαζω mail δεν κανω καποια επαναφορα εφαρμογων και το στηνω απο την αρχη.. Εκει που κατεβαζα εφαρμογες απο το store,ειχα βαλει καμια 10αρια να κατεβαινουν και να ενημερωνονται,ξαφνικα κολλαει και μου γινεται γκρι η μιση οθονη! Βγαζω μπαταρια ξαναβαζω ανοιγει και μετα απο λιγο παλι τα ιδια. Του κανω hard reset απο τα κουμπια οκ,το κανω αλλα μετα μου εκλεισε 3 φορες μεχρι να τελειωσει την οθονη που λεει το android ξεκιναει..Μην τα πολυλογω ξεκιναει καθε φορα που του βγαζω και ξαναβαζω την μπαταρια αλλα μετα λιγα δευτερολεπτα ξανακολλαει και κλεινει τελειως.

Ειναι μερος του bootloop κι αυτο η επαθε αλλο κοκομπλοκο??:lol::lol:

Ίδια ζημιά ακριβός είναι ξεκολλισε nand memory

Link to comment
Share on other sites

@vamire666 αν καταφερει να ανοιξει και παλι θα το προσπαθησω!:lol:

Επικοινωνησα με lg και θα ερθουν να το παραλαβουν, 5-7 εργασιμες μου ειπανε. 2 βδομαδες μεσα στο νερο υπολογιζω εγω!χαχαχα

Θα σας ενημερωσω για το τι και πως..

Link to comment
Share on other sites

@vamire666 αν καταφερει να ανοιξει και παλι θα το προσπαθησω!:lol:

Επικοινωνησα με lg και θα ερθουν να το παραλαβουν, 5-7 εργασιμες μου ειπανε. 2 βδομαδες μεσα στο νερο υπολογιζω εγω!χαχαχα

Θα σας ενημερωσω για το τι και πως..

 

Προσπαθησε το σε παρακαλω. Και οσοι το διαβαζουν ας παρουν ενα screenshot και να το κρατησουν μπας και βγαλουμε καποιο συμπερασμα για ποιες motherboard πιθανον παρουσιαζουν προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

To δικό μου γράφει αυτά

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160525/d429314d6549a1aa1e1a3ccebef1d000.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160525/57898ac1ce072ff21ccd31ec6d247cf4.jpg

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να ανεβάσω φωτο εδω;πρεπει να τις ανεβάσω μεσο σιτε; για πείτε μου ενα δεν εχει τύχει να ξανα ανεβάσω
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να ανεβάσω φωτο εδω;πρεπει να τις ανεβάσω μεσο σιτε; για πείτε μου ενα δεν εχει τύχει να ξανα ανεβάσω

 

Μπορείς να τις ανεβάσεις εδώ.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως το έχω κανα δύμηνο με μητρική 601 (πριν είχε 506 νομίζω), και παίζει μπόμπα. το έχω ζωρίσει στο maximum με παιχνίδια παράλληλα, και δεν έχει κάνει το παραμικρό.

 

Αλλά η αλήθεια είναι, δυσκολευομαι να ξαναπάρω LG, βλεπεις και το G5 εχει αρκετές λεπτομέριες με προχειρότητες πάνω.

 

Καλημέρα.. και εγώ 506 είχα.. σήμερα μου είπαν οτί θα το στείλουν.. από δευτέρα το αναμένω... ίδομεν!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν ειναι μαλλον η μπαταρια διοτι ξανακολλησε και την ωρα που φορτιζε ενω εκανα πλοηγηση στο μενου γενικα να δω αν παει καλα.

Και σε safe mode μπηκα αλλα μια απο τα ιδια κολλαει μετα απο λιγο και κλεινει.

Προσπαθησα με lg bridge να του κανω επαναφορα αλλα δεν μενει τοση ωρα ανοιχτο ωστε να προλαβει!

Θελω ν αποφυγω το σερβις γιατι ειμαι κι επαρχια και βλεπω την ταλαιπωρια να ερχεται!

 

Τι διαφορά έχει το lg bridge με το lg up.?? Δοκιμασες να το επαναφέρεις με το lg up?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Τωρα σε αυτο που λες θα σε γελασω! Για το τι διαφορα εχουν..

Το κινητο το εστειλα προχθες για σερβις στην lg και περιμενω..

Ανοιγε και καθοταν ανοιχτο στην καλυτερη περιπου μισο με ενα λεπτο, τις περισσοτερες φορες εκλεινε στα επομενα 10 δευτερα αφου κολλουσε πρωτα σε οποια οθονη βρισκοταν

Link to comment
Share on other sites

Απο που το είχες πάρει;(κατάστημα) ισχύει ότι έχουν ακόμα πρόβλημα τα lg G4? γιατί σκέφτομαι να το πάρω απο εδώ http://www.e-shop.gr/kinito-lg-g4-h815-32gb-leather-brown-gr-p-TEL.009288
Link to comment
Share on other sites

Απο ενα καταστημα απο το skroutz το ειχα παρει, ολλανδικο ηταν 601 σειρα..

Μαλλον δεν το εχουν καταφερει να το φτιαξουν ακομα το θεμα!!

Ελπιζω εγω με την αλλαγη πλακετας,που λογικα αυτο θα κανουν,να μην εχω παλι θεμα..

Link to comment
Share on other sites

Απάντηση απο κανέναν αλλο για την ερώτηση αυτήν υπάρχει ακόμα πρόβλημα στο lg G4?? και εχει πρόβλημα και το lg G4 dual? Edited by Tzo71
Link to comment
Share on other sites

Απάντηση απο κανέναν αλλο για την ερώτηση αυτήν υπάρχει ακόμα πρόβλημα στο lg G4?? και εχει πρόβλημα και το lg G4 dual?
Φυσικά και υπάρχει, δεν ξέρουμε σε τι ποσοστό αλλά υπάρχει πρόβλημα και στο dual μάλλον σε μικρότερο ποσοστό,λόγο μικρότερων πωλείσεων. Αν κοιτάξεις λίγο πιο πίσω θα καταλάβεις.
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πέντε μήνες (το έχω απο τον Ιανουάριο),και το δικό μου 815 international με 505 έκδοση μητρικής, έγινε ένα πολύ ωραίο τουβλάκι... Ξαφνικά μετά από μία κλήση έσβησε και μπήκε σε bootloop. Να δούμε τί θα πει το service...

 

Sent from my thl 5000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πλέον αποκτά ένα νόημα να μπει ένα poll, να δούμε σε τι ποσοστό έχει φτάσει το θέμα εδώ στο φόρουμ, ασχέτως αν είναι πλασματικό μιας και ανά πάσα στιγμή μπορεί να αλλάξει. Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε λίγο τα στατιστικά αυτή την στιγμή μετά από τόσον καιρό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω αλλά σκέφτομαι και για lg g5(lg friends, πιο καινούργια έκδοση, καλύτερη κάμερα, αλλά μικρότερη οθόνη, και δεν ειναι δερμάτινο όπως αυτό!)
Link to comment
Share on other sites

Πηρε μια γνωστη μου το g4 πριν 2 μηνες κ σημερα που την ειδα μου λεει κατι δεν πήγαινε καλα με το σημαα 3g 4g το στελνω σερβις κ μου αλλαξανε πλακετα χαχααχχα
Link to comment
Share on other sites

σημερα το κινητο μου χαλασε ξανα , του εχω κανει αλλη μια φορα αλλαγη πλακετασ αλλα και δευτερη ? θεωρω οτι αυτο παραπαει , δηλαδη τι ? αυτο θα γινετε καθε τρεισ μηνεσ ??? θελω αντικατασταση κινητου το λιγοτερο , πιστευετε μπορει να γινει ? επειδη ειναι ευρωπαικο μοντελο , η εαν πιεσω το μαγαζι παιζει να μου το αντικαταστησουν ???
Link to comment
Share on other sites

σημερα το κινητο μου χαλασε ξανα , του εχω κανει αλλη μια φορα αλλαγη πλακετασ αλλα και δευτερη ? θεωρω οτι αυτο παραπαει , δηλαδη τι ? αυτο θα γινετε καθε τρεισ μηνεσ ??? θελω αντικατασταση κινητου το λιγοτερο , πιστευετε μπορει να γινει ? επειδη ειναι ευρωπαικο μοντελο , η εαν πιεσω το μαγαζι παιζει να μου το αντικαταστησουν ???

 

Δοκίμασες να κάνεις hard reset? Δεν είμαι 100% σίγουρος, αντικατάσταση κινητού μόνο σε ελληνικές συσκευές κάνουν. Το μαγαζί δεν νομίζω να κάνει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κάνεις hard reset? Δεν είμαι 100% σίγουρος, αντικατάσταση κινητού μόνο σε ελληνικές συσκευές κάνουν. Το μαγαζί δεν νομίζω να κάνει τίποτα.

 

 

οχι δεν ξερω πως γινεται και αν μπορειτε πειτε μου , αν το κανω βγαινω απο εγγυηση ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...