Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μη μου απτου η συσκευή παιδιά... Με έκανε να πάρω μια παλιά αγάπη το Xperia Z συγκεκριμένα, το έδινε ένα μέλος εδώ μέσα ολοκαίνουριο. Δεν το μετάνιωσα καθόλου αδιάβροχο το πήρα μαζί μου στις διακοπές και το καταευχαριστηθηκα... Ούτε άγχος για θερμοκρασίες οθόνες κλπ κλπ... Είναι η 2η φορά που το επιλέγω στην προκειμένη περίπτωση αναγκαστικά μετά από όλα αυτά που έχω δει με το g4 όχι μόνο εδώ μέσα αλλά γενικά στο νετ... Λουσατο χειμωνιατικο μας βγήκε το τεσσαρι τελικά.... Κρίμα....
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χθες έπεσα κι εγώ θύμα bootloop... Βέβαια σήμερα μου άλλαξαν πλακέτα αμέσως αλλά ήταν άλλοι 3-4 εκεί με το ίδιο θέμα... Και πριν λίγο κόλλησαν πάλι τα πάντα έκανε επανεκκίνηση αλλά ευτυχώς άνοιξε... Πάλι όμως έρχεται γύρω γύρω αυτό.. Σκέφτομαι να κάνω φασαρία να μου δώσουν άλλο μοντέλο ή τα λεφτά μου.. Δεν είναι λογικό να φοβόμαστε μη μας κρεμασει
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την LG δεν έχω θέμα

Δηλαδή αν βγάλουν ένα κινητό που πραγματικά δεν έχει πρόβλημα θα το έπαιρνα. Απλά το g4 έκανε πολλούς να μην την ξανά προτιμήσουν

Link to comment
Share on other sites

Αγορασμένο LG G4 από Φινλανδία που μένω μόνιμα. Με το που πατάω Ελλάδα στο Ελ. Βεν. ενώ ψάχνει για wifi μπαίνει σε bootloop. Το στέλνω μου επιστρέφεται σήμερα με αλλαγή πλακέτας και καινούριο ΙΜΕΙ και με το που ανοίγω, βάζω κωδικό wifi και μετά από λίγο μπαίνει πάλι σε bootloop. Πάλι η ίδια διαδικασία από την αρχή, περιμένω να έρθει ο κούριερ από Δευτέρα να το πάρει πάλι...

Μα καλά δεν το τσεκάρουν όταν τα φτιάχνουν; Τι χάλι είναι αυτό;

Service στην Procordia...

 

Τους έστειλα mail και ζήτησα είτε καινούριο κινητό, είτε τα χρήματά μου πίσω, είτε συσκευή αντικατάστασης.... Περιμένω απάντηση

Edited by atroul
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα, πραγματικά κρίμα γι αυτή την συσκευή. Φυσικά περισσότερο κρίμα για τον κόσμο που ταλαιπωρειται.

Ο,τι και να πεις για την LG είναι πραγματικά λίγο. Τόσον καιρό και να μην μπορούν να βρουν τι πραγματικά φταίει;

Κοιτάω τόσον καιρό το νήμα μπας και βρεθεί λύση και το ξαναπάρω, αλλά όσο πάει και χειροτερευει η κατάσταση.

Τι να πεις...

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

ξανά λέω πως γίνεται αυτοί που παθαίνουν BL να αλλάζουν mainboard και να ξαναπέφτουν σε BL σχετικά άμεσα; είναι πολλοί αυτοί που αναφέρουν 2 BL συνεχόμενα δεν μπορει ν είναι τυχαίο.

 

Δεν λογικο να σκεφτεί κανείς οτι δεν είναι η mainboard ; εκτός της mainboard δεν αλλάζει τθοοτα άλλο στη συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου εγινε αλλαγη πλακετας πανω απο 6 μηνες τωρα...

Το κινητο δε μου ξαναεκανε το παραμικρο σε θεμα bootloop, αν και ευχομαι να το κανει να γινει πιστωση για νεα συσκευη...

Edited by qazxswedc
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου εγινε αλλαγη πλακετας πανω απο 6 μηνες τωρα...

Το κινητο δε μου ξαναεκανε το παραμικρο σε θεμα bootloop, αν και ευχομαι να το κανει να γινει πιστωση για νεα συσκευη...

Λόγω άγχους που σου έχει δημιουργηθεί ή γενικότερα δεν είσαι ικανοποιημενος από την συσκευή?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λόγω άγχους που σου έχει δημιουργηθεί ή γενικότερα δεν είσαι ικανοποιημενος από την συσκευή?

 

Λογω αγχους θα ελεγα... Η συσκευη με τη χρηση που της κανω (καθολου παιχνιδια με απαιτησεις) μου βγαζει ανετα μια μερα...

Link to comment
Share on other sites

Λογω αγχους θα ελεγα... Η συσκευη με τη χρηση που της κανω (καθολου παιχνιδια με απαιτησεις) μου βγαζει ανετα μια μερα...

Για τον ίδιο λόγο που το δώσαμε οι περισσότεροι δηλαδή

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

@qazxswedc

Αν όντως το εύχεσαι τότε να το πιέζεις και να μην έχεις άγχος

Στην χειρότερη να μην πας για νέα συσκευή και να σου αλλάξουν ξανά πλακέτα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα.

 

Έπειτα από 6 μήνες που αγόρασα το κινητό μου παρουσίασε το γνωστό πλέον πρόβλημα bootloop. Στα καλά του καθουμένου, ούτε που θυμάμαι τι έκανα ακριβώς συνέβη το πρόβλημα. Το πήγα Τετάρτη 29/6 στην Procordia αφού μελέτησα σχεδόν όλο το forum εδώ καθώς κι από σχετική έρευνα στο διαδίκτυο για έλεγχο και αναμενόμενη αλλαγή πλακέτας. Η εξυπηρέτηση της LG γνώριζε φυσικά για το θέμα όπως κι η Procordia χωρίς να έχουν όμως μία πειστική απάντηση, όπως όλοι γνωρίζουμε για το τι το προκαλεί.

 

Στο δια ταύτα, μου άλλαξαν πλακέτα και το παρέλαβα ακριβώς μία εβδομάδα μετά στις 6/7. Όλα βαίνουν καλώς μέχρι στιγμής, εκτός από ένα θεματάκι. Φαίνεται το κίνητο να μην μπαίνει σε λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας. Κατά την ενεργοποίηση της δεν αλλάζει ο φωτισμός της οθόνης κι ούτε εμφανίζεται αυτή η πορτοκαλί ένδειξη που είχαμε στο 6.0. Δεν γνωρίζω αν το έχει συναντήσει κάποιος άλλος αυτό το θέμα αλλά έχω μιλήσει ήδη με LG και περμένω να μου πούνε τι χρειάζεται να γίνει (hard reset, Procordia πάλι κ.λπ.)

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το προανεφερα και κατι ποστ πριν.μου εχει κάνει και εμένα 2-3 φορες bootloop οταν πηγα να συνδεθω στο wifi αλλα έβαλα την ρομ που ειχα μέσω του recovery και ξανα δούλεψε.βεβαια δεν είναι λύση αυτο συνέχεια αλλα κατι ειναι.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα.

 

Έπειτα από 6 μήνες που αγόρασα το κινητό μου παρουσίασε το γνωστό πλέον πρόβλημα bootloop. Στα καλά του καθουμένου, ούτε που θυμάμαι τι έκανα ακριβώς συνέβη το πρόβλημα. Το πήγα Τετάρτη 29/6 στην Procordia αφού μελέτησα σχεδόν όλο το forum εδώ καθώς κι από σχετική έρευνα στο διαδίκτυο για έλεγχο και αναμενόμενη αλλαγή πλακέτας. Η εξυπηρέτηση της LG γνώριζε φυσικά για το θέμα όπως κι η Procordia χωρίς να έχουν όμως μία πειστική απάντηση, όπως όλοι γνωρίζουμε για το τι το προκαλεί.

 

Στο δια ταύτα, μου άλλαξαν πλακέτα και το παρέλαβα ακριβώς μία εβδομάδα μετά στις 6/7. Όλα βαίνουν καλώς μέχρι στιγμής, εκτός από ένα θεματάκι. Φαίνεται το κίνητο να μην μπαίνει σε λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας. Κατά την ενεργοποίηση της δεν αλλάζει ο φωτισμός της οθόνης κι ούτε εμφανίζεται αυτή η πορτοκαλί ένδειξη που είχαμε στο 6.0. Δεν γνωρίζω αν το έχει συναντήσει κάποιος άλλος αυτό το θέμα αλλά έχω μιλήσει ήδη με LG και περμένω να μου πούνε τι χρειάζεται να γίνει (hard reset, Procordia πάλι κ.λπ.)

 

Ευχαριστώ

 

Μέσα από την ρύθμιση της εξοικονόμησης ενέργειας το έχεις ρυθμισμένο στο άμεση εξοικονόμηση?

Για τσέκαρε το μια.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά...

εδώ και 2 βδομάδες έχω και εγώ το γνωστό πλέον bootloop.. έψαξα παντού στο internet, και μέσω reddit βρήκα κάποιες λύσεις. παρολαυτά είμαι άτυχος...

για όσους ίσως ξέρουν, προσπάθησα με το να το βάλω στην κατάψυξη, από λίγη έως πολύ ώρα (20 λεπτά έως 2 ώρες), με την ελπίδα να ανοίξει κανονικά κ να προλάβω να αντιγράψω τα αρχεία μου, αλλα τίποτα.

το ζέστανα με πιστολάκι για τα μαλλιά, σε σημείο που έκαιγε όταν το ακουμπούσα, πάλι τίποτα.

το προγραμματάκι που ανέβασε και εδώ ένας φίλος, που απενεργοποιείς τους 2 πυρήνες για να δουλέψει και να πάρεις πίσω τα αρχεία σου δε λειτουργεί σε μένα, καθώς έχω εγκαταστήσει android 6.0 Marshmallow..

η μόνη λύση που μου έμεινε είναι να το ανοίξω με κατσαβιδάκι, να αφαιρέσω την μητρική, να την βάλω στο φούρνο να ψηθεί για 7 λεπτά, και μετά να την ξανά συνδέσω στο κινητό... αλλά φοβάμαι να το κάνω, γιατί έχω ακόμα εγγύηση και δε θέλω να την χάσω...

 

έχω μια ερώτηση. μίλησα με την LG, θα έρθουν να το πάρουν, και θα αντικαταστήσουν την μητρική.

το έχω αγοράσει από e-shop. υπάρχει περίπτωση, εάν απευθυνθώ στο e-shop, να μου κάνουν αντικατάσταση? όχι επισκευή? δηλαδή να μου στείλουν ολοκαίνουριο κινητό στο κουτί του?

ίσως θα μπορούσα να το πουλήσω, αν μου έρθει ολοκαίνουριο κινητό, και με τα λεφτά αυτά, να τσοντάρω κάτι ακόμα και να πάρω κάποιο άλλο μοντέλο..

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά...

εδώ και 2 βδομάδες έχω και εγώ το γνωστό πλέον bootloop.. έψαξα παντού στο internet, και μέσω reddit βρήκα κάποιες λύσεις. παρολαυτά είμαι άτυχος...

για όσους ίσως ξέρουν, προσπάθησα με το να το βάλω στην κατάψυξη, από λίγη έως πολύ ώρα (20 λεπτά έως 2 ώρες), με την ελπίδα να ανοίξει κανονικά κ να προλάβω να αντιγράψω τα αρχεία μου, αλλα τίποτα.

το ζέστανα με πιστολάκι για τα μαλλιά, σε σημείο που έκαιγε όταν το ακουμπούσα, πάλι τίποτα.

το προγραμματάκι που ανέβασε και εδώ ένας φίλος, που απενεργοποιείς τους 2 πυρήνες για να δουλέψει και να πάρεις πίσω τα αρχεία σου δε λειτουργεί σε μένα, καθώς έχω εγκαταστήσει android 6.0 Marshmallow..

η μόνη λύση που μου έμεινε είναι να το ανοίξω με κατσαβιδάκι, να αφαιρέσω την μητρική, να την βάλω στο φούρνο να ψηθεί για 7 λεπτά, και μετά να την ξανά συνδέσω στο κινητό... αλλά φοβάμαι να το κάνω, γιατί έχω ακόμα εγγύηση και δε θέλω να την χάσω...

 

έχω μια ερώτηση. μίλησα με την LG, θα έρθουν να το πάρουν, και θα αντικαταστήσουν την μητρική.

το έχω αγοράσει από e-shop. υπάρχει περίπτωση, εάν απευθυνθώ στο e-shop, να μου κάνουν αντικατάσταση? όχι επισκευή? δηλαδή να μου στείλουν ολοκαίνουριο κινητό στο κουτί του?

ίσως θα μπορούσα να το πουλήσω, αν μου έρθει ολοκαίνουριο κινητό, και με τα λεφτά αυτά, να τσοντάρω κάτι ακόμα και να πάρω κάποιο άλλο μοντέλο..

 

αχαχχαχααχ τι λες ρε μεγαλε σιγα να μην το βαλεις και στην κατσαρολα με καροτακι και πατατες!!χαχααχχαχααχ μην κανεις καμια χαζομαρα με τις βλακειες που διαβαζεις πηγαινε e-shop οπως εισαι και αν σου πουλησουν τρελα και καλα να πας στην αντιπροσωπεια πες τους ειναι δικο σας θεμα που μου δωσατε προβληματικη συσκευη η πολιτικη τους ειναι αντικατασταση και αν ξαναβγει σου δινουν πιστωτικο να παρεις οτι θες απο αυτους η επιστροφη χρηματων αλλα πιεσε τους 2 φορες μου ετυχε με δικα τους πραγματα και με πιστωσαν το ποσο!πουλα τρελα εγω απο εσας το πηρα να μου βρειτε λυση

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

αχαχχαχααχ τι λες ρε μεγαλε σιγα να μην το βαλεις και στην κατσαρολα με καροτακι και πατατες!!χαχααχχαχααχ μην κανεις καμια χαζομαρα με τις βλακειες που διαβαζεις πηγαινε e-shop οπως εισαι και αν σου πουλησουν τρελα και καλα να πας στην αντιπροσωπεια πες τους ειναι δικο σας θεμα που μου δωσατε προβληματικη συσκευη η πολιτικη τους ειναι αντικατασταση και αν ξαναβγει σου δινουν πιστωτικο να παρεις οτι θες απο αυτους η επιστροφη χρηματων αλλα πιεσε τους 2 φορες μου ετυχε με δικα τους πραγματα και με πιστωσαν το ποσο!πουλα τρελα εγω απο εσας το πηρα να μου βρειτε λυση

 

φιλε μου στο eshop μου ειπαν θα το στειλουν στην LG... Εγω που μιλησα ο ίδιος με την LG, μου ειπε οτι θα κανουν επισκευη, και οχι αντικατασταση συσκευης. δηλαδη θα μου στειλουν πισω το δικο μου, με καινουρια μητρικη πλακετα.

αυτο που ρωταω είναι αν υπαρχει περιπτωση στο e-shop, να τους το ζητησω και να μου κανουν αντικατασταση, ωστε να μπορεσω να πουλησω ολοκαινουριο κινητο. ή και αυτο που ειπες. να μη μου δωσουν καινουριο, αλλα με τα λεφτα που το ειχα αγορασει να παρω κατι αλλο.

εχω ελπιδες για αυτο ή μπα?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου στο eshop μου ειπαν θα το στειλουν στην LG... Εγω που μιλησα ο ίδιος με την LG, μου ειπε οτι θα κανουν επισκευη, και οχι αντικατασταση συσκευης. δηλαδη θα μου στειλουν πισω το δικο μου, με καινουρια μητρικη πλακετα.

αυτο που ρωταω είναι αν υπαρχει περιπτωση στο e-shop, να τους το ζητησω και να μου κανουν αντικατασταση, ωστε να μπορεσω να πουλησω ολοκαινουριο κινητο. ή και αυτο που ειπες. να μη μου δωσουν καινουριο, αλλα με τα λεφτα που το ειχα αγορασει να παρω κατι αλλο.

εχω ελπιδες για αυτο ή μπα?

 

αυτο σου λεω παιχταρα μου το στελνουν στις εκάστοτε εταιριες για ελενγχο πας το παίρνεις καθε φορα απο το e-shop και αν ξαναβγαλει παραπανω φορες θεμα το ιδιο το e-shop σου λεει φερε την αποδειξη αγορας και σου πιστωνουν το ποσο να παρεις κατι αλλο και αν πουλήσεις τρελα σου δινουν και τα χρήματα πισω....ασε την lg στην ακρη καντο μεσο e-shop

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να κάνω μια "χαζή" ερώτηση:

Μήπως εσείς που έχετε πάθει αυτό το "καταραμένο" bootloop χρησιμοποιείτε κάρτα sd ενώ αυτοί που δεν το έχουν πάθει δεν έχουν βάλει κάρτα? (λέω εγώ τώρα) μπας και βγάλουμε καμία άκρη...

Link to comment
Share on other sites

Εχω sd απο την πρώτη μερα..

Και δεν έχω πάθει bootloop...

QUOTE=christos279;6798912]Ρε παιδιά να

κάνω μια "χαζή" ερώτηση:

Μήπως εσείς που έχετε πάθει αυτό το "καταραμένο" bootloop χρησιμοποιείτε κάρτα sd ενώ αυτοί που δεν το έχουν πάθει δεν έχουν βάλει κάρτα? (λέω εγώ τώρα) μπας και βγάλουμε καμία άκρη...

Link to comment
Share on other sites

τζαμπα γραφεται το εχουμε αναλυσει και αυτο δεν εχει να κανει με την καρτα.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έκλεισε 4 μήνες που το έχω αγοράσει και Δεν επαθε bl , έχει αλλά προβληματάκια αλλά γενικά είναι οκ. Αν κλείσει χρόνο το κινητό μπορεί να του κάνω και γενέθλια :lol:

 

Φίλε μην πειράζεις το κινητό με ότι διαβάζεις , έχεις εγγύηση και σκέφτεσαι φούρνους και τηγανια;

Φίλε kiris μπορεί το e-shop να κόβει πιστωτικά για κάποια πραγματα, για κινητό της lg οι ελπδιες είναι της τάξεως του 0,5% να το πράξει. Ας το προσπαθήσει ο άνθρωπος αλλά δε ξέρω κατά πόσο μπορεί να έχει αποτέλεσμα...

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά!! Πάρα πολύ μεγάλη σημασία έχει και τι χρήση κάνετε για να βγάλει bootloop, δλδ αν συσκευή δεν ζεσταίνεται ποτέ σχεδόν (δλδ κάνετε πολύ ελαφρά χρήση, αν δεν σας πέφτει κλπ) θα αργήσει να το βγάλει η δεν θα το βγάλει και πότε... Απο την άλλη θα μου πείτε αν δεν είναι να ζωριζω την συσκευή με εγγραφή video χρήση 4g, gaming κλπ τη την πήρα την ναυαρχίδα... Καλή ερώτηση... Απάντηση δεν εχω βέβαια

Και btw sd δεν έχει καμία σχέση την πρώτη φορά που το έχω πάθει είχα sd την δεύτερη όχι.... Έτσι...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...