Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείτε να μου πείτε λίγο τη διαδικασία ένας που την έχει κάνει για αποστολή; Γιατί θα την χρειαστώ τελικά..:cry: Να πάρω procordia και θα μου πουνε αυτοί; Μας κρέμασε πσκ η lg.

 

Μπορεις να επικοινωνησεις με LG Hellas μεσω του Chat τους, τους αναφερεις το θεμα , και στελνουν κουριερ στο σπιτι σου για την παραλαβη. Συμπληρωνεις νομιζω καποια στοιχεια (δε θυμαμαι κι εγω, με το G2 ειχα κανει μια αποστολη) , και εν τελει παρακολουθεις την πορεια της συσκευης στης προκορντια το tracking που εχει . Γιατι αν περιμενεις να σε παρουν τηλεφωνο...Σωθηκες..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείτε να μου πείτε λίγο τη διαδικασία ένας που την έχει κάνει για αποστολή; Γιατί θα την χρειαστώ τελικά..:cry: Να πάρω procordia και θα μου πουνε αυτοί; Μας κρέμασε πσκ η lg.

 

τους παίρνεις τηλ και ερχονται με ραντεβου και το παίρνουν δωρεαν ναι παρε προκορντια

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα... μολις με πηρανε τηλεφωνο απο το e-shop και μου ειπαν οτι στη συσκευη υπαρχει ροζ αυτοκόλλητο υγρασίας και οτι δεν ξερουν αν το καλυπτει η εγγυηση. θα το στειλουν λοιπον λεει, στην αντιπροσωπία της LG να το κοιταξει, και οτι αν τελικα δεν το καλυπτει η εγγυηση, το κοστος επισκευης ειναι 20 ευρω.

Τι γινεται μπορει κανεις να μου εξηγησει? Θα με τρελανουν? Ποια υγρασια? Bootloop στα χαμενα επαθε! ποτε δε το εβρεξα κλπ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα... μολις με πηρανε τηλεφωνο απο το e-shop και μου ειπαν οτι στη συσκευη υπαρχει ροζ αυτοκόλλητο υγρασίας και οτι δεν ξερουν αν το καλυπτει η εγγυηση. θα το στειλουν λοιπον λεει, στην αντιπροσωπία της LG να το κοιταξει, και οτι αν τελικα δεν το καλυπτει η εγγυηση, το κοστος επισκευης ειναι 20 ευρω.

Τι γινεται μπορει κανεις να μου εξηγησει? Θα με τρελανουν? Ποια υγρασια? Bootloop στα χαμενα επαθε! ποτε δε το εβρεξα κλπ!

 

Ψέματα λενε και το κόστος επισκευής αν δεν υπάρχει εγγύηση λόγο υγρασίας δεν ειναι σε καμία περίπτωση 20ευρω αφου μιλάμε για αλλαγή πλακέτας. Πήγαινε να το πάρεις πίσω και τσέκαρε αν ειναι το δικό σου με το imei. Μετα πήγαινε το στο επίσημο Service.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα.Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.Ξαφνικά το κινητό έσβησε(λέω ήρθε ή ώρα για bootloop) μετά από λίγες ώρες ξανά άναψε,(λέω την γλυτωσαμε)και μέσα από custom recovery έκανα hard reset και στήσιμο το κινητό από την αρχή.Μετα που ανάβει και μπαίνει στην κεντρική σελίδα μετά από λίγο δεν ανταποκρίνεται σε τίποτα!Ούτε touch ούτε hw buttons τίποτα! Παρόλα αυτά όταν κάποια στιγμή το σύνδεσα στο lap top το κινητό δούλευε κανονικά.Λεω θα φταίει ή μπαταρία δεν θα δίνει σωστό ρεύμα... πήρα καινούρια αλλ τίποτα...τα ίδια.Καμια ιδέα κανείς για όλο αυτό;;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα.Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.Ξαφνικά το κινητό έσβησε(λέω ήρθε ή ώρα για bootloop) μετά από λίγες ώρες ξανά άναψε,(λέω την γλυτωσαμε)και μέσα από custom recovery έκανα hard reset και στήσιμο το κινητό από την αρχή.Μετα που ανάβει και μπαίνει στην κεντρική σελίδα μετά από λίγο δεν ανταποκρίνεται σε τίποτα!Ούτε touch ούτε hw buttons τίποτα! Παρόλα αυτά όταν κάποια στιγμή το σύνδεσα στο lap top το κινητό δούλευε κανονικά.Λεω θα φταίει ή μπαταρία δεν θα δίνει σωστό ρεύμα... πήρα καινούρια αλλ τίποτα...τα ίδια.Καμια ιδέα κανείς για όλο αυτό;;

 

γιατι τοσο παίδεμα???στειλτο στους προκορντια και αναμενε!!λογικα θα αλλαξουν πλακετα!!

Edited by impreza_sti

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με unlocked bootloader άρα χωρίς εγγύηση!

Μήπως ξέρουμε το κόστος της αλλαγής; Παίρνω τηλ από το πρωί και δεν απαντάει κανείς.

 

αουτς!!!οχι δεν το ξερω αλλα ειναι αρκετο!!!δοκιμασες να φλασαρεις αλλη ρομ???

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω back to stock με lg up αλλα κολλάει στο initializing......φλασαρα και άλλη στοκ ρομ αλλά τα ίδια..

 

τοτε λυπαμαι αδερφε αλλα μαλλον εισαι σε hardware bootloop κανε μια δοκιμη να το στειλεις μιας και δεν παίρνουν φραγκα για τον ελενχγο και αν εισαι τυχερος θα σου αλλαξουν πλακετα και ας εισαι εκτος εγγύησης εχουν παρατηρηθεί περιστατικα με ξεκλείδωτους bootloader που τελικα τα εφτιαξαν!!!τωρα θες επειδη ειναι ταγαρρια θες απο καλη καρδια επειδη η συσκευη ειναι για πεταμα παρτο οπως θες ουτως η αλλως η συσκευη πλεον ειναι άχρηστη αφου δεν μπορεις να την λειτουργησεις!!!η παναγια μαζι σου οπως σε ολους τους κατοχους του g4 την κυριακη θα κανουμε προσευχη και για σενα στην καθιερωμένη λειτουργια!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

παιδια νομιζω το ξεκολλησα απο bootloop το συνδεσα στον υπολ και εκανα recovery mode και τωρα κανει firmware update...το εχει δοκιμασει κανενας αλλος;;

επισης μου το βρηκε και το lg bridge λεει κατω αριστερα το μοντελο του κινητου..ενω χτες με bootloop ελεγε οτι δε βρεθηκε συσκευη...

Edited by rio0013
Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά 220€ περίπου ή αλλαγή μητρικης και 7€ ο έλεγχος.

 

what???????????

δεν φτανει που τα εκαναν θαλασσα με το g4 σου χρεωνουν και 220..

κανονικα θα επρεπε αν ειναι απο bootloop να στο φτιαχνουν ακομα και αν δεν εχεις εγγυηση καθως ειναι καθαρα δικο τους λαθος

Edited by dimos23
Link to comment
Share on other sites

5 μερες τωρα στο σερβις για αλλαγη πλακετας και οθονης....

Περιμενα λιγο πιο γρηγορο service απο την LG

 

Όσο γρήγοροι και να είναι είναι τόσα πολλά τα περιστατικά....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
5 μερες τωρα στο σερβις για αλλαγη πλακετας και οθονης....

Περιμενα λιγο πιο γρηγορο service απο την LG

 

Σε γενικές γραμμές είναι γρήγοροι αλλά με τόση δουλειά που έχει πέσει είναι λογικό να υπάρχει πρόβλημα διαθεσιμότητας. Δεν καθυστερούν χωρίς λόγο πάντως... όσο μπορούν το τρέχουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από την ρύθμιση της εξοικονόμησης ενέργειας το έχεις ρυθμισμένο στο άμεση εξοικονόμηση?

Για τσέκαρε το μια.

 

Αν και καθυστερημένα ευχαριστώ πολύ. Όντως έτσι έπρεπε να γίνει. Το συνειδητοποίησα μετά από κάποιες μέρες. Δεν ξέρω πως μου ξέφυγε και δεν το κατάλαβα. Πάνω στον πανικό μου μάλλον.

 

Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , σημερα το πρωι στις 9 μπηκα κι εγω στο club των bootlovers!!! Στις 11 ημουν procordia , αλλαγη πλακετας και στιε 12,30 το κινητο και παλι δουλευε κανονικα!!

Θυμιστε μου λιγο το site που βαζουμε τo imei και μας δινει πληροφοριες σας παρακαλω..

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

5 μερες τωρα στο σερβις για αλλαγη πλακετας και οθονης....

Περιμενα λιγο πιο γρηγορο service απο την LG

Απλά δεν έχεις ιδέα πόσα περιστατικά με ίδια προβλήματα αναλαμβάνουν την μέρα.. Η συσκευή άρχισε να καταρρει ομαδικά σε πάρα πολλούς και έχουν φρικάρει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , σημερα το πρωι στις 9 μπηκα κι εγω στο club των bootlovers!!! Στις 11 ημουν procordia , αλλαγη πλακετας και στιε 12,30 το κινητο και παλι δουλευε κανονικα!!

Θυμιστε μου λιγο το site που βαζουμε τo imei και μας δινει πληροφοριες σας παρακαλω..

Κατέβασε το LG Phone from

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το LG Phone from

Ευχαριστω φιλε!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Απαγοητεύτηκα πλήρως από την LG, το G4 κόλλησε και δεν κάνει επανεκκίνηση, αρχεία χάθηκαν και θα πάει για αλλαγή πλακέτας, όπως διαβάζω πάντως σε πολλούς που άλλαξαν πλακέτα τα ίδια πάθανε και πάλι, γνωρίζει κάποιος το νομικό πλαίσιο αν γίνεται να ζητήσεις να σου το αλλάξουν με καινούριο και όχι αυτά τα του αλλάζω πλακέτα και το ξαναπαθαίνεις;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...