Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα έκλεισε 4 μήνες που το έχω αγοράσει και Δεν επαθε bl , έχει αλλά προβληματάκια αλλά γενικά είναι οκ. Αν κλείσει χρόνο το κινητό μπορεί να του κάνω και γενέθλια :lol:

 

Φίλε μην πειράζεις το κινητό με ότι διαβάζεις , έχεις εγγύηση και σκέφτεσαι φούρνους και τηγανια;

Φίλε kiris μπορεί το e-shop να κόβει πιστωτικά για κάποια πραγματα, για κινητό της lg οι ελπδιες είναι της τάξεως του 0,5% να το πράξει. Ας το προσπαθήσει ο άνθρωπος αλλά δε ξέρω κατά πόσο μπορεί να έχει αποτέλεσμα...

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

τι να σου πω ρε τομμυ ολοκληρο λαπτοπ λενοβο πηρα απο κει 899 απο 1300 προσφορα και τους ρωτησα σε περιπτωση που βγει θεμα τι γινεται και μου ειπαν αλλαγη και αν παλι τα ιδια πιστωση.....για αυτο το ειπα....τωρα αν η lg εχει αλλη πολιτικη μαζι τους τοτε παω πασο αλλα δεν εχει να χασει τιποτα μαλιστα ο πωλητης μου ειπε πως εφοσον εχω εγγυηση αρα ειμαι κομπλε και να μην φοβαμαι 3 καρτες κινγστομ σκαρτες και τελικα μου εδωσαν πιστωση παλι με τα ιδια λογια εφοσον εχει η εταιρια εγγυηση κανουν αντικ. και τελικα μου πιστωσαν το ποσο και πηρα ενα ρουτερ τουμπανο

Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αθήνα ταξίδι ξαφνικά data ανοιχτά ενεργοποιώ το Wi-Fi κλείνει το τηλέφωνο και κολλαει στο logo δηλαδή boot loop Hard reset και επανήλθε.

ΑΠΑΡΆΔΕΚΤΟ

Τώρα μία ερώτηση θα ξανά πέσει σε boot loop να το στείλω για service τι λέτε?

ΝΑ ΣΑΣ ΤΟ ΞΑΝΆ ΠΩ ΑΠΑΡΆΔΕΚΤΟ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΉΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΏΣΑΜΕ ΚΙΝΈΖΟ ΚΑΙ ΠΆΛΙ ΚΙΝΈΖΟ ORIGINAL............

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

lg g4 506 ποσες πιθανοτητες εχω για bootloop?

Φίλε έχεις πέσει και εσύ άστο λέμε απαράδεκτο.....

Link to comment
Share on other sites

Αθήνα ταξίδι ξαφνικά data ανοιχτά ενεργοποιώ το Wi-Fi κλείνει το τηλέφωνο και κολλαει στο logo δηλαδή boot loop Hard reset και επανήλθε.

ΑΠΑΡΆΔΕΚΤΟ

Τώρα μία ερώτηση θα ξανά πέσει σε boot loop να το στείλω για service τι λέτε?

ΝΑ ΣΑΣ ΤΟ ΞΑΝΆ ΠΩ ΑΠΑΡΆΔΕΚΤΟ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΉΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΏΣΑΜΕ ΚΙΝΈΖΟ ΚΑΙ ΠΆΛΙ ΚΙΝΈΖΟ ORIGINAL............

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε έχεις πέσει και εσύ άστο λέμε απαράδεκτο.....

 

x0a0x εχω lg gflex2 και μου ζητανε ανταλλαγη με g4 506 .. ναι η οχι............?

Link to comment
Share on other sites

x0a0x εχω lg gflex2 και μου ζητανε ανταλλαγη με g4 506 .. ναι η οχι............?

 

Εγώ δεν θα το έκανα πάντως.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Αθήνα ταξίδι ξαφνικά data ανοιχτά ενεργοποιώ το Wi-Fi κλείνει το τηλέφωνο και κολλαει στο logo δηλαδή boot loop Hard reset και επανήλθε.

ΑΠΑΡΆΔΕΚΤΟ

Τώρα μία ερώτηση θα ξανά πέσει σε boot loop να το στείλω για service τι λέτε?

ΝΑ ΣΑΣ ΤΟ ΞΑΝΆ ΠΩ ΑΠΑΡΆΔΕΚΤΟ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΉΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΏΣΑΜΕ ΚΙΝΈΖΟ ΚΑΙ ΠΆΛΙ ΚΙΝΈΖΟ ORIGINAL............

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε έχεις πέσει και εσύ άστο λέμε απαράδεκτο.....

Φίλε το ανέφερα σε προηγούμενο ποστ. Έπαθα bootloop και με Hard reset επανήλθε. Είχα και image retention τους τα ανέφερα και τα δύο και μου άλλαξαν μόνο οθόνη. Όχι πλακέτα για το bootloop που έκανε. Επειδή επανήλθε φαντάζομαι.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αυτο σου λεω παιχταρα μου το στελνουν στις εκάστοτε εταιριες για ελενγχο πας το παίρνεις καθε φορα απο το e-shop και αν ξαναβγαλει παραπανω φορες θεμα το ιδιο το e-shop σου λεει φερε την αποδειξη αγορας και σου πιστωνουν το ποσο να παρεις κατι αλλο και αν πουλήσεις τρελα σου δινουν και τα χρήματα πισω....ασε την lg στην ακρη καντο μεσο e-shop

Φίλε μην πειράζεις το κινητό με ότι διαβάζεις , έχεις εγγύηση και σκέφτεσαι φούρνους και τηγανια;

Φίλε kiris μπορεί το e-shop να κόβει πιστωτικά για κάποια πραγματα, για κινητό της lg οι ελπδιες είναι της τάξεως του 0,5% να το πράξει. Ας το προσπαθήσει ο άνθρωπος αλλά δε ξέρω κατά πόσο μπορεί να έχει αποτέλεσμα..

τι να σου πω ρε τομμυ ολοκληρο λαπτοπ λενοβο πηρα απο κει 899 απο 1300 προσφορα και τους ρωτησα σε περιπτωση που βγει θεμα τι γινεται και μου ειπαν αλλαγη και αν παλι τα ιδια πιστωση.....για αυτο το ειπα....τωρα αν η lg εχει αλλη πολιτικη μαζι τους τοτε παω πασο αλλα δεν εχει να χασει τιποτα μαλιστα ο πωλητης μου ειπε πως εφοσον εχω εγγυηση αρα ειμαι κομπλε και να μην φοβαμαι 3 καρτες κινγστομ σκαρτες και τελικα μου εδωσαν πιστωση παλι με τα ιδια λογια εφοσον εχει η εταιρια εγγυηση κανουν αντικ. και τελικα μου πιστωσαν το ποσο και πηρα ενα ρουτερ τουμπανο

σκεφτηκα φουρνους και καταψυξεις διοτι ηθελα να παρω τα αρχεια μου απο τη σησκευη.. 30 GB τα είχα γεμισει, και δεν ειχα κανει backup..

 

χμμ.. πριν κανα 6μηνο ειχα αγορασει ενα λαπτοπ λενοβο κ εγω.. χαλασαν οι θυρες USB και εν τελει μου πιστωσαν το ποσο να αγορασω ο,τι θελω, ΑΛΛΑ αυτο μονο και μονο επειδη το συγκεκριμένο που είχα παρει εξαντλήθηκε. δηλαδη εαν υπήρχε στο στοκ θα μου εκαναν αντικατασταση και ΟΧΙ πιστωση χρηματων...

παντως με οσα μου γραφετε εδω φιλοι μου, λεω να παρω τηλ την LG να ακυρωσω το κουριερ που ερχεται και να το παω στο E-shop ωστε να τα κανονισουν αυτοι με την LG. και ισως στο μελλον αν ξαναπαθει bootloop να ζητησω πίστωση...

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω ρε τομμυ ολοκληρο λαπτοπ λενοβο πηρα απο κει 899 απο 1300 προσφορα και τους ρωτησα σε περιπτωση που βγει θεμα τι γινεται και μου ειπαν αλλαγη και αν παλι τα ιδια πιστωση.....για αυτο το ειπα....τωρα αν η lg εχει αλλη πολιτικη μαζι τους τοτε παω πασο αλλα δεν εχει να χασει τιποτα μαλιστα ο πωλητης μου ειπε πως εφοσον εχω εγγυηση αρα ειμαι κομπλε και να μην φοβαμαι 3 καρτες κινγστομ σκαρτες και τελικα μου εδωσαν πιστωση παλι με τα ιδια λογια εφοσον εχει η εταιρια εγγυηση κανουν αντικ. και τελικα μου πιστωσαν το ποσο και πηρα ενα ρουτερ τουμπανο

 

σκεφτηκα φουρνους και καταψυξεις διοτι ηθελα να παρω τα αρχεια μου απο τη σησκευη.. 30 GB τα είχα γεμισει, και δεν ειχα κανει backup..

 

χμμ.. πριν κανα 6μηνο ειχα αγορασει ενα λαπτοπ λενοβο κ εγω.. χαλασαν οι θυρες USB και εν τελει μου πιστωσαν το ποσο να αγορασω ο,τι θελω, ΑΛΛΑ αυτο μονο και μονο επειδη το συγκεκριμένο που είχα παρει εξαντλήθηκε. δηλαδη εαν υπήρχε στο στοκ θα μου εκαναν αντικατασταση και ΟΧΙ πιστωση χρηματων...

παντως με οσα μου γραφετε εδω φιλοι μου, λεω να παρω τηλ την LG να ακυρωσω το κουριερ που ερχεται και να το παω στο E-shop ωστε να τα κανονισουν αυτοι με την LG. και ισως στο μελλον αν ξαναπαθει bootloop να ζητησω πίστωση...

 

Δε ξερω αν μπορουν απο e-shop να κανουν το ιδιο ακριβως οπως με lenovo laptops , απλα το πιθανοτερο ειναι η παραπομπη στην ιδια την εταιρεια. Αν καταφερεις κατι ενημερωσε. Μακαρι να τα καταφερεις...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για αυτο υπαρχουν οι καρτες μνημης αδερφε. Γιατι ας πουμε πως , δεν ειχες θεμα bootloop , αλλα σου επεφτε και χαλουσε, τι θα εκανες εκει; Καταλαβαινεις πως φουρνοι κλπ , δεν ειναι λυσεις, καταλαβαινω την αγωνια και την απελπισια , αλλα ουτε στην απελπισια μου δε θα τα εκανα αυτα :)

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω αν μπορουν απο e-shop να κανουν το ιδιο ακριβως οπως με lenovo laptops , απλα το πιθανοτερο ειναι η παραπομπη στην ιδια την εταιρεια. Αν καταφερεις κατι ενημερωσε. Μακαρι να τα καταφερεις...

Για αυτο υπαρχουν οι καρτες μνημης αδερφε. Γιατι ας πουμε πως , δεν ειχες θεμα bootloop , αλλα σου επεφτε και χαλουσε, τι θα εκανες εκει; Καταλαβαινεις πως φουρνοι κλπ , δεν ειναι λυσεις, καταλαβαινω την αγωνια και την απελπισια , αλλα ουτε στην απελπισια μου δε θα τα εκανα αυτα :)

 

μολις πηρα την LG και ακυρωσα το κουριερ που ηταν να ερθει να το παρει...

αυριο πρωι θα το παω e-shop και θα τους το παιξω λιγο ενοχλημενος μπας κ μου κανουν αντικατασταση

ναι φιλε μου, γ αυτο υπαρχουν καρτες μνημης! είχα μια 8GB και μαζι με τα 32 της εσωτερικης μνημης τηλεφωνου ήμουν ΟΚ.

επειδη ομως τωρα ειδα τι μπορει να παθει κανεις, παρηγγειλα πριν λιγες μερες απο τις προσφορες Crazy Sundays του e-shop μια Samsung 64GB με 19.90, και μολις φτιαχτει το G4 θα αποθηκευω ο,τιδηποτε θεωρω σημαντικο στην καρτα ωστε να μην τα χασω...

Link to comment
Share on other sites

Σωστη η κινηση σου. Απλα η LG πλεον για μενα τελος. Οσο καλο και αν ειναι στην κατηγορια χρηματων το κινητο αυτο, αν μου παθει μπουτλουπ , δε θα μπαινω σε τρελες διαδικασιες. Εχουμε και δουλειες, οπως και εσυ φιλε μου! :)

Για δοκιμασε λοιπον την τυχη με το e-shop να δουμε τι θα σου πουνε και αν υπαρχει καποια ελπιδα πιστωτικου !!

Link to comment
Share on other sites

Σωστη η κινηση σου. Απλα η LG πλεον για μενα τελος. Οσο καλο και αν ειναι στην κατηγορια χρηματων το κινητο αυτο, αν μου παθει μπουτλουπ , δε θα μπαινω σε τρελες διαδικασιες. Εχουμε και δουλειες, οπως και εσυ φιλε μου! :)

Για δοκιμασε λοιπον την τυχη με το e-shop να δουμε τι θα σου πουνε και αν υπαρχει καποια ελπιδα πιστωτικου !!

Σαν να "ξενέρωσες" λίγο φίλε tommy ε; :)

Θυμάμαι με τι αισιοδοξία το είχες πάρει!!

Πάντως στα τέλη του '15 και αρχές του '16 ήμουν έτοιμος να το πάρω και 'γω. Είχα έτοιμα και τα λεφτά!!

Τώρα, με όλα αυτά, άρχισα να απομακρύνομαι αρκετά και μάλλον χωρίς επιστροφή! Κρίμα πάντως γιατί είναι ενα ολοκληρωμένο κινητό (αποσπώμενη μπαταρία, sd, ir blaster, ραδιόφωνο κτλ) με πολύ "στρωτή" λειτουργία και να "χαντακώνεται" έτσι απ' τις βλακείες της LG!

Link to comment
Share on other sites

Ξενερωσα με τις τακτικες τους :) Οχι τοσο με το σερβις, οσο με την ιδια την εταιρεια...

Το ιδιο το κινητο με καλυπτει σε ολα σχεδον. Το "hype" γυρω απο το bootloop ειναι ασχημο (χτυπαει ασχημα), ειναι σα να περιμενεις να το παθεις. Ασχετα που πλεον το κινητο δε το ζοριζω (και οχι λογω bootloop hype).

Μακαρι να μη τυχει σε κανεναν αλλον απο δω κι εμπρος, αν και δυσκολο το βλεπω!

Link to comment
Share on other sites

Χθες επεστρεψε και το δικό μου από το service. Αλλαγή πλακέτας. Εύχομαι απλά να μην το ξαναπάθει :)

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν χρειάζεται ούτε ψήσιμο στον φούρνο ούτε κατάψυξη στον ψυκτικό θάλαμο...εγώ βάζοντας το κινητό σε download mode (power volume up) και συνδέοντας το LG up πέρασα την πρώτη rom πού είχε κυκλοφορήσει έκανε factory reset και έκτοτε δεν μου έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα.Θεωρώ μάλιστα ότι αν περάσεις την rom που αντιστοιχεί και στην αγορά που προορίζονταν το κινητό δεν θα υπάρχει πρόβλημα στο σέρβις.Να ξαναπώ πάλι τα ίδια, το σέρβις πλέον αναγνωρίζει κινητά κατά το δοκούν (όποτε θέλει βλέπει root όποτε θέλει δεν βλέπει) ,κοινώς δεν υπάρχει καμιά εμπιστοσύνη πλέον για τα λεφτά που δίνεις στην LG (κρίμα γιατί είναι από τις μόνες εταιρείες που προσπαθεί και ρισκάρει με νέες ιδέες-Άσχετα αν της βγαίνουν ή όχι καθώς τέτοιες κινήσεις είναι που πάνε την τεχνολογία μπροστά.)

 

P.S-Σύμφωνα με πληροφορίες είναι γνωστό στους τεχνικούς το ότι το σύστημα της LG βγάζει λανθασμένα ότι κινητά όπως το δικό μου ήταν rootαρισμένα.

Edited by billias7815
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αυτό. Συνάδερφος που είχε αγοράσει το κινητό 1 εβδομάδα πριν από μένα έπαθε και αυτός bootloop, 2 εβδομάδες μετά από το δικό μου. Άλλο μαγαζί, άλλη παρτίδα..
Link to comment
Share on other sites

Σωστη η κινηση σου. Απλα η LG πλεον για μενα τελος. Οσο καλο και αν ειναι στην κατηγορια χρηματων το κινητο αυτο, αν μου παθει μπουτλουπ , δε θα μπαινω σε τρελες διαδικασιες. Εχουμε και δουλειες, οπως και εσυ φιλε μου! :)

Για δοκιμασε λοιπον την τυχη με το e-shop να δουμε τι θα σου πουνε και αν υπαρχει καποια ελπιδα πιστωτικου !!

Παιδιά δεν χρειάζεται ούτε ψήσιμο στον φούρνο ούτε κατάψυξη στον ψυκτικό θάλαμο...εγώ βάζοντας το κινητό σε download mode (power volume up) και συνδέοντας το LG up πέρασα την πρώτη rom πού είχε κυκλοφορήσει έκανε factory reset και έκτοτε δεν μου έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα.Θεωρώ μάλιστα ότι αν περάσεις την rom που αντιστοιχεί και στην αγορά που προορίζονταν το κινητό δεν θα υπάρχει πρόβλημα στο σέρβις.

 

ναι φιλε μπιλλιας, αλλα με αυτον τον τροπο δεν μπορεις να τραβηξεις τα αρχεια σου. κανει factory reset οπως ειπες...

 

τομμυ δοκιμαζω την τυχη μου, παρολαυτα ενας αλλος πελατης που μπηκε εκεινη την ωρα στο μαγαζι για μια παραγγελια του, μου ειπε πως κ ο ιδιος ειχε δωσει το G4 στο eshop, και απλως του αλλαξανε πλακετα. ούτε πίστωση χρηματων, ούτε καν αντικατάσταση συσκευης..

βεβαια εγω ζητησα πιστωση χρηματων, καθως και νέο S/N πλακέτας (6ΧΧ αντι για 5ΧΧ που είχα) αν γινειι τελικα επιδιορθωση, και οι υπαλληλοι τα σημειωσαν, με εβαλαν να υπογραψω και ενα χαρτι και μου ειπαν οτι για οτιδηποτε νεωτερο θα επικοινωνησει το τμημα σερβις απευθειας με μενα... αρα ισως τους ζητησω τοτε πιστωση χρηματων, και ο θεος βοηθος..

Link to comment
Share on other sites

Είναι τώρα 3-4 μέρες που κάθε μέρα για καμία ώρα μέχρι να παω στη δουλειά το λιώνω στο 4g και gps και τρέχω το pokemon go χωρίς να κλείσω καθόλου οθονη. Εννοείται ότι ψήνεται το κινητό και κάθε φορά με εντυπωσιάζει που δεν έφαγε και 2ο bootloop. :P

 

Το ρεζουμε, η κατάσταση έχει όπως έχει.. Δεν θα διορθώσει τίποτα η lg. Εγγύηση έχουμε, μια δεύτερη συσκευή οι περισσότεροι (νομιζω) εχουμε. Βάλτε το το βράδυ να κάνει ένα backup τύπου Google photos και ξεχάστε το το bootloop μερικοί που ζείτε στον φόβο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν κρατάς τα αρχεία σου εκτός και αν έχεις πάρει backup μέσω του Lg backup.Εγώ πάντως πιστεύω ότι είναι software το πρόβλημα στο μεγαλύτερο μέρος του καθώς και στο Ζ3 compact tablet με το που πέρασα την marshmellow αρχίσαν τα προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν κρατάς τα αρχεία σου εκτός και αν έχεις πάρει backup μέσω του Lg backup.Εγώ πάντως πιστεύω ότι είναι software το πρόβλημα στο μεγαλύτερο μέρος του καθώς και στο Ζ3 compact tablet με το που πέρασα την marshmellow αρχίσαν τα προβλήματα.

αμφιβαλλω φιλε μου... απο οσο εχω ψαξει, διαβασει και μιλησει με ατομα απο εξωτερικο σε διαφορα φορουμ, ειναι προβλημα hardware.

στους 2 μεγαλους πυρηνες της συσκευης, καποια τσιπακια δεν κανουν καλη επαφη με την πλακετα, πιθανοτατα λογω αστοχιας υλικου.

γ αυτο πεφτει πιο ευκολα σε bootloop με ζεστες και πτωσεις, και εξ ου και οι προσπαθειες που καμια φορα πετυχαινουν, με το να βαλεις το κινητο στην καραψυξη ή να το ζεστανεις με ενα πιστολακι μαλλιων

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το εχω 7 μηνες ρο κινητο κ δεν εχει βγαλει κατι αν ηταν σε 7 μηνες δεν θα ειχε ξεκολλήσει βεβαια ειναι το δευτερο που περνω γιατι το πρωτο μου επαθε bootloop
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε λίγο τη διαδικασία ένας που την έχει κάνει για αποστολή; Γιατί θα την χρειαστώ τελικά..:cry: Να πάρω procordia και θα μου πουνε αυτοί; Μας κρέμασε πσκ η lg.
Link to comment
Share on other sites

Κριμα και ειναι πολυ ωραιο κινητο αλλα αν ειανι να τρεμεις καιε φορα μη σου παθει κατι δεν εχει αξια.ο φιλος μου εχςι το νοτε 3 galaxy 3 χρονια και δεν εχει παθει κατι αμα ειναι ετσι καλο ειναι να το σουταρουμε να παρουμε κατι αλλο
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...