Jump to content

Moto X Play


empeiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά.Επειδή δεν μου αρέσει ή μαμά εφαρμογή sms,καθήμενος από ΣΑΜΣΟΥΝΓΚ,έχετε να προτείνεται κάποια ποιο όμορφη?

 

Προερχόμενος από nexus έχω μια αδυναμία στις εφαρμογές της google οπότε και σου προτείνω το google messenger.

Αυτό έχω βάλει εγώ και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 853
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

....συγνώμη για τα συνεχόμενα μηνύματα αλλά παρατήρησα κάτι ΚΟΥΦΟ.Στην εγράφη του βίντεο κάνει σπασιματα και γενικά δεν συμβαδίζει με εκεί που το πάω εγώ.Σαν να κάνει μια καθυστέρηση, δεν μπορώ να το εκφράσω ακριβώς.Στην αναπαραγωγή ομως λειτουργεί κανονικά. Ξέρετε γιατί συμβαίνει αυτό!?
Link to comment
Share on other sites

....συγνώμη για τα συνεχόμενα μηνύματα αλλά παρατήρησα κάτι ΚΟΥΦΟ.Στην εγράφη του βίντεο κάνει σπασιματα και γενικά δεν συμβαδίζει με εκεί που το πάω εγώ.Σαν να κάνει μια καθυστέρηση, δεν μπορώ να το εκφράσω ακριβώς.Στην αναπαραγωγή ομως λειτουργεί κανονικά. Ξέρετε γιατί συμβαίνει αυτό!?

 

Προσπάθησε να δεις που αποθηκεύεται το video. Αν αποθηκεύεται στην κάρτα μνήμης, άλλαξε τη ρύθμιση και βάλτην να αποθηεύει στη μνήμη του κινητού. Εαν επιμένει δοκίμασε να κατεβάσεις κάποια άλλη εφαρμογή για την κάμερα.

 

Εγω θα ήθελα να ρωτήσω το εξής, συγκριτικά με το Motorola Moto X 2nd. Υπάρχει κάποιος που να έχει δουλέψει και τα δύο; Ποια η γνώμη του σε θέματα :

 

  1. κατασκευής
  2. ταχύτητας (συγκριτικά με ένα pure Android κινητό των 8xx επεξεργαστών)
  3. οθόνης
  4. μπαταρίας

Ευχαριστώ.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.Δεν εχω ασχοληθει με launcher ποτε.ποιον προτεινετε?θα αλλαξει την συμπεριφορα του τηλεφωνου?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.Δεν εχω ασχοληθει με launcher ποτε.ποιον προτεινετε?θα αλλαξει την συμπεριφορα του τηλεφωνου?

 

 

Εγω χρησιμοποιώ τον nova σταθερά φιλε μου και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Έχω την πλήρη έκδοση και εχει ωραία gestures. Γενικώς θεωρώ πως αξίζει.

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.screenshot πως τραβαμε.Σορρυ για τον βομβαρδισμό ερωτήσεων αλλά νέος στα ΜΟΤΟ.Ευχαριστημένος μέχρι τώρα,μόνο παράπονο στο φθηνιαρικο κουμπί ενεργοποιησης
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ.....Αυτο που εγραψα ποιο πανω για το βιντεο που σκαλωνει...τελικα ηταν η χαμηλη σταθμη της μπαταριας.Απο τα 20 τα εκατο και κατω τα παιζει λιγο
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να δεις που αποθηκεύεται το video. Αν αποθηκεύεται στην κάρτα μνήμης, άλλαξε τη ρύθμιση και βάλτην να αποθηεύει στη μνήμη του κινητού. Εαν επιμένει δοκίμασε να κατεβάσεις κάποια άλλη εφαρμογή για την κάμερα.

 

Εγω θα ήθελα να ρωτήσω το εξής, συγκριτικά με το Motorola Moto X 2nd. Υπάρχει κάποιος που να έχει δουλέψει και τα δύο; Ποια η γνώμη του σε θέματα :

 

  1. κατασκευής
  2. ταχύτητας (συγκριτικά με ένα pure Android κινητό των 8xx επεξεργαστών)
  3. οθόνης
  4. μπαταρίας

Ευχαριστώ.

 

Κατασκευή -> παρόμοια

Ταχύτητα -> Ο 615 χάνει καθαρά ακόμα και από τον 801

Οθόνη -> Μάλλον είναι καλύτερη του play αλλά με μικρές διαφορες

Μπαταρία -> Κερδίζει άνετα το play

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.οι εντυπωσεις καλες.Απο σημα αισθητα καλυτερο απο ολα τα σαμμυ που ειχα.και το J που εχω τωρα.παρνηθα μενω κοντα και βλεπω.Ακουστικο ,ηχειο πολυ καλο.πρωτη φορα με ακουνε σε ανοικτη ακροαση απο το ταμπλο του αυτοκινητου :-).Oθονη σε εξωτερικες συνθηκες,κρυσταλλο,δεν το περιμενα.Στην εφαρμογη της καμερας εκαναν πατατα,στην αναβαθμιση απο το playstore.Στο πρασινο κυκλακι της χειροκινητης εστιασης δεν τραβας ποια φωτο αλλα εστιαζεις μονο.Το καταργησα και γυρισα στην προηγουμενη εκδοση.Εβαλα τον Νοβα,πολυ καλητερα τωρα,εφυγε η σπαστικη λεζαντα της γκουγλ...ηθελα να ρωτησω,....καταναλωνει πολυ μπαταρια ο Νοβα?......παντως η εφαρμογη facebook εχω την εντυπωση οτι καταπινει την μπαταρια με το καλαμακι..... Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

Για την εφαρμογή του fb υπάρχει και θέμα στο forum εδώ, είναι μεγάλη η κατανάλωση της. Δοκίμασε την lite. Ο Nova είναι άψογος και ελαφρύς, δεν καταναλώνει τπτ.
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

το καταλαβα.Ειδα την διαφορα απο την πρωτη στιγμη στην καταναλωση.Θα βαλω την ελαφρια εκδοση....Παντως η ο google messenger εως εφαρμογη μηνυματων ειναι σαφως ανωτερος απο της μαμας.Αυτο που δεν εχω βρει ακομη ειναι ενα μικρο widget του messenger να μετραει τα μηνυματα.Δεν βρισκω επιλογη 1 επι 1.καμια ιδεα?.......τελικα μετα απο πολλα πειραματα με εφαρμογες για μηνυματα κατεληξα στην chompsms.Επαθα πλακα με τις διαθεσιμες ρυθμισεις,μεχρι και προγραμματισμενα μηνυματα εχει οπως στα σαμμυ.....χθες σε εκδρομη με την οικογενεια εκανα τεστ στην καμερα.καλα τα σπαει!!οι φωτο εκπληκτικες.Στις νυκτερινες χωρις φλας ομως χανει και απο το J5....ξερει κανεις καποια εφαρμογη καμερας να βελτιωσουμε την νυκτερινη ληψη?Ευχαριστω εκ των προτερων Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ένα θέμα με την 6.0 ... Battery drain στο wifi. Μάλλον τώρα οκ με factory reset. Θα ξέρω σίγουρα σε κάνα δύο μέρες. Πάντως απ' ότι είδα αρκετοί είχαν το ίδιο πρόβλημα.
:food: www.chefsunderground.gr
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι σοβαρα την αγορα του τηλεφωνου https://www.skroutz.gr/s/7314178/Motorola-Moto-X-Play-16GB.html

αλλα να ρωτησω κατι ειναι αδιαβροχο;

Link to comment
Share on other sites

Ένα θέμα με την 6.0 ... Battery drain στο wifi. Μάλλον τώρα οκ με factory reset. Θα ξέρω σίγουρα σε κάνα δύο μέρες. Πάντως απ' ότι είδα αρκετοί είχαν το ίδιο πρόβλημα.

Εγώ μετά την αναβάθμιση έκανα επαναφορά εργοστασιακών, αλλά έχω το ίδιο πρόβλημα.σε σένα διορθώθηκε; να το ξανά κάνω επαναφορά;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Είμαι κάτοχος του Lg g3, αλλά σκέφτομαι να πάω στο Motorola play. Πάντα ήθελα ένα motorola και αυτό με τραβάει πάρα πολύ μιας και η τιμή του στο skroutz έπεσε στα 270 και μάλλον θα πέσει κι'άλλο σε λίγο καιρό. Τι λέτε, αξίζει? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...