Jump to content

Moto X Play


empeiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντάξει ένα έχω να πω! Το κινητό δεν υπάρχει ! Ψάχνω να βρω αλλά δεν μπορώ να βρω ελάττωμα ! Ξέρω ότι δεν έχει led Notifications ( αν και υπάρχει εφαρμογή στο play store που τρέχει Με root για αυτόν τον σκοπό) αλλά μέχρι να το ρουτάρω αύριο, μεθαύριο , θέλω να δω αν λειτουργεί το led. να σιγουρευτώ ότι δουλεύουν όλα πριν προχωρήσω στο ρουταρισμα. Τι κάνεις πώς να το δοκιμάσωα

 

Στάλθηκε από το SGP611 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 853
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει ένα led λευκό στο κέντρο του ακουστικού. Αλλά θα σου έλεγα να προσπαθήσεις να το μάθεις πως λειτουργεί με το σύστημά του για τις ειδοποιήσεις, και μπορεί να μην σου λείψει το led. Εμένα τουλάχιστον μια χαρά μου φαίνεται.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται. Ο λόγος ύπαρξης του είναι για να ανάβει όταν η στάθμη της μπαταρίας πέσει τόσο χαμηλά που δεν μπορεί να ανοίξει.

 

Sent from my HT6

Link to comment
Share on other sites

Ωραία . Οπότε υπομονή μέχρι αύριο βράδυ που θα το κάνω ρουτ. Εννοείται θα χάσω την εγγύηση γιατί ακόμα δεν έχει βρεθεί τρόπος να κάνεις root χωρίς να ξεκλειδώνεις τον bootloader... και δεν μπορώ να περιμένω γιατί δεν ξέρω αν κάποιος το καταφέρει αυτό.. αλλά από ότι μου είπανε δεν έχει βγάλει κάποια προβλήματα το κινητό ώστε να αναγκαζόμαστε να το στέλνουμε πίσω ξανά...

 

Στάλθηκε από το SGP611 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά. Γενικά 5-6 ώρες τις έχεις άνετα. Μέχρι το μεσημέρι, με χρήση 85-15 περίπου Wi-Fi-mobile data πήγα να κάνω ρεκόρ με σχεδόν 4 ώρες sot και τη μπαταρία στο 55% από εχθές το βράδυ στις 21:00 που το φόρτισα, αλλά δυστυχώς το έβαλα πάλι να γεμίσει γιατί είχα ταξίδι σήμερα και θα έκανα πολλή χρήση.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει τελικα ποιο supersu φλασαρουμε για ρουτ στην 6.0.1;

έφτασε η ωρα.σημερα το βραδακι θα ρουταριστει και θα παρει ανασα.

 

Στάλθηκε από το SGP611 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
πειτε κανα νεο ρε παιδια...παντως καταφερα να ρυθμισω το LED για ειδοποιησεις και ειναι τελειοοοο και πολυυυ φωτεινο...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβγαλα το sim tray από το δικό μου, και αφού ξεκόλλησα το κάλυμμα που είχε αποκαλύφθηκε η 2η sim υποδοχή. Το σκέφτομαι να φλασάρω λογισμικό από dual sim συσκευή για να δω αν θα δουλεύει η 2η υποδοχή με imei 0, αλλά δεν ξέρω αν μου χρειάζεται πραγματικά,ή πιο πολύ το θέλω από περιέργεια... Φοβάμαι μη γίνει καμία βλακεία και δεν έχω τηλέφωνο μετά.

 

Κατά τα άλλα έχει καταπλήξει κι εμένα και όσους το βλέπουν από την ποιότητα απεικόνισης και τις φωτογραφίες που τραβάει.

 

Sent from my MotoE2(4G-LTE)

Link to comment
Share on other sites

δεν περιμενα ποτε ενα κινητο να με καταπληξει τοσο πολυ.πραγματικα ειναι τελειο.το μοναδικο που αν ειχε θα το ελεγες τελειο..ειναι η καμερα το βραδυ.δεν εχει θεμα οπως τα sony βέβαια το βραδυ, (γιατι εχει και αυτο σονυ αισθητηρα) απλως αν τραβουσε και βραδινές φωτο οπως πχ εστω note 2 τουλάχιστον...θα ηταν το απολυτο κινητο.το δοκιμασα με ενα note 2 σε φωτο βραδυ μεσα σε καφετερεια.το note 2 ειχε αρκετα καλυτερη λεπτομερεια.αλλα το moto μας ειχε 2 φορες καλυτερα χρωματα και αυτο σώζει αρκετα την κατασταση γενικοτερα οταν υπαρχει θορυβος (μονο βραδυ δλδ)!

 

Στάλθηκε από το XT1562 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν περιμενα ποτε ενα κινητο να με καταπληξει τοσο πολυ.πραγματικα ειναι τελειο.το μοναδικο που αν ειχε θα το ελεγες τελειο..ειναι η καμερα το βραδυ.δεν εχει θεμα οπως τα sony βέβαια το βραδυ, (γιατι εχει και αυτο σονυ αισθητηρα) απλως αν τραβουσε και βραδινές φωτο οπως πχ εστω note 2 τουλάχιστον...θα ηταν το απολυτο κινητο.το δοκιμασα με ενα note 2 σε φωτο βραδυ μεσα σε καφετερεια.το note 2 ειχε αρκετα καλυτερη λεπτομερεια.αλλα το moto μας ειχε 2 φορες καλυτερα χρωματα και αυτο σώζει αρκετα την κατασταση γενικοτερα οταν υπαρχει θορυβος (μονο βραδυ δλδ)!

 

Στάλθηκε από το XT1562 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλορίζικο.

2 ερωτήσεις θελω να κάνω.

 

1)Μπορουν να δουλεύουν παράλληλα dual sim +sd η ειναι sim + sim or sim +sd?

2)Εχει πάρει 6.0 ? Αν ναι , υπάρχει η επιλογή για ενοποίηση της sd με την rom οπως στο style ?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δουλεύουν και οι 2 κάρτες μαζί με sd. Στο πάνω μέρος του tray μπαίνουν οι SIM, και στο κάτω ανεξάρτητα η κάρτα μνήμης.

 

Έχει πάρει μέχρι και την 6.0.1 έκδοση του android. Έχει την επιλογή για ενοποίηση της κάρτας με τον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

οτι και να πω ειναι λιγο πραγματικο διαμαντι.με την 6.0.1 το κινητο δουλευει ΑΨΟΓΑ.εγω θα ελεγα για 14 ευρο παραπανω να παρεις το δικαρτο.αν και διαβασα υπαρχει τροπος με root να του βαλεις λογισμικο απο το δικαρτο και να δουλεψει κανονικα με 2 καρτες σιμ.γιατι στην ουσια ειναι ιδια εχουν ιδια υποδοχη για 2 καρτες σιμ απλως ειναι κλειδωμένο το κινητο να δουλευει με μια απο το εργοστασιο.

 

Στάλθηκε από το SGP611 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, νομίζω πως δεν θέλει καν root. Αν περάσεις επίσημο λογισμικό, και κλειδωμένο γίνεται. Το θέμα που υπάρχει μετά, είναι ότι η 2η υποδοχή δεν θα έχει το δικό της imei όπως κανονικό δίκαρτο, αλλά θα έχει τον αριθμό 0. Αυτό μπορεί να σου έχει ως αποτέλεσμα την κάρτα να μην συνδέεται στο δίκτυο. Επειδή δεν ξέρω αν στην Ελλάδα παίζει ή όχι, αλλά και επειδή δεν χρειάζομαι τόσο πολύ dual sim, λέω να το αφήσω ως έχει. Αλλά για αγορά καινούριου, αξίζει η διαφορά για το dual.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Παίδες στο X Play κινητό μουέβαλα με τον κωδικό *#*#4636#*#* στην SIM1 κατά λάθος ως radio band το USA BAND και δεν με συνδέει στο δίκτυό μου. Υπάρχει η δυνατότητα επαναφοράς χωρίς να χάσω την εγγύηση; Η SIM2 δουλεύει κανονικά. Ευχαριστώ. Edited by alany
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοείς 4636. Από ότι βλέπω αν το επιλέξεις δεν έχει γυρισμό εκτός αν κάνεις factory reset ή για να το αποφύγεις, να φλασάρεις μόνο το κομμάτι του λογισμικού που αφορά baseband/modem. Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει το τελευταίο όμως σε κλειδωμένη συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοείς 4636. Από ότι βλέπω αν το επιλέξεις δεν έχει γυρισμό εκτός αν κάνεις factory reset ή για να το αποφύγεις, να φλασάρεις μόνο το κομμάτι του λογισμικού που αφορά baseband/modem. Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει το τελευταίο όμως σε κλειδωμένη συσκευή.

 

Σωστά 4636. Διορθώθηκε. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο καμερα ποια εφαρμογη ειναι αξιοτιμη;εγω δουλεύω την a better camera και ειναι καλη.επισης ξερει κανεις αν καταφερε ακομα κανεις να ξεκλειδωσουν τα manual settings,raw κλπ;στο moto x style σα να ειδα στο xda το καταφεραν...

 

Στάλθηκε από το XT1562 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την στοκ. Μια άλλη που είχα αγορασμένη, ότι και να δοκίμαζα από επιλογές, δε μου φάνηκε να έχει καμία διαφορά στις εικόνες. Για ξεκλειδώσεις αυτά που λες πρέπει λογικά να είσαι root, οπότε δεν το βλέπω για μένα.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σκέφτομαι να αγοράσω καινούργια συσκευή με χρηματικό ποσό όχι μεγαλύτερο από 260€. Θα ήθελα αν είναι εύκολο να μου πει κάποιος εντυπώσεις από ταχύτητα (δεν παίζω παιχνίδια) φωτογραφίες, συνδεσιμότητα ... Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

ειδα καπου οτι στο προηγουμενο moto x, ειχε βγει μια εφαρμογη που τα ξεκλειδωνε ολα αυτα.χωρις ρουτ,χωρις τπτ.για να δουμε αν γινει τπτ τετοιο..οσο για τον παραπανω φιλο...ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΟ.μη το σκεφτεσαι καν.

 

Στάλθηκε από το SGP611 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα αδερφια.

 

το ειδα το MOTO X DUAL SIM στα 277 κι το ζαχαρωνω...

 

1-2 ερωτησεις....

 

Με την αναβαθμιση σε Αντροιντ 6 τι χρονο SOT ??????

 

Οθονη δηλαδη πόσες ώρες???

 

Ειμαι σκληρός χρηστης...

 

Kαι το σημαντικότερο: ΕΧΕΙ ΤΗΝ 800αρα μπαντα στο 4G???

 

GPS?????

 

Αυτονομία?????

 

μοιάζει κελεπούρι στα 275Ε...

 

Yπάρχει το dual Sim πιο φτηνο σε κάποιο site???

 

LED EXEI???

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...