Jump to content

Moto X Play


empeiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα. Είμαι κάτοχος του Lg g3, αλλά σκέφτομαι να πάω στο Motorola play. Πάντα ήθελα ένα motorola και αυτό με τραβάει πάρα πολύ μιας και η τιμή του στο skroutz έπεσε στα 270 και μάλλον θα πέσει κι'άλλο σε λίγο καιρό. Τι λέτε, αξίζει? Ευχαριστώ

 

Ελά ντε; την ίδια σκέψη κάνω και εγώ. Αξίζει;

Βλέπω και το LG flex 2 στα 225 ευρώ και δεν ξέρω τι να αποφασίσω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 853
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ μετά την αναβάθμιση έκανα επαναφορά εργοστασιακών, αλλά έχω το ίδιο πρόβλημα.σε σένα διορθώθηκε; να το ξανά κάνω επαναφορά;

 

Εγώ είμαι ενταξει, ναι! Μπαταρια οκ, Δυο μερες με 4g ή wifi τουλάχιστον 16 ώρες ανοιχτά.

:food: www.chefsunderground.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παιδια η φωτογραφική τι λέει;Γενικά ακουω καλα σχόλια αλλα εσεις που το έχετε νομίζω ξερετε καλύτερα.Στις νυχτερινές;Επίσης απο multitasking με τα 2 giga ram πως σας φαίνεται;
Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

ειμαι κατοχος του θρηλικου g2

θελω να το αλλαξω γιατι μπηκε μικροβιο μεσα μου και θελω αλλαγη

ειμαι μεταξυ lg G4 και moto x play

νομιζω το play ειναι καλυτερο μονο στη μπαταρια που βασικα ειναι μεγαλο μειονέκτημα το g4

 

καμια γνωμη?

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι σε 2καρτο το x play εισαγετε απο κανα μαγαζι στην Ελλαδα ;

η πρεπει να το ψαξω απ εξω;

Link to comment
Share on other sites

@patrik: Έχω δίκαρτο και το είχα πάρει από το Expansys.com.gr http://www.expansys.com.gr/motorola-moto-x-play-black-280772/

Το είχα παραλάβει σε 2 μέρες και δεν είχα κανένα πρόβλημα με τα CC. Πήρε και MM (γαλλική έκδοση) από 16 Ιανουαρίου. Μόνο φρόντισε αν τυχόν πάρεις κάτι από εκεί να βάλεις όλα τα στοιχεία σου με λατινικούς χαρακτήρες γιατί σε ξεγελάει το ότι έχουν και ελληνικό site

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα και εγώ την τιμή του expansys. Πώς τα κατάφερες να το πάρεις; Λόγω capital controls εμένα δε με αφήνουν οι τράπεζες μέσω κάρτας (έχω δοκιμάσει στο expansys).

 

@patrik: Έχω δίκαρτο και το είχα πάρει από το Expansys.com.gr http://www.expansys.com.gr/motorola-moto-x-play-black-280772/

Το είχα παραλάβει σε 2 μέρες και δεν είχα κανένα πρόβλημα με τα CC. Πήρε και MM (γαλλική έκδοση) από 16 Ιανουαρίου. Μόνο φρόντισε αν τυχόν πάρεις κάτι από εκεί να βάλεις όλα τα στοιχεία σου με λατινικούς χαρακτήρες γιατί σε ξεγελάει το ότι έχουν και ελληνικό site

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα και εγώ την τιμή του expansys. Πώς τα κατάφερες να το πάρεις; Λόγω capital controls εμένα δε με αφήνουν οι τράπεζες μέσω κάρτας (έχω δοκιμάσει στο expansys).

 

Μπορείς να τους στείλεις τραπεζικό έμβασμα, επιτρέπεται μέχρι 500€ ανα μήνα.

Όσον αφορά σε τυχόν ανησυχία που δεν είναι πληρωμή μέσω κάρτας, απλά να σου πω πως προσωπικά τους είχα στείλει έμβασμα, αλλά επειδή ήταν λίγα τα κομμάτια από αυτά που είχα παραγγείλει, τα έδωσαν πριν γίνει η εκκαθάριση του εμβάσματος (παίρνει 3 εργάσιμες)-φάουλ τους βέβαια που δεν μου κράτησαν 1-, μου τα έστειλαν πίσω στο ακέραιο με την ακύρωση της παραγγελίας μου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου, ήσουν πολύ κατατοπιστικός. Γενικά με το συγκεκριμένο κατάστημα είμαι πολύ ευχαριστημένος στο παρελθόν και είναι μεγάλη διευκόλυνση αυτό που κάνει με το ενδοκοινοτικό ΦΠΑ για εμάς που είμαστε ελ. επαγγελματίες.

 

Μπορείς να τους στείλεις τραπεζικό έμβασμα, επιτρέπεται μέχρι 500€ ανα μήνα.

Όσον αφορά σε τυχόν ανησυχία που δεν είναι πληρωμή μέσω κάρτας, απλά να σου πω πως προσωπικά τους είχα στείλει έμβασμα, αλλά επειδή ήταν λίγα τα κομμάτια από αυτά που είχα παραγγείλει, τα έδωσαν πριν γίνει η εκκαθάριση του εμβάσματος (παίρνει 3 εργάσιμες)-φάουλ τους βέβαια που δεν μου κράτησαν 1-, μου τα έστειλαν πίσω στο ακέραιο με την ακύρωση της παραγγελίας μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια ερώτηση. Έχω εναν γνωστό που μπορεί να μου βρει τη συσκευή αλλά θα είναι απο Αμερική. Να το ψαξω παραπάνω ή θα έχω προβλήματα κλειδωμενης συσκευής ή με μπάντες δικτυου?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια ερώτηση. Έχω εναν γνωστό που μπορεί να μου βρει τη συσκευή αλλά θα είναι απο Αμερική. Να το ψαξω παραπάνω ή θα έχω προβλήματα κλειδωμενης συσκευής ή με μπάντες δικτυου?

 

Βασικά μάλλον θα έχεις πρόβλημα εγγύησης. Οι μπάντες λογικά θα σε καλύπτουν, κάνε κι ένα τσεκ εδώ :http://willmyphonework.net/

 

EDIT

Βλέπω πως δεν έχει βγει ειδική έκδοση διαφορετική για την Αμερική, όπως συμβαίνει με άλλα μοντέλα, 2 είναι οι εκδόσεις η μονόκαρτη και η δίκαρτη.

Edited by alekan_1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια ερώτηση. Έχω εναν γνωστό που μπορεί να μου βρει τη συσκευή αλλά θα είναι απο Αμερική. Να το ψαξω παραπάνω ή θα έχω προβλήματα κλειδωμενης συσκευής ή με μπάντες δικτυου?

 

Κλειδωμένη δεν παίζει η συσκευή, να τσεκάρεις τις μπάντες μόνο όπως είπε κι ο φίλος παραπάνω. Υπάρχει περίπτωση να μην παίζει το 4G π.χ.

Link to comment
Share on other sites

Αν το μοντέλο είναι XT1562 τότε οι μπάντες είναι οι σωστές και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Αν είναι το ΧΤ1563 είναι τότε δεν θα παίζει στην LTE band 20 ( 800 mhz ) που είναι αρκετά σημαντική ειδικά αν έχεις wind.

 

 

 

Παιδιά έχω μια ερώτηση. Έχω εναν γνωστό που μπορεί να μου βρει τη συσκευή αλλά θα είναι απο Αμερική. Να το ψαξω παραπάνω ή θα έχω προβλήματα κλειδωμενης συσκευής ή με μπάντες δικτυου?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.Θα το ψαξω λίγο να δω ποιά έκδοση μπορεί να μου βρει.Wind πάντως δεν έχω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Γνωρίζουμε αν και πότε θα έρθει η αναβάθμιση στο x play dual sim?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Γνωρίζουμε αν και πότε θα έρθει η αναβάθμιση στο x play dual sim?

 

Στο δικό μου ήρθε αρχές Ιανουαρίου....

Link to comment
Share on other sites

Η Dual Sim εκδοση παίρνει δυο κάρτες Sim και Micro sd ή η δεύτερη θέση της Sim είναι Hybrid;

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μόλις το παράγγειλα για δώρο στην δικιά μου. Έχετε να προτείνετε καμία καλή θήκη; Μόνο από πίσω όμως, όχι πορτοφόλι.
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου ήρθε αρχές Ιανουαρίου....

 

Πάντως το δικό μου έχει την 5.1.1

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το δικό μου έχει την 5.1.1

 

Και σε μένα αναβαθμιστηκε από 16/01/16 (γαλλική έκδοση)

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις είδα και εγώ την τιμή του expansys. Πώς τα κατάφερες να το πάρεις; Λόγω capital controls εμένα δε με αφήνουν οι τράπεζες μέσω κάρτας (έχω δοκιμάσει στο expansys).

 

Με paypal, κανονικά, όπως γινόταν προ CC, χωρίς balance, ούτε με κανένα τρικ. Μήπως μπήκες στo expansys.co.uk; Δοκίμασε και στο expansys.com.gr γιατί νομίζω ότι αυτό το '.gr' κάνει τη διαφορά, αφού εντός Ελλάδας το PayPal επιτρέπει τις συναλλαγές κανονικά απ' ότι ξέρω και προφανώς βλέποντας ελληνικό domain το θεωρεί ελληνικό eshop!

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη μιλάμε για την αναβάθμιση σε 6; Καταλαβαίνω σωστά; Εμένα που δεν έχει έρθει τι μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη μιλάμε για την αναβάθμιση σε 6; Καταλαβαίνω σωστά; Εμένα που δεν έχει έρθει τι μπορώ να κάνω;

 

Ναι, 6.0. Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι, όταν έρθει θα εμφανιστεί σχετικό μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν περίμενα και την φλασαρα από το xda.Ειναι εξαιρετική μιας και φορματαρει αν θες την κάρτα μνήμης και μετά την βλέπει σαν εσωτερική....Να υπενθύμιση ότι ή samsung αυτό το αποτρέπει στα δικά της κινητά...Μοτορολα rulezzz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...