Jump to content

Moto X Play


empeiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δικό μου, που δεν είναι dual sim, κρατάει 4-5 ώρες sot όταν δουλεύει αποκλειστικά με 4G. Με Wi-Fi, τις 6 ώρες τουλάχιστον τις έχει. Δεν θα έχει μεγάλη διαφορά με 2η sim. Την 800αρα μπάντα φυσικά και την έχει(εφόσον είναι το XT1562). Gps δεν έχω χρησιμοποιήσει. Γενικά είναι πολύ καλή πρόταση, με άριστες επιδόσεις σε οθόνη και κάμερα.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 853
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το δικό μου, που δεν είναι dual sim, κρατάει 4-5 ώρες sot όταν δουλεύει αποκλειστικά με 4G. Με Wi-Fi, τις 6 ώρες τουλάχιστον τις έχει. Δεν θα έχει μεγάλη διαφορά με 2η sim. Την 800αρα μπάντα φυσικά και την έχει(εφόσον είναι το XT1562). Gps δεν έχω χρησιμοποιήσει. Γενικά είναι πολύ καλή πρόταση, με άριστες επιδόσεις σε οθόνη και κάμερα.

 

Sent from my XT1562

 

LED?

......

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Έχει ένα που ανάβει μόνο όταν η μπαταρία πέσει υπερβολικά χαμηλά(τόσο ώστε να μην μπορεί να ανοίξει). Με root, από ότι λένε, γίνεται να το χρησιμοποιήσεις ως notification.

 

Εμένα πάντως, δεν μου έχει λείψει το led. Το σύστημα ειδοποιήσεων της Motorola Στην οθόνη, μου φαίνεται απίστευτα βολικό.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Έχει ένα που ανάβει μόνο όταν η μπαταρία πέσει υπερβολικά χαμηλά(τόσο ώστε να μην μπορεί να ανοίξει). Με root, από ότι λένε, γίνεται να το χρησιμοποιήσεις ως notification.

 

Εμένα πάντως, δεν μου έχει λείψει το led. Το σύστημα ειδοποιήσεων της Motorola Στην οθόνη, μου φαίνεται απίστευτα βολικό.

 

Sent from my XT1562

 

Aναβει ολη η οθόνη στην ειδοποίηση προφανώς.

Δεν τρώει μπαταρία αυτό;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Ανάβει για πολύ λίγο, όταν αισθανθεί ότι κουνήθηκε η συσκευή. Αν δεν το ξεκλειδώσεις άμεσα, σε ελάχιστα δευτερόλεπτα σβήνει. Το βρίσκω πολύ εύκολο αν το συνηθίσεις. Γενικά δεν χάνω ειδοποιήσεις από τότε που το έχω.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

παρτο με τη μια.sot απο 5 το λιγοτερο αναλογα φωτεινοτητα και 3g και led γινεται αλλα πρεπει να ξεκλειδωσεις boot loader και να κανεις root.εγω το εκανα και ολα οκ.το ξερω δεν εχω εγγυηση πλεον αλλα δε με νοιαζει γιατι έμαθα ότι η συσκευή μας δεν εβγαλε προβλήματα..

 

Στάλθηκε από το XT1562 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Zεσταίνεται καθόλου?

Aυτό λένε τα διεθνή review, πως ζεσταινεται πολύ και μετά πέφτει η απόδοσή του

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Λιγάκι όταν το χρησιμοποιώ για ώρα με mobile data, αλλά όχι περισσότερο από τα υπόλοιπα κινητά που έχουν περάσει από τα χέρια μου. Για τον sd615 που φοράει, περίμενα να ζεματάει με βάση όσα είχα διαβάσει για αυτόν και για άλλα τηλέφωνα που τον έχουν, αλλά στην πράξη μάλλον κάθε άλλο θα έλεγα. Νομίζω ότι έχει κάνει πολύ καλή δουλειά η Motorola σε αυτή τη συσκευή.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε η απάντηση γιατί δεν έπαιρνα την αναβάθμιση. Το κινητό ήταν single sim και είχαν βάλει λογισμικό για dual sim με αποτέλεσμα να μην δέχεται την αναβάθμιση. Επιπλέον δεν εγγυόταν η Motorola ότι μπορούν να βάλουν την έκδοση για sigle sim με αποτέλεσμα το κινητό να είναι άχρηστο. Περαστικά μου. Προσοχή από που και τι αγοράζεται.
Link to comment
Share on other sites

Ωχ. Από πού το είχες αγοράσει; Αν γράψεις στον dialer *#06# σου βγάζει ένα imei και το 2ο 0; Στη συσκευασία έχει πάλι ένα imei στο αυτοκόλλητο;

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε η απάντηση γιατί δεν έπαιρνα την αναβάθμιση. Το κινητό ήταν single sim και είχαν βάλει λογισμικό για dual sim με αποτέλεσμα να μην δέχεται την αναβάθμιση. Επιπλέον δεν εγγυόταν η Motorola ότι μπορούν να βάλουν την έκδοση για sigle sim με αποτέλεσμα το κινητό να είναι άχρηστο. Περαστικά μου. Προσοχή από που και τι αγοράζεται.

 

αδερφδε αν θες πες μας απο που αγορασες να αποφυγουμε

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάμε για μεταχειρισμένο, αλλάζει το πράγμα. Όχι ότι δεν είναι σοβαρό, αλλά αν το πήρε από μαγαζί έτσι, είναι ακόμη χειρότερο. Σε κάθε περίπτωση, πρέπει να κοιτάμε το κουτί αν αναγράφει και τα 2 imei, όπως και τη συσκευή δίνοντας *#06# αν βγάζει 2 imei και συμφωνούν με αυτά που γράφει το κουτί. Λογικά πρέπει να γράφει και στην πλάτη κάτω από το κάλυμμα, αλλά δεν έχω νύχια και δυσκολεύομαι να το βγάλω τώρα για να δω...

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

παιδιά κατάφερε κανείς να ξεκινάει αλλη εφαρμογη καμερας με το double twist;στο 99% των περιπτωσεων δεν πιστευω οτι αξιζει να τραβάς φωτο στα 21 mp και να σου πιανει 7-10 mb χωρο...αφηστε που μετα απο αρκετα τεστ ως τωρα κατεληξα στο ότι η a better camera ειναι καλυτερη απο ολες..

 

Στάλθηκε από το SGP611 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά τραβάω στα 16mp. Δεν έχει νόημα να τραβάω σε 4:3 όταν όλες οι οθόνες είναι πλέον wide. 16:9 και ας είναι 16mp.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

κοιταξτε ειναι αποδεδειγμενο οτι οσο πιο πολλα mp σε βραδυνη φωτο η εστω και με σχημες συνθηκες...τοσο χειροτερη η εικονα με θορυβο..προσωπικα δε βλεπω να υπαρχει λογος μιας μετριας φωτο τραβηγμενη το βραδυ και να σου πιανει κιολας και 7+ mb...γι αυτο θελω να λανσαρεται η a better camera με το double twist!

 

Στάλθηκε από το SGP611 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν με απασχολεί το συγκεκριμένο(η ποιότητα λήψης και το μέγεθος), μιας και έχω μια 64άρα κάρτα και δε γεμίζει με τίποτα, ενώ οι φωτογραφίες με καλύπτουν απόλυτα. Ωστόσο για αυτό που αναφέρεις(το στρίψιμο για να ανοίξει η κάμερα), λογικά σκεπτόμενος, πρέπει να είναι θέμα λογισμικού. Από τη στιγμή που, αν δεν κάνω λάθος, μπορείς να το ρυθμίσεις να ανάβει τον φακό αντί για την κάμερα. Δεν ξέρω αν μπορείς να το ρυθμίσεις να ανοίξει τρίτη εφαρμογή.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

για το παλιο moto x υπηρχε μια εφαρμογη root που το πετυχαινε αυτο.τουλαχ. εμαθα σημερα οτι με διπλο πατημα το power σου βγαζει επιλογη για να διαλεξεις προεπιλεγμενη καμερα μοα φορα,και μετα με διπλο πατημα με σβηστη οθονη εχει συντομευση για φωτο.κατι ειναι και αυτο!

 

Στάλθηκε από το SGP611 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ποσά χρόνια έχει εγγύηση το motorola γιατί σε κάποια sites (ελληνικά) βλέπω 1 και αλλού 2?
Link to comment
Share on other sites

Από ότι ξέρω, είναι υποχρέωση από το νόμο, να σε καλύπτει για 2 χρόνια. Δεν ξέρω τι γίνεται στις παραεισαγωγές(αν π.χ.το επίσημο σέρβις το καλύπτει για 1 χρόνο). Θεωρητικά, βάση του νόμου, αν σου πάθει κάτι είναι υποχρεωμένο το κατάστημα να σου παρέχει εγγύηση και να στο φτιάξει και μετά τον 1ο χρόνο, αν σου λέει ότι δίνει 1.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση το έχω παραγγείλει, πιστεύω να μείνω ευχαριστημένος.
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις παρήγγειλε διάφανη θήκη σιλικόνη είναι πολύ ωραία και λεπτή μαζί με tempered glass από το eBay με 3.5 ευρο γιατί δεν θα βρεις μεγάλη ποικιλία από θήκες σε μαγαζιά. για την ακρίβεια εγώ εδώ Κατερίνη δεν βρήκα τίποτα!
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά το ταιριαξε πολύ . Ο συνδυασμός καμπυλότητας που έχει με την σιλικόνη που κολλάει κάπως στο χέρι είναι τέλειο ! Όσο για τον φίλο που λέει αν θα μείνει ευχαριστημένος... δεν μπορείς να βρεις κάτι καλύτερο έστω και με 400 € !!! και αν παθαίνεις όπως εγώ , σε ρωτάνε δηλαδή τι κινητό είναι αυτό ; Και εσύ λες Motorola , θα γελάνε και θα λένε αυτή η εταιρία βγάζει ακόμα κινητά ; αλλα μόλις τους λες τα χαρακτριστικά , την οθονάρα την μπαταριάρα το quickcharge v2.0 την αδιαβροχοποιηση και τελευταίο και καλύτερο....το ισχυρότερο σήμα και δικτύου και δεδομένων από όλα τα υπόλοιπα κινητά... θα κοιτάζουν ο ένας τον άλλον!
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα, πρώτες εντυπώσεις μετά από 24 ώρες αρκετά καλές, ακόμα το στήνω. Να φανταστώ ότι για να φύγει το google search μόνο με nova. Μπορεί κάποιος που έβαλε temperend glass αν ήτανε λεπτή να δώσει κάποιο link γιατί αυτή που έβαλα είναι χονδρή. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.co.uk/itm/191702910051 δες αυτην.με 3 σχεδον ευρο και θηκη μαλακη διαφανης και τζαμακι.μονο που το τζαμακι εχει περιπου 3-4 χιλιοστα κενό απο τις ακρες...και στο πλατος καλυβει την οθονη εντελως οριακα (μη σου πω και μισο χιλιοστο λιγοτερο...αλλα το σωζει η θηκη σιλικονης που πεταγεται λιγο το χειλος ας πουμε και δεν καταλαβαινει τπτ.το συστηνω ανεπιφυλακτα τελεια εφαρμογη αν θες ποσταρω και φωτο.

 

Στάλθηκε από το XT1562 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...