Jump to content

Moto X Play


empeiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Της κοπέλας μου δεν έχει κάτι τέτοιο. Είναι πολύ ευχαριστημένη με την μπαταρία

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160407/3f7fe5b55a8d4a94ad1e0bfe93da324b.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160407/7907ea1f9a7e4743f7912b2b3d33a123.jpg

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 853
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εγώ έκανα αυτά που λέει, και το Wi-Fi άφαντο στα στατιστικά. Έχω μέχρι στιγμής μια ώρα οθόνης και η μπαταρία είναι στο 90%. Αλλά έχω κλείσει την τοποθεσία.

 

Στάλθηκε από το XT1562 μου

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έκανα αυτά που λέει, και το Wi-Fi άφαντο στα στατιστικά. Έχω μέχρι στιγμής μια ώρα οθόνης και η μπαταρία είναι στο 90%. Αλλά έχω κλείσει την τοποθεσία.

 

Στάλθηκε από το XT1562 μου

 

Την 1η βδομάδα με την 6.0.0 είχα 2-3 φορές το θέμα με το wifi.

Έκανα clear cache από την recovery και δεν ξαναπαρουσιάστηκε.

Με την 6.0.1 συνεχίζω να είμαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, επειδή ενεργοποίησα στη συνέχεια την τοποθεσία και δεν βλέπω κατανάλωση λόγω Wi-Fi, πιθανολογούσα πως ίσως το wipe cache έκανε τη δουλειά. Αναμένω κι εγώ την 6.0.1. Για να δούμε...

Ευχαριστώ!

 

Στάλθηκε από το XT1562 μου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το λευκό play το καλύπτει η εδώ αντιπροσωπεία σε περίπτωση βλάβης..? Μόνο λευκά υπάρχουν στο skroutz..
Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο το χρώμα; Τα μη "σκρουτζομάγαζα" μόνο μαύρο φέρνουν; Εγώ προχώρησα στην αγορά ενός λευκού σε χαμηλότερη τιμή από κατάστημα του skroutz, λόγω της εμπειρίας που είχα πριν ένα χρόνο. Είχα πάρει πάλι ένα (λευκό παρεπιπτόντως) Moto E 2ης γενιάς από τέτοιο κατάστημα, το οποίο είχε στραβή οθόνη(δεν είχε τοποθετηθεί σωστά από κατασκευής του και φαινόταν μια ελαφριά κλίση). Το πήγα στο κατάστημα, και δεν το άλλαζαν. Είχα ψάξει τη νομοθεσία και η αντικατάσταση λόγω doa δεν είναι υποχρέωση αλλά όποιος θέλει το κάνει. Δεν έκανα φασαρία γιατί θα το πηγαίνανε στο Service και μου είπαν ή θα το επισκεύαζαν ή θα το άλλαζαν από εκεί. Μετά από 2 βδομάδες ήρθε πίσω από τη Cellcom όπου επισκευάστηκε κανονικά χωρίς καμία χρέωση στα πλαίσια της εγγύησης. Για αυτό το λόγο για τα Motorola δεν φοβάμαι τόσο πολύ την αγορά από skroutz.
Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο το χρώμα; Τα μη "σκρουτζομάγαζα" μόνο μαύρο φέρνουν; Εγώ προχώρησα στην αγορά ενός λευκού σε χαμηλότερη τιμή από κατάστημα του skroutz, λόγω της εμπειρίας που είχα πριν ένα χρόνο. Είχα πάρει πάλι ένα (λευκό παρεπιπτόντως) Moto E 2ης γενιάς από τέτοιο κατάστημα, το οποίο είχε στραβή οθόνη(δεν είχε τοποθετηθεί σωστά από κατασκευής του και φαινόταν μια ελαφριά κλίση). Το πήγα στο κατάστημα, και δεν το άλλαζαν. Είχα ψάξει τη νομοθεσία και η αντικατάσταση λόγω doa δεν είναι υποχρέωση αλλά όποιος θέλει το κάνει. Δεν έκανα φασαρία γιατί θα το πηγαίνανε στο Service και μου είπαν ή θα το επισκεύαζαν ή θα το άλλαζαν από εκεί. Μετά από 2 βδομάδες ήρθε πίσω από τη Cellcom όπου επισκευάστηκε κανονικά χωρίς καμία χρέωση στα πλαίσια της εγγύησης. Για αυτό το λόγο για τα Motorola δεν φοβάμαι τόσο πολύ την αγορά από skroutz.

 

Ρωταω επειδή "επίσημα" έρχεται μόνο σε μαύρο..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ρωτούσα κι εγώ, και μου κάνει εντύπωση καθώς άλλα μοντέλα τα φέρνουν και επίσημα και σε λευκό και μαύρο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει πρόβλημα με το χρώμα!

 

Στάλθηκε από το XT1562 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα καινούργιος στο forum. Κατά 99% θα πάρω αυτή τη συσκευή . Θέλω να μου πει κάποιος τι ακριβώς παίζει με την κάμερα ! Δηλαδή ποιότητα φωτογραφίας η μέρα και αντίστοιχα την νύχτα ! Έχω διαβάσει πολλά reviews και άλλοι λένε ότι έχει καλή κάμερα τη νύχτα ενώ άλλοι λένε ότι έχει μέτρια . Σας ευχαριστώ πολύ!

 

Στάλθηκε από το SGP611 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από την κάμερα. Αλλά επειδή μια εικόνα είναι 1000 λέξεις, πάρε ένα δείγμα γιατί τα κριτήρια του καθενός μπορεί να διαφέρουν.

 

 

Νύχτα χωρίς φλας

http://s23.postimg.org/emriype07/IMG_20160405_180610264.jpg

 

 

 

Με φλας

http://s24.postimg.org/62k49bk5t/IMG_20160405_202538409.jpg

 

 

 

Ημέρα με φως

http://s14.postimg.org/9l0xt4dod/IMG_20160406_093746660.jpg

 

 

 

Aργά το απόγευμα με HDR

http://s22.postimg.org/eln3rotgt/IMG_20160406_194447971_HDR.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!φαινονται καλες!Θα μπορουσε καποιος μα μου πει,εαν βγαζει καλυτερες φωτο απο ενα π.χ galaxy note 2 η γενικα τη σειρα note..Ειδα φωτο απο note 2 παιδια και επαθα πλακα.με ζορικο φωτισμό,οσο και να μη το πιστευετε,εβγαλε 3 φορες καλυτερα απο το nexus 6 και 2 φορες καλυτερα απο το xiaomi redmi note pro...

 

Στάλθηκε από το SGP611 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βαρέθηκα να δανείζομαι τον φορτιστή του Samsung από τον αδερφό μου, και έδωσα 12€ και πήρα έναν ίδιο. Τώρα είμαι ήσυχος πως μπορώ να το φορτίζω σε ένα λογικό χρονικό διάστημα.

 

http://s29.postimg.org/hhjtb1dvr/IMG_20160411_161459952.jpg

 

http://s9.postimg.org/qwjno666n/Screenshot_20160411_160725.png

 

Στάλθηκε από το XT1562 μου

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι αναμεσα σε αυτο και στο xperia z3 compact.εχει τυχει κάνεις να τα συγκρινει σε καμερα;;α

 

Στάλθηκε από το SGP611 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λιγάκι διαφορετικές συσκευές. Πιστεύω πως το Motorola τα καταφέρνει καλύτερα στην κάμερα. Συγκριτικό μεταξύ των 2 συσκευών δεν νομίζω να βρεις, γιατί εκτός από διαφορετική κατηγορία, είναι και από διαφορετική χρονική περίοδο. Διάβασε μια δοκιμή για το Z3C εδώ και την αντίστοιχη για το Moto X Play εδώ. Επίσης εδώ μπορείς να κάνεις μια σύγκριση μεταξύ των 2. Μετακινώντας το πράσινο παραλληλόγραμμο μετακινείσαι στη φοτογραφία για να δεις πως φαίνεται στο κάθε ένα.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μ!θα τα δω σε λιγο.απλως ειδα τοσα πολλα..ο ενας λεει ετσι,ο αλλος αλλιως...

Πολύ καλά τα reviews αλλά δυστυχώς δεν έχουν δοκιμή σε βραδινές λήψεις !

 

Στάλθηκε από το SGP611 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by kostas_kanal0011
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά το παρήγγειλα άντε να δούμε ! Παρήγγειλα αυτό με τις δύο κάρτες sim , η διαφορά ήταν μόνο 14 € παραπάνω... σε καμιά βδομάδα θα μου έρθει για να δούμε!

 

Στάλθηκε από το SGP611 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by kostas_kanal0011
Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση σε 6.0.1 παρατηρω αυξηση της αυτονομιας..ειδκα σε stand by ....εχει παρατηρησει κανεις το ιδιο?
Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση σε 6.0.1 παρατηρω αυξηση της αυτονομιας..ειδκα σε stand by ....εχει παρατηρησει κανεις το ιδιο?

 

Γενικά η 6.0.1 του έχει κάτσει καλύτερα από την 6.0

Και καλύτερη αυτονομία και λιγότερα μικροκολλήματα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με ενοχλεί είναι πως ακόμα και με την 6.0.1 έχω το bug με την υπερβολική κατανάλωση του wi-fi. Θέλει επανεκκίνηση σε recovery και wipe cache για να σταματήσει, αλλά το εμφανίζει συχνά πυκνά. Έκανα και επαναφορά μετά την αναβάθμιση αλλά δε βλέπω φως. Σε απόδοση νομίζω πως δεν έχει πρόβλημα. Λιγάκι το Antutu μου μειώθηκε αλλά οκ, δεν παίζει μεγάλο ρόλο. Το σημαντικό είναι ότι πάει καλά χωρίς πολλά κολλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι bug του Android γενικότερα. Διάβασα πως εμφανίζεται και σε άλλες συσκευές, ακόμα και σε Nexus.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

και εγω ειχα αυτο το προβλημα αλλα λυθηκε οταν εκανα αυτο:

 

- Go to settings - location - three dots top right - scanning - uncheck WiFi and Bluetooth.

reboot your phone!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ήταν το μόνο που είχα ξεχάσει να δοκιμάσω. Το έκανα, μιας και το είδα ψάχνοντας λίγη ώρα πριν διάφορα forums, και ελπίζω να είναι αυτό. Ευχαριστώ.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

σημερα μου ερχεται επιτελουςςςς! Άργησε γιατί παρήγγειλα το δίκαρτο με 14 € μόνο παραπάνω. Άντε να δούμε εντυπώσεις !

 

Στάλθηκε από το SGP611 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...