Jump to content

Moto X Play


empeiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας,μηπως ξερει κανεις ποτε θα ερθει στην Ελλαδα το moto X play;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 853
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Απο 379€ στη Γερμανια η 16αρα εκδοση .

Καπου 430+ η 32αρα.

Φαντάζομαι το style ποσο θα κοστίζει.

Ηταν που χαρήκαμε με τα 399δολλαρια που θα κοστιζε το style στην Αμερική.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι μεταξύ του Play και του νέου Nexus της LG. Περιμένω να δω τι θα λέει και αυτό όταν το παρουσιάσουν.

 

Και φυσικά να δούμε και εάν θα μπορέσουμε να κάνουμε αγορές από εξωτερικό, γιατί με τις τιμές Ελλάδας... άστο καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στα χέρια μου, θα το μπλιμπλικώσω σήμερα και αύριο και θα ενημερώσω:lol:

 

Ήρθε Ελλάδα ή το πηρες από εξωτερικό?

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε Ελλάδα ή το πηρες από εξωτερικό?

Τίποτα από τα 2 :o, Ελλάδα δεν έχει έρθει επίσημα ακόμα, κάνα 2 Σκρουτζομαγαζα το έχουν όμως.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Γερμανία δεν το εχει κανένα καταστημα προς το παρόν ετοιμοπαράδοτο.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

το παρέλαβα σήμερα από σκρουτζομάγαζο. είναι Αγγλικό και μπορώ να πω για τηλέφωνο με χαρακτηριστικά μεσαίας κατηγορίας είναι πολύ ωραίο. στιβαρό πολύ καλά ηχεία και οθόνη και η μπαταρία φαίνεται σούπερ για αρχή
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόοον.. μετά από σχεδόν 2 ημέρες που το είχα, έχω να ανφέρω τα εξής (σημείωση, ήταν μοντέλο προπαραγωγής και όχι final).

 

Η μπαταρία είναι αλλού, συγκριτικά με το moto maxx που έχω σαν daily driver, κρατάει σχεδόν 1.5 ημέρα με ένα sot κατά μέσο όρο 6-7 ώρες (το maxx πετυχαίνει περί τις 5:30, με QHD όμως αλλά και μεγαλύτερη μπαταρία από το play).

Η οθόνη.. μμμ... νταααξ.. με χάλασε λίγο η lcd, έχω καλομάθει από τις amoled μάλλον, γενικά είναι ένα ΟΚ πάνελ το οποίο δεν ενδύκνειται και για πολύ heavy gaming καθότι ο 615 ψιλοκλατάρει αν έχεις ανοιχτό mortal kombat x - fallout shelter ταυτόχρονα με 3-4 chrome tabs και facebookoinstagramtapatalk..

 

Ποιοτικά, είναι όλο πλαστικό, ακόμα και το πλαίσιο είναι πλαστικό (σε ξεγελάει όμως καθότι έχει μια μεταλλική επίστρωση και δίνει μια πιο premium αίσθηση) και με χάλασε λίγο το bleeding που παρατήρηση (δε ξέρω όμως αν οφείλεται στο ότι δεν είναι final model).

 

Νομίζω πως θα το αγοράσω, αλλά δεν θα επενδύσω στο motomaker για το συγκεκριμένο, αυτό θα το αφήσω για το Style.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως θα το αγοράσω, αλλά δεν θα επενδύσω στο motomaker για το συγκεκριμένο, αυτό θα το αφήσω για το Style.

 

Μπορούμε να πάρουμε απο Moto Maker στην Ελλάδα? Νόμιζα πως δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Στο skroutz Moto X Play Single sim 4G 16gb 429,90€

 

Πράγματι διαθέσιμο..άλλα παρατήρησα κάτι στην σελίδα του καταστήματος...

 

Εγγύηση: 1 χρόνος Carry In (28 ημέρες DOA)

 

Δεν ισχύει η πανευρωπαϊκή για 2 χρόνια ????

Είναι απο τη Motorola αυτό;

Link to comment
Share on other sites

μολις το αγορασα με ελληνικη visa στα 397 euro με τα εξοδα αποστολης απο αγγλια με κουριερ

το site ειναι το clove.co.uk

 

Δε στέλνεις και κανα mail για επιβεβαίωση, γιατί και το expansys λέει πως στέλνει αλλά με πήραν τηλέφωνο, αφότου η παραγγελία μου προχώρησε, και μου είπαν πως δεν..

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

μολις το αγορασα με ελληνικη visa στα 397 euro με τα εξοδα αποστολης απο αγγλια με κουριερ

το site ειναι το clove.co.uk

 

Καλορίζικο φίλε...

 

Και στο amazon.co.uk ειναι στις 249.99 λιρες + 15 λίρες μεταφορικά (265GB = 363€)

 

και στο Clove βλέπω 12μηνες warranty ..και δεν μου αρέσει ( Τι έγινε η πανευρωπαϊκή για 2 χρόνια;;;)

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε...

 

Και στο amazon.co.uk ειναι στις 249.99 λιρες + 15 λίρες μεταφορικά (265GB = 363€)

 

και στο Clove βλέπω 12μηνες warranty ..και δεν μου αρέσει ( Τι έγινε η πανευρωπαϊκή για 2 χρόνια;;;)

 

Οι Εγγλέζοι, έχουν 1 χρόνο εγγύηση, όχι 2.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Σε email που τους έστειλα χθες μου είπαν ότι θα το στείλουν σήμερα. ξέχασα να κοιτάξω στο Αμαζόν αλλιώς θα το είχα αγοράσει από εκεί. Ebook που αγοραζω από το Αμαζόν με πιστωτική δεν έχω πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Σε email που τους έστειλα χθες μου είπαν ότι θα το στείλουν σήμερα. ξέχασα να κοιτάξω στο Αμαζόν αλλιώς θα το είχα αγοράσει από εκεί. Ebook που αγοραζω από το Αμαζόν με πιστωτική δεν έχω πρόβλημα.

 

Μια χαρά μαγαζί είναι το clove, ποτέ δεν είχα θέμα.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το παρέλαβα.Πρωτη εντύπωση πολύ θετική. Οθόνη απίστευτα φωτεινή και πολύ καλό μέγεθος συσκευής αν και έχει τεραστια οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Εχει μεγαλη μπαταρια αλλα ο επεξεργαστης του ειναι πολυ battery hog. Δεν εβαλε τυχαια η μοτορολα τοσο μεγαλη μπαταρια. Σιγουρα θα τα παει καλυτερα απο style και επειδη εχει FHD αλλα το αποτελεσμα δεν ειναι αυτο που περιμεναν ολοι (9+) σε σχεση με το αποτελεσμα (7-8 ωρες). Εσεις που το πηρατε πως το βλεπετε το μεγαλο ατου του ? Το περνατε το 8ωρο οθονης ? :)

Εβαλε σοβαρη υποψηφιοτητα εναντι του καινουριου nexus. Εμπειρια χρησης ή μπαταρια ? :p

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια μέρα χρήσης μπορω να πω οτι απο εδώ και πέρα για μένα μονο motorola...Υπεροχή σχεδίαση, στιβαρή κατασκευή ,δυνατό σήμα,ήχος και μπαταρία.Το ηχείο στην μπροστινή επιφάνεια είναι τεράστιο πλεονέκτημα.

Περιμένω να γίνει διαθέσιμο το επίσημο bumper case για να έχω και τέλεια προστασία της συσκευής χωρίς να κρύβω τόν υπέροχο σχεδιασμό. Τέλος παρόλο την μεγάλη οθόνη χάρη στα μικρά bezels έχει πολύ βολική αίσθηση.

Υ.Γ. Πάει σφαίρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θά μπορούσαν να το πουνε Nexus play.Είναι stock android( όπως θα έπρεπε να είναι όλα τα android αλλά...)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να περίμενε κανεις 8-9 ωρες sot.

Με 6 θα ειναι πολυ ευτυχισμένοι οι κάτοχοι.

Μιλαω για ταβανι, το οριο.

Εχω δει φωτο με 8+ απο φορουμ (δεν θυμαμαι που ή xda ή androidcentral ή απο community στo g+) . Για ταβανι με FHD + 3600 μπαταρια + οι επεργαστες ειναι συχρονισμενοι κατω απο τα 2 Ghz, το 8ωρο μου φαινεται λιγο (κοιτα mate 7 τι κανει ,ενω το play εχει μικροτερη μπαταρια αλλα εχει να δωσει σε μικροτερη οθονη) ενω το 9ωρο πιο ρεαλιστικο στα χαρτια. Το εψαξα πιο πολυ και ειδα οτι ο 615 καταναλωνει παραπανω μπαταρια γι αυτο και τα 3600 σε FHD εναντι 3000 σε QHD του stylus (ενταξει ηθελαν να δικαιολογησουν το "play")

Eπισης διαβασα για lag στο σκρολαρισμα στον browser και ειδα οτι υπαρχουν και μερικα βιντεακια στο youtube γι αυτο το θεμα. Δεν ξερω αν ειναι μεμονωμενο θεμα. Εσεις που το εχετε τι λετε γι αυτο ? Κολλαει στο scrolling στον browser ? :worry:

Edited by mario27
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...