Jump to content

Moto X Play


empeiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 853
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eιχες nexus πριν ? Γιατι βλεπω οτι τα συγκρινεις και θα ηθελα πληροφοριες. Εμπειρια σαν του nexus , δεν εχω ξαναδει σε οτι τηλεφωνο εχω πιασει στα χερια μου. Ολα ειναι χιλιομετρα πισω και δεν το λεω απλα για να παινεψω το 5αρι. Υπαρχουν πολλοι χρηστες 5αριων που εφυγαν και ξαναγυρισαν ή αμα θελουν να παρουν αλλο δεν ξερουν τι να παρουν. Once you go nexus , never come back :p γι αυτο ολο απορια , σαν την πρωτη μερα στο σχολειο ενα πραμα :p
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα κινητά είχα το nexus 5( το άλλαξα λόγω μπαταρίας και ελλειψη microsd), note 3 neo, galaxy A5 .Απ' αυτά προτιμούσα το note 3 neo λόγω μεγάλης αυτονομίας και microsd.Βέβαια στα samsung μισώ το interface .
Link to comment
Share on other sites

Τα μειονεκτήματα που βλέπω είναι οτι παρόλο που μοιάζει δεν έχει στερεό ηχεία, δεν έχει notifying led(στο xda λένε οτι υπάρχει τρόπος), και δεν έχει fast charger και bumper (στο εγχειρίδιο αναφέρεται οτι υπαρχουν σε ορισμένες αγορές, μάλλον στην Αμερική όταν θα παρουσιαστεί με άλλο όνομα απο την Verizon).
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα κινητά είχα το nexus 5( το άλλαξα λόγω μπαταρίας και ελλειψη microsd), note 3 neo, galaxy A5 .Απ' αυτά προτιμούσα το note 3 neo λόγω μεγάλης αυτονομίας και microsd.Βέβαια στα samsung μισώ το interface .

Indeed , το 5αρι εχει χαλια μπαταρια για τα δεδομενα του ετους αλλα το μετριαζει λιγο οτι πηγαινει μπαλα παντου και παντα. :lol:

Λογικα θα τα παει καλυτερα απο το note 3 neo στο θεμα της μπαταριας ή μηπως χειροτερα? Αλλα το εχεις λιγες ωρες στην διαθεση σου και δεν θα εχεις βγαλει ασφαλη συμπερασματα.

Σε ευχαριστω παντως για τον χρονο σου :)

Edited by mario27
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα είμαι στην πρωτη φόρτιση.Ειναι τουλάχιστον στο επίπεδο του note 3 neo.

Έχω ακόμα 30% τωρα και απο τις 5 το πρωι και το έχω λιώσει.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω πει πολλές φορές σε noobs που πάνε σε moto από το πρώτο Χ και μετά.. μάθετε να χρησιμοποιείτε το moto app.. θα σας λύσει τα χέρια..
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το παρήγγειλαν ,ειχα το πρωτο μοτο χ ως τωρα.

Εκανα καλα λέτε; Αγχώθηκα με κατι λαγκαρισματα που διαβάζω.

Επισης ενας λόγος που το ηθελα ειναι η μπαταρία.βγαζει μια μερα γεμάτη με φουλ χρηση;

Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

Είναι σφαίρα. Η μπαταρία χαλαρά μια μέρα.πάρε και θήκη από το αμαζον γιατί στην Ελλάδα δεν υπάρχουν. Η οθόνη είναι όλα τα λεφτά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το παρήγγειλαν ,ειχα το πρωτο μοτο χ ως τωρα.

Εκανα καλα λέτε; Αγχώθηκα με κατι λαγκαρισματα που διαβάζω.

Επισης ενας λόγος που το ηθελα ειναι η μπαταρία.βγαζει μια μερα γεμάτη με φουλ χρηση;

https://www.skroutz.gr/s/7314178/Motorola-Moto-X-Play-Single-4G-16GB.html?from=account_notifications#js_review_61575

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παραμετροποίηση σε καθαρό android????Να παραμετροποιήσει τι???

Η μπαταρία είναι σε επίπεδα note .Επίσης πολύ ικανοποιημένος από το μπροστινό ηχείο και το υπέροχο πληκτρολόγιο. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην ακούσεις ήχο κλήσης. Καί για μουσική πολύ καλό. Τέλος πολύ δυνατό το dual flash led και το γεγονός ότι ή οθόνη στίς selfie φωτίζει αυτόματα το πρόσωπο σαν led flash.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το κινητο 3 μερες και ειμαι παρα πολ υ ευχαριστημενος.

 

μια ερωτηση/. χρησιμοποιιω πολυ τα "google now" voice commands.

Ηθελα να ρωτησω δεν γινεται οταν λεω "google now" να "ξυπναει" το κινητο ενω ειναι standby?

νομιζω στο μοτο Χ 1st gen Που ειχα ετσι γινοτανε ενω τωρα στο Play πρεπει να ΜΗΝ ειναι σε standby το κινητο για να παρει τις φωνητικες εντολες...

Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το κινητο 3 μερες και ειμαι παρα πολ υ ευχαριστημενος.

 

μια ερωτηση/. χρησιμοποιιω πολυ τα "google now" voice commands.

Ηθελα να ρωτησω δεν γινεται οταν λεω "google now" να "ξυπναει" το κινητο ενω ειναι standby?

νομιζω στο μοτο Χ 1st gen Που ειχα ετσι γινοτανε ενω τωρα στο Play πρεπει να ΜΗΝ ειναι σε standby το κινητο για να παρει τις φωνητικες εντολες...

 

OK Google Now, όχι σκέτο Google Now, αλλά θα πρέπει να το εενργοποιήσεις στο moto app.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι στην Ευρώπη είναι αρκετά τσιμπημένο σε σχέση με την Αμερική και το ίδιο συμβαίνει και με το Moto X Style.

Χάνουν οι συσκευές ένα από τα μεγαλύτερα πλεονεκτήματά τους.

Η κάμερα πώς είναι; Δεν έχω καταλάβει ακόμα αν Play και Style έχουν ίδιους σένσορες.

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι τσιμπαει και τσιμπαει ενα κατοσταρικο, 370-400 ενω εκτος ευρωπης το βρισκεις απο 270 εως 300 ευρω.

 

Ελλαδα θα ερθει επισημα και αν ναι για ποτε λενε? Το εψαξα στο σκρουτζ και ειδα οτι υπαρχει αλλα τα καταστηματα δεν ειναι γνωστα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το μόνο που με χάλασε ήταν ότι τα πλήκτρα δεν είναι σταθερά και τρίζουν.

Ίσως ήταν στο δικό μου έτσι.

Αυτός ήταν και ο λόγος που το έστειλα πίσω.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το μόνο που με χάλασε ήταν ότι τα πλήκτρα δεν είναι σταθερά και τρίζουν.

Ίσως ήταν στο δικό μου έτσι.

Αυτός ήταν και ο λόγος που το έστειλα πίσω.

 

Και, σου έστειλαν άλλο? Γενικά πάντως, από ότι διαβάζω, είναι θεματάκι αυτό, των πρωτων παρτίδων.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Και, σου έστειλαν άλλο? Γενικά πάντως, από ότι διαβάζω, είναι θεματάκι αυτό, των πρωτων παρτίδων.

Όχι, πήρα τα χρήματα μου πισω.

Μα όλες σχεδόν είναι νέες παρτίδες μιας και το κινητό κυκλοφορεί λιγότερο από ένα μήνα.

Παρήγγειλα το moto g3 και δεν υπάρχει το πρόβλημα των κουμπιών. Όπως επίσης και τα moto x και moto x2 δεν είχαν κάποιο παρόμοιο πρόβλημα που είχα.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Το κουμπί ειναι έτσι και σε έμενα αλλά δεν δημιουργεί καμμία δυσλειτουργία .Προσωπικά δεν θα το άλλαζαν με τo g3.Είναι ανώτερο από κάθε άποψη και είναι αντάξιο του Nexus.
Link to comment
Share on other sites

Αφού πέρασαν μερικές ημέρες ακόμα δεν κάνετε κανένα ολικό review? Μπαταρία; κάμερα; σήμα; κτλπ;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το βρίσκω τέλειο. Πολύ καλή οθόνη, δυνατός ήχος και μπαταρία που σίγουρα θα βγάλει την ημέρα. Δεν έχει κολλήσει ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Πολλοί στο xda και σε reviews αναφέρουν lags στο σκρολαρισμα, στο κατέβασμα των toggles έχετε συναντήσει κάτι τέτοιο; έχετε πάρει κάποια αναβάθμιση;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...