Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις εβαλα και γω(χειροκινητα)την B584.Δεν βλεπω καποια διαφορα μεχρι στιγμης..παρα μονο προσθεσανε την λειτουργια που ηταν στην Lollipop εμφανιση ταχυτητας δικτυου

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Μολις εβαλα και γω(χειροκινητα)την B584.Δεν βλεπω καποια διαφορα μεχρι στιγμης..παρα μονο προσθεσανε την λειτουργια που ηταν στην Lollipop εμφανιση ταχυτητας δικτυου

από μπαταρία πως πάει να μας πεις

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Μολις φορτιστει 100% θα κρατισω χρονο μεχρι να μου ζητησει απο μονο του φορτιση αν και η μπαταρια μου ειναι κοντα 2 ετων..

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Μολις φορτιστει 100% θα κρατισω χρονο μεχρι να μου ζητησει απο μονο του φορτιση αν και η μπαταρια μου ειναι κοντα 2 ετων..

Πάει σε 6,1 με την B584;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα "αλανια"

διαβασα οτι απο μονοκαρτο μπορεις να το κανεις δικαρτο

1ον πως το κανω

2ον χανω την εγγυηση της συσκευης

3ον το εχει κανει κανεις και εαν ναι του δημιουργηθηκαν τπτ προβληματα

Σας ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας

 

Αν έχει 1 imei η συσκευή σου δεν γίνεται.

Το μόνο που μπορείς είναι να βάλεις νο μπραντ ρομ, αλλά χάνεις εγγύηση γτ πρέπει να ξεκλειδώσει η συσκευή.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Οχι..παραμενει EMUI 4.0 με Εκδοση 6.0..διαβασες καπου οτι πηγαινει 6.1?

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης ειμαι απο χθες το βραδυ στι 22:30 που εγραψε 100% φορτιση και με ηπια χρηση(Wi-Fi)ειμαι στα 74%.Εχω την εντυπωση οτι αυτη η αναβαθμιση κανει καλυτερη χρηση της RAM.αν γνωριζει καποιος κατι παραπανω ας το πει σχετικα με την 584

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλύτερη διαχειριση μνήμης, διορθωση κάποιων κενών ασφαλείας και ενδειξη για την ταχύτητα του δικτύου. Δε νομίζω να έχει κάτι παραπάνω. Γενικά θεωρείται πιο σταθερή.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο παρατηρησα και γω μεχρι στιγμης και πιστευω ειναι η καλητερη μεχρι στιγμης

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ενημερωση ποτε θα δοθεί Ota η 584? Επίσης για nougat android 7 να έχουμε ελπίδες;;;;;;

ούτε το P8 δεν ανακοίνωσε για nougat ακόμα οτα θα αργήσει πιστεύω εδώ στο επίσημο site έχει ακόμα 564 και εμάς έχει έρθει 574 από το καλοκαίρι

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ενημερωση ποτε θα δοθεί Ota η 584? Επίσης για nougat android 7 να έχουμε ελπίδες;;;;;;

 

nougat ή EMUI 5 (για την περίπτωσή μας), δεν έχει ανακοινωθεί επίσημα. Προτεραιότητα έχουν πιο νέες συσκευές. Αυτό δεν αποκλείει το ενδεχόμενο να δουμε .... , αλλλα προσωπικά δε νομίζω, καθώς όπως έχω διαβάσει, το hardware του κινητού (κυρίως ότι έχει σχέση με γραφικά), δεν είναι συμβατό με android 7.

Όσο για 584-585 (dual -single sim), στην Ελλάδα δεν έχω ιδέα πότε θα φθάσει. Για όποιον ενδιαφέρεται, υπάρχει συγκεκριμένος τρόπος να κάνει την αναβάθμιση στο XDA και αρκετά εύκολος.

Link to comment
Share on other sites

Από το cc της HUAWEI της Ελλαδας ενημερώθηκα ότι το. P8 lite δεν θα πάρει την 7.
Link to comment
Share on other sites

nougat ή EMUI 5 (για την περίπτωσή μας), δεν έχει ανακοινωθεί επίσημα. Προτεραιότητα έχουν πιο νέες συσκευές. Αυτό δεν αποκλείει το ενδεχόμενο να δουμε .... , αλλλα προσωπικά δε νομίζω, καθώς όπως έχω διαβάσει, το hardware του κινητού (κυρίως ότι έχει σχέση με γραφικά), δεν είναι συμβατό με android 7.

Όσο για 584-585 (dual -single sim), στην Ελλάδα δεν έχω ιδέα πότε θα φθάσει. Για όποιον ενδιαφέρεται, υπάρχει συγκεκριμένος τρόπος να κάνει την αναβάθμιση στο XDA και αρκετά εύκολος.

 

τι εννοείς δεν είναι συμβατό;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα. είμαι συμφορουμίτης από άλλη συσκευή, θέλω να βοηθήσω ένα φίλο.

στην φωτογραφία βλέπετε την έκδοση ρομ που έχει η συσκευή του. Είναι branded Vodafone.

Ακολουθώ κανονικά τον οδηγό; (στον μεγάλο εννοώ). Επειδή βλέπω έχει περάσει σε πολύ πιο προχωρημένη έκδοση από αυτές που αναφέρονται στους οδηγούς. Δλδ οπισθοδρόμηση σε rom γίνεται κανονικά;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161205/1ebb1f53e35c7705683db924d5e46a86.jpg

 

Used TapaTalk with JiaYu S3

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ το θέμα από όταν πήρα το κινητό μου αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν καταλαβαίνω και πολλά μια και οι γνώσεις μου είναι πρακτικά ανύπαρκτες.Με την παραπάνω φώτο όμως σκάλωσα,εγώ όταν πατάω το εικονίδιο EMUI μου βγαίνει μόνο μια σειρούλα που γράφει τρέχουσα έκδοση τάδε.Όταν πατάω πάνω της,συνεχίζει σε ένα μακρινάρι με τη λέξη BalongV.....Β311. Είναι αγορασμένο από Ελλάδα,από κάποιο σκρουτζομάγαζο και χρησιμοποιώ κάρτα βονταφον.

 

Σε τι φάση βρίσκομαι?

Γιατί είναι τόσο διαφορετικό και το περιβάλον στο κινητό μου,συγκριτικά με το τόσο περιεκτικό screenshot πιο πάνω?

Link to comment
Share on other sites

Balong...απο τι καταλαβα εχει εκδοση που δεν ξερω αν ειναι οντως official το κινητο σου ή ειναι κατι σαν δοκιμαστικη ας το πω ετσι..εξου και οπως ειπες το διαφορετικο μενου αν και δεν μπορω να καταλαβω τι εννοεις γιατι δεν εχω εικονα(αν εχεις διαθεση ανεβασε ενα screenshot)να το δουν και τα υπολοιπα παιδια και να σου που την αποψη τους και να διορθωσουν/προσθεσουν στα λεγομενα μου

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ το θέμα από όταν πήρα το κινητό μου αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν καταλαβαίνω και πολλά μια και οι γνώσεις μου είναι πρακτικά ανύπαρκτες.Με την παραπάνω φώτο όμως σκάλωσα,εγώ όταν πατάω το εικονίδιο EMUI μου βγαίνει μόνο μια σειρούλα που γράφει τρέχουσα έκδοση τάδε.Όταν πατάω πάνω της,συνεχίζει σε ένα μακρινάρι με τη λέξη BalongV.....Β311. Είναι αγορασμένο από Ελλάδα,από κάποιο σκρουτζομάγαζο και χρησιμοποιώ κάρτα βονταφον.

 

Σε τι φάση βρίσκομαι?

Γιατί είναι τόσο διαφορετικό και το περιβάλον στο κινητό μου,συγκριτικά με το τόσο περιεκτικό screenshot πιο πάνω?

 

Αυτό που βλέπεις πάνω στο screenshot είναι στις ρυθμίσεις στην επιλογή στο τέλος που λέει σχετικά με το τηλέφωνο.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς δεν είναι συμβατό;

 

σου παραθέττω από XDA ένα σχόλιο (αν θες διάβασε και τα υπόλοιπα).

Ενδεχομένως, να υπάρχει τρόπος, αλλά η Huawei, (από όσο γνωρίζω) δεν έχει κάνει ανοιχτό τον κώδικα της συσκευής.

Υπάρχει ένα project, στο οποίο εργάζεται ένας από τους developers στο XDA, για cyanogenmod - cm14 (android nougat 7.0).

Μόλις ανακοινώσει σταθερή έκδοση θα ενημερώσω και εδώ, αλλά είναι project το οποίο μπορεί να πάρει και κάνα δίμηνο ακόμα (ατομική προσπάθεια του developer).

Link to comment
Share on other sites

Balong...απο τι καταλαβα εχει εκδοση που δεν ξερω αν ειναι οντως official το κινητο σου ή ειναι κατι σαν δοκιμαστικη ας το πω ετσι..εξου και οπως ειπες το διαφορετικο μενου αν και δεν μπορω να καταλαβω τι εννοεις γιατι δεν εχω εικονα(αν εχεις διαθεση ανεβασε ενα screenshot)να το δουν και τα υπολοιπα παιδια και να σου που την αποψη τους και να διορθωσουν/προσθεσουν στα λεγομενα μου

 

Αυτό που βλέπεις πάνω στο screenshot είναι στις ρυθμίσεις στην επιλογή στο τέλος που λέει σχετικά με το τηλέφωνο.

 

Σας ευχαριστώ και τους δύο για την απάντηση.

Πήγα όντως στις ρυθμίσεις και βρήκα και τα λοιπά στοιχεία.

Αυτό που έγραψα είναι ο αριθμός της έκδοσης,ξεκινάει με το balongV...,έκδοση android μου λέει 5.0 και έκδοση emui : 3,1.

 

Πρέπει αν κάνω/κατεβάσω κάτι ώστε να το αναβαθμίσω ή είναι οκ?

Link to comment
Share on other sites

Balong - something is wrong. Το χα και εγώ μετά από χειροκίνητη αναβάθμιση και έριξα πολύ διάβασμα και προσπάθεια. Προσωπικά ξεκλείδωσα bootloader και πέρασα πάλι λειτουργικό. Πραγματικά δεν θυμάμαι τα βήματα. Όταν το έφτιαξα όμως θυμάμαι ότι το κινητό ήταν αισθητά καλύτερο σε γραφικά και ανταπόκριση. Είχα διαβάσει αρκετά σε πολλά φόρουμ για να το καταφέρω.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή όσο αφορά το Screenshot πιο πάνω, δεν έχω καμία ελπίδα να ξεκλειδώσει ο bootloader?

ότι και να έχω δοκιμάσει στο φάκελο dload κολλάει συνήθως στο 5%

Edited by Johny-B
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

δλδ όσο αφορά το Screenshot πιο πάνω, δεν έχω καμία ελπίδα να ξεκλειδώσει ο bootloader?

ότι και να έχω δοκιμάσει στο φάκελο dload κολλάει συνήθως στο 5%

 

Αν μπορείς δώσε κάποιες λεπτομέρειες σχετικά με το τι έχεις κάνει ως τώρα. Η ρομ που έχει τώρα βλέπω πως είναι απο vodafone UK. Το έχει πάρει απο σκρουτζομάγαζο; Ίσως γι' αυτο δεν μπορείς να φλασαρεις άλλη ρομ Ευρωπαική.

Link to comment
Share on other sites

Για αρχη ξεκλειδωσε πρωτα τον bootloader σου ετσι ωστε να περασει νεο firmware.Το ειχα παθει και γω οταν προσπαθουσα να περασω rom για να το κανω δικαρτο και ψαχτηκα στο ιντερνετ και την περασα τελικα.Αν θυμαμαι καλα ο bootloader(τουλαχιστον στο δικο κινητο)ξεκλειδωσε κατευθειαν χωρις να περιμενω γιατι καποια παιδια εδω ειπανε οτι επρεπε να περιμενουν μερες κλπ κλπ.Δοκιμασε και συ μεσα απο το site της εταιριας μπας και κανεις τιποτα με τον bootloader

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...