Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως γνωρίζετε αν το p8 lite είναι συμβατό με κάρτες μνήμης :

Micro*SD*High*Capacity*(Micro*SDHC) ή Secure*Digital*High*Capacity*(SDHC) ?

Πιο συγκεκριμένα ενδιαφέρομαι να αγοράσω μια απο τις παρακάτω και δε ξέρω αν θα είναι συμβατό και δε θα εχω πρόβλημα :

http://www.e-shop.gr/sandisk-sdsdquan-008g-g4a-ultra-8gb-micro-sdhc-class-10-adapter-p-PER.661964

http://www.e-shop.gr/adata-8gb-micro-secure-digital-high-capacity-with-adapter-uhs-i-class-10-p-PER.331046

Vida la essential no las aparencias..
Link to comment
Share on other sites

Micro*SD*High*Capacity*(Micro*SDHC) θα παρεις..εγω συγκεκριμενα στο δικο μου P8 Lite εχω αυτη http://www.e-shop.gr/samsung-mb-mp32dc-eu-evo-32gb-micro-sdhc-class-10-usb-reader-p-PER.577036 και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

μηπω είχες καρτα sd και εχεις επιλογη να αποθηκευει τις φωτογραφιες εκει;

αν ναι, συνεδεσε την καρτα με υπολογιστη και προσπαθησε να σβησεις κατι. αν σου λεει οτι δε γινεται .....

παρε καινουρια.

Αυτο το ειχα παθει με μια καρτα adata στα καλα καθουμενα

 

Τελικά πρόβλημα η κάρτα sd ειχε.την έβγαλα καιτο λειτουργεί κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλευει το λινκ...εγω το βρηκα εδω και το κατεβαζω http://ministryofsolutions.com/2016/12/huawei-p8-lite-firmware-upgrade-b586-europe-full-firmware.html

 

κατα την εγκατάσταση στο 5% μου βγάζει σφάλμα

αυτη την στιγμή εχω την Β574

μήπως φταίει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πρόβλημα η κάρτα sd ειχε.την έβγαλα καιτο λειτουργεί κανονικά.

 

ειχα το ιδιο προβλημα .....

θα προτεινα kingston για καινουρια. ειναι αρκετα αξιοπιστες .... δες αυτη αν θες (αυτη εχω εγω και μεχρι στιγμης ειναι μια χαρα)

Link to comment
Share on other sites

Από χθες βράδυ, μιας και δεν το χρησιμοποιώ πολύ, άρχισε να μου δουλεύει το notification led στο Viber, πράγμα που μέχρι πριν λίγο καιρό δεν γινόταν. Αυτό χωρίς να πειράξω το παραμικρό. Το παρατήρησε και κανένας άλλος; Μου ανάβει κανονικά μωβ λαμπάκι. Ούτε έχω βάλει ποτέ καμία εφαρμογή για led στο παρελθόν.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Και μενα τώρα με τα τελευταία update δουλεύει μία χαρά το led του viber

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

θελω καποια βοηθεια σταματησε το wifi να δουλευει ,υπαρχει καποια λυση ,το αγορασα απο aliexpress πριν ενα μηνα και τωρα δεν βρισκει κανενα wifi ,ξερω να φλασαρω ρομς και kernel αν εχει κανεις κατι υποψιν

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

θελω καποια βοηθεια σταματησε το wifi να δουλευει ,υπαρχει καποια λυση ,το αγορασα απο aliexpress πριν ενα μηνα και τωρα δεν βρισκει κανενα wifi ,ξερω να φλασαρω ρομς και kernel αν εχει κανεις κατι υποψιν

 

καθαρισε cache κανα δυο φορες. αν πιασει καλώς, αλλιώς service για αλλαγη πλακετας. πολλα εχουν αυτο το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

καθαρισε cache κανα δυο φορες. αν πιασει καλώς, αλλιώς service για αλλαγη πλακετας. πολλα εχουν αυτο το προβλημα.

firmware b540

ποσα κοστιζει η αλλαγη πλακετας? ρωταω επειδη το πηρα 110 ευρω και μαλλον δεν θα αξιζει ,το εμφανισε αποτομα αλλα δεν εστρωσε με Data wipe:(

Edited by dragonmaster

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

παιδια flasharo ΤWRP και δεν μπαινει παραμενει ο στοκ recovery της huawei καμια ιδεα κανεις εννοειτε οτι εχω ξεκλειδωσει bootloader

C:\p8liteflasher>fastboot.exe flash recovery TWRP_3.0.2.0.img

target reported max download size of 471859200 bytes

sending 'recovery' (27062 KB)...

OKAY [ 0.742s]

writing 'recovery'...

OKAY [ 0.586s]

finished. total time: 1.329s

Link to comment
Share on other sites

firmware b540

ποσα κοστιζει η αλλαγη πλακετας? ρωταω επειδη το πηρα 110 ευρω και μαλλον δεν θα αξιζει ,το εμφανισε αποτομα αλλα δεν εστρωσε με Data wipe:(

 

δε γνωρίζω. Ενώ είχα κάνει root, με κάλυψε η εγγύηση. Πρόβλημα με το hardware. Αν έχεις ακόμα εγγύηση να το στείλεις!

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια flasharo ΤWRP και δεν μπαινει παραμενει ο στοκ recovery της huawei καμια ιδεα κανεις εννοειτε οτι εχω ξεκλειδωσει bootloader

C:\p8liteflasher>fastboot.exe flash recovery TWRP_3.0.2.0.img

target reported max download size of 471859200 bytes

sending 'recovery' (27062 KB)...

OKAY [ 0.742s]

writing 'recovery'...

OKAY [ 0.586s]

finished. total time: 1.329s

 

Να συνδέσεις το κινητό ανοιχτό, ενεργοποίησε τον "εντοπισμό αφαλμάτων" - (ρυθμίσεις->σχετικά με το τηλέφωνο->8 φορές νομίζω tap στον αριθμό έκδοσης -> σου λέει είσαι προγραμματιστής-> πας μία φορά πίσω -> βρίσκεις επιλογές για προγραμματιστές -> εντοπ.σφαλμ. USB -> ON ).

Μετά αντιγράφεις το TWRP αρχείο στο φάκελο που βρίσκεται το fastboot. Ανοίγεις ένα παράθυρο στο φάκελο αυτό και πατάς shift και δεξί κλικ και επιλέγεις "ανοιγμα παραθύρου εντολών εδώ" και πατάς τις εντολές με τη σειρά:

adb devices - αμα βρει τη συσκευή σου βγάζει έναν κωδικο - αν δεν τη βρει, κάτι γίνεται λάθος, άρα δεν προχωράς παρακάτω

adb reboot bootloader

fastboot flash recovery TWRP_3.0.2.0.img (απ' ότι γράφεις έτσι λέγεται το αρχείο TWRP)

fastboot reboot

αποσυνδέεις το καλώδιο

για να μπεις TWRP: πατάς power button + Vol+ + Vol- όλα μαζί και όταν αισθανθείς δόνηση, αφήνεις το Power Button. Μετά από λίγα δευτερόλεπτα πρέπει να μπεις TWRP.

Link to comment
Share on other sites

δε γνωρίζω. Ενώ είχα κάνει root, με κάλυψε η εγγύηση. Πρόβλημα με το hardware. Αν έχεις ακόμα εγγύηση να το στείλεις!

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Να συνδέσεις το κινητό ανοιχτό, ενεργοποίησε τον "εντοπισμό αφαλμάτων" - (ρυθμίσεις->σχετικά με το τηλέφωνο->8 φορές νομίζω tap στον αριθμό έκδοσης -> σου λέει είσαι προγραμματιστής-> πας μία φορά πίσω -> βρίσκεις επιλογές για προγραμματιστές -> εντοπ.σφαλμ. USB -> ON ).

Μετά αντιγράφεις το TWRP αρχείο στο φάκελο που βρίσκεται το fastboot. Ανοίγεις ένα παράθυρο στο φάκελο αυτό και πατάς shift και δεξί κλικ και επιλέγεις "ανοιγμα παραθύρου εντολών εδώ" και πατάς τις εντολές με τη σειρά:

adb devices - αμα βρει τη συσκευή σου βγάζει έναν κωδικο - αν δεν τη βρει, κάτι γίνεται λάθος, άρα δεν προχωράς παρακάτω

adb reboot bootloader

fastboot flash recovery TWRP_3.0.2.0.img (απ' ότι γράφεις έτσι λέγεται το αρχείο TWRP)

fastboot reboot

αποσυνδέεις το καλώδιο

για να μπεις TWRP: πατάς power button + Vol+ + Vol- όλα μαζί και όταν αισθανθείς δόνηση, αφήνεις το Power Button. Μετά από λίγα δευτερόλεπτα πρέπει να μπεις TWRP.

 

δυστηχως δεν με την καμια.BTW το recovery της huawei δεν εχει δυνατοτητα για wipe

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά σε όλους!!!!!λοιπον διαπίστωσαν ότι Εάν βάλεις ξυπνητήρι και έχεις κλείσει το τηλέφωνο,αυτό ανοίγει μονό του ενα λεπτό πριν χτυπήσει!!!!!Άψογο κινητό!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι η τελευταια αναβαθμιση για το δικαρτο που δεν ειναι αγορασμενο απο vodafone ?
Link to comment
Share on other sites

Εγω την Β586 εχω φιλε μου(Vodafone το ειχα το εκανα debrand πριν πολυ καιρο).Μεχρι στιγμης τα παει πολυ καλα

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Εγω την Β586 εχω φιλε μου(Vodafone το ειχα το εκανα debrand πριν πολυ καιρο).Μεχρι στιγμης τα παει πολυ καλα
διαφορες απο την 574 ? Edited by Tr3LaRaS
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωσεις ασφαλειας εχει βασικα απο τι ειπανε και αλλα παιδια εδω και κανει καλυτερη διαχειρηση τις RAM

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιωνω τους φοβους μου ειναι το chip του wifi/bluetooth ,να το στειλω στον πωλητη του aliexpress δεν παιζει γιατι και δεν μου απαντησε κανενα μηνυμα και μαλλον ακρη δεν θα βρω, ποσο λετε να το δωσω με φυσικα αναφερομενο το προβλημα που υφισταται?

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Και η ελληνική αντιπροσωπεία μαύρα χάλια είναι. Πάνω από μήνα είναι στο σέρβις το κινητό, για το γνωστό πρόβλημα με την πλακέτα του wifi, και ΑΚΟΜΑ δεν ξέρουν ΠΟΤΕ θα είναι έτοιμο. Για την ακρίβεια, δεν έχουν καν το ανταλλακτικό και δεν ξέρουν και πότε προβλέπεται να έρθει. Τραγική η Huawei.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...