Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλλα παλι τον..χανει....!!! Δεν βγαινει ο default launcher?

 

Μέσα από τις ρυθμίσεις του nova τον επιλέγεις σαν default καταρχήν; κανείς και τα παραπάνω βήματα ακριβώς όπως τα περιγράφω από τις ρυθμίσεις της συσκευής και δεν τον κρατάει; Περίεργο.

Ο default δεν βγαίνει.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μέσα από τις ρυθμίσεις του nova τον επιλέγεις σαν default καταρχήν; κανείς και τα παραπάνω βήματα ακριβώς όπως τα περιγράφω από τις ρυθμίσεις της συσκευής και δεν τον κρατάει; Περίεργο.

Ο default δεν βγαίνει.

ο default βγαινει με ...root. Αλλα θελει ξεκλειδωμα ο bootloader. Ετσι εγραψα στην Huawei. Ειναι εκπληκτικη η απαντηση που πηρα ,ριξε μια ματια...........................Dear User,

 

Huawei Customer Service is pleased to be at your service.

 

Apology for the inconvenience.

If you would want to unlock your phone, you should meet the following conditions:

 

1.Please register your Huawei ID in our official website http://emui.huawei.com/en/ on your phone.

2.Log in your Huawei ID continuously for 14 days.

3.Each Huawei ID should not apply for the unlock code more than twice within 6 months.

 

If you meet the criteria,please go to http://emui.huawei.com/en/plugin.php?id=unlock&mod=unlock&action=apply and click the 'download'button to login your Huawei ID

 

other than any other third party ID to apply for the unlock code.Please contact us by mail or local service hotline as following if error message appears.

 

TEL: http://consumer.huawei.com/en/contact-us/index.htm?tag=hotline

 

Mail: http://consumer.huawei.com/en/contact-us/index.htm?tag=email

 

Please submit your mobile model, SN, IMEI/MEID and error message in your e-mail.We also need to know that your phone is rooted, it can be out of the best working state and some of the functions may not be able to work normally. In addition, the system is vulnerable to be invaded by viruses once your phone is permitted to unlock. For the lack of testing,third party software may not be compatible with your phone. Unlocking will bring unexpected negative impacts and the device will be not normal, and can not be restored, Huawei after-sales service office will not provide warranty service for your rooted phone, and you may bear the cost. So we strongly advise you to think twice.

 

If you have any other problems or concern , please send your feedback to us and we will be glad to assist you.

 

Once again thank you for contacting Huawei device.

 

Best Regards.

Huawei Device Customer Care Team

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, σου λέει ότι μπορείς αλλά καλύτερα να μην.....

 

Εμένα πάντως ο launcher της huawei μου αρέσει πολύ. Βάζω κατά καιρούς τον nova για αλλαγή αλλά πάντα επιστρέφω στον μαμισιο. Είναι πιο αερατος και μου αρέσει αυτό το πιο μινιμαλιστικό στυλ χωρίς app drawer.

 

Μου κάνει εντύπωση πάντως που δεν στον κρατάει εφαρμόζοντας τις ρυθμίσεις που σου είπα. Έχεις πειράξει τίποτα;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

ενδιαφερομαι για Micro SD, μεχρι τι μεγεθος μπορω να παρω, τι "σηκωνει" η συσκευη χωρις να τα "φτυσει". Στο παρελθον γιατι με ενα NOKIA μολις αβαζα την "msd" σερνοταν!

 

Για "mp3" θα ειναι χρηση, προτεινεται κατι μηπως?

 

 

Χαιρετισμους

 

 

EDIT,

υποθετω οτι θα "διαβαζει" ολους τους τυπους, SD/SDHC/SDXC, σωστα?

Edited by cbarbas
Χριστόφορος
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

ενδιαφερομαι για Micro SD, μεχρι τι μεγεθος μπορω να παρω, τι "σηκωνει" η συσκευη χωρις να τα "φτυσει". Στο παρελθον γιατι με ενα NOKIA μολις αβαζα την "msd" σερνοταν!

 

Για "mp3" θα ειναι χρηση, προτεινεται κατι μηπως?

 

 

Χαιρετισμους

 

 

EDIT,

υποθετω οτι θα "διαβαζει" ολους τους τυπους, SD/SDHC/SDXC, σωστα?

 

Εγώ έχω 64GB ( μάλλον αυτή http://www.e-shop.gr/samsung-mb-mp64da-eu-evo-64gb-micro-sdxc-class-10-adapter-p-PER.576922 )

Πρέπει και μεγαλύτερη, μάλλον 128, ίσως 256

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, σου λέει ότι μπορείς αλλά καλύτερα να μην.....

 

Εμένα πάντως ο launcher της huawei μου αρέσει πολύ. Βάζω κατά καιρούς τον nova για αλλαγή αλλά πάντα επιστρέφω στον μαμισιο. Είναι πιο αερατος και μου αρέσει αυτό το πιο μινιμαλιστικό στυλ χωρίς app drawer.

 

Μου κάνει εντύπωση πάντως που δεν στον κρατάει εφαρμόζοντας τις ρυθμίσεις που σου είπα. Έχεις πειράξει τίποτα;

 

οχι,δεν πειραξα

απλα θεωρω οτι μια τοσο καλη συσκευη θα επρεπε να ειναι ξεκλειδωτη

τωρα 2 βδομαδες για ξεκλειδωμα,πολυ δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

ο default βγαινει με ...root. Αλλα θελει ξεκλειδωμα ο bootloader. Ετσι εγραψα στην Huawei. Ειναι εκπληκτικη η απαντηση που πηρα ,ριξε μια ματια...........................Dear User,

 

και όταν θα θέλεις να κανείς μια επαναφορά ρυθμίσεων απλά δεν θα ξανά ανοίξει η συσκευή γιατί δεν θα έχεις launcher και θα καθεσαι να flasharis

το καλύτερο είναι ροοτ και πάγωμα .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

ενδιαφερομαι για Micro SD, μεχρι τι μεγεθος μπορω να παρω, τι "σηκωνει" η συσκευη χωρις να τα "φτυσει". Στο παρελθον γιατι με ενα NOKIA μολις αβαζα την "msd" σερνοταν!

Για "mp3" θα ειναι χρηση, προτεινεται κατι μηπως?

Χαιρετισμους

EDIT,

υποθετω οτι θα "διαβαζει" ολους τους τυπους, SD/SDHC/SDXC, σωστα?

 

Αναφέρουν οι προδιαγραφές μέχρι 256 gb, για μουσική και βίντεο οπωσδήποτε class 10 για να έχεις περιθώρια κυρίως στις ταχύτητες εγγραφής. SD/SDHC/SDXC είναι πλέον όλες οι σύγχρονες μνήμες και ανάλογα τη χωρητικότα πάνε, διάβασε αυτό. Έχω βάλει κάνα εξάμηνο τώρα μια Kingston 64gb και λειτουργεί απροβλημάτιστα αν και έχω επίσης και δύο πολύ αξιόπιστες 16άρες Sandisc δύο ετών χωρίς κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής.

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται ν αλλάξω το λογισμικό του Huawei P8 Lite από Vodafone σε εργοστασιακό της Huawei; Edited by John_Q
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πώς γίνεται ν αλλάξω το λογισμικό του Huawei P8 Lite από Vodafone σε εργοστασιακό της Huawei;

 

Κοίταξε στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα. Εχω παιδες το p8 lite εδω και 6 μήνες και είμαι υπερευχαστιμενος σε σχεση τιμη-αποδοση. Και να φανταστείτε οτι μεταπήδησα απο το iphone 4!!! Αψογο μιλαμε το κινητακι μου. Ομως προσφατα παρατήρησα ότι η μπαταρία του αδειάζει πολυ γρήγορα, η εστω πολυ πιο γρήγορα από παλιά. Τι μπορώ να κάνω για να το ελαφρυνω? Και τι μπορεί να έφταιξε? Το νεο λογισμικο μήπως τρώει πιο πολύ μπαταρια?
Link to comment
Share on other sites

Το είχα πάρει από vodafone με branded rom της εταιρίας και το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να την αλλάξω και να βάλω καθαρή της huawei,λογικά δεν θα ισχύει τώρα η εγγύηση.

 

Πως το έκανες; Εμένα μου γράφει instalation faill. Έχω την έκδοση της Vodafone B589.

Edited by John_Q
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πως το έκανες; Εμένα μου γράφει instalation faill. Έχω την έκδοση της Vodafone B589.

 

Ρίξε μια ματιά και εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως θα κανω στην αναντητη κληση να μην φαινεται το ονομα που με εχει καλέσει στην ειδοποίηση οταν ειναι κλειδομενη η οθονη??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ξαφνικά χθες σταμάτησε το κινητό να μπαίνει wifi, και όπως είδα μετά δε λειτουργεί τίποτα το ασύρματο, πχ nfc, Bluetooth. Τι φάση; κάηκε λέτε ή είναι κανα bug; έκανα επαναφορά μέσω recovery, τα ίδια.....
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά και εδώ.

 

Υπαρχει καποιο γνησιο λογισμικο της Huawei για να μη χαλασω την εγγυηση;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
H μετατροπή σε γίνεται με γνήσιες rom. Σε περίπτωση ωστόσο που θέλεις να επιστρέψεις στη δική σου θα τη βρεις εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

H μετατροπή σε γίνεται με γνήσιες rom. Σε περίπτωση ωστόσο που θέλεις να επιστρέψεις στη δική σου θα τη βρεις εδώ.

 

Αν το κανω θα χασω την εγγυηση;

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 5-6 μηνες υπομονης με την Β564 βρηκα τελικα χρονο χθες και εκανα το rollback σε 170 και εφυγαν τα διαφορα προβληματα που εφερε μαζι της. Εχω ξανα το ωραιο και λειτουργικοτατο smartphone που με καλυπτε πληρως κατι που ειχα χασει με την Β564! :)

 

Μετα το rollback μου εβγαλε ειδοποιηση για διαθεσιμη ενημερωση Β574-"NEW" ενω τοσους μηνες η ειδοποιηση ελεγε Β574 χωρις το NEW. Δεν ξερω τι διαφορες μπορει να εχει και γιατι εχουν ιδιο ονομα σε δυο updates αν εχουν διαφορές. Οχι οτι ψηνομαι να την δοκιμασω φυσικα, απλα για να το εχετε υποψιν.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια απο χτες το απογευμα που ξαπλωσα να κοιμμηθω,δηλαδη χωρις να πειραξω τιποτα απολυτως,το notification led επαψε να λειτουργει.κα το σπαστικο ειναι οτι επαψε να λειτουργει μονο για βαιπερ.οπουδηποτε αλλου μηνηματτα ,κλησεις,εμαιλ ,whats up κτλ δουλευει αψογα.και το πιο σπαστικο ειχα παρει το κινητο για αυτο λογο.να εχω notification led για το βαιπερ.....

εχω κανει τα παντα ,προστατευμενες εφαρμογεσ,Install/unistall ,clear cache και οτιδηποτε αλλο υπαρχει.

σας παρακαλω ρε παιδια ανα ξερει κανεις κατι.....

ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...