Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορεις να σε παρακαλω να μου πεις πως την απενεργοποιησες και πως εβαλες το weather timeline στην θεση της. το κατεβασα . αλλα πως το βαζουμε στην αρχικη οθονη να μας δειχνει τον καιρο;

Πας στις εφαρμογές επιλέγει την εφαρμογή καιρός του κινητού και απλά πατάς απενεργοποίηση. Τώρα αν θες το weather timeline στην οθόνη πας απλά στα widgets και διαλέγεις ποιο απ όλα τα widgets της εφαρμογής θες. Μετά θα σου βγάλει να το διαμορφώσεις όπως θες και κάτω κάτω στο τέλος πατας προσθήκη στην αρχική οθόνη. Έχει πολλές ρυθμίσεις και θέλει λίγο ψάξιμο. Εγώ έχω επιλέξει ένα widget που έχει και κουμπάκι για ανανέωση γιατί δεν ανανεώνει συνεχώς αλλά κάθε πόσες ώρες του έχεις βάλει από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής. Με αυτόν τον τρόπο που σου λέω κανείς και οικονομία. Συμβουλή βάλε ένα με το σύμβολο της ανανέωσης, βάλε από τις ρυθμίσεις να ανανεώνει κάθε έξι ώρες και κλειστο από τις προστατευόμενες αν είναι ανοιχτό. Έτσι θα έχεις ένα widget που με ένα πάτημα χειροκίνητα στην ανανέωση θα σου δείχνει τον καιρο. Παιξε με τις ρυθμισεις, έχει πολλές.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Όταν πάω να γράψω μήνυμα μου βγάζει 3 νούμερα που είχα κανει κλήση. Πως μπορω να τα σβήσω γιατί και τα τρια νούμερα είναι σταθερά!!!! Πως μπορω να τα σβήσω; Παταω επανω αλλά δεν τα σβήνει!!! Edited by skiouros20
Link to comment
Share on other sites

Σειρα εγκαταστασης ROM απο ΜΜ σε Lolipop...B132 με Minimal ADB and Fastboot > B170 με HiSuite > B204 με τοπικη ενημερωση

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει χαλάσει εδώ και δύο βδομάδες ο δέκτης του wifi και δεν ανοίγει καθιστώντας το έτσι άχρηστο!

Δεν το είχα πειράξει ποτέ (root,custom rom) και άλλα τέτοια,έκανα πόσες φορές wipe αλλά τίποτα οπότε κατά 99% είναι hardware το πρόβλημα.

Εχω παραγγείλει ήδη άλλο κινητό πιστεύω δεν αξίζει το κόστος επισκευής.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , είχα διαβάσει την ίδια απορία αλλά δε βρήκα κάπου απάντηση. Δεν μου εμφανίζει πάνω στο εικονίδιο του fb,viber κλπ τις ειδοποιήσεις. Ενώ είναι όλα ενεργοποιημένα.το περίεργο είναι ότι για άσχετο λίγο έβαλα έναν launcher (ZenUi)να πειραματιστω και εκεί τα εμφανίζει κανονικά.Το ακόμα πιο περίεργο είναι ότι δε μπορώ για κάποιο λόγο να κάνω τον launcher προεπιλογή και κάθε φορά μου αλλάζει στον στοκ και τα κάνει όλα χάλια.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει χαλάσει εδώ και δύο βδομάδες ο δέκτης του wifi και δεν ανοίγει καθιστώντας το έτσι άχρηστο!

Δεν το είχα πειράξει ποτέ (root,custom rom) και άλλα τέτοια,έκανα πόσες φορές wipe αλλά τίποτα οπότε κατά 99% είναι hardware το πρόβλημα.

Εχω παραγγείλει ήδη άλλο κινητό πιστεύω δεν αξίζει το κόστος επισκευής.

 

Αν έχεις ακόμα την εγγύηση γιατί δεν κάνεις έναν κόπο μπας και στο φτιάξουν δωρεάν;

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ακόμα την εγγύηση γιατί δεν κάνεις έναν κόπο μπας και στο φτιάξουν δωρεάν;

 

Πόσο είναι η εγγύηση; (το είχα αγοράσει Αύγουστο του 15 από vodafone)

Link to comment
Share on other sites

Πόσο είναι η εγγύηση; (το είχα αγοράσει Αύγουστο του 15 από vodafone)

 

2 ETH Arvato

and good luck

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους .

 

Δυο ακόμη θεματακια μετά την αναβάθμιση .

1) Δεν συνδεεται με το pc ενω το βλέπει σαν ALE-L21 ο φάκελος ειναι κενός χωρίς αρχεία.

Μόνο μετά την εγκατασταση του HiSuite επικοινωνεί μέσω της σουίτας του.

Αλλά και πάλι δεν σε αφήνει να βαλεις αρχεία και να τραβήξεις αρχεία

παρα μόνο φωτογραφίες βίντεο και επαφές.

 

2) Δεν τρέχει πλέον το iGO και σε εμένα.

 

Κάθε βοήθεια δεκτή.

 

Το iGO με απεγκατάσταση και νέα εγκατάσταση OK ...

 

Αυτο(μονο το bold),

 

μου το εκανε και εμενα αλλα μονο μετα την αναβαθμιση και μονο για μια φορα, εβγαλα και εβαλα ξανα το USB και δουλεψε μια χαρα, οπως και τις επομενες φορες που το τεσταρα, μετα απο ωρα, την επομενη ημερα κλπ. Εννοειτε οτι η HiSuite ηταν εγκατεστημενη και ενημερωμενη.

Χριστόφορος
Link to comment
Share on other sites

Το πηγα το κινητο πριν δυο μερες στο επισημο service γισ το γνωστο προβλημα με το WIFI..θα σας πως τις εξελιξεις παιδια μολις το παραλαβω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , είχα διαβάσει την ίδια απορία αλλά δε βρήκα κάπου απάντηση. Δεν μου εμφανίζει πάνω στο εικονίδιο του fb,viber κλπ τις ειδοποιήσεις. Ενώ είναι όλα ενεργοποιημένα.το περίεργο είναι ότι για άσχετο λίγο έβαλα έναν launcher (ZenUi)να πειραματιστω και εκεί τα εμφανίζει κανονικά.Το ακόμα πιο περίεργο είναι ότι δε μπορώ για κάποιο λόγο να κάνω τον launcher προεπιλογή και κάθε φορά μου αλλάζει στον στοκ και τα κάνει όλα χάλια.

 

Θα πας εφαρμογες/συνθετες ρυθμισεις/προεπ ρυθ εφ/εκκινηση και θα τον ορισεις ως προεπιλογη.

 

Μετα θα πας ρυθμισεις/συνθετες ρυθμισεις/ασφαλεια/διαχειριστες συσκευων και θα το κανεις ενεργο.

 

 

 

ΥΓ. Πως τον εβαλες; Αφού λεει πως δεν ειναι συμβατος με τη συσκευή. Με ποια εκδοση εισαι;

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ακόμα την εγγύηση γιατί δεν κάνεις έναν κόπο μπας και στο φτιάξουν δωρεάν;

 

Το είχα πάρει από vodafone με branded rom της εταιρίας και το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να την αλλάξω και να βάλω καθαρή της huawei,λογικά δεν θα ισχύει τώρα η εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει χαλάσει εδώ και δύο βδομάδες ο δέκτης του wifi και δεν ανοίγει καθιστώντας το έτσι άχρηστο!

Δεν το είχα πειράξει ποτέ (root,custom rom) και άλλα τέτοια,έκανα πόσες φορές wipe αλλά τίποτα οπότε κατά 99% είναι hardware το πρόβλημα.

Εχω παραγγείλει ήδη άλλο κινητό πιστεύω δεν αξίζει το κόστος επισκευής.

 

προσπαθησε να επικοινωνησεις με το service. Είχα το ίδιο πρόβλημα και το πήγα την περασμένη εβδομάδα απλά να μου πουν πόσο θα στοιχίσει η αντικατάσταση του ολοκληρωμένου κυκλώματος για το δέκτη wifi. Εμένα ήταν εκτός εγγύησης καθώς το είχα "ρουτάρει". Σήμερα επικοινώνησα μαζί τους και περιμένουν πλακέτα από την κατασκευάστρια, εντός εγγύησης .... Ενδεχομένως να πληρώσω μόνο τα 8,7 ευρώ που είναι για το "άνοιγμα" του κινητού - αυτοί αναλαμβάνουν μόνο εντός εγγύησης.

Λογικά, προβλήματα που οφείλονται σε κακή χρήση ή root, δε σε καλύπτουν, αλλά το hardware είναι άλλο κομμάτι.

Edited by spirto82
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση έχω πάρει το κινητό για τον πατέρα μου και έχει μια δυο μέρες ενώ δούλευε κανονικά πλέον κολλάει δεν δέχεται ούτε κάνει κλήσεις, ενώ το ιντερνετ δουλεύει κανονικά. Δηλαδή προσπαθώντας να τον πάρω τηλ η αυτός να πάρει δεν γίνετε κλήση σαν να την απορρίπτει, αλλά μέσω viber μπορεί να κάνει κανονικά κλήση. Το κινητό στρώνει-επανέρχεται μετά από μια επανεκκίνηση και δουλεύει μετά κανονικά. Το κινητό το πήρα από την Vodafone και είναι με μία κάρτα. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς το θέμα; Υπάρχει κάποια λύση; Τι προτείνετε να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση έχω πάρει το κινητό για τον πατέρα μου και έχει μια δυο μέρες ενώ δούλευε κανονικά πλέον κολλάει δεν δέχεται ούτε κάνει κλήσεις, ενώ το ιντερνετ δουλεύει κανονικά. Δηλαδή προσπαθώντας να τον πάρω τηλ η αυτός να πάρει δεν γίνετε κλήση σαν να την απορρίπτει, αλλά μέσω viber μπορεί να κάνει κανονικά κλήση. Το κινητό στρώνει-επανέρχεται μετά από μια επανεκκίνηση και δουλεύει μετά κανονικά. Το κινητό το πήρα από την Vodafone και είναι με μία κάρτα. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς το θέμα; Υπάρχει κάποια λύση; Τι προτείνετε να κάνω;

 

του εκανες κάποια αναβάθμιση;

Συνήθως μετά από κάποια αναβάθμιση παθαίνουν κάτι τέτοια. Επαναφορά στις εργοστασιακές και λογικά θα στρώσει....

Link to comment
Share on other sites

του εκανες κάποια αναβάθμιση;

Συνήθως μετά από κάποια αναβάθμιση παθαίνουν κάτι τέτοια. Επαναφορά στις εργοστασιακές και λογικά θα στρώσει....

Hard reset ή μέσα από τις ρυθμίσεις εννοεις;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Hard reset ή μέσα από τις ρυθμίσεις εννοεις;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από ρυθμίσεις. Είχα θεματακια με 3 κινητά και με εργοστασιακές, έστρωσαν όλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Δεν μου κάνει sync το email app με το λογαριασμό μου στο hotmail. Είμαι με την ALE-L21C432B754. Υπάρχει κάποια λύση ?

 

Ευχαριστώ πολύ!!

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Δεν μου κάνει sync το email app με το λογαριασμό μου στο hotmail. Είμαι με την ALE-L21C432B754. Υπάρχει κάποια λύση ?

 

Ευχαριστώ πολύ!!

 

χρησιμοποιησε το GMAIL

ειναι συνεχεια uptodate

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Δεν μου κάνει sync το email app με το λογαριασμό μου στο hotmail. Είμαι με την ALE-L21C432B754. Υπάρχει κάποια λύση ?

 

Ευχαριστώ πολύ!!

Κάθε πόση ώρα έχεις βάλει να ανανεώνει; μόνο σε google λογαριασμό έχεις άμεσες ειδοποιήσεις. Στους άλλους λογαριασμούς, hotmail, yahoo κτλ, έχεις ενημερώσεις κάθε πόση ώρα το έχεις ρυθμίσει.

Μπορείς και να χρησιμοποιήσεις εναλλακτικά και το gmail σαν client. Μπορείς πλέον εδώ και καιρό να περνάς μέσα ότι λογαριασμό θες εκτός από τον google και να θα έχεις όλα μαζεμένα. Και πάλι όμως μόνο σε google λογαριασμό έχεις άμεσα μυνήματα.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα ν ρωτησω ποια εφαρμογή έχετε για ποδηλασία κ τρέξιμο ή περπάτημα...είχα βάλει το endomodo αλλά συνέχεια το τελευταίο διάστημα μ κλείνει ,ή σταματάει να παίρνει δεδομένα ... υπάρχει κάποια ρύθμιση?

 

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα ν ρωτησω ποια εφαρμογή έχετε για ποδηλασία κ τρέξιμο ή περπάτημα...είχα βάλει το endomodo αλλά συνέχεια το τελευταίο διάστημα μ κλείνει ,ή σταματάει να παίρνει δεδομένα ... υπάρχει κάποια ρύθμιση?

 

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Sports tracker πολυ καλη

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα,

ενας φιλος μου εχει το κινητο αυτο στην εκδοση 5.0.1 και τον ενδιαφερει να κανει root.Εψαξα λιγο στο xda και ειδα πως απαιτειται αρκετη διαδικασια την οποια δεν θελει να περασει και γιατι φοβαται μην το χαλασει(μιας και απαιτειται συνδεση στο pc, ξεκλειδωμα bootloader ,εντολες απο το τερματικο κτλ).υπαρχει καποιος αλλος τροπος?

Δοκιμασε το kingroot αλλα μου ειπε οτι δεν δουλεψε

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους έλειψε η συντόμευση για κλείδωμα οθόνης στο 6.0 ας δουν στο youtube how to enable lockscreen icon huawei. Απλα και εύκολα

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...