Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παω να δωσω οταν ζηταει αδεια, το επιλεγω, αλλα δεν το κρατάει, και στην ουσια με πηγαινει σε επομενη καρτελα που θέλει αδεια, και μετα σε επομενη και δεν γινεται τίποτα, οτι και να παω να κανω θελει αδεια την οποια δινω αλλα δεν γινεται τίποτα, υπαρχει τροπος να το ξαναγυρισω πριν την αναβάθμιση? Edited by Johny-B
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms!!!
Link to comment
Share on other sites

Τέλος καλό όλα καλά!!! Μόλις τελείωσα την μετατροπή του μονόκαρτου vodafone ( εκδοση C02B589)σε unbranded δίκαρτο ( έκδοση C432B560) ακολουθώντας βήμα βήμα τον οδηγό στο xda. Φυσικά αφού ξεκλειδώθηκε ο bootloader.

Ευχαριστώ όλους τους φίλους για την βοήθειά τους.

 

Ερώτηση: Στην έκδοση Β560 η κάμερα δεν έχει στο μενού την λειτουργία Επαγγελματική ( όπως στην έκδοση που είχα πριν), όπου κάνεις χειροκίνητες ρυθμίσεις. Γνωρίζει κάποιος φίλος επ'αυτού?

 

Οκ,με ΟΤΑ update στην Β574 λύθηκε κ αυτό αλλιώς έτοιμος ήμουν να περάσω TWRP και custom rom...

Edited by efrai
Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς που έχετε branded συσκευή Vodafone cosmote έχετε πρόβλημα με την αναβάθμιση σε ΜΜ 6; Ρωταω γιατί είμαι Vodafone και λέω να την κάνω αλλά κολλάω στο ότι δεν θα μπορώ μετά να κάνω roll back σε 5.1 που είμαι τώρα. Μήπως θα ήταν προτιμότερο να το κάνω δικαρτο πρώτα όπως τον φίλο στο πάνω ποστ και μετά την αναβάθμιση;
Link to comment
Share on other sites

σε συγγενικο προσωπο εγινε κανονικα και δεν εχει κανενα προβλημα. τουλαχιστον μεχρι τωρα.

ειναι light user

 

Sent from my V967S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια του προηγούμενου σχολίου μου(για δυσλειτουργία του ραδιοφώνου), τελικά ήταν δικό μου λάθος. Συγγνώμη αν ανησύχησα κάποιους.:X

Στο ποδήλατο χρησιμοποιώ κάποια παλιά ακουστικά της ΝΟΚΙΑ επειδή έχουν μακρύ καλώδιο και με βολεύει περισσότερο. Λειτουργούσαν καλά και με τo iPhone αλλά και με Samsung. Το Ρ8 lite όμως, χρειάζεται οπωσδήποτε να έχεις τα δικά του ακουστικά. Τα ξαναδοκίμασα και ανταποκρινόταν καλά: απαντούσε στις κλήσεις (με διακοπή του ραδιοφώνου) και, πατώντας το κουμπί έντασης στο μικρόφωνο ΑΚΡΙΒΩς στη μέση ανάμεσα σε +και -, αλλάζει σταθμούς (απο τους προεπιλεγμένους).Με τα +/- αυξομειώνεται η ένταση του ήχου.

Πάντως εγχειρίδιο χρήσης δεν βρήκα ακόμη (αλλά βολεύτηκα με εκείνο του Ρ8 mateτης επίσημης ιστοσελίδας, που έχει πολλά κοινά. Μια ανηψιά μου που εργάζεται στη VODAOFΟNE με πληροφόρησε ότι άδικα ψάχνω· κανένα μοντέλο δε βγαίνει με εγχειρίδιο, ούτε κάν στα αγγλικά- (πόσο μάλλον στα ελληνικά!).-

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Aρχικά πέρασa κάρτα της COSMOTE και στο σετάρισμα φόρτωσε το EMUI 4,0 (ALE-L21). Στη συνέχεια δοκίμασα κάρτα Vodafone και με το που την έβαλα έκανε restart & επιστροφή σε προηγούμενη έκδοση EMUI. Τελικά έβαλα πάλι την Κοσμοτε και ξαναφόρτωσε την 4,0 έκδοση..

Edited by pandran
;)
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγχειρίδιο χρήσης δεν βρήκα ακόμη (αλλά βολεύτηκα με εκείνο του Ρ8 mateτης επίσημης ιστοσελίδας, που έχει πολλά κοινά. Μια ανηψιά μου που εργάζεται στη VODAOFΟNE με πληροφόρησε ότι άδικα ψάχνω· κανένα μοντέλο δε βγαίνει με εγχειρίδιο, ούτε κάν στα αγγλικά- (πόσο μάλλον στα ελληνικά!).

 

Σου απάντησε εδώ!!!

http://consumer.huawei.com...uals/index.htm

Σελίδα 4, προτελευταίο είναι το manual στα ελληνικά του P8 Lite.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τους συμφορουμητες για τις απαντήσεις περί αναβάθμισης σε branded Vodafone. Να υποθέσω μετά κάνουμε wipe σε όλα για clean install;ή δεν έχει θέμα;
Link to comment
Share on other sites

Με τις εφαρμογές όπως endomodo ή strava έχετε κάποιο θέμα,εμενα μ κλείνουν μόνες τους,η έκδοση που έχω είναι στο κινητό είναι ή 6 και είναι της ,vodafone

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα backup μεσω hisuite και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα δεν υπαρχει στο hi suite πουθενα η επιλογη restore για εφαρμογες και τηλεφωνα που αποθηκευσα.Ξερετε τι συμβαινει?

 

Ok,το βρηκα.

Edited by gkalas
Link to comment
Share on other sites

[...]

Αχ θα σε μαλώσω, παραβλέπεις μηνύματα :p :p

 

(μήνυμα #5377)

Edited by sargio01
Ό,τι είμαστε, είναι αποτέλεσμα του πως σκεφτόμαστε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει εκδοση ποιο καινουργια απο την B209(Lolipop)?Εκτος απο την MM

 

Και κατι αλλο..δεν μπορω να παρω OTA με τιποτα..καμια ιδεα?

Edited by billmes1981

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

αν κανω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμισεων στο τηλεφωνο, μπορω μετα με το hisυite να επαναφερω ολες τις εφαρμογες μου? δεν θα χρειαστεί να τις ξαναπερασω μια μια?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει αναβαθμισει κανεις δικαρτο σε ΜΜ?Εξακολουθει ακομα αυτο το προβλημα με το WiFi?εμενα πριν γινει unbranded το ειχα κανει σε ΜΜ και ειχα θεμα..τωρα δεν ξερω αν το κανω manualy να δουλευει σωστα

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά οι υπηρεσίες google έχουν φτάσει 12,30% επίπεδο κατανάλωσης δεν ήταν τόσο πολύ από όσο θυμάμαι. Δεν έχω αλλάξει τίποτα απλά παρατήρησα μεγάλη κατανάλωση και το έψαξα. Καμία ιδέα;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Εαν κανεις αντιγραφο ασφαλειας μεσω HiSuite μπορεις ανετα να επαναφερεις τα παντα..ακομα και εφαρμογες και ακομα και την αρχικη οθονη οπως ηταν πριν κανεις το αντιγραφο(δηλαδη με την σειρα που τα εχεις και οπως βολευει εσενα).Δοκιμασμενο απο μενα χθες ειναι γιατι εκανα επαναφορα στο δικο μου...

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Εαν κανεις αντιγραφο ασφαλειας μεσω HiSuite μπορεις ανετα να επαναφερεις τα παντα..ακομα και εφαρμογες και ακομα και την αρχικη οθονη οπως ηταν πριν κανεις το αντιγραφο(δηλαδη με την σειρα που τα εχεις και οπως βολευει εσενα).Δοκιμασμενο απο μενα χθες ειναι γιατι εκανα επαναφορα στο δικο μου...

 

thnx!! γιατι μετα την αναβαθμιση σε 6.0 δεν εκανα επαναφορά μονο και μονο γιατι βαριομουν να ξαναπερναω τις εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα. Μόλις το έβγαλα από το κουτί, είναι από vodafon Με androit 6, emui 4.0 ALE-L21C02B589 Αλλά το wifi και το bluetooth δεν δουλεύουν! Τι κάνω; έκανα 2 φορές επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αλλά τίποτα! Ούτε το όνομα από το δίκτυο δεν βγάζει.
Link to comment
Share on other sites

Στην θέση σου θα το ξαναβαζα μέσα και θα το πηγαινα πίσω

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην θέση σου θα το ξαναβαζα μέσα και θα το πηγαινα πίσω

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν μπορώ να κάνω τίποτα, δηλαδή. Και είχε μέσα και φωτογραφίες που δεν τις έχω βγάλει εγώ. Να είναι από αυτά που έχουν για δοκιμή στα καταστήματα τους;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να κάνω τίποτα, δηλαδή. Και είχε μέσα και φωτογραφίες που δεν τις έχω βγάλει εγώ. Να είναι από αυτά που έχουν για δοκιμή στα καταστήματα τους;

 

Αύριο πρωί πρωί επιστροφή DOA

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα. Μόλις το έβγαλα από το κουτί, είναι από vodafon Με androit 6, emui 4.0 ALE-L21C02B589 Αλλά το wifi και το bluetooth δεν δουλεύουν! Τι κάνω; έκανα 2 φορές επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αλλά τίποτα! Ούτε το όνομα από το δίκτυο δεν βγάζει.

Εφόσον μόλις το άνοιξες και το πρωτοδούλεψες και δεν σου δούλεψαν τα βασικά ό,τι και να έκανες για να το διορθώσεις, άμεση επιστροφή και αλλαγή. Μην το καθυστερήσεις επ ουδενί κι ακόμα κι αν σου πουν τίποτα για σέρβις και τέτοια, εφόσον σε καλύπτει το DOA ζητάς επιτακτικά αλλαγή ή και επιστροφή χρημάτων.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδια manualy upgrade απο 5.0.1 σε MM ολα παιζουν ρολοι(ειχα καποιες αμφιβολιες για το WiFi)αλλα απο τι φαινεται ειναι ΟΚ

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να κάνω τίποτα, δηλαδή. Και είχε μέσα και φωτογραφίες που δεν τις έχω βγάλει εγώ. Να είναι από αυτά που έχουν για δοκιμή στα καταστήματα τους;

 

Oτι και να είναι είναι ανοιγμένο και δεν "του κουτιού" και απορώ που το σκέφτεσαι ακόμα.Επιστροφή.

Εκτός και αν το αγόρασες μεταχειρισμένο.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλησπέρα...

Έπεσε κι έσπασε η οθόνη... Αγορασμένο πριν δυο μήνες, αλλά λογικά το σπάσιμο δεν το καλύπτει η εγγύηση, σωστά? Αξίζει να το πάω στην αντιπροσωπεία? Η τοποθέτηση οθόνης γίνεται εύκολα αν το αναλάβω μόνος μου? Αλλίως πόσο πάει αν το πάω σε κάποιον εκτός αντιπροσωπείας?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...