Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστω για ολα αδερφε

 

καλημερα. μου εστειλαν αυτό:

Download & install this rollback package

Then download & install this single sim lollipop B203 (Europe)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε.Θα το δοκιμασω αργοτερα και θα σου πω.Το πολυ πολυ αν δεν γινει τιποτα το αφηνω οπως ειναι και τελειωσε το θεμα

 

το απο κατω λινκ δεν δουλευει λεει:404 Not Found

Edited by billmes1981

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε.Θα το δοκιμασω αργοτερα και θα σου πω.Το πολυ πολυ αν δεν γινει τιποτα το αφηνω οπως ειναι και τελειωσε το θεμα

 

το απο κατω λινκ δεν δουλευει λεει:404 Not Found

Λοιπόν, το πρώτο link τηα σε επαναφέρει στην Β170, ενώ το δεύτερο θα σε πάει στην 203. Κατέβασέ το από εδώ

Link to comment
Share on other sites

Αδερφε μολις το δοκιμασα(και απο καινουργια SD μην εχει προβλημα η προιγουμενη)στα 5% system update failed.Πολυ φοβαμαι μην επαθε τιποτα το κινητο και για καποιο λογο δεν την δεχεται.Δεν ξερω τι αλλο να κανω...

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Αδερφε μολις το δοκιμασα(και απο καινουργια SD μην εχει προβλημα η προιγουμενη)στα 5% system update failed.Πολυ φοβαμαι μην επαθε τιποτα το κινητο και για καποιο λογο δεν την δεχεται.Δεν ξερω τι αλλο να κανω...

 

Να σου πω την αληθεια ουτε εγω ξερω τι αλλο να προτείνω. Αν δε μπορεί να βοηθήσει κανένας άλλος πήγαινε το πίσω

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με Αθηνα..μου ειπανε οτι θα μου στειλουν λινκ για να το κανω

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με Αθηνα..μου ειπανε οτι θα μου στειλουν λινκ για να το κανω

 

Ευχομαι λοιπον καλη επιτυχια. Βεβαια αν τα καταφερεις ποσταρε και εδω να ξερουν οι υπολοιποι, αν θες.

Link to comment
Share on other sites

spirto82 μια ερωτηση..η αδερφη μου εχει το ιδιο κινητο ακριβως με το δικο μου και εχει την Lolipop..υπαρχει τροπος να κανω back up την ρομ και να την περασω στο δικο μου?

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

spirto82 μια ερωτηση..η αδερφη μου εχει το ιδιο κινητο ακριβως με το δικο μου και εχει την Lolipop..υπαρχει τροπος να κανω back up την ρομ και να την περασω στο δικο μου?

 

μονο αν ειναι και τα 2 κινητα ρουταρισμενα από όσο γνωριζω. Δε δουλεψε ο τροπος της Huawei;

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικα αξιζει να αναβαθμισουμε στην 6.0 ναι η οχις

 

Εμένα πάει πιο γρηγορα με την 6, αλλά θερμαίνεται πολύ εύκολα με την πολύ χρήση. Βέβαια εγώ τα κάνω όλα από το κινητό, οπότε του κάνω τρελή χρήση. όπως καταλαβαίνεις και η μπαταρία θα κρατάει λιγότερο.

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα..δεν μου εστειλαν ακομα απαντηση απο Hauwei

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσωπικα που αναβαθμησα σε 6.0 οντως ειναι ποιο γρηγορο μπορω να πω..μπαταρια τα ιδια κραταει νομιζω

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα..δεν μου εστειλαν ακομα απαντηση απο Hauwei

 

Αν θες πιο γρήγορη απάντηση, στείλε στη Huawei Gr στο Facebook. Συνήθως απαντάνε μέσα σε λίγες ώρες (όχι βραδυ).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σύμφωνα με τα τελευταία τελευταία ποστ, υπάρχουν απορίες για αναβάθμιση σε branded Vodafone. Αυτοί που την κάνανε έχουν κάποιο πρόβλημα; Δηλαδή δουλεύουν όλα; Πχ κάτι για wifi που διάβασα και τέτοια ή με το widget καιρού ας πούμε. Δεν την έχω κάνει ακόμη και λέω να την κάνω γιατί μου έσπασε τα νεύρα η ειδοποίηση που βγάζει συνέχεια. Για μπαταρία δε ρωταω γιατί είναι θεωρώ κάτι υποκειμενικό.

Και κάτι τελευταίο. Γενικό μπακ απ πως να πάρω; Ή μήπως είμαι καλύτερα μία μία τις εφαρμογές από την αρχή ώστε να αποφυγω την σαβουρα που μαζεύτηκε με τον καιρό;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

πριν από τρεις ημέρες έκανα αναβάθμιση από Β194 σε Β565, (Branded by COSMOTE μονόκαρτο), EMUI 4.0, ADROID 6.0.

Διαπιστώνω, πέραν των άλλων αλλαγών, ότι πλέον με την αναγνώριση κλήσης επαφής, πέραν του αριθμού και του ονόματος στην οθόνη κατά την διάρκεια εισερχόμενης κλήσης, αναγράφονται σε μία σειρά και τα στοιχεία που είναι καταχωρημένα στις σημειώσεις επαφής.

Μήπως κάποιος που το αντιμετώπισε το θέμα, μπορεί να βοηθήσει, ώστε να μην αναγράφονται αυτά τα στοιχεία.

Κάθε πρόταση ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ πολύ

 

Φίλε εκτός από το θέμα που αναφέρεις είσαι ευχαριστημένος με την 565 που έβαλες; Ρωτάω γιατί μου έχει έρθει και εμένα αλλά είμαι διακοπές και θα την βάλω μόλις γυρίσω. Είναι και εμένα branded Cosmote. Υπάρχει κάτι αρνητικό που έχεις παρατηρήσει; Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο φορουμ. Μια ερώτηση / διευκρίνηση θα ήθελα,αν γνωρίζει κάποιος φίλος να μου απαντήσει.

Έχω στα χέρια μου ένα branded vodafone (μονοκαρτο μιας κ στις ρυθμισεις δεν υπάρχει το μενού για 2 sim) το οποίο έχει την τελευταία έκδοση ALE-L21C02B589. Επιθυμώ να το κάνω unbranded και δικαρτο. Η ερώτησή μου, είναι :

Να ακολουθήσω απευθείας τον οδηγό που υπάρχει για το unbranded ή θα πρέπει πρώτα να γίνει υποβάθμιση από android 6 σε android 5 με κάποιο transition pack ( αν ναι,με ποιό ?) κ μετά να ακολουθήσω τον οδηγό για unbranded/ δικαρτο ?

*Διάβασα αρκετές σελίδες του νηματος αλλά δεν μπόρεσα να βγάλω ασφαλές συμπέρασμα,εξ'ου κ η ερώτηση.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων, όποιον φίλο γνωρίζει κ μου απαντήσει.

Edited by efrai
Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο φορουμ. Μια ερώτηση / διευκρίνηση θα ήθελα,αν γνωρίζει κάποιος φίλος να μου απαντήσει.

Έχω στα χέρια μου ένα branded vodafone (μονοκαρτο μιας κ στις ρυθμισεις δεν υπάρχει το μενού για 2 sim) το οποίο έχει την τελευταία έκδοση ALE-L21C02B589. Επιθυμώ να το κάνω unbranded και δικαρτο. Η ερώτησή μου, είναι :

Να ακολουθήσω απευθείας τον οδηγό που υπάρχει για το unbranded ή θα πρέπει πρώτα να γίνει υποβάθμιση από android 6 σε android 5 με κάποιο transition pack ( αν ναι,με ποιό ?) κ μετά να ακολουθήσω τον οδηγό για hnbranded/ δικαρτο ?

*Διάβασα αρκετές σελίδες του νηματος αλλά δεν μπόρεσα να βγάλω ασφαλές συμπέρασμα,εξ'ου κ η ερώτηση.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων, όποιον φίλο γνωρίζει κ μου απαντήσει.

 

Βρήκα αυτό.

εγώ θα έψαχνα για ανταλλαγή κατευθείαν (όσο αφορά το δίκαρτο). Τα υπόλοιπα.... κλασσικά unlock bootloader, root ....κλπ

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχω την απορία. Πώς καταφέρατε όλοι εσείς με τα μονόκαρτα και τα πήρατε; Λογικά από Vodafone, Wind και Γερμανό ε; Εγώ πάλι μονόκαρτο παρήγγειλα και από λάθος του καταστήματος πήρα το δίκαρτο. Απλά ακούω ότι παίζει πολύ μονόκαρτο και μέχρι πρότινος νόμιζα ότι δεν υπήρχαν...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα. Εχτές έγινε κάτοχος της συσκευής (δίκαρτο από wind) και από την εμπείρια μέχρι τώρα είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

Όμως αντιμετωπίζω ένα προβληματάκι. Το κινητό δεν διαβάζει την κάρτα microSD. Συγκερκριμένα μου βγάζει κανονικά το μύνημα ''προετοιμασία κάρτας SD'' όταν τη βάζω και ''αφαίρεση κάρτας SD'' όταν τη βγάζω αλλά το σύστημα δεν την βλέπει καθόλου (ρυθμίσεις - explorer). Την κάρτα την χρησιμοποιούσα σε ένα xiaomi hongmi και ένα tablet της ZTE δίχως πρόβλημα. Επίσης της έκανα και ένα φορμάρισμα (FAT32) χωρίς κανένα αποτέλεσμα. Δυστυχώς δεν έχω κάποια άλλη κάρτα να δοκιμάσω και πριν προβώ σε κάποια άλλη ενέργεια, θα ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος άλλος έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα και μπορεί να δώσει λύση. Η κάρτα είναι μία Kingston micro SDHC class 10 32 GB και το κινητό έκδοσης ALE-L21C432B204 (EMUI3.1 - ANDROID 5.0.1) καθαρό από τη μαμά χωρίς άλλες εφαρμογές.

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα. Εχτές έγινε κάτοχος της συσκευής (δίκαρτο από wind) και από την εμπείρια μέχρι τώρα είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

Όμως αντιμετωπίζω ένα προβληματάκι. Το κινητό δεν διαβάζει την κάρτα microSD. Συγκερκριμένα μου βγάζει κανονικά το μύνημα ''προετοιμασία κάρτας SD'' όταν τη βάζω και ''αφαίρεση κάρτας SD'' όταν τη βγάζω αλλά το σύστημα δεν την βλέπει καθόλου (ρυθμίσεις - explorer). Την κάρτα την χρησιμοποιούσα σε ένα xiaomi hongmi και ένα tablet της ZTE δίχως πρόβλημα. Επίσης της έκανα και ένα φορμάρισμα (FAT32) χωρίς κανένα αποτέλεσμα. Δυστυχώς δεν έχω κάποια άλλη κάρτα να δοκιμάσω και πριν προβώ σε κάποια άλλη ενέργεια, θα ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος άλλος έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα και μπορεί να δώσει λύση. Η κάρτα είναι μία Kingston micro SDHC class 10 32 GB και το κινητό έκδοσης ALE-L21C432B204 (EMUI3.1 - ANDROID 5.0.1) καθαρό από τη μαμά χωρίς άλλες εφαρμογές.

Ευχαριστώ :)

 

 

μηπως εχει κρασαρει η καρτα; ειχα το ιδιο προβλημα. εβλεπα τα αρχεια κανονικα, αλλα δε μπορουσα να διαγραψω τιποτα. απο οτι διαβασα ήταν κατι σαν failsafe λειτουργια πριν το θανατο ...

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχει κρασαρει η καρτα; ειχα το ιδιο προβλημα. εβλεπα τα αρχεια κανονικα, αλλα δε μπορουσα να διαγραψω τιποτα. απο οτι διαβασα ήταν κατι σαν failsafe λειτουργια πριν το θανατο ...

 

Όχι δεν είναι κάτι τέτοιο, οι υπόλοιπες συσκευές τη διαβάζουν κανονικά. Τελικά βρήκα μια παλιά κάρτα των 2 GB την οποία τη διάβασε. Οπότε μάλλον παίζει κάποιο θέμα ασυμβατότητας. Ευχαριστώ για την απάντηση και αν έχει κάποιος να προτείνει μια καλή 32άρα καλοδοχούμενος...:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση σχετικα με το φλασαρισμα..οταν εννοει dload στο root της sd card εννοει χυμα μεσα στην SD card η καπου συγκεκριμενα σε καποιο φακελο αλλο εκτος του φακελου dload???

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση σχετικα με το φλασαρισμα..οταν εννοει dload στο root της sd card εννοει χυμα μεσα στην SD card η καπου συγκεκριμενα σε καποιο φακελο αλλο εκτος του φακελου dload???

SDCard\dload\UPDATE.APP

ακριβως ετσι πρεπει να ειναι. δηλαδη ανοιγεις την sd και παρατας εκει μεσα το φακελο dload. οχι μεσα σε αλλους φακελους.

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι δεν είναι κάτι τέτοιο, οι υπόλοιπες συσκευές τη διαβάζουν κανονικά. Τελικά βρήκα μια παλιά κάρτα των 2 GB την οποία τη διάβασε. Οπότε μάλλον παίζει κάποιο θέμα ασυμβατότητας. Ευχαριστώ για την απάντηση και αν έχει κάποιος να προτείνει μια καλή 32άρα καλοδοχούμενος...:)

 

μπορει να τη διαβασει, αλλα δοκιμασε να σβησεις κατι..... και εμενα τη διαβαζαν μια χαρα ολες οι συκευες, αλλα ουτε format ουτε delete μπορουσα να κανω.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια..η καρτα να ειναι κενη οταν το κανω αυτο η δεν εχει θεμα?

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Ωραια..η καρτα να ειναι κενη οταν το κανω αυτο η δεν εχει θεμα?

 

δεν εχει θεμα. ισα ισα, αν εχεις μεσα φωτογραφιες , αρχειο επαφων, θα τα εχεις ετοιμα για μετα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...