Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το step1 & step2 μπορω να τα εχω και τα 2 μαζι μεσα στην SD η σκετα ενα-ενα φακελος dload?

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

το step1 & step2 μπορω να τα εχω και τα 2 μαζι μεσα στην SD η σκετα ενα-ενα φακελος dload?

 

Μπορεις ενα ενα ή βαζεις το πρωτο dload και το δευτερο dload2 (πχ) και μετα αλλαζεις τα ονοματα. Φορτωνει παντα ενα φακελο, ο οποιος λεγεται dload.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να κάνω downgrade το μονοκαρτο vodafone με έκδοση B589 αλλά με όποιο transition pack κ αν δοκιμασα ( εκανα χρήση δύο διαφορετικων αρχείων) στο 5% έβγαλε σφάλμα κ απλά το εκανα επανεκκίνηση. Καμιά ιδέα κάποιος φίλος.

Στο site της huawei εχει την φουλ ρομ της βονταφον με android 5. Αν την περάσω απευθείας θα δουλέψει?

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα για να λυθει το προβλημα με την μπαταρια στην εκδιση 6 απλα καντε εγκατασταση το force doze η greenify απο google play store και καντε την διαδικασια που χρειαζεται για κινητα χωρις root και θα εχετε τρομερο standby mode.
Link to comment
Share on other sites

[...]Γενικό μπακ απ πως να πάρω; Ή μήπως είμαι καλύτερα μία μία τις εφαρμογές από την αρχή ώστε να αποφυγω την σαβουρα που μαζεύτηκε με τον καιρό;

Αν συνδέσεις το τηλέφωνο με υπολογιστή θα κατέβει αυτομάτως το HiSuite(το πρόγραμμα διασύνδεσης της Huawei), μέσω αυτού θα πάρεις το back up επιλέγοντας μάλιστα και ποιές απο τις εφαρμογές θέλεις να κρατήσεις.

 

Αν δεν θέλεις να ασχοληθείς με pc ή απλά δεν έχεις μπορείς να το κάνεις μέσω των ρυθμίσεων της συσκευής επιλέγοντας αποθήκευση στην microsd, "ρυθμίσεις-->σύνθετες ρυθμίσεις-->δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων".

Edited by sargio01
Ό,τι είμαστε, είναι αποτέλεσμα του πως σκεφτόμαστε.
Link to comment
Share on other sites

Αν συνδέσεις το τηλέφωνο με υπολογιστή θα κατέβει αυτομάτως το HiSuite(το πρόγραμμα διασύνδεσης της Huawei), μέσω αυτού θα πάρεις το back up επιλέγοντας μάλιστα και ποιές απο τις εφαρμογές θέλεις να κρατήσεις.

 

Αν δεν θέλεις να ασχοληθείς με pc ή απλά δεν έχεις μπορείς να το κάνεις μέσω των ρυθμίσεων της συσκευής επιλέγοντας αποθήκευση στην microsd, "ρυθμίσεις-->σύνθετες ρυθμίσεις-->δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων".

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Κατι τελευταίο. Για αποθήκευση επαφών στο google λογαριασμό μου, που την βρίσκω την επιλογή; Από gmail στο κινητό; Ή πρέπει να το κάνω από pc;

Link to comment
Share on other sites

efrai αυτο το προβλημα εχω και γω ακριβως...περιμενω να μου στειλουν απαντηση απο βδομαδα(πηρα τηλ στην Αθηνα και μιλησα)εδωσα IMEI της συσκευης μου και μοντελο και περιμενω...

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

efrai αυτο το προβλημα εχω και γω ακριβως...περιμενω να μου στειλουν απαντηση απο βδομαδα(πηρα τηλ στην Αθηνα και μιλησα)εδωσα IMEI της συσκευης μου και μοντελο και περιμενω...

 

Να σημειώσω ότι το τηλ. μου είναι μονόκαρτο vodafone και πλήρως λειτουργικό μιας κ το μόνο που δοκίμασα ήταν downgrade σε lolipop, με ότι transition βρήκα εδώ,στο xda αλλά κ σε διάφορα άλλα site.

Βρήκα κ κατεβάσα την έκδοση Β589 (φουλ ρομ) από το 4pda.ru και με το ζόρι κρατιέμαι :lol::lol::lol: , να δοκιμάσω τον οδηγό του unbranded/δίκαρτο ,αφού θα έχω κ την έκδοση που φοράω τώρα ως αρχείο ελπίζοντας πως αν πάει κάτι στραβά να διορθωθεί με την Β589.

Εδώ κ το link για όποιον φίλο χρειαστεί την B589 : https://yadi.sk/d/nbzZmjDvtEZhM/ROMs/eu/B589

 

και εδώ το link με τα αρχεία (roms,tools) για το p8 lite : https://yadi.sk/d/nbzZmjDvtEZhM

Edited by efrai
Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Τελικα τι εκανες?Την δοκιμασες?Σου εβγαλε σφαλμα?

 

Δεν την δοκίμασα προς το παρόν, γιατί δεν είμαι απόλυτα σίγουρος αν θα μπορεί να επανέλθει το τηλ. σε περίπτωση που βγάλει σφάλμα . Αν μπορούσε ο φίλος που έγραψε τον οδηγό, να μας διαφωτίσει σχετικά,ευχαρίστως θα το δοκίμαζα.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι μετάξι του p8 lite & p9 lite.Δεν ξέρω ποιο απο τα δυο ακόμη να διαλεξω. Θέλω να μάθω όμως το εξής, όταν κάνω σύνδεση με wifi η δεδομένα πρέπει να μπω στην εφαρμογή για να μου έρθουν τα μηνύματα η απευθείας έρχονται; Γιατί μου ειπαν οτι στο p9 lite δυστυχώς έτσι κανει κ το ίδιο "θέμα" είχα κ με το ios.

Κολλήματα με την αναβάθμιση βγάζει;Και τέλος p9 lite η p8 lite???

Edited by skiouros20
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι μετάξι του p8 lite & p9 lite.Δεν ξέρω ποιο απο τα δυο ακόμη να διαλεξω. Θέλω να μάθω όμως το εξής, όταν κάνω σύνδεση με wifi η δεδομένα πρέπει να μπω στην εφαρμογή για να μου έρθουν τα μηνύματα η απευθείας έρχονται; Γιατί μου ειπαν οτι στο p9 lite δυστυχώς έτσι κανει κ το ίδιο "θέμα" είχα κ με το ios.

Κολλήματα με την αναβάθμιση βγάζει;Και τέλος p9 lite η p8 lite???

Δεν το κάνει έτσι στο P9 Lite.

Κανονικά έρχονται οι ειδοποιήσεις.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι μετάξι του p8 lite & p9 lite.Δεν ξέρω ποιο απο τα δυο ακόμη να διαλεξω. Θέλω να μάθω όμως το εξής, όταν κάνω σύνδεση με wifi η δεδομένα πρέπει να μπω στην εφαρμογή για να μου έρθουν τα μηνύματα η απευθείας έρχονται; Γιατί μου ειπαν οτι στο p9 lite δυστυχώς έτσι κανει κ το ίδιο "θέμα" είχα κ με το ios.

Κολλήματα με την αναβάθμιση βγάζει;Και τέλος p9 lite η p8 lite???

 

P9 lite. Είναι ανωτερο κατα πολύ. Όσο για τις ειδοποιησεις, για το P9 lite δε γνωρίζω, αλλά στο P8 lite, θελει ενα μικρο σεταρισμα και ερχονται κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κάνει έτσι στο P9 Lite.

Κανονικά έρχονται οι ειδοποιήσεις.

 

Αλήθεια; Γιατί κάτι τέτοιο μου ειπαν στην κουβέντα που ειχαμε στο φόρουμ για το p9!Δηλαδή με το που ανοίγω το wifi έρχονται η ειδοποιήσεις;; Εσύ φιλέ μου ποιο απο τα δυο προτεινεις γιατί αύριο θα πάω να πάρω συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι μετάξι του p8 lite & p9 lite.Δεν ξέρω ποιο απο τα δυο ακόμη να διαλεξω. Θέλω να μάθω όμως το εξής, όταν κάνω σύνδεση με wifi η δεδομένα πρέπει να μπω στην εφαρμογή για να μου έρθουν τα μηνύματα η απευθείας έρχονται; Γιατί μου ειπαν οτι στο p9 lite δυστυχώς έτσι κανει κ το ίδιο "θέμα" είχα κ με το ios.

Κολλήματα με την αναβάθμιση βγάζει;Και τέλος p9 lite η p8 lite???

 

Σε ποια ακριβώς εφαρμογή αναφέρεσαι?

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια; Γιατί κάτι τέτοιο μου ειπαν στην κουβέντα που ειχαμε στο φόρουμ για το p9!Δηλαδή με το που ανοίγω το wifi έρχονται η ειδοποιήσεις;; Εσύ φιλέ μου ποιο απο τα δυο προτεινεις γιατί αύριο θα πάω να πάρω συσκευή;

Εγώ ο ίδιος είχα απαντήσει και γράψει και στο άλλο θέμα ότι οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά.

Η προσωπική μου γνώμη είναι ότι το P9 είναι καλύτερο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ο ίδιος είχα απαντήσει και γράψει και στο άλλο θέμα ότι οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά.

Η προσωπική μου γνώμη είναι ότι το P9 είναι καλύτερο.

 

Συγνωμη τωρα ειδα τα μηνυματα για το p9!Αν και δεν βλέπω να πέφτει η τιμή του άμεσα, ίσως Χριστούγεννα, αύριο πάω να το πάρω!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και είναι καλύτερο το P9 Lite αλλά κατά την προσωπική μου άποψη το P8 Lite θα ικανοποιήσει χωρίς παραχωρήσεις τους περισσότερους χρήστες και θα εξοικονομήσουν και σχεδόν €100...
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν λετε ειδοποιησεις εννοειται απο Facebook κλπ?Εννοω αμα εχεις μηνυμα αδιαβαστο να βγαζει 1 ξερω γω...

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν λετε ειδοποιησεις εννοειται απο Facebook κλπ?Εννοω αμα εχεις μηνυμα αδιαβαστο να βγαζει 1 ξερω γω...

 

facebook, whatsapp, viber κλπ. αν δεν κανεις ρυθμισεις δεν ερχονται απο οτι εχω καταλαβει

Link to comment
Share on other sites

Ωραια και που το ρυθμιζω αυτο?

 

Ρυθμίσεις/Κέντρο Ειδοποιήσεων και στην εφαρμογή που θέλεις τικάρεις την επιλογή "Να επιτρέπονται οι ειδοποιέσεις" και πιο κάτω το "Κλείδωμα οθόνης"...

Link to comment
Share on other sites

Ωραια και που το ρυθμιζω αυτο?

 

1.ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ->ΚΛΕΙΔΩΜΑ ΟΘΟΝΗΣ ΚΑΙ ΚΩΔΙΚΟΙ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ->ΣΤΥΛ ΚΛΕΙΔΩΜΑΤΟΣ και επιλεγεις το magazine.

σου εμφανιζεται μια επιλογη απο κατω: ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΩΝ και την ενεργοποιεις

2.μετα βγαινεις τελειως απο ρυθμισεις και πας στη ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΣΥΣΚΕΥΗΣ->ΣΤΟ ΜΕΝΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ->ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΜΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ και επιλεγεις αυτες που θες να δεχεσαι (μην τις βαλεις ολες - βαλε μονο μηνυματα θα προτεινω viber, whatsapp, messenger)

3.μετα στη ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΣΥΣΚΕΥΗΣ->ΚΕΝΤΡΟ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΩΝ και ψαχνεις τις εφαρμογες. εκει παιζεις οπως θελεις. αν θες να δεχεσαι μηνυματα απο viber και να σκανε στην οθονη κλειδωματος (αν ειναι μονο στη γραμμη καταστασης μπορει και να μην το δεις... λεω εγω τωρα) σιγουρα ενεργοποιεις τα 1ο, 3ο, 5ο. Η εμφανιση προτεραιοτητας εχει σχεση με το κινητο, οταν το βαζεις να δεχεσαι τις ειδοποιησεις κατα προτεραιοτητα, πχ το βραδυ. τα διαφημιστικα πλαισια .... δε ξερω ....

Link to comment
Share on other sites

Τα διαφημιστικά πλαίσια είναι ένα banner με την ειδοποίηση που εμφανίζεται στο πάνω μέρος της οθόνης, αυτό είναι για όταν είσαι σε μια εφαρμογή full screen.
Ό,τι είμαστε, είναι αποτέλεσμα του πως σκεφτόμαστε.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...