Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε ολους .

 

Δυο ακόμη θεματακια μετά την αναβάθμιση .

1) Δεν συνδεεται με το pc ενω το βλέπει σαν ALE-L21 ο φάκελος ειναι κενός χωρίς αρχεία.

Μόνο μετά την εγκατασταση του HiSuite επικοινωνεί μέσω της σουίτας του.

Αλλά και πάλι δεν σε αφήνει να βαλεις αρχεία και να τραβήξεις αρχεία

παρα μόνο φωτογραφίες βίντεο και επαφές.

...

 

Όταν συνδέεις το κινητό στο pc σου λέει μόνον φόρτιση. Αν κατεβάσεις το μενού, θα δεις πως υπάρχουν επιλογές

για αρχεία και φωτογραφίες. Αν επιλέξεις το αρχεία θα δεις κανονικά τους φακέλους...!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε scofild..δλδ αξιζει να την κανουμε παιδια ε

 

Κι εγώ είχα τις αμφιβολίες μου, αλλά την έκανα και είναι πολύ καλύτερα...!

Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέεις το κινητό στο pc σου λέει μόνον φόρτιση. Αν κατεβάσεις το μενού, θα δεις πως υπάρχουν επιλογές

για αρχεία και φωτογραφίες. Αν επιλέξεις το αρχεία θα δεις κανονικά τους φακέλους...!

 

Το HiSuite δεν εχει την επιλογή ( Διαχείριση Αρχείων- File Manager )

Εχει μονο .

Επαφές , Μυνήματα , Εικόνες , Βίντεο , Διαχ εφαρμογών . OutLook .

Εχω Εκδοση : HiSuite 4.0.7.300 που ειναι και η τελευταια για Ευρώπη .

Στην Εκδοση : HiSuite 4.0.7.301 για Ασία εχει κανονικά ( Διαχείριση Αρχείων- File Manager )

Και γιατι ενω το βλέπει σαν ALE-L21 ο φάκελος ειναι κενός χωρίς αρχεία.

Με την εκδοση 5.0.1 το εβλεπε σαν ALE-L21 και ολους τους φακέλους με το File Manager ,

των Windows χωρίς το HiSuite .

 

Για την αναβάθμιση είχα τις αμφιβολίες μου, την έκανα και είναι πολύ καλύτερα

Εκτός απο την επικοινωνία . . .

Link to comment
Share on other sites

Πλέον στο status bar μου εμφανίζει τα εικονίδια των εφαρμογών αντί για τις πληροφορίες που πρέπει, με την τελευταία έκδοση; Και σε εσάς έτσι το εμφανίζει;
Link to comment
Share on other sites

Το HiSuite δεν εχει την επιλογή ( Διαχείριση Αρχείων- File Manager )

Εχει μονο .

Επαφές , Μυνήματα , Εικόνες , Βίντεο , Διαχ εφαρμογών . OutLook .

Εχω Εκδοση : HiSuite 4.0.7.300 που ειναι και η τελευταια για Ευρώπη .

Στην Εκδοση : HiSuite 4.0.7.301 για Ασία εχει κανονικά ( Διαχείριση Αρχείων- File Manager )

Και γιατι ενω το βλέπει σαν ALE-L21 ο φάκελος ειναι κενός χωρίς αρχεία.

Με την εκδοση 5.0.1 το εβλεπε σαν ALE-L21 και ολους τους φακέλους με το File Manager ,

των Windows χωρίς το HiSuite .

 

Για την αναβάθμιση είχα τις αμφιβολίες μου, την έκανα και είναι πολύ καλύτερα

Εκτός απο την επικοινωνία . . .

 

Καμία σχέση με το HiSuite.....

Συνδέεις το κινητό με το pc.... οκ ?

Τραβάς κάτω με το δάχτυλό σου το μενού του κινητού, εκεί που έχει τις επιλογές

 

Ειδοποιήσεις - Συντομεύσεις

 

Στις ειδοποιήσεις, λέει το

 

Το USB είναι συνδ.

Μόνο φόρτιση

 

Από κάτω έχει δύο κουμπάκια

Φωτογρ. και Αρχεία

 

όταν πατήσεις το Αρχεία, θα δεις και τα αρχεία σου όπως είχες συνηθίσει στο pc....

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση με το HiSuite.....

Συνδέεις το κινητό με το pc.... οκ ?

Τραβάς κάτω με το δάχτυλό σου το μενού του κινητού, εκεί που έχει τις επιλογές

 

Ειδοποιήσεις - Συντομεύσεις

 

Στις ειδοποιήσεις, λέει το

 

Το USB είναι συνδ.

Μόνο φόρτιση

 

Από κάτω έχει δύο κουμπάκια

Φωτογρ. και Αρχεία

 

όταν πατήσεις το Αρχεία, θα δεις και τα αρχεία σου όπως είχες συνηθίσει στο pc....

 

 

Εισαι οχι απλά κατατοπιστικός αλλά τέλειος . . .

Link to comment
Share on other sites

Πλέον στο status bar μου εμφανίζει τα εικονίδια των εφαρμογών αντί για τις πληροφορίες που πρέπει, με την τελευταία έκδοση; Και σε εσάς έτσι το εμφανίζει;

Και σ' εμένα το ίδιο συμβαίνει. Το ίδιο γινόταν και με τη Β550, ενώ το πρόβλημα είχε διορθωθεί στη Β560 και Β564.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

 

Εχει αντιμετωπιίσει κανεις πρόβλημα με το Bluetooth μετά την αναβάθμιση στην έκδοση 6.0 ?

Εμένα δεν μπορέι να κανει pair με καμμια συσκευή..

 

Εχω κανει disable & enable το Bluetooth unpair / pair , soft reset, clear cache, τιποτα δεν έχει δουλέψει

 

Καμμια ιδέα ;

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισης συνέχεια....

Έτσι... για να μην μένουν εκκρεμότητες, να πω πως με μια επανεγκατάσταση, λειτούργησε και το Sygic κανονικά...

(αγορασμένο φυσικά...)

 

Πραγματικά άξιζε η αναβάθμιση.... ;-)

 

Ερώτηση....

αυτό που έκλειναν οι εφαρμογές μετά το σβήσιμο της οθόνης, είναι το παράβλεψη βελτιστοποιήσεων ;

Αν όχι... που είναι ;

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμισης συνέχεια....

Έτσι... για να μην μένουν εκκρεμότητες, να πω πως με μια επανεγκατάσταση, λειτούργησε και το Sygic κανονικά...

(αγορασμένο φυσικά...)

 

Πραγματικά άξιζε η αναβάθμιση.... ;-)

 

Ερώτηση....

αυτό που έκλειναν οι εφαρμογές μετά το σβήσιμο της οθόνης, είναι το παράβλεψη βελτιστοποιήσεων ;

Αν όχι... που είναι ;

Όχι δεν είναι αυτό.

Μάλλον λες τις προστατευόμενες εφαρμογές. Πας ρυθμίσεις/σύνθετες ρυθμίσεις/διαχείριση μπαταρίας/προστατευόμενες εφαρμογές.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα βάλει την 550. Το αντιμετωπίζουν άλλοι εκτός από εμάς τους 2;

Για τη Β550 είχε αναφερθεί και στο XDA. Από τότε δεν ασχολήθηκα ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γυρισα πισω στην Λολιποπ με βολευει καλυτερα εμενα..ξερει κανεις απο που κλεινει η ειδοποιηση αναβαθμισης?Εννοω αυτο που λεει 1 στο εικονιδιο των ρυθμισεων

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

έχω το p8 lite branded από cosmote και ακόμα δεν μου έχει αναβάθμιση για το android 6. Μήπως θα μπορούσε κανείς, που να το έχει το ίδιο σε branded cosmote, να μου στείλει το update πχ. μέσω wetransfer, ώστε να το περάσω manually; Έχω την εντύπωση πως μπορεί κάποιος να κατεβάσει την τελευταία έκδοση στο κινητό του και να αποθηκευτεί σε συγκεκριμένο φάκελο. Η έκδοση στο κινητό μου δείχνει ALE-21GRCC150B181. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απo χθες αντιμετωπίζω ενα προβλημα με το wifi..παω να συνδεθώ στο δικτυο και μου βγαζει αρνηση συνδεση στο δικτυο..πηγα και σε αλλο δικτυο να το δοκιμασω και πάλι τα ιδια δεν συνδέεται και μου βγαζει το ιδιο μνμ..ειμαι με την νεα εκδοση b574 Edited by VIRUSD
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι αυτό.

Μάλλον λες τις προστατευόμενες εφαρμογές. Πας ρυθμίσεις/σύνθετες ρυθμίσεις/διαχείριση μπαταρίας/προστατευόμενες εφαρμογές.

 

ΟΚ...!!! Ευχαριστώ πολύ !!!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση, η οποία δεν έχει σχέση με την αναβάθμιση.... συνέβαινε και πριν...

 

Μερικές φορές, όταν βγάζω φωτογραφίες, σε κάποιες από αυτές βγαίνει ένα μήνυμα, το οποίο δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλο,

μάλλον για μια διαφορετική θέση αποθήκευσης της φωτογραφίας για κάποιο λόγο...

Στο κινητό τις βλέπω κανονικά... Όταν πάω να τις μεταφέρω στο pc όμως, απλώς δεν υπάρχουν......

Που πάνε βρε παιδιά αυτές οι φωτογραφίες και γιατί ;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απo χθες αντιμετωπίζω ενα προβλημα με το wifi..παω να συνδεθώ στο δικτυο και μου βγαζει αρνηση συνδεση στο δικτυο..πηγα και σε αλλο δικτυο να το δοκιμασω και πάλι τα ιδια δεν συνδέεται και μου βγαζει το ιδιο μνμ..ειμαι με την νεα εκδοση b574

Για το service σε κόβω...αλήθεια όσοι το πήγαν service με το συγκεκριμένο πρόβλημα έχουν πάρει πίσω τα τηλέφωνα τους; Φίλος με το συγκεκριμένο πρόβλημα εδω και ένα μήνα ακόμα περιμένει το service να του παραδώσει το τηλέφωνο.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παντως τα δικτυα τα βρισκει που σημενει οτι λειτουργει το wifi..οταν παει να συνδεθει στο δικτυο γραφει συνδεση δεν μπενει καθολου στο διαδυκτιο και μετα γραφει Αρνηση προσβασης στο δικτυο..Αν ειναι και αργη τοσο το service μπορω να να το παω σε αλλο Service?τι μου προτεινετε?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!! Ειμαι καινουρια στο forum και θα ηθελα την πολυτιμη βοηθεια σας! Εχω εδω και 4 μηνες περιπου το P8 Lite με αριθμο εκδοσης Β170. Πριν μερικες ημερες μου ηρθε ενημερωση απο το Hicare σε Β574.... και εδω θελω τα φωτα σας!!!! Οσοι εχετε κανει την αναβαθμιση εχετε αντιμετωπισει πολλα προβληματα? Και επισης επειδη εχω μπερδευτει με αυτα που διαβαζω εδω μπορει καποιος να μου πει 1ον τι ειναι το ΟΤΑ και πως ακριβως χρησιμοποιειται , 2ον προσπαθησα να κατεβασω στη συσκευη το firmware αλλα μου εβγαλε ανεπιτυχης εγκατασταση και 3ον απο τη στιγμη που εχω κανει back up ολα τα αρχεια μου στο HιSuite αν κανω την αναβαθμιση μονο απο το κινητο χωρις καμια αλλη ενεργεια θα δημιουργηθουν προβληματα?? Συγνωμη για τις τοσες αποριες μου αλλα πραγματικα εχω μπερδευτει...ευχαριστω εκ των προτερων και θα αναμενω απαντηση!! :) :)
Link to comment
Share on other sites

Πολλά προβλήματα η 574!

Το πρόβλημα με το WiFi ειναι οτι σπάνια βρίσκει δίκτυο και όταν βρει δεν συνδέεται!

Η μόνη λύση είναι να το πάω στο service?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...