Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα εχω προβλημα στην αναβαθμιση δεν μπορει να γινει μου βγαζει failed συνεχεια.. Δεν το εχω πειραξει καθολου το κινητο. Απο ALE-L21C432B170 σε ALE-L21C432B574-NEW

 

Δοκίμασε να πας πρώτα σε Β560 και μετά στην Β574. Ακολούθησε τις οδηγίες στον σύνδεσμο.

http://www.carbontesla.com/2016/05/download-huawei-p8-lite-b560-marshmallow-firmware-europe/

Link to comment
Share on other sites

Εχω το P8 lite της κοπελας μου και απο πτωση της εσπασε η οθονη. Η αφη λειτουργει κανονικοτατα

Θελει αλλαγη μονο το Digitizer ?

Επιδη εγω εχω στα χερια μου digitizer καινουριο

Εαν γνωριζει και καποιος η εχει κανει την διαδικασια αλλαγης , θα με βοηθουσε πολυ..

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Την Τέταρτη 26-10 -2016 ηρθε η επίσημη αναβάθμιση στην Ελλάδα

Κυκλοφόρησαν οι marshmallow roms στα ελληνικά για τα Huawei P8 Lite

 

HUAWEI P8 Lite Dual SIM 2016-10-26

HUAWEI P8 Lite Firmware(ALE-L21, Andriod 6.0, EMUI 4.0, C432B564, Greece, Dual SIM, Channel-Others)

http://consumer.huawei.com/gr/mobile-phones/support/downloads/detail/ale_l21.htm?id=90900

 

 

HUAWEI P8 Lite Single SIM,2016-10-26

HUAWEI P8 Lite Firmware(ALE-L21, Andriod 6.0, EMUI 4.0, C432B565, Greece, Single SIM, Channel-Others)

http://consumer.huawei.com/gr/mobile-phones/support/downloads/detail/ale_l21.htm?id=90910

Link to comment
Share on other sites

Την Τέταρτη 26-10 -2016 ηρθε η επίσημη αναβάθμιση στην Ελλάδα

Κυκλοφόρησαν οι marshmallow roms στα ελληνικά για τα Huawei P8 Lite

 

HUAWEI P8 Lite Dual SIM 2016-10-26

HUAWEI P8 Lite Firmware(ALE-L21, Andriod 6.0, EMUI 4.0, C432B564, Greece, Dual SIM, Channel-Others)

http://consumer.huawei.com/gr/mobile-phones/support/downloads/detail/ale_l21.htm?id=90900

 

 

HUAWEI P8 Lite Single SIM,2016-10-26

HUAWEI P8 Lite Firmware(ALE-L21, Andriod 6.0, EMUI 4.0, C432B565, Greece, Single SIM, Channel-Others)

http://consumer.huawei.com/gr/mobile-phones/support/downloads/detail/ale_l21.htm?id=90910

στην 574 είμαστε πάντως από το καλοκαίρι

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Παίδες πως μπορώ να βάλω ΔΙΚΟ μου ήχο κλήσης (mp3) στο κινητό;

 

Το τηλ ΔΕΝ είναι ρουτ, γίνεται;

 

Ρυθμισεις/ηχοι/σου εχει επιλογή "ήχος κουδουνισματος ή μουσική" επιλέγεις μουσική, βρίσκεις το τραγούδι που θες για ringtone και πατάς οκ. Εννοείται οτι το εχεις αποθηκεύσει στο κινητό το τραγούδι mp3 που θες

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις/ηχοι/σου εχει επιλογή "ήχος κουδουνισματος ή μουσική" επιλέγεις μουσική, βρίσκεις το τραγούδι που θες για ringtone και πατάς οκ. Εννοείται οτι το εχεις αποθηκεύσει στο κινητό το τραγούδι mp3 που θες

Ευχαριστώ :)

 

Τελικά γίνεται αν επιλέξεις χρήση ως ήχος κλήσης αν πατήσεις επάνω στο αρχείο που αποθήκευσες :)

Edited by atmistis
Link to comment
Share on other sites

Την Τέταρτη 26-10 -2016 ηρθε η επίσημη αναβάθμιση στην Ελλάδα

Κυκλοφόρησαν οι marshmallow roms στα ελληνικά για τα Huawei P8 Lite

 

HUAWEI P8 Lite Dual SIM 2016-10-26

HUAWEI P8 Lite Firmware(ALE-L21, Andriod 6.0, EMUI 4.0, C432B564, Greece, Dual SIM, Channel-Others)

http://consumer.huawei.com/gr/mobile-phones/support/downloads/detail/ale_l21.htm?id=90900

 

 

HUAWEI P8 Lite Single SIM,2016-10-26

HUAWEI P8 Lite Firmware(ALE-L21, Andriod 6.0, EMUI 4.0, C432B565, Greece, Single SIM, Channel-Others)

http://consumer.huawei.com/gr/mobile-phones/support/downloads/detail/ale_l21.htm?id=90910

 

Απίστευτη υποστήριξη, είναι φοβεροί! Έλεος δηλαδή, πήραμε την 6 ήδη παράλληλα με την κυκλοφορία του P9 Lite, Απρίλιο αν θυμάμαι καλά, ήταν τότε η Β560 και λίγο αργότερα μας ήρθε η Β574 κι εδώ αντιδρούν σαν τα δέκα κι εκατό καρέ παρακάτω την πατημένη ουρά του Ραν Ταν Πλαν. Τώρα δηλαδή που δεν έχει πια νόημα να αγοράσει κανείς το P8 Lite που αρχίζει να πέφτει ικανοποιητικά η τιμή του P9 Lite και του χρόνου θα έχει το απόλυτο VFM εφόσον σταματάει πια η παραγωγή του δικού μας.

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτη υποστήριξη, είναι φοβεροί! Έλεος δηλαδή, πήραμε την 6 ήδη παράλληλα με την κυκλοφορία του P9 Lite, Απρίλιο αν θυμάμαι καλά, ήταν τότε η Β560 και λίγο αργότερα μας ήρθε η Β574 κι εδώ αντιδρούν σαν τα δέκα κι εκατό καρέ παρακάτω την πατημένη ουρά του Ραν Ταν Πλαν. Τώρα δηλαδή που δεν έχει πια νόημα να αγοράσει κανείς το P8 Lite που αρχίζει να πέφτει ικανοποιητικά η τιμή του P9 Lite και του χρόνου θα έχει το απόλυτο VFM εφόσον σταματάει πια η παραγωγή του δικού μας.

 

Πσιτ μεγάλε πχ τα Samsung android 6 δεν βλέπουν ουτε μοντέλα εξαμηνου..............

Link to comment
Share on other sites

Πσιτ μεγάλε πχ τα Samsung android 6 δεν βλέπουν ουτε μοντέλα εξαμηνου..............

 

"Πσιτ", όπως λέμε "αλεκσησ";

 

Αλλά αν σκεφτείς πως ξεκίνησε το κινητό με 5.0.1, ή ύπαρξη πλέον επίσημης 6.0.1 είναι επιτυχία.

Αν επερνε και cm, θα ήταν τελεια

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Αλλά αν σκεφτείς πως ξεκίνησε το κινητό με 5.0.1, ή ύπαρξη πλέον επίσημης 6.0.1 είναι επιτυχία.

Αν επερνε και cm, θα ήταν τελεια

 

Ακριβώς γι αυτό το λόγο δεν θεωρώ απίθανο του χρόνου το P9 Lite να πάρει το Nougat αφού και οι αναβαθμίσεις του P8 Lite και θηριώδεις ήταν και μη αναμενόμενες στην τελική.

 

ΥΓ. Τώρα που καλόμαθα από τα κινέζικα εξετάζω για το προσεχές διάστημα και για το κινητό του αβατάρ σου.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς γι αυτό το λόγο δεν θεωρώ απίθανο του χρόνου το P9 Lite να πάρει το Nougat αφού και οι αναβαθμίσεις του P8 Lite και θηριώδεις ήταν και μη αναμενόμενες στην τελική.

 

ΥΓ. Τώρα που καλόμαθα από τα κινέζικα εξετάζω για το προσεχές διάστημα και για το κινητό του αβατάρ σου.

 

Είναι εξαιρετικό το Note 3 pro

Απλά να πάρεις την International edition, που είναι πληρεστατη σε συχνότητες, συμπεριλαμβανομένης και της 800mhz, στο 4G

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια μετα απο ενα μηνα σχεδον πηρα το τηλ απο το επισημο service αφου τους πηρα τηλ και μου ειπαν οτι ειναι ετοιμο.το τηλ ειχε προβλημα μετα απο αναβαθμιση που εκανα στο λογισμικο απο οτα με το wifi...το τηλ εφτιαξε μου αλλαξαν πλακετα και μου αναβαθμισαν και το λογισμικο.το τηλ ηταν μεσα στην εγγυηση..μια απορια ομως στις ρυθμισης λογισμικου απο οτα μου λεει οτι υπαρχει νεα αναβαθμιση λογισμικου και ειναι η ιδια με αυτη που εχει περασμενη να την κανω ??η θα ξανα χαλασει κανα wifi και θα τρεχουμε παλι

 

 

Ακυρο παιδια σορρυ εχω περασμενη την 564 και μου βγαζει την 574 απο οτα σαν ενημέρωση.να την κανω??

Edited by Johny-B
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Μόλις σταματάει η official υποστήριξη τότε υπάρχουν οι custom roms για να συνεχίσεις.Εγω από την υποστήριξη της Huawai είμαι υπερευχαριστημενος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους

Προχτες αγορασα από την wind το P8 lite. Εχει την έκδοση ale-l21c432b204. Μπορώ να πάω κατευθείαν στην καινουργια η πρέπει να κανω κατι άλλο?

Σημειωση δεν μου δινει κανενα update με κανενα τροπο.

HUAWEI P8 Lite Firmware(ALE-L21, Andriod 6.0, EMUI 4.0, C432B565, Greece, Single SIM, Channel-Others)

Αυτή την εκδοση βρηκα στο site της Huawei.

Μήπως πρέπει να βάλω όμως καποια άλλη πρώτα?

Εχει και αυτή Huawei P8 Lite Firmware(ALE-L21, Android 5.0, EMUI 3.1, C02B140, Greece, VDF)

Αν βάλω αυτή θα γίνει dual? HUAWEI P8 Lite Firmware(ALE-L21, Andriod 6.0, EMUI 4.0, C432B564, Greece, Dual SIM, Channel-Others)

Edited by Akena
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους

Προχτες αγορασα από την wind το P8 lite. Εχει την έκδοση ale-l21c432b204. Μπορώ να πάω κατευθείαν στην καινουργια η πρέπει να κανω κατι άλλο?

Σημειωση δεν μου δινει κανενα update με κανενα τροπο.

HUAWEI P8 Lite Firmware(ALE-L21, Andriod 6.0, EMUI 4.0, C432B565, Greece, Single SIM, Channel-Others)

Αυτή την εκδοση βρηκα στο site της Huawei.

Μήπως πρέπει να βάλω όμως καποια άλλη πρώτα?

Εχει και αυτή Huawei P8 Lite Firmware(ALE-L21, Android 5.0, EMUI 3.1, C02B140, Greece, VDF)

Αν βάλω αυτή θα γίνει dual? HUAWEI P8 Lite Firmware(ALE-L21, Andriod 6.0, EMUI 4.0, C432B564, Greece, Dual SIM, Channel-Others)

 

Να μην πειράξεις τίποτα. Αν το τηλέφωνο είναι από wind τότε είναι dual. Η αναβαθμίση θα έρθει OTA μετά από λίγο καιρό που το λειτουργείς, σε κάνα δίμηνο, κατευθείαν η Β574.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
Καλησπέρα σε ολους

Προχτες αγορασα από την wind το P8 lite. Εχει την έκδοση ale-l21c432b204. Μπορώ να πάω κατευθείαν στην καινουργια η πρέπει να κανω κατι άλλο?

Σημειωση δεν μου δινει κανενα update με κανενα τροπο.

HUAWEI P8 Lite Firmware(ALE-L21, Andriod 6.0, EMUI 4.0, C432B565, Greece, Single SIM, Channel-Others)

Αυτή την εκδοση βρηκα στο site της Huawei.

Μήπως πρέπει να βάλω όμως καποια άλλη πρώτα?

Εχει και αυτή Huawei P8 Lite Firmware(ALE-L21, Android 5.0, EMUI 3.1, C02B140, Greece, VDF)

Αν βάλω αυτή θα γίνει dual? HUAWEI P8 Lite Firmware(ALE-L21, Andriod 6.0, EMUI 4.0, C432B564, Greece, Dual SIM, Channel-Others)

 

Για να γνωρίζεις,μόνο η VODAFONE το διαθέτει single,όλοι οι άλλοι dual

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους

Εβαλα Nova launcher, δουλευει λιγο μετα τα εικονιδια γυρνανε στο Emui. Δοκιμασα και Apex,δυστυχως τα ιδια.Καμμια ιδεα πως λυνεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους

Εβαλα Nova launcher, δουλευει λιγο μετα τα εικονιδια γυρνανε στο Emui. Δοκιμασα και Apex,δυστυχως τα ιδια.Καμμια ιδεα πως λυνεται αυτο?

 

Ρυθμίσεις<Σύνθετες Ρυθμίσεις<ΑΣφάλεια<Διαχειριστές Συσκευών και εκεί κάνεις ενεργό το Nova.

 

Μετά θα πας Ρυθμίσεις<Εφαρμογές<Συνθετες Ρυθμίσεις (που ειναι κατω)<Προεπ. πυθ. εφ.<Εκκινηση και εκει επιλεγεις Nova

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Εχω καποιο προβλημα με το viber, δεν φορτωνει τις φωτογραφιες που δεχομαι ή που ανεβαζω. Δοκιμασα να το κανω απεγκατασταση και εκ νεου εγκατασταση αλλα παλι το προβλημα συνεχιστηκε μετα απο δυο μερες. Καμια ιδεα να το διορθωσω;
Link to comment
Share on other sites

Εχω καποιο προβλημα με το viber, δεν φορτωνει τις φωτογραφιες που δεχομαι ή που ανεβαζω. Δοκιμασα να το κανω απεγκατασταση και εκ νεου εγκατασταση αλλα παλι το προβλημα συνεχιστηκε μετα απο δυο μερες. Καμια ιδεα να το διορθωσω;

 

χώρο έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις<Σύνθετες Ρυθμίσεις<ΑΣφάλεια<Διαχειριστές Συσκευών και εκεί κάνεις ενεργό το Nova.

 

Μετά θα πας Ρυθμίσεις<Εφαρμογές<Συνθετες Ρυθμίσεις (που ειναι κατω)<Προεπ. πυθ. εφ.<Εκκινηση και εκει επιλεγεις Nova

 

Ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...