Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν μπορείς δώσε κάποιες λεπτομέρειες σχετικά με το τι έχεις κάνει ως τώρα. Η ρομ που έχει τώρα βλέπω πως είναι απο vodafone UK. Το έχει πάρει απο σκρουτζομάγαζο; Ίσως γι' αυτο δεν μπορείς να φλασαρεις άλλη ρομ Ευρωπαική.

σωστά έχουμε και το brexit. Οι ευρωπαϊκες ρομ δεν πιάνουν τους Εγγλέζους. :rolleyes:

η αλήθεια είναι πώς ότι και να έχω βάλει βάσει οδηγών πάντα μέσα στο φάκελο dload ξεκινάει και σχεδόν στο 5% κολλάει. Οπότε μάλλον θα πρέπει να ακολουθήσω την "χειροκίνητη" διαδικασία ξεκλειδώματος bootloader :(

 

Used TapaTalk with JiaYu S3

Link to comment
Share on other sites

Ναι θελει ξεκλειδωμα ο bootloader για να σε αφησει να κανεις update ή downgrade

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα πρόβλημα με το p8 lite δεν ενεργοποιείται το WiFi και το Bluetooth. Το έκανα hard reset αλλά τίποτα... Τι μπορώ να κάνω???

Service. Θα το κρατήσουν ένα μήνα και θα σου αλλάξουν πλακέτα λογικά.

Κάποιοι έχουν αναφέρει ότι με εκκαθάριση dalvik και cache 2 φορές φτιάχνει, αλλά για λίγο.

Και εγώ έτσι ξεκίνησα και τελικά τον Οκτώβρη δεν συναντήθηκα με το κινητό μου. :eek: :p

Πήγενε το μια και καλή. Ελαττωματικές παρτίδες.....

 

Sent using my Huawei P8 Lite Ale L21

Edited by spiros82
Link to comment
Share on other sites

σωστά έχουμε και το brexit. Οι ευρωπαϊκες ρομ δεν πιάνουν τους Εγγλέζους. :rolleyes:

η αλήθεια είναι πώς ότι και να έχω βάλει βάσει οδηγών πάντα μέσα στο φάκελο dload ξεκινάει και σχεδόν στο 5% κολλάει. Οπότε μάλλον θα πρέπει να ακολουθήσω την "χειροκίνητη" διαδικασία ξεκλειδώματος bootloader :(

 

Used TapaTalk with JiaYu S3

 

Από ότι έχω καταλάβει δεν έχεις ρουτάρει το κινητό και συνεπώς είσαι σε επίσημη έκδοση. Αν δεν υπάρχει λόγος να κάνεις downgrade σε άλλη έκδοση, θα συνιστούσα να μην το κάνεις.

Το πιο λογικό είναι πώς απλά έχεις μια επίσημη έκδοση, απλά το κινητό δεν είναι για ευρωπαϊκή αγορά. Η δική μου έκδοση είναι : ALE L21C432B584

ALE L21 είναι το μοντέλο

C432 (συγκεκριμένα) ευρωπαϊκό μοντέλο

B584 η έκδοση

Άρα είσαι σε επίσημη έκδοση, οπότε αν δεν υπάρχει λόγος να το ρουτάρεις, μην το κάνεις.

Αν θες πάλι ξεκλείδωμα bootloader (το οποίο έχει λόγο μόνο αν θες να κάνεις root), στείλε μου ένα μήνυμα να σου πω οδηγίες για να το κάνεις άμεσα.

 

Sent using my Huawei P8 Lite Ale L21

Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω καταλάβει δεν έχεις ρουτάρει το κινητό και συνεπώς είσαι σε επίσημη έκδοση. Αν δεν υπάρχει λόγος να κάνεις downgrade σε άλλη έκδοση, θα συνιστούσα να μην το κάνεις.

Το πιο λογικό είναι πώς απλά έχεις μια επίσημη έκδοση, απλά το κινητό δεν είναι για ευρωπαϊκή αγορά. Η δική μου έκδοση είναι : ALE L21C432B584

ALE L21 είναι το μοντέλο

C432 (συγκεκριμένα) ευρωπαϊκό μοντέλο

B584 η έκδοση

Άρα είσαι σε επίσημη έκδοση, οπότε αν δεν υπάρχει λόγος να το ρουτάρεις, μην το κάνεις.

Αν θες πάλι ξεκλείδωμα bootloader (το οποίο έχει λόγο μόνο αν θες να κάνεις root), στείλε μου ένα μήνυμα να σου πω οδηγίες για να το κάνεις άμεσα.

 

Sent using my Huawei P8 Lite Ale L21

σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. Ένας λόγος που θέλω να επέμβω είναι να το κάνω debrand. Ήδη πέτυχε το ξεκλείδωμα bootloader αλλά οτιδήποτε rom δοκιμάζω να περάσω, τρώω πόρτα

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. Ένας λόγος που θέλω να επέμβω είναι να το κάνω debrand. Ήδη πέτυχε το ξεκλείδωμα bootloader αλλά οτιδήποτε rom δοκιμάζω να περάσω, τρώω πόρτα

 

TWRP έχεις περάσει;

Link to comment
Share on other sites

TWRP έχεις περάσει;

χμμμ όχι. Μπορώ να περάσω χωρίς να αλλάξω ρομ και χωρίς να γίνει debrand?

 

Used TapaTalk with JiaYu S3

Link to comment
Share on other sites

χμμμ όχι. Μπορώ να περάσω χωρίς να αλλάξω ρομ και χωρίς να γίνει debrand?

 

Used TapaTalk with JiaYu S3

 

λάθος μου ... σε αυτη τη φάση δε χρειάζεται. αργότερα ναι ...

τσέκαρε αυτο τον οδηγο στο xda ... διάβασε οτι έχει σχέση με debrand.

Να αλλάξεις rom είναι το εύκολο, το debrand, θέλει αρκετή δουλίτσα από ότι έχω διαβάσει (θέλει αρκετά αρχεία για κατέβασμα, αλλά ψιλοστάνταρ η διαδικασία).

Link to comment
Share on other sites

Θα το πας στο service να σου αλλαξουν πλακετα το επαθε και εμενα μονο το wifi..ποτε σου παρουσιασε το προβλημα??ποια εκδοση ενημέρωσης εχεις??
Link to comment
Share on other sites

B132 με Minimal ADB and Fastboot > B170 με HiSuite > B204 με τοπικη ενημερωση

Ετσι μπορει να το ξεκινησει για να το κανει debrand.Vodafone το ειχα μονοκαρτο και το εκανα δικαρτο.Μεσα απο XDA το εκανα και γω βημα βημα.Αυτη ειναι η σειρα κιολας για να το γυρισεις σε Lolipop απο Marshmallow..τουλαχιστον ετσι το εκανα στο δικο μου και ειναι μια χαρα.

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Παίδες χαιρετω! Έβαλε ή κόρη μου κωδικό κλειδώματος οθόνης και όταν πάω να τον βγαλω (δηλαδή να επιλεξω "κανένα") το έχει αχνό και δεν σε αφήνει να το επιλέξεις. Γράφει απενεργοποιημένο επιλογή από δχση τηλεφωνου-αποθηκευτικο χώρο ή κάτι παρόμοιο........
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας.με το κινητό είμαι πολύ ευχαριστημένη,αλλά έχω κάποιες μέρες που αντιμετωπίζω πρόβλημα με την κάμερα.είχα πολλές φωτογραφίες στο κινητό και αποφάσισα να τις περάσω στον υπολογιστή.έκτοτε Δεν αποθηκεύει φωτογραφίες και οι φωτογραφίες που έβαλα στον υπολογιστή ξαναεμφανιζονται,σαν να μην έχουν σβηστεί.Μήπως σας έχει συμβεί κάτι ανάλογο και αν όχι τι μπορεί να έγινε;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επαναφορά στις ρυθμίσεις της κάμερας.

 

Έκανα, έβγαλα φωτογραφία μου την εμφάνισε και μετά ξανα έβγαλα και δεν μου την δείχνει

Link to comment
Share on other sites

Έκανα, έβγαλα φωτογραφία μου την εμφάνισε και μετά ξανα έβγαλα και δεν μου την δείχνει

 

μηπω είχες καρτα sd και εχεις επιλογη να αποθηκευει τις φωτογραφιες εκει;

αν ναι, συνεδεσε την καρτα με υπολογιστη και προσπαθησε να σβησεις κατι. αν σου λεει οτι δε γινεται .....

παρε καινουρια.

Αυτο το ειχα παθει με μια καρτα adata στα καλα καθουμενα

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η 584 ΟΤΑ σήμερα! Με μια πρώτη ματιά καμία σοβαρή αλλαγή εκτός από κάποιες εφαρμογές που μετά την ενημέρωση άλλαξε το εικονίδιο τους.
Link to comment
Share on other sites

μου ρθε κ μένα ποια εικονίδια άλλαξαν;
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα έβαλα την 586.ειχα πριν την 584

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα έβαλα την 586.ειχα πριν την 584

????????ποτε

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλευει το λινκ...εγω το βρηκα εδω και το κατεβαζω http://ministryofsolutions.com/2016/12/huawei-p8-lite-firmware-upgrade-b586-europe-full-firmware.html Edited by billmes1981

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

εντυπώσεις;
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...