Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μη κουράζεσαι είναι πρόβλημα του viber, σε όλα τα Huawei το ίδιο πρόβλημα υπάρχει.

 

Καλού κακού μες στον πίνακα ειδοποιήσεων και μπάρα κατάστασης > κέντρο ειδοποιήσεων βρες το viber και ενεργοποίησε τα notification (και τις 4ρις επιλογές)

Edited by rackal
Λάθος κείμενο

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Μη κουράζεσαι είναι πρόβλημα του viber, σε όλα τα Huawei το ίδιο πρόβλημα υπάρχει.

 

Καλού κακού μες στον πίνακα ειδοποιήσεων και μπάρα κατάστασης > κέντρο ειδοποιήσεων βρες το viber και ενεργοποίησε τα notification (και τις 4ρις επιλογές)

 

ρακαλ καταρχας σε αυχαριστω για το χρονο σου.εννοητε τα εχω κανει αυτα που μου λες.απλα μου κανει εντυπωση γιατι δουλευε κανονικα σχεδον ενα χρονο τωρα.απλα δε θυμαμε αν εκανε το βαιπερ κανενανα update μες τη βδομαδα.δουλευω ηδραυλικες πρεσσε ,μαχαιρια ,κοπτικα και σχεδον εχω λαδια και γρασσα στα χερια μου ολη μερα στη δουλει.με βολευε αφανταστα το led notofication στο βαιπερ.τι μπορει να ειναι ρε ****τ?

ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου P8 lite δεν ανάβει το μπλέ λαμπάκι, όπως και στο καινούριο μου Honor 8 οπότε πρέπει να κάνουμε υπομονή.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 5-6 μηνες υπομονης με την Β564 βρηκα τελικα χρονο χθες και εκανα το rollback σε 170 και εφυγαν τα διαφορα προβληματα που εφερε μαζι της. Εχω ξανα το ωραιο και λειτουργικοτατο smartphone που με καλυπτε πληρως κατι που ειχα χασει με την Β564! :)

 

Μετα το rollback μου εβγαλε ειδοποιηση για διαθεσιμη ενημερωση Β574-"NEW" ενω τοσους μηνες η ειδοποιηση ελεγε Β574 χωρις το NEW. Δεν ξερω τι διαφορες μπορει να εχει και γιατι εχουν ιδιο ονομα σε δυο updates αν εχουν διαφορές. Οχι οτι ψηνομαι να την δοκιμασω φυσικα, απλα για να το εχετε υποψιν.

 

Με ποιο τρόπο το έκανες;

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου P8 lite δεν ανάβει το μπλέ λαμπάκι, όπως και στο καινούριο μου Honor 8 οπότε πρέπει να κάνουμε υπομονή.

 

Το αλλο κουφο που τσεκαρα τωρα ειναι οταν φορτιζει και σκασει βαιπερ ειδοποίηση αναβοσβηνει τ ο led.τη βλεπω να το στελνω τοιχο και αυτο απο τα νευρα μου

ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια απο χτες το απογευμα που ξαπλωσα να κοιμμηθω,δηλαδη χωρις να πειραξω τιποτα απολυτως,το notification led επαψε να λειτουργει.κα το σπαστικο ειναι οτι επαψε να λειτουργει μονο για βαιπερ.οπουδηποτε αλλου μηνηματτα ,κλησεις,εμαιλ ,whats up κτλ δουλευει αψογα.και το πιο σπαστικο ειχα παρει το κινητο για αυτο λογο.να εχω notification led για το βαιπερ.....

εχω κανει τα παντα ,προστατευμενες εφαρμογεσ,Install/unistall ,clear cache και οτιδηποτε αλλο υπαρχει.

σας παρακαλω ρε παιδια ανα ξερει κανεις κατι.....

Ποτέ δεν δούλευε στό Viber. Ή δεν το είχες προσέξει ή αποτελείς τι μοναδική εξαίρεση με huawei που είχε έστω και λίγο notification led στο Viber. :)

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν δούλευε στό Viber. Ή δεν το είχες προσέξει ή αποτελείς τι μοναδική εξαίρεση με huawei που είχε έστω και λίγο notification led στο Viber. :)

 

Ρε συ να παραμυθιαζομουν εα χρο ο και να νομιζα οτι ειχε ενω δεν ειχε?και τι σχεδον παντα μου εσκαγε κατι αλλο μαζι με το βαιπερ και ανανβε?δε παιζει....μαλιστα ειχα λυσαξει σε καποια φαση να το κανω μωβ γιατι αναβε πρασσινο και ηθελα να το κανω μωβ.απλα θυμηθηκα οτι πτοχτες εκλεισα τις ειδοποεισειςμονο για το βαιπερ.και οταν τις ξανανοιξα μου εσκασε το μαλιουφακτιον....οποτε αναγκαστηκα τη βλεπω να βαζεις εφαρμογη.εχω κανει τα παντα.μεχρι με ουλτρεξ λουστηκα

ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
Link to comment
Share on other sites

@TERRORZONE

 

Μάλλον μπερδεύεσαι γιατί το viber μόνο μπλέ-μοβ led άναβε το πράσινο είναι από κάποιο άλλο notification.

 

Δοκίμασε και αυτό...

http://huaweip8lite.blogspot.gr/2016/07/tutorial-how-to-fix-issue-instant.html

Edited by rackal
προστέθηκε link

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

@TERRORZONE

 

Μάλλον μπερδεύεσαι γιατί το viber μόνο μπλέ-μοβ led άναβε το πράσινο είναι από κάποιο άλλο notification.

 

Παιδια δε παιζει ρε σεις.γενικα το χω ,ειμαι μελος απο το 2006,εχω ασχοληθει με κινητα απο qtek κτλ.δε περιαυτολογο αλλα δεν ειμαι αμπαλος....ορκιζομε ενα χρονο τωρα αναβε πρασσινο λεντ στο βαιπερ.απλα να προσθεσω ισως σα βοηθαει απο οταν πηρα το τηλ ολα τα update τα εκανα χωρις ουτε μια φορα hard reset....παντως οντως εχετε δικιο στο δορουμ του official viper το λεει οτι για τα huwaei θα χρειαστεις 3party application ...τωρα πως εγινε σε μενα?πραγματικα δε ξερω....η λυση του hard reset λετε τσαμπα θα τη κανω?

 

Αυτο το λινκ φιλε ρακαλ ειναι για emui αλλης εκδοσης.πιο παλιο πιο καινουργιο δε γνωριζω αλλα αυτα τα μενου δεν υπαρχουν σε εμας...και γενικα ειναι λυση για τα νοτιφικετιον γενικα οχι για το λεντ.τα νοτιφικατιονσ ερχοντε κανονικοτατα.σε ευχαριστω και παλι για το χρονο σου φιλε....

Edited by TERRORZONE
ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το σήμα του κινητού. Το σημα του είναι πολύ αδύναμο δηλαδή εκεί που αλλα κινητά πιάνουν 2-3 γραμμες αυτό δεν πιάνει καθόλου. Και σε μέρη που έχει πολύ καλό σήμα πιάνει κανονικά.

Επίσης επειδή είμαι από χωριό στο χωριό μου δεν πιάνει καθόλου μόνο σε μερικά σημεία 1 με 2 γραμμές και όταν πάω στη πρωτεύουσα πιάνει κανονικά όπως και τα υπόλοιπα κινητά. Το πρόβλημα παρουσιάστηκε τώρα μετά από αλλαγή οθόνης και reset. Το παιδι που μου άλλαξε την οθόνη το ξαναανοιξε και λέει όλα φαίνονται μια χαρά

Εχει κανείς καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τρόπο το έκανες;

 

http://forum.xda-developers.com/p8lite/general/rollback-official-android-6-0-beta-6-0-t3358565

 

Στο δευτερο βημα αυτος δινει την 190, αλλα κατεβασα απο εδω την Β170 την οποια και εβαλα.

Edited by jsimeo
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,μπορεί να μού πει κάποιος πώς γίνεται hard reset στο κινητό (διαδικασία) και πού βοηθάει το κινητό μετά την διαδικασία,γίνεται πιο γρήγορο?δεν έχω κάνει ποτέ.Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,μπορεί να μού πει κάποιος πώς γίνεται hard reset στο κινητό (διαδικασία) και πού βοηθάει το κινητό μετά την διαδικασία,γίνεται πιο γρήγορο?δεν έχω κάνει ποτέ.Ευχαριστώ!

 

Hard reset είναι η επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις. Αυτό σημαίνει πως επαναφέρεις το κινητό σου στην κατάσταση που ήταν όταν βγήκε από το κουτί με ότι αυτό συνεπάγεται.

Πας Ρυθμίσεις, Σύνθετες Ρυθμίσεις, Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας και επα...., Επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων.

Σίγουρα θα γίνει πιο γρήγορο γιατί θα "αδειάσει". Αν δε βαριέσαι να ξαναστηνεις το τηλέφωνο κάντο. Πάρε buck up το περιεχόμενο και προχώρα. Αν δε σε νοιάζει τι θα χαθεί ακόμα καλύτερα, ξεμπερδεύεις πιο γρήγορα.

Θεωρητικά μετά από κάποιο update βοηθάει να "κάτσει" καλύτερα. Αλλά όλα σχετικά είναι.

Αν πραγματικά έχεις πρόβλημα το κάνεις αλλά το hard reset είναι η έσχατη λύση όταν έχεις εξαντλήσει όλα τα περιθώρια.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ναι, σε 2g, 3g ή 4g?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Τώρα το έχω στο αυτόματο 2g/3g

Το εδώ δοκιμάσει όμως και μόνο 2g και μόνο 3g αλλά δεν υπάρχει διαφορά

Link to comment
Share on other sites

αντε να έρθει με ΟΤΑ

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

αντε να έρθει με ΟΤΑ

Εγώ την κατέβασα από το λινκ που έβαλα και την εγκατεστησα ήδη

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

οκ στείλε κανα screenshot με διάρκεια μπαταρίας και χρόνου οθόνης
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το έχω στο αυτόματο 2g/3g

Το εδώ δοκιμάσει όμως και μόνο 2g και μόνο 3g αλλά δεν υπάρχει διαφορά

Θεσσαλονικη παντως σε voda και wind (2 διαφορετικες συσκευες) έχουν πολυ καλο σημα, χωρίς σκαμπανεβάσματα. Και στους 3 τυπους δικτύου!

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω το Huawei P8 Lite εδώ και δύο μέρες.

Παρατήρησα κάτι. Πείτε μου, τι φταίει;

Στέλνω από messenger και αργεί να κάνει αποστολή μηνύματος.

Κάτι παίζει με την σύνδεση ιντερνετ; Το ίδιο και στο Βάιμπερ.

Τι φταίει το κινητό; Υπάρχει λύση ή το επιστρέφω; Ευχαριστώ.

 

Μήνυμα από την Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύεται σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης & Πρόσβασης η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων.

Edited by Johny-B
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/p8lite/general/rollback-official-android-6-0-beta-6-0-t3358565

 

Στο δευτερο βημα αυτος δινει την 190, αλλα κατεβασα απο εδω την Β170 την οποια και εβαλα.

 

Στοo 5 % μου βγάζει σφάλμα

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλές δοκιμές σε διάφορα μέρη κατέληξα στο συμπέρασμα ότι το κινητό πιάνει σήμα μόνο σε περιοχές που υπάρχει 3g. Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω για ποιον λόγο γίνεται αυτό

Έχει κανείς καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...