Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εμενα μου ηρθε σημερα και την περασα πριν απο λιγο.

Εχει καλυτερη διαχειριση μνημης απο οτι ειδα , για τα αλλα που λεει απο κατω δεν ξερω δεν ειχα προβλημα και το WhatsApp δεν το δουλευω.

 

ALE-L21C432B584 DUAL ALE-L21C432B585 SINGLE

This update fixes some compatibility issues, optimizes the call performance, and improves system security with Google security patches.

 

[Fixes]

Fixed compatibility issues with Orange Cash.

Fixed an issue where some UI elements are displayed incorrectly.

Fixed an issue where you can't receive WhatsApp messages at once.

 

[Optimizations]

Improved the call stability for different networks.

Improved device security with Google security patches.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, χρόνια πολλά.

Ήθελα μια βοήθεια αν είναι δυνατόν. Χθες πήρα για τις κόρες μου δώρο δυο P8 lite (τρέχουσα προσφορά απο Public 149€). Για τα λεφτά της αναμφισβήτητα πολύ σούπερ η συσκευή.

 

Μπαίνοντας στις ρυθμίσεις είδα πως τρέχει την 5 του Android και ότι αναζήτηση έκανα για νέα αναβάθμιση, δεν μου βγάζει κάτι. Δεν θα μου φανεί περίεργο αν η απάντηση είναι: "Ναι ρε φίλε, σ' αυτή θα μείνει. Τι περιμένεις απο συσκευή των 149€". Η μήπως δεν ισχύει αυτή η σκέψη;

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ειδα του public ειναι το dual sim και δεν λεει οτι εινα branded , αρα περιμενε μερικες μερες και λογικα θα στο κανει.

Branded ειναι οταν εχει το logo & εφαρμογες τηλεφωνικου φορεα ( wind - cosmote κλπ ).

Το εχεις βαλει στο αυτοματο ? δοκιμασες να δεις αν κατεβαινει απο το μενου της αναβαθμισεις

το πληρη πακετο?

Ακομα μπορεις να κατεβασεις το hi suite στο pc σου απο την huawei και να δεις αν θα στο κανει απο εκει.

Με το hi suite μπορεις να διαχειριστεις το τηλεφωνο σου απο τπ pc.

 

Αλλιος μην αγχωνεσαι θα το κανεις χειροκινητα , το μονο που θες ειναι μια sd card.

Αν δεν εχεις αγορασει θα σου ελεγα να προτμησεις της sandisk.

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ειδα του public ειναι το dual sim και δεν λεει οτι εινα branded , αρα περιμενε μερικες μερες και λογικα θα στο κανει.

Branded ειναι οταν εχει το logo & εφαρμογες τηλεφωνικου φορεα ( wind - cosmote κλπ ).

Το εχεις βαλει στο αυτοματο ? δοκιμασες να δεις αν κατεβαινει απο το μενου της αναβαθμισεις

το πληρη πακετο?

Ακομα μπορεις να κατεβασεις το hi suite στο pc σου απο την huawei και να δεις αν θα στο κανει απο εκει.

Με το hi suite μπορεις να διαχειριστεις το τηλεφωνο σου απο τπ pc.

 

Αλλιος μην αγχωνεσαι θα το κανεις χειροκινητα , το μονο που θες ειναι μια sd card.

Αν δεν εχεις αγορασει θα σου ελεγα να προτμησεις της sandisk.

 

 

Α, θα την πάρει λοιπόν.!! Σ' ευχαριστώ.

 

Όχι, δεν είναι branded του Public, το ήξερα. Και ναι, είναι dual sim. Ότι χειροκίνητη αναζήτηση για νέες ενημερώσεις έκανα απ' τις ρυθμίσεις, δεν μου βγάζει ακόμη κάτι. Το καλό είναι οτι θα την πάρει πάντως, είτε OTA είτε manual μέσω της σουίτας όπως λες :D

 

Αυτό που δεν κατάλαβα και πραγματικά με μπέρδεψε, είναι το τι χρειάζεται η SD Card για να κάνω αναβάθμιση ??? Πάει στην κάρτα το πακέτο της αναβάθμισης και απο εκεί γίνεται η εγκατάσταση ???

Link to comment
Share on other sites

Με την 584 η μπαταρία φεύγει πιο γρήγορα ή είναι η ιδέα μου;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά από ένα χρόνο που το έχω βλέπω η μπαταρία να τα έχει κλάσει λίγο,με σκληρή χρήση που το έχω θέλει φόρτιση μεσημερι και βράδυ,χωρίς καθόλου η ελάχιστη χρήση κρατάει

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Με την 584 η μπαταρία φεύγει πιο γρήγορα ή είναι η ιδέα μου;

ναι παρατήρησα μικρότερη ώρα οθόνης

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

στα 149 απο public νομιζω ειναι πολυ καλη τιμη, και το σκεφτομουν σοβαρα να το παρω για τη μανα μου , αν και σαν φανατικος πλεον "xiaomis" ελεγα να της παρω το xiaomi 3s 16αρι (125 απο κινα+20 για να αποφυγεις τελωνειο με EUxpress) αρα ιδια χρηματα , οποτε τι λετε σε σχεση με το 3s ?
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα.

Πηρε το συγκεκριμενο τηλ μια φιλη μου και θελω να ρωτησω ποια rom ειναι καλυτερη σχετικα με την διαρκεια της μπαταριας?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά από ένα χρόνο που το έχω βλέπω η μπαταρία να τα έχει κλάσει λίγο,με σκληρή χρήση που το έχω θέλει φόρτιση μεσημερι και βράδυ,χωρίς καθόλου η ελάχιστη χρήση κρατάει

Το έχω 15 μήνες. Ακριβώς όπως τα λες είναι.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω 15 μήνες. Ακριβώς όπως τα λες είναι.

Η μπαταρία ξέρεις αν αλλάζει εύκολα?

Η το αφήνουμε έτσι και απλά φόρτιση

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά, μου έφεραν τη συσκευή δώρο είναι branded στην κοσμοτε εγινε αναβάθμιση στην 6 και θα ήθελα να ρωτήσω για να το κανω dual και unbranded ακολουθω τον οδηγό στην πρώτη σελίδα η εχει αλλαξει η διαδικασία στην 6;

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους και με το καλό να μας μπει :p

 

Έχω μείνει έκπληκτος απο μια δυνατότητα που τυχαία βρήκα στο P8 lite. Τόσα χρόνια με smartphone (Note 4 έχω τώρα) πρώτη φορά το συναντώ αυτό σε "φτηνιάρικη" μάλιστα συσκευή.

Είναι το μόνο κινητό που ξέρω που το ξυπνητήρι του χτυπά και με κλειστή τη συσκευή (power off). Και αναρωτιέμαι γιατί δεν το βάζουν και οι άλλες εταιρίες. Τόσο δύσκολο πια; Ένα λεπτό πριν έρθει η ώρα αφύπνισης, bootάρει η συσκευή και χτυπά κανονικά το ξυπνητήρι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά.Επειδή με την τιμή που έχει το κινητό σκέφτομαι να το πάρω για μάνα μου και ήθελα να ρωτήσω αν είστε ευχαριστημενοι και αν αξίζει στα 149.Η μπαταρία πόσο μπορεί να διαρκεί με απλή χρήση όπως λίγο Facebook,Skype και λίγα τηλεφωνηματα? Επίσης ο δείκτης sar πόσο είναι και αν είναι ασφαλές. Ευχαριστώ Edited by Johnako
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία ξέρεις αν αλλάζει εύκολα?

Η το αφήνουμε έτσι και απλά φόρτιση

Για την ώρα απλά κάνω ότι και εσύ. Απλά θα αλλάξω συσκευή όταν έρθει η ώρα. Δεν πιστεύω ότι αξίζει η αλλαγή μπαταρίας. Εκτός αν σκοπεύεις να το κρατήσεις άλλο τόσο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε εγω το εχω 1 χρονο και σιγουρα αξιζει τα 149 ευρω που εχει τωρα Η μπαταρια για χρηση που λες μια μερα θα κραταει περιπου(θα ηθελα λιγο μεγαλυτερη η αληθεια ειναι) ενω το sar ειναι καπως υψηλο νομιζω γυρω στο 1,4 αλλα παντως κατω απο το οριο που υπαρχει στην EU που ειναι το 2 απο οτι ξερω.Ειναι γρηγορο,με καλο ηχειο,καλη καμερα(για τα χρηματα αυτα μιλαμε παντα) και αρκετα ομορφο σαν τηλεφωνο.
Link to comment
Share on other sites

παίδες , το αγόρασα πριν λίγο είναι στο android 5 .

μέσω OTA δεν βγάζει ενημέρωση και επειδή δεν έχω κάρτα SD διαθέσιμη με το HiSuite θα γίνει η ενημέρωση ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε εγω το εχω 1 χρονο και σιγουρα αξιζει τα 149 ευρω που εχει τωρα Η μπαταρια για χρηση που λες μια μερα θα κραταει περιπου(θα ηθελα λιγο μεγαλυτερη η αληθεια ειναι) ενω το sar ειναι καπως υψηλο νομιζω γυρω στο 1,4 αλλα παντως κατω απο το οριο που υπαρχει στην EU που ειναι το 2 απο οτι ξερω.Ειναι γρηγορο,με καλο ηχειο,καλη καμερα(για τα χρηματα αυτα μιλαμε παντα) και αρκετα ομορφο σαν τηλεφωνο.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου

Link to comment
Share on other sites

Για την ώρα απλά κάνω ότι και εσύ. Απλά θα αλλάξω συσκευή όταν έρθει η ώρα. Δεν πιστεύω ότι αξίζει η αλλαγή μπαταρίας. Εκτός αν σκοπεύεις να το κρατήσεις άλλο τόσο.

 

Μία από τα ίδια σκέφτομαι και εγώ,αλλαγή σε λίγο καιρό

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

παίδες , το αγόρασα πριν λίγο είναι στο android 5 .

μέσω OTA δεν βγάζει ενημέρωση και επειδή δεν έχω κάρτα SD διαθέσιμη με το HiSuite θα γίνει η ενημέρωση ?

 

Και εμένα έτσι έγινε όταν το αγόρασα (2 τεμάχια κιόλας). Και τελικά μετά απο δυο μέρες μου ήρθε η ενημέρωση για την 6.0 και στα δυο ταυτόχρονα. Δεν είχα κι εγώ κάρτα αλλά δεν χρειάστηκε. Κανε λίγο υπομονή...... Καλή χρονιά :D

Link to comment
Share on other sites

καλή χρόνια σε όλους ! ρε παιδιά το πήρα από κωτσόβολο το δικαρτο δεν είναι σε κάποιο πάροχο έχει πάνω την B210

κατέβασα από την σελίδα huawei gr την B564 αλλά δεν την περνάει με πετάει error !

με κάρτα sd

 

λοιπόν για κάποιον που θα τύχει σαν κι εμένα με έκδοση B210

κατεβάσεις την B584 και την περνάει με την μια

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά καλή χρονια με υγεια εύχομαι..Θα ήθελα να κανω μια ερώτηση..Θελω να αγοράσω κινητό και έψαχνα στο public και έπεσα πάνω σε αυτό με βάση την τιμή του και όλα τα χαρακτηριστικά που έχει..Για όσους το έχουν έχετε μείνει ευχαριστημένοι?Να προχωρησω στην αγορά του?Ευχαριστώ εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά καλή χρονια με υγεια εύχομαι..Θα ήθελα να κανω μια ερώτηση..Θελω να αγοράσω κινητό και έψαχνα στο public και έπεσα πάνω σε αυτό με βάση την τιμή του και όλα τα χαρακτηριστικά που έχει..Για όσους το έχουν έχετε μείνει ευχαριστημένοι?Να προχωρησω στην αγορά του?Ευχαριστώ εκ των προτερων

 

Μοναδικο αρνητικο η μπαταρια. Τη βγαζεις τη μερα αλλα δεν ειναι και για να το λιωνεις. Τεσσερεις ωρες πανω κατω οθονη. Απο το χρονο και μετα η αποδοση της πεφτει λιγο πιο χαμηλα. Κατα τα αλλα ομως το τηλεφωνακι ειναι δυναμιτης. Δεν κολλαει πουθενα και ντροπιαζει πολλα ακριβοτερα τηλεφωνα ακομα και μεταγενεστερα αναλογων προδιαγραφων. Αν αναλογιστεις και το κοστος που εχει τωρα ειναι απο τα πλεον vfm.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...