Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στοo 5 % μου βγάζει σφάλμα

 

Οχι, δεν μου εβγαλε σφαλμα αν και το φοβομουν που το διαβαζα συνεχεια εδω.

 

Εχεις δικαρτο; Ειναι unbranded; Αν οχι μπορει να φταιει αυτο αφου στο 4-5% κανει ελεγχο συμβατοτητας λογισμικου. Το δικο μου ηταν voda, το οποιο εκανα απο περισι με το που το πηρα δικαρτο και unbranded.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν μου εβγαλε σφαλμα αν και το φοβομουν που το διαβαζα συνεχεια εδω.

 

Εχεις δικαρτο; Ειναι unbranded; Αν οχι μπορει να φταιει αυτο αφου στο 4-5% κανει ελεγχο συμβατοτητας λογισμικου. Το δικο μου ηταν voda, το οποιο εκανα απο περισι με το που το πηρα δικαρτο και unbranded.

 

Εμενα μου εβγαλε στο 5% σφαλμα τι να κανω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μονόκαρτο.

Εμενα μου εβγαλε στο 5% σφαλμα τι να κανω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Από το πρωί κάτι έγινε στο κινητό και στα γράμματα από κάτω φαίνεται σαν σκιές. Όχι σε όλα όμως, πχ στο widget καιρού ναι, όταν ανοίγω τον dealer επάνω αριστερά που γράφει τηλέφωνο ναι, ενω δίπλα που γράφει επαφές_ Αγαπημένα όχι. Και τα χρώματα μου φαίνονται κάπως αλλά ίσως είναι και η ιδέα μου. Μήπως κανένα μωρό

Πείραξε κάτι ή είναι πρόβλημα hardware; Είμαι branded cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Από το πρωί κάτι έγινε στο κινητό και στα γράμματα από κάτω φαίνεται σαν σκιές. Όχι σε όλα όμως, πχ στο widget καιρού ναι, όταν ανοίγω τον dealer επάνω αριστερά που γράφει τηλέφωνο ναι, ενω δίπλα που γράφει επαφές_ Αγαπημένα όχι. Και τα χρώματα μου φαίνονται κάπως αλλά ίσως είναι και η ιδέα μου. Μήπως κανένα μωρό

Πείραξε κάτι ή είναι πρόβλημα hardware; Είμαι branded cosmote.

 

Για δες στις επιλογές για προγραμματιστές μήπως έχεις τικάρει την "αύξηση της αναγνωσιμότητας κάτω από τον ήλιο".

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτη η επιλογή στα δεδομένα που λεει συνεχης σύνδεση δεδομένων τι ειναι; Ηταν τσεκαρισμένο και μάλλον ετρωγε megabyte με κλειστά τα δεδομένα και με ανοιχτό wifi. Έτυχε σε κανένα;
Link to comment
Share on other sites

Το κοίταξα αυτό που είπες(Επιλογή για προγραμματιστές) αλλά τίποτα όλα κανονικά, μήπως υπάρχει κάτι άλλο να κοιτάξω;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Το κοίταξα αυτό που είπες(Επιλογή για προγραμματιστές) αλλά τίποτα όλα κανονικά, μήπως υπάρχει κάτι άλλο να κοιτάξω;

Ευχαριστώ.

Είπα μήπως έφταιγε η συγκεκριμένη ρύθμιση γιατί είναι παρόμοια τα συμπτώματα. Στο μενού για τους Προγραμματιστές έχει κάτω επιλογή να το μηδενίσεις γιατί είναι περίεργες αν το σκαλίσεις και δεν ξέρεις τι κάνεις ακριβώς. Αν κανείς άλλος δεν μπορεί να δώσει μια ιδέα του τι φταίει δεν χάνεις να το πας στο σέρβις.

 

Προσθήκη: Βασικά αν δεν έχεις πρόβλημα με τα μπακάπ και δεν σου φαίνεται βουνό να το ξαναστήσεις από την αρχή το κινητό, δοκίμασε και μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Αν το πρόβλημα που περιγράφεις επιμείνει τότε το πας για σέρβις γιατί μάλλον φανερώνει πρόβλημα hardware και είσαι μέσα στην εγγύηση αφού είσαι μπράντεντ κοσμοτέ.

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα θα ήθελα την βοηθειά σας εχω το εν λόγο κινητό εδώ και ενα χρόνο με την έκδοση ALE-L21C432B170 και ακόμα δεν μου εχει έρθει αναβάθμιση....πήρα το ίδιο κινητό στην γυναίκα μου τον Σεπτέμβριο 16 και αμέσως της ήρθε η αναβαθμιση. ξερει κανείς που οφείλετε?? και οι δύο έχουμε σύνδεση Cosmote αν πάιζει ρόλο. σας ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα θα ήθελα την βοηθειά σας εχω το εν λόγο κινητό εδώ και ενα χρόνο με την έκδοση ALE-L21C432B170 και ακόμα δεν μου εχει έρθει αναβάθμιση....πήρα το ίδιο κινητό στην γυναίκα μου τον Σεπτέμβριο 16 και αμέσως της ήρθε η αναβαθμιση. ξερει κανείς που οφείλετε?? και οι δύο έχουμε σύνδεση Cosmote αν πάιζει ρόλο. σας ευχαριστώ.

Κανε αναζητηση απο hicare.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου εβγαλε στο 5% σφαλμα τι να κανω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μονόκαρτο.

Εμενα μου εβγαλε στο 5% σφαλμα τι να κανω;

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω την παρεα παιδια τη κουφο ειναι αυτο καποιες φορες να βγαινει φωτο οταν το βαζω στην τσεπη--κλειδωμενο βεβαια . η φωτο εχει στο μαυρο φοντο ενα λευκο καρτελακι με το 2:1
Link to comment
Share on other sites

έχω κανει αλλά δεν βγάζει ότι υπάρχει ενημέρωση.

 

Δοκίμασε να πας πρώτα σε Β560 και μετά στην Β574. Ακολούθησε τις οδηγίες στον σύνδεσμο.

http://www.carbontesla.com/2016/05/download-huawei-p8-lite-b560-marshmallow-firmware-europe/

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω την παρεα παιδια τη κουφο ειναι αυτο καποιες φορες να βγαινει φωτο οταν το βαζω στην τσεπη--κλειδωμενο βεβαια . η φωτο εχει στο μαυρο φοντο ενα λευκο καρτελακι με το 2:1

 

Αν με κλειδωμένη οθόνη πατήσεις το κουμπί της έντασης προς θα κάτω δύο φορές με ταχύτητα θα τραβήξει φωτογραφία.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Έχω μονόκαρτο το πήρα απ τη Vodafone και όταν πάω να βάλω λογισμικό της huawei μου βγάζει σφάλμα στο 5%.Τα δοκίμασα όλα αλλα τπτ Edited by John_Q
Link to comment
Share on other sites

Έχω μονόκαρτο το πήρα απ τη Vodafone και όταν πάω να βάλω λογισμικό της huawei μου βγάζει σφάλμα στο 5%.Τα δοκίμασα όλα αλλα τπτ

 

Χρειαζεσαι unbrand...στην πρωτη σελιδα αυτου του φορουμ εχω γραψει οδηγο πως να το κανεις!!!

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Γνωρίζει κανείς η C432B584 που είναι για DUAL SIM κινητά τι διαφορές έχει με την C432B574; Την έχει δοκιμάσει κανείς; Την βρήκα εδώ http://huafirmware.com/huawei-p8-lite
Link to comment
Share on other sites

Την εχει βαλει ενας φιλος μου...

Λεει εχει πολυ περισσοτερη ραμ ελευθεργ & security patch νοεμβριου

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Αν με κλειδωμένη οθόνη πατήσεις το κουμπί της έντασης προς θα κάτω δύο φορές με ταχύτητα θα τραβήξει φωτογραφία.

 

ευχαριστω το δοκιμασα και χωρις να το βαλω στην τσεπη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα "αλανια"

διαβασα οτι απο μονοκαρτο μπορεις να το κανεις δικαρτο

1ον πως το κανω

2ον χανω την εγγυηση της συσκευης

3ον το εχει κανει κανεις και εαν ναι του δημιουργηθηκαν τπτ προβληματα

Σας ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζεσαι unbrand...στην πρωτη σελιδα αυτου του φορουμ εχω γραψει οδηγο πως να το κανεις!!!

 

Το έκανα και μου βγάζει σφάλμα δεν το εγκαθιστά. Μου βγάζει σφάλμα.

Edited by John_Q
Link to comment
Share on other sites

ήμουν 1 τσακ να το παραγγείλω και είπα να περάσω να δω μια βόλτα από εδώ τη παίζει για την συσκευή . τη γίνετε παιδιά τόσο πολύ θέμα έχει η συσκευή με το wifi και την μπαταρία ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με το WiFi εγω προσωπικά δεν ειχα θεμα τους τελευταίους 8 μηνες π εχω το κινητό. Αλλά η μπαταρία για βαρια χρήση δεν θα σε ικανοποιήσει. Οταν παιζω παιχνιδια το φορτιζω 2 φορες την ημέρα. Γιατί δεν κοιτας και το honor 7 lite έχει τα ιδια χαρακτηριστικά με το p9 lite και 50% μεγαλύτερη μπαταρία απο το p8 lite.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...