Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ή εργοστασιακές ή 10άρια! Δεν ξέρω αν υπάρχει κι άλλη επιλογή! :(

Εκανα εργοστασιακες και εφτιαξα αλλον και εγραψα τον κωδικο τωρα ολα οκ.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκανα εργοστασιακες και εφτιαξα αλλον και εγραψα τον κωδικο τωρα ολα οκ.

Πρόσεχε να μην τον ξεχάσεις πάλι!!! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η διαδικασία είναι τραγική. Αρχικά και γω δεν το ήξερα και σεταρα ένα τηλέφωνο πριν το δώσω σε συγγενή για να μάθω ότι δεν μπορείς να αλλάξεις account χωρίς Reset. (είχα βάλει το δικό μου αρχικά διότι δεν γνώριζα τα δικά του στοιχεία)
Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η διαδικασία είναι τραγική. Αρχικά και γω δεν το ήξερα και σεταρα ένα τηλέφωνο πριν το δώσω σε συγγενή για να μάθω ότι δεν μπορείς να αλλάξεις account χωρίς Reset. (είχα βάλει το δικό μου αρχικά διότι δεν γνώριζα τα δικά του στοιχεία)

 

Λογικο δεν είναι πριν δωσεις ένα τηλεφωνο σε καποιον να γινει reset? Δεν πρεπει να επανερθει στις εργοστασιακες ρυθμισεις?

Δηλαδη θελεις αυτος που θα το παρει να εχει τις δικες σου ρυθμισεις?

Edited by st1313
Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν πολύ εύκολο να διαγράφεις απλά τον λογαριασμό σου.

τόσο απλά.

'Ετσι και ο άλλος θα βρει εύκολα τις εφαρμογές που ίσως θέλει και το μόνο που θα κάνει είναι να περάσει ένα mail.

Αλλού γίνεται.:X

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στο android γίνεται, στο ios όχι, έτσι δεν είναι;

 

Πάνε πάρα πολλά χρόνια που έχω να πιάσω ios και να το επεξεργαστώ αρκετά,δεν γνωρίζω.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα 3 κομματια 4g lte για ισαριθμους φιλους καθως εχει ταση αφανισμου απο το σκρουτζ στα 100 ευρω δε βρισκεις τετοια κινηταρα και ας εχει windows οσοι το θελουν για τηλεφωνο με ολα τα βασικα σερφαρισμα φβ βαιμπ και μειλ φωτογραφιες και βιντεο δεν υπαρχει καλυτερο.:)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν πολύ εύκολο να διαγράφεις απλά τον λογαριασμό σου.

τόσο απλά.

'Ετσι και ο άλλος θα βρει εύκολα τις εφαρμογές που ίσως θέλει και το μόνο που θα κάνει είναι να περάσει ένα mail.

Αλλού γίνεται.:X

 

Αυτό. Προοριζόταν για χρήστη χωρίς γνώση η διαθεση να παιδευτεί να ψάχνει εφαρμογές.

 

Για την ιστορία, έχω και γω "καμμενο πιξελ" και μάλιστα όχι ένα. Το ενα εμφανιστηκε πριν λιγο καιρο, το αλλο ηταν day one αλλα βαριομουν να το στειλω πισω. Όπως και στο Lumia 535 που είχα πιο πριν είχα καμμενα πιξελ. Δεν ξέρω τι γίνεται με τον ποιοτικο έλεγχο...

Edited by Brousko
Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Εχει κανεις προβλημα με την πλοηγηση στο internet και περισσοτερο σε οτι εχει να κανει με την google;. Δεν μπορω να μπω σε κανενα site της, αντιθετα αν μπω με ανωνυμη πλοηγηση μπαινει σε ολα κανονικα!

Εχω κανει τρια φορματ αλλα τιποτα ! Καμια ιδεα;

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδια εγω εχω το εξης θεμα.

Πολυ συχνα (πχ στο σπιτι ή σε spots μαγαζιων) ενω βρισκει το δικτυο μου βγαζει "χωρις συνδεση στο ιντερνετ".

Στο σπιτι το προβλημα λυνεται με επανεκκινηση του ρουτερ , οπου μετα απο λιγο καιρο παλι τα ιδια.,,

Της συζυγου (ενα 550) στα ιδια δικτυα δεν αντιμετωπιζει κανενα προβλημα.

Εκανα διαγραφη δικτυου , soft reset κτλ αλλα και παλι τιποτα.

ΚΑποια ιδεα/?

Link to comment
Share on other sites

Εχεις αλλαξει κωδικο στο ρουτερ του σπιτιου σου;
αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

οχι αλλα ειναι σιγουρα θεμα τηλεφωνου. Μου το κανει και εξω σε wifi spots .

Οπως προειπα ακριβως την ιδια στιγμη το κινητο της Γυναικας μου με τα 10ρια (550) συνδεεται κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Ρωταω γιατι μπορει να εχουν μπει πολλοι και να εχουν τελειωσει οι ip.
αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Εχει κανεις προβλημα με την πλοηγηση στο internet και περισσοτερο σε οτι εχει να κανει με την google;. Δεν μπορω να μπω σε κανενα site της, αντιθετα αν μπω με ανωνυμη πλοηγηση μπαινει σε ολα κανονικα!

Εχω κανει τρια φορματ αλλα τιποτα ! Καμια ιδεα;

 

Μιας και το soft/hard reset δεν λειτούργησε επέστρεψα στα 8 (μεσω pc) και έπειτα στα 10 σε slow και όλα μια χαρά τώρα.

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι απενεργοποιημένο και μετά απο κάποια ώρα ξεκινάει μόνο του, καμία ιδέα; -win8.
Link to comment
Share on other sites

Όταν είμαι στην εφαρμογή του τηλεφώνου και κάνω αναζήτηση επαφής, γράφω το όνομα της επαφής π.χ. Γιώργος και δεν μου βγάζει αποτέλεσμα αλλά μου εξαφανίζει το 'Γιώργος' που είχα γράψει και πρέπει να το ξαναγράψω. Την δεύτερη φορά που θα γράψω 'Γιώργος' μου φέρνει αποτέλεσμα σε 12-15 δευτερόλεπτα. Αν το σπάσω στον πλησιέστερο τοίχο θα φταίω εγώ που έχω νεύρα, τα windows 10, οι εξαιρετικές αναβαθμίσεις των windows 10, το 1 MB RAM, ο επεξεργαστής, τι ακριβώς?

 

Όταν δεν βιάζομαι και περιμένω 10 δευτερόλεπτα μέχρι να ξεκινήσω να πληκτρολογώ 'Γιώργος', όλα καλά, μου εμφανίζει αποτέλεσμα.

 

Τα παραπάνω συμβαίνουν στις δύο τελευταίες αναβαθμίσεις, παλαιότερα δεν το έκανε, και με γύρισαν πίσω στις μέρες που είχα samsung core....

 

Το αντιμετωπίζει κανένας άλλος?

Link to comment
Share on other sites

Όταν είμαι στην εφαρμογή του τηλεφώνου και κάνω αναζήτηση επαφής, γράφω το όνομα της επαφής π.χ. Γιώργος και δεν μου βγάζει αποτέλεσμα αλλά μου εξαφανίζει το 'Γιώργος' που είχα γράψει και πρέπει να το ξαναγράψω. Την δεύτερη φορά που θα γράψω 'Γιώργος' μου φέρνει αποτέλεσμα σε 12-15 δευτερόλεπτα. Αν το σπάσω στον πλησιέστερο τοίχο θα φταίω εγώ που έχω νεύρα, τα windows 10, οι εξαιρετικές αναβαθμίσεις των windows 10, το 1 MB RAM, ο επεξεργαστής, τι ακριβώς?

 

Όταν δεν βιάζομαι και περιμένω 10 δευτερόλεπτα μέχρι να ξεκινήσω να πληκτρολογώ 'Γιώργος', όλα καλά, μου εμφανίζει αποτέλεσμα.

 

Τα παραπάνω συμβαίνουν στις δύο τελευταίες αναβαθμίσεις, παλαιότερα δεν το έκανε, και με γύρισαν πίσω στις μέρες που είχα samsung core....

 

Το αντιμετωπίζει κανένας άλλος?

 

Κάνω αναζήτηση και μου εμφανίζει ακαριαία τα αποτελέσματα.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Κάνω αναζήτηση και μου εμφανίζει ακαριαία τα αποτελέσματα.

 

Και εμένα δύο ενημερώσεις πίσω το ίδιο, ακαριαία εμφάνιση, τώρα όμως πραγματικά υπάρχει σοβαρό πρόβλημα. Φαντάσου να είσαι στο αυτοκίνητο και να πρέπει να περιμένεις 10-15 δευτερόλεπτα για να βρεις επαφή. Υπάρχει περίπτωση να φταίει ο αριθμός των επαφών?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι απενεργοποιημένο και μετά απο κάποια ώρα ξεκινάει μόνο του, καμία ιδέα; -win8.

 

Ποια έκδοση λογισμικού έχεις? υπήρξε μια περίοδο για τα 8.1 μια ενημέρωση που αποκαθιστούσε τις επανεκινήσεις.

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση λογισμικού έχεις? υπήρξε μια περίοδο για τα 8.1 μια ενημέρωση που αποκαθιστούσε τις επανεκινήσεις.

Ναι αλλά εδώ λέει από κλειστό άνοιξε μόνο του. Δεν έκανε επανεκκίνηση! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Να το γραψω κ'εδω μιας και το δυο τηλεφωνα ειναι ιδια. 640 ds 3g

Καμια ιδεα τι φταιει? Εχω απενεργοποιημενο το τηλεφωνο οταν θα το ανοιξω δεν μου εμφανιζει τις κλησεις που εχασα οταν ηταν σβηστο. Αυτο για την σιμ 1 στην σιμ 2 ολα καλα. Εχω κοιταξει ολες τις ρυθμισεις τιποτα. δεν νομιζω να εχω πειραξει κατι , κατα λαθος το καταλαβα οταν μου ειπαν οτι μ'επερναν τηλεφωνο οταν το ειχα σβηστο και δεν ηρθε ειδοποιηση. με windows 10 πολυ καιρο

σιμ 1 οτε

σιμ 2 vodafone

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι απενεργοποιημένο και μετά απο κάποια ώρα ξεκινάει μόνο του, καμία ιδέα; -win8.

 

Ελπιζω να μη το φορτιζεις εκεινη την ωρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα 10αρια εφοσον τα βαζετε μη χασετε και μεινετε πισω σας εχω πει οτι βγαζουν συνεχεια προβληματα απο μικρα η μεγαλυτερα μη κατσω και κατεβασω τη λιστα τωρα, ακομα και στη ναυρχιδα της βγαζει κατι κουλα σε μερικους δεν εχει βγαλει τιποτα βεβαια εγω εχω στην παρεα 7 640xl τα εχουμε αφησει στην 8.1 ενας που αναβαθμισε σε 10 σε 2 βδομαδες ξαναγυρισε πισω.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...