Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν εχω ιδεα παει να κανει ενημερωση και μου πεταει σφαλμα.

Δεν ξέρεις αν το έκανες εγκατάσταση στη κάρτα μνήμης; :worry:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ειπα δεν εχω ιδεα γιατι πηγα να βρω το skype Και δεν υπαρχει πουθενα . Για καποιο λογο απεγκατασταθηκε.

ΚΑι παμε στο προβλημα νο2. Προσπαθω να συνδεθω στο οικιακο δικτυο ( για να το ξανακατεβασω και να επιδιωξω ν ατο εγκαταστησω στην καρτα) και ενω το βρισκει μου βγαζει "χωρις προσβαση στο ιντερνετ".

Ειναι κατι που μου κανει συχνα στο δικτυο μου αλλα και σε δικτυα φιλων. Ενιοτε δεν μπαινει.

Σε εμενα καποιες φορες λυνεται αν επανεκκινησω το ρουτερ (σημερα οχι).

Παντως σε επικοινωνια μου με τον οτε για φιλο που ερχοταν συχνα και ειχε το ιδιο θεμα με iphone μου ειπαν οτι εχει να κανει με το καναλι του ρουτερ (το ειχα βαλει στο αυτοματο) και να το βαλω σε συγκεκριμενο καναλι για ν αλυθει το προβλημα , οπως και εγινε.

Στο τηλεφωνο μου δοκιμασα κατι αντιστοιχο (να παιξω με τα καναλια) αλλα χωρις αποτελεσμα.

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Ειπα δεν εχω ιδεα γιατι πηγα να βρω το skype Και δεν υπαρχει πουθενα . Για καποιο λογο απεγκατασταθηκε.

ΚΑι παμε στο προβλημα νο2. Προσπαθω να συνδεθω στο οικιακο δικτυο ( για να το ξανακατεβασω και να επιδιωξω ν ατο εγκαταστησω στην καρτα) και ενω το βρισκει μου βγαζει "χωρις προσβαση στο ιντερνετ".

Ειναι κατι που μου κανει συχνα στο δικτυο μου αλλα και σε δικτυα φιλων. Ενιοτε δεν μπαινει.

Σε εμενα καποιες φορες λυνεται αν επανεκκινησω το ρουτερ (σημερα οχι).

Παντως σε επικοινωνια μου με τον οτε για φιλο που ερχοταν συχνα και ειχε το ιδιο θεμα με iphone μου ειπαν οτι εχει να κανει με το καναλι του ρουτερ (το ειχα βαλει στο αυτοματο) και να το βαλω σε συγκεκριμενο καναλι για ν αλυθει το προβλημα , οπως και εγινε.

Στο τηλεφωνο μου δοκιμασα κατι αντιστοιχο (να παιξω με τα καναλια) αλλα χωρις αποτελεσμα.

Καμια ιδεα?

Σε περίπτωση που καταφέρεις να συνδεθεις, κατέβασε το στη μνήμη του τηλεφώνου! Όχι της κάρτας!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ειπα δεν εχω ιδεα γιατι πηγα να βρω το skype Και δεν υπαρχει πουθενα . Για καποιο λογο απεγκατασταθηκε.

ΚΑι παμε στο προβλημα νο2. Προσπαθω να συνδεθω στο οικιακο δικτυο ( για να το ξανακατεβασω και να επιδιωξω ν ατο εγκαταστησω στην καρτα) και ενω το βρισκει μου βγαζει "χωρις προσβαση στο ιντερνετ".

Ειναι κατι που μου κανει συχνα στο δικτυο μου αλλα και σε δικτυα φιλων. Ενιοτε δεν μπαινει.

Σε εμενα καποιες φορες λυνεται αν επανεκκινησω το ρουτερ (σημερα οχι).

Παντως σε επικοινωνια μου με τον οτε για φιλο που ερχοταν συχνα και ειχε το ιδιο θεμα με iphone μου ειπαν οτι εχει να κανει με το καναλι του ρουτερ (το ειχα βαλει στο αυτοματο) και να το βαλω σε συγκεκριμενο καναλι για ν αλυθει το προβλημα , οπως και εγινε.

Στο τηλεφωνο μου δοκιμασα κατι αντιστοιχο (να παιξω με τα καναλια) αλλα χωρις αποτελεσμα.

Καμια ιδεα?

 

Θεωρώ απίθανο να είναι θέμα της συσκευής και μου θυμίζει κάτι σπαστικά προβλήματα των ΖΤΕ! :whistle: Δοκίμασε το 1ο ή 9ο κανάλι, αλλά όχι δευτερόλεπτα ή λίγα λεπτά, μα για 1-2 μέρες. Αν ούτε κι έτσι βρεις άκρη, πρέπει να δοκιμάσεις άλλο μόντεμ-ρούτερ.

Link to comment
Share on other sites

Εχω 2 ρουτερ. Το ενα ειναι οντως ΖΤΕ το αλλο ομως ειναι thomson και παιρνει γραμμη απο το οικιακο δικτυο.

Μολαταυτα κανει τα ιδια.

Anyway θα δοκιμασω τις συχνοτητες που προαναφερθηκαν και εφοσον συνδεθω (προς το παρον δε συνδεομαι) θα το βαλω στην καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρονια πολλα!!!

Αν μπορει καποιος να βοηθησει.

Με τα 10αρια δεν εχω παραπονο και για την χρηση που του κανω παει καλα. Ενα πραγμα ομως μου εχει σπασει τα νευρα. Κανει πολλες επανεκκινησεις. Εκει που λεω εφτιαξε, γιατι μπορει να περασουν καποιες μερες χωρις να κανει, αντε παλι μεσα σε μια μερα μπορει και 3-4 φορες. Εχω ξαναπερασει τα δεκαρια, εχω κανει επαναφορα του τηλεφωνου 1-2 φορες αλλα δεν αλλαξε τιποτα.

Αναγκαστηκα τωρα και εβγαλα το pin της sim που χρησιμοποιω για τηλεφωνια για να επανασυνδεεται κατευθειαν μετα την επανεκκινηση γιατι πολλες φορες, μεχρι να το παρω χαμπαρι και να βαλω pin για να συνδεθει στο δικτυο, ημουν για ωρες χωρις τηλεφωνο.

Τελευταια διαπιστωσα κατι περιεργο. Οι περισσοτερες επανεκκινησεις γινονται οταν βρισκομαι σε συγκεκριμμενα σημεια. Σε καποιες αξιολογησεις ειχα διαβασει οτι χανοντας το δικτυο μπορει να κανει επανεκκινηση. Τι να πω. Ειναι εκνευριστικο.

Καθε βοήθεια δεκτη.

Σας ευχαριστω εκ των προτέρων.

 

Σε εμένα ένοχη για τις επανεκκινήσεις αποδείχτηκε η κάρτα sd, μέχρι πριν λίγους μήνες και για 15 συνεχόμενους όλα πήγαιναν καλά, μετά μου κάνει νερά, μάλιστα μετά την επανεκκίνηση μου υποδεικνύει να την σκανάρω για σφάλματα

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ απίθανο να είναι θέμα της συσκευής και μου θυμίζει κάτι σπαστικά προβλήματα των ΖΤΕ! :whistle: Δοκίμασε το 1ο ή 9ο κανάλι, αλλά όχι δευτερόλεπτα ή λίγα λεπτά, μα για 1-2 μέρες. Αν ούτε κι έτσι βρεις άκρη, πρέπει να δοκιμάσεις άλλο μόντεμ-ρούτερ.

 

Επανερχομαι.

Το θεμα του ρουτερ λυθηκε με την αλλαγη του λογω βλαβης ( κοινως σημερα το βραδυ καηκε λογω κεραυνων. Μετα απο πολυ τρεξιμο το αντικατεστησα με αυτο που δινει πλεον ο ΟΤΕ και ολα ειναι οκ.

Οσο αναφορα το skype δε μου βγαζει επιλογη αν θελω να το εγκαταστησω στην καρτα η στο τηλεφωνο (σε μερικα προγραμματα μου δινει αυτη την επιλογη).

Οποτε μια απο τα ιδια παει να εγκατασταθει και μου βγαζει σφαλμα.

Υπαρχει τροπος να το πιεσω να εγκατασταθει στο κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι.

Το θεμα του ρουτερ λυθηκε με την αλλαγη του λογω βλαβης ( κοινως σημερα το βραδυ καηκε λογω κεραυνων. Μετα απο πολυ τρεξιμο το αντικατεστησα με αυτο που δινει πλεον ο ΟΤΕ και ολα ειναι οκ.

Οσο αναφορα το skype δε μου βγαζει επιλογη αν θελω να το εγκαταστησω στην καρτα η στο τηλεφωνο (σε μερικα προγραμματα μου δινει αυτη την επιλογη).

Οποτε μια απο τα ιδια παει να εγκατασταθει και μου βγαζει σφαλμα.

Υπαρχει τροπος να το πιεσω να εγκατασταθει στο κινητο?

 

Καλησπερα cult, μιας και σε ταλαιπωρεί αυτο, πάμε ένα ένα.

Πρώτα από ολα ποια έκδοση λειτουργικού έχεις αυτη την στιγμη;

Επίσης δοκίμασε κανένα soft reset και αν παλι δεν αλλάξει κατι δοκίμασε να βγάλεις την κάρτα μνήμης άνοιξε το lumia σου και ξαναπροσπαθησε να εγκαταστήσεις το skype.

Για πες μας αν έβγαλες άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί επίσης στην θέση αποθήκευσης να ελέγξει που αποθηκεύονται. Αν αποθηκεύονται στην κάρτα μνήμης, ας επιλέξει τον χώρο τηλέφωνου, να ξαναδοκιμάσει να το εγκαταστήσει και να δει τι κάνει.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είπε ο Πάνος, βγάλε τη κάρτα μνήμης και κάνε εγκατάσταση! Νομίζω είναι το καλύτερο!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το skype θελει αποθηκευση στην εσωτερικη μνημη.

Πηγαινε στο χωρος αποθηκευσης και ορισε οι νεες εφαρμογες να αποθηκεύονται στη θεση αυτή η συσκευή.

Αφου περασεις το skype μπορεις να αλλαξεις τον χωρο αποθηκευσης νεων εφαρμογών.

Edited by st1313
Link to comment
Share on other sites

Το skype θελει αποθηκευση στην εσωτερικη μνημη.

Πηγαινε στο χωρος αποθηκευσης και ορισε οι νεες εφαρμογες να αποθηκεύονται στη θεση αυτή η συσκευή.

Αφου περασεις το skype μπορεις να αλλαξεις τον χωρο αποθηκευσης νεων εφαρμογών.

Το skype μην το μετακινήσεις από την εσωτερικη μνημη γιατι δεν θα περνει ενημερώσεις.

Κακώς τις βγάλανε αυτές της συσκευές με 8GB εσωτερική μνήμη! Ειδικά το XL που έχει και καλύτερη κάμερα! Γνώμη μου!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κακώς τις βγάλανε αυτές της συσκευές με 8GB εσωτερική μνήμη! Ειδικά το XL που έχει και καλύτερη κάμερα! Γνώμη μου!

 

Να και κάτι που συμφωνούμε.

Εύκολα γεμίζει και δεν μπορείς να το κουμαντάρεις...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Να και κάτι που συμφωνούμε.

Εύκολα γεμίζει και δεν μπορείς να το κουμαντάρεις...

Κι όμως συμφωνούμε σε περισσότερα από ότι νομίζεις!

Όπως είπα αρκετές φορές, είμαι πιο αισιόδοξος!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το skype θελει αποθηκευση στην εσωτερικη μνημη.

Πηγαινε στο χωρος αποθηκευσης και ορισε οι νεες εφαρμογες να αποθηκεύονται στη θεση αυτή η συσκευή.

Αφου περασεις το skype μπορεις να αλλαξεις τον χωρο αποθηκευσης νεων εφαρμογών.

Το εκανα και δουλεψε . Thanks.

Edited by cult
Link to comment
Share on other sites

To εκανα και εχω το ιδιο προβλημα (σφαλμα ανατρεξτε στις λεπτομερειες- αληθεια που ειναι οι λεπτομερειες να βρω κωδικο λαθους??)

Επισης παρατηρησα οτι εχω λιγο χωρο ελευθερο στο κινητο (απο τα 7,28 γιγα εχω καλυψει τα 6,2).

Μηπως ειναι αυτο?

 

Φιλε μου για να μην ταλαιπωρείσαι, πες μας πιο λειτουργικό έχεις αυτη την στιγμή, και κάνε τα παραπάνω βηματακια που σου είπα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ειχα να εγκαθιστανται οι νεες εφαρμογες στην καρτα.

Το εβαλα να γινεται στη συσκευη,το κατεβασα και το εγκατεστησα .

Thank for your help.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια επειγουσα βοηθεια εχω ξεχασει τον κωδικο του λογαριασμου της microsoft και δε μπορω να μπω στο στορ βαχω λαθος τον κωδικο αλλα δε μου βγαζει πχ ξεχασατε τον κωδικο σας στελνουμε μειλ κλπ.Πως μπορω να τον διαγραψω χωρις να κανω εργοστασιακες;
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια επειγουσα βοηθεια εχω ξεχασει τον κωδικο του λογαριασμου της microsoft και δε μπορω να μπω στο στορ βαχω λαθος τον κωδικο αλλα δε μου βγαζει πχ ξεχασατε τον κωδικο σας στελνουμε μειλ κλπ.Πως μπορω να τον διαγραψω χωρις να κανω εργοστασιακες;

 

Ρυθμισεις-λογαριασμοι-οι πληροφοριες σας-διαχειριση του λογαριασμου Microsoft-είσοδος -(ξεχασατε τον κωδικο πρόσβασης?)

Στα 10αρια δεν υπαρχει η περιπτωση να μην σου βγαλει το (ξεχασατε τον κωδικο πρόσβασης)

Edited by st1313
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις-λογαριασμοι-οι πληροφοριες σας-διαχειριση του λογαριασμου Microsoft-είσοδος -(ξεχασατε τον κωδικο πρόσβασης?)

Στα 10αρια δεν υπαρχει η περιπτωση να μην σου βγαλει το (ξεχασατε τον κωδικο πρόσβασης)

 

Ναι 8.1 ειναι ακομα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις-λογαριασμοι-οι πληροφοριες σας-διαχειριση του λογαριασμου Microsoft-είσοδος -(ξεχασατε τον κωδικο πρόσβασης?)

Στα 10αρια δεν υπαρχει η περιπτωση να μην σου βγαλει το (ξεχασατε τον κωδικο πρόσβασης)

Το εκανα αλλα δεν βγαζει ξεχασατε τον κωδικο σας βγαζει μονο συγχρονισμο ανα ποσες μερες κλπ τι κανω?

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα αλλα δεν βγαζει ξεχασατε τον κωδικο σας βγαζει μονο συγχρονισμο ανα ποσες μερες κλπ τι κανω?

Ή εργοστασιακές ή 10άρια! Δεν ξέρω αν υπάρχει κι άλλη επιλογή! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

πήγαινε μέσο υπολογιστή να φτιάξεις τον κωδικό του mail σου γιατί και εκεί θα έχεις θέμα

όταν το φτιάξεις εκεί τότε το διορθώνεις και στο τηλ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...