Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολλές φορές το έχω κάνει αυτό...

 

Πήγες ρυθμίσεις/Δίκτυο και ασύρματη σύνδεση/Κινητή τηλεφωνία και SIM/ Η σύνδεση δεδομένων να είναι ενεργή.... Και στην επιλογή περιαγωγής δεδομένων επέλεξε...να μην είναι ενεργή.

 

Επέλεξε Τα και στις δυο κάρτες.....

 

Τουλάχιστον αυτό δουλεύει μια χαρά σε όλους....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα το πάω στο service που το έχει το κατάστημα ένας φίλος να δουμε τι γίνεται...τα έχω τσεκαρισμένα αυτά που πρέπει..αλλά και πάλι τίποτα...

 

Βάζω τα δεδομένα στην δεύτερη κάρτα που έχω τα 500 δωρεάν ΜΒ και ενεργοποιώ τα δεδομένα..μου βγάζει πάνω αριστερά την ένδειξη Η ή Ε αλλά δεν μπορώ να συνδεθώ..

Σου τη σπάει το κινητό αυτό...

Edited by georgefocus
Link to comment
Share on other sites

γεια σας,υπαρχει τροπος να βλεπω την οθονη του κινητου μου(φωτογραφιες κλπ) στη smart tv sasmung που εχω με ασυρματο τροπο,δοκιμασα αλλα δεν εχει bluetooth με αλλο τροπο μπορει να γινει;
Link to comment
Share on other sites

Τώρα καταλαβαίνω γιατί όλοι έχουν παράπονα με όλες τις συσκευές της σειράς Lumia. Συμβιώνοντας με ένα 950 XL για λίγες ημέρες, θα πω μόνο αυτό.... Έχω πάθει πλάκα..... Το 640 XL μπροστά του μοιάζει δεκαετίας πίσω σε όλα..... Όλα δουλεύουν τέλεια Facebook, Messenger ανοίγουν σε χρόνο ρεκόρ. Τα συμπεράσματα δικά σας!!!!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αναμενόμενο δε νομίζεις;

Εχει αρκετή δύναμη το 950xl για να μην έχει προβλήματα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,υπαρχει τροπος να βλεπω την οθονη του κινητου μου(φωτογραφιες κλπ) στη smart tv sasmung που εχω με ασυρματο τροπο,δοκιμασα αλλα δεν εχει bluetooth με αλλο τροπο μπορει να γινει;

 

Κατέβασε την εφαρμογή Lumia Play To, και δοκίμασε μετά. Δουλεύει μέσω DLNA.

Link to comment
Share on other sites

Αναμενόμενο δε νομίζεις;

Εχει αρκετή δύναμη το 950xl για να μην έχει προβλήματα.

 

Δεν μπορούσα να το καταλάβω μέχρι να το δω Χρυσόστομε..... Τώρα που είδα έχω μείνει έκπληκτος.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την εφαρμογή Lumia Play To, και δοκίμασε μετά. Δουλεύει μέσω DLNA.

 

Εξαιρετική εφαρμογή. Μόνο το νου σας, γιατί σ εμένα το L735 όταν είναι σε εξοικονόμηση ενέργειας δεν βρίσκει την τηλεόραση. Κατά τα αλλά άψογη!

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική εφαρμογή. Μόνο το νου σας, γιατί σ εμένα το L735 όταν είναι σε εξοικονόμηση ενέργειας δεν βρίσκει την τηλεόραση. Κατά τα αλλά άψογη!

 

Sent from mTalk

 

ρε παιδια το προβλημα με της φωτο πως το λεινουμε τραβαω συνεχομενα και μετα την δεκατη μου βγαζει αποθηκευση και το συνεχιζει μετα σε καθε φωτο που τραβαω τι γινεται υπαρχη λυση μου φαινεται τα εχει κανη κουλουβαχατα η microsoft /?

Link to comment
Share on other sites

Πήγα το κινητό στο nokia center στη Λάρισα και δοκιμάσαμε μια άλλη κάρτα που είχε MB και συνδέθηκε κανονικά.

Άρα έχουμε θέμα μα την cosmote.

 

Μήπως πρέπει να στείλω START στο 1333 για να ενεργοποιηθουύν τα δεδομένα ;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με frog (cosmote) καμία φορά που δε λέει να συνδεθεί, παρόλο που τα δεδομένα είναι ανοιχτά και φαίνεται πως υπάρχει λήψη και αποστολή (αλλά στην ουσία δεν ανοίγει τίποτα), στέλνω ένα άσχετο SMS (πχ Υ στο 1330 για να ελέγξω υπόλοιπα) και μετά ξετσαφαρει!!

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το προβλημα με της φωτο πως το λεινουμε τραβαω συνεχομενα και μετα την δεκατη μου βγαζει αποθηκευση και το συνεχιζει μετα σε καθε φωτο που τραβαω τι γινεται υπαρχη λυση μου φαινεται τα εχει κανη κουλουβαχατα η microsoft /?

 

ισως αν το εχεις βαλει ν αποθηκευει στην καρτα μνημης, και η καρτα μνημης ειναι σχετικα "παλιας/αργης" τεχνολογιας, φταιει αυτο.

δοκιμασε με αποθηκευση στην εσωτερικη μνημη μηπως λυνεται το προβλημα.αν ναι, τοτε μαλλον θελεις μια πιο γρηγορη καρτα μνημης (U3 τεχνολογιας).

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα το κινητό στο nokia center στη Λάρισα και δοκιμάσαμε μια άλλη κάρτα που είχε MB και συνδέθηκε κανονικά.

Άρα έχουμε θέμα μα την cosmote.

 

Μήπως πρέπει να στείλω START στο 1333 για να ενεργοποιηθουύν τα δεδομένα ;

 

ΟΧΙ START TO 4G ΣΤΕΛΝΕΙΣ ρωτα σε μια κοσμοτε η σε γερμανο.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ START TO 4G ΣΤΕΛΝΕΙΣ ρωτα σε μια κοσμοτε η σε γερμανο.

 

Έτσι ακριβώς, στέλνει 4G στο 1333

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδια μια ερωτηση.Οταν το τηλεφωνο ειναι κλειδωμενο και με παρει καποιος χτυπαει μια φορα και κλεινει μονο του.

Αν το ξεκλειδωσω και με ξαναπαρουν ολα οκ.

Συμβαινει και σε αλλον αυτο? Λυση?

Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδια μια ερωτηση.Οταν το τηλεφωνο ειναι κλειδωμενο και με παρει καποιος χτυπαει μια φορα και κλεινει μονο του.

Αν το ξεκλειδωσω και με ξαναπαρουν ολα οκ.

Συμβαινει και σε αλλον αυτο? Λυση?

 

Δοκίμασες να το κάνεις ένα soft reset;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα χωρις αποτελεσμα.

Ενα αλλο προβλημα που εχω ειναι οτι στο οικιακο δικτυο το τηλεφωνο αν και το βρισκει (mμεσω wifi) μου το βγαζει "χωρις ιντερνετ) και δεν μπορω να συνδεθω.

Αν επανεκκινησω το ρουτερ ολα οκ και υστερα απο λιγες ημερες παλι το ιδιο.

Απο οτι γνωριζω ειναι κοινο προβλημα των 10αριων.

ΠΑρολα αυτα η συζυγος με 550 και 10αρια δεν εχει θεμα.

ΚΑποια ιδεα για μονιμη λυση?

Edited by cult
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εδώ και μέρες δεν έχω (ακόμη μία φορά) ειδοποιήσεις από messenger, viber, what's app.

 

Φυσικά έχω κάνει 4-5 reboot, στο παρασκήνιο όλα ενεργά, κοίταξα αν υπάρχει καμιά ενημέρωση, τίποτα...

 

Το περίεργο ειναι ότι από Facebook app και e-mail έχω κανονικά ειδοποιήσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το εκανα χωρις αποτελεσμα.

Ενα αλλο προβλημα που εχω ειναι οτι στο οικιακο δικτυο το τηλεφωνο αν και το βρισκει (mμεσω wifi) μου το βγαζει "χωρις ιντερνετ) και δεν μπορω να συνδεθω.

Αν επανεκκινησω το ρουτερ ολα οκ και υστερα απο λιγες ημερες παλι το ιδιο.

Απο οτι γνωριζω ειναι κοινο προβλημα των 10αριων.

ΠΑρολα αυτα η συζυγος με 550 και 10αρια δεν εχει θεμα.

ΚΑποια ιδεα για μονιμη λυση?

 

Μου το κάνει κι εμένα. Και αυτό και όταν ανοίγω τα δεδομένα ενώ έχω φουλ σήμα συχνά δεν πιάνει ιντερνετ...Με reboot στρώνει.

Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το φώτα σας

σε wifi σε καφετέρια για να συνδεθώ έπρεπε να του κάνω επανεκκίνηση , το περίεργο ήταν ότι μετά ναι μεν συνδέθηκε αλλά όποτε προσπαθούσα να ανοίξω το browzer το wifi αποσυνδεόταν αυτόματα

ένας από την παρέα είπε ότι αυτού του έβγαζε προειδοποίηση ότι το δίκτυο είναι επικίνδυνο για χακάρισμα από μια εφαρμογή που είχε στην android συσκευή του αλλά κανονικά σερφάριζε

τι έχετε να πείτε ;;;;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το φώτα σας

 

σε wifi σε καφετέρια για να συνδεθώ έπρεπε να του κάνω επανεκκίνηση , το περίεργο ήταν ότι μετά ναι μεν συνδέθηκε αλλά όποτε προσπαθούσα να ανοίξω το browzer το wifi αποσυνδεόταν αυτόματα

 

ένας από την παρέα είπε ότι αυτού του έβγαζε προειδοποίηση ότι το δίκτυο είναι επικίνδυνο για χακάρισμα από μια εφαρμογή που είχε στην android συσκευή του αλλά κανονικά σερφάριζε

 

τι έχετε να πείτε ;;;;

 

Το κάνει όταν υπάρχει πρόβλημα ασφάλειας. Αν είσαι μέσα στο μενού όταν πάει να συνδεθεί, πιθανώς να δεις από κάτω να γράφει και τον λόγο.

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας!

Έχω το 640xl με WP 8.1, με sim 3g cosmote όπου έχω αποθηκευμένα μηνύματα από την εποχή που είχα απλό κινητό ΝΟΚΙΑ.

Επειδή μου ήρθε μήνυμα όπου η cosmote μου κάνει δώρο νέα 4g sim πως μπορώ να αποθηκεύσω τα μηνύματα (στην sd ή στο onedrive) γιατί δεν θέλω να τα χάσω; πως να κάνω μεταφορά από την sim οπουδήποτε;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας!

Έχω το 640xl με WP 8.1, με sim 3g cosmote όπου έχω αποθηκευμένα μηνύματα από την εποχή που είχα απλό κινητό ΝΟΚΙΑ.

Επειδή μου ήρθε μήνυμα όπου η cosmote μου κάνει δώρο νέα 4g sim πως μπορώ να αποθηκεύσω τα μηνύματα (στην sd ή στο onedrive) γιατί δεν θέλω να τα χάσω; πως να κάνω μεταφορά από την sim οπουδήποτε;

Ευχαριστώ!

 

Αποθηκεύονται μόνα τους στο one drive, ακόμα και heard reset να κάνεις αυτά θα εμφανιστούν..... Δεν χάνονται.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...