Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα. Μόλις προχθές αγόρασα το 640 xl ds. Αυτό έχει τα windows 8.1. Θέλω να κάνω αναβάθμιση στα 10άρια και θα ήθελα να ρωτήσω πως θα το κάνω αυτό ώστε να πάρω την επίσημη έκδοση; Θα πρέπει να κατεβάσω απο το store τον σύμβουλο αναβάθμισης ή τον insider; Εχω μπερδευτεί πολύ με αυτά που διαβάζω. "Με αυτό θα κατεβάσεις τα γνήσια 10άρια", "με αυτό δεν θα κατεβάσεις την επίσημη έκδοση αλλά κάτι άλλο" κτλ. Είμαι προηγούμενος χρήστης του 535 ds. Αρχικά είχαν τα 8.1 και μετά κατέβασα τα 10άρια (δεν θυμάμαι πως το έκανα αυτό και αν κατέβασα την επίσημη έκδοση ή κάτι άλλο). Απο τη στιγμή αυτή άρχισα να εχω κάποια προβλήματα... Όταν ρολάριζα και άλλαζα θέση στις φωτογραφίες απο την 5η-6η φωτογραφία η οθόνη μαύριζε, νέκρωνε το κινητό και ήθελε επανεκκίνηση να επανέλθει, στο viber δεν μου έδειχνε αν κάποιος ήταν συνδεδεμένος εκείνη τη στιγμή ή αν δεν ήταν, πότε ήταν τελευταία φορά, δεν μου ερχόντουσαν ειδοποιήσεις όταν κάποιος μου έστελνε μήνυμα και ήμουν online αλλά offline απο το viber όπως στα 8.1, ούτε όταν έστελνα εγω μήνυμα στο viber σε φίλο με android δεν του ερχόντουσαν ειδοποιήσεις οτι του έστειλα και μου έλεγε "απ' όλους μου έρχονται ειδοποιήσεις εκτός απο εσένα", δεν υπήρχε ηχητική ειδοποίηση στα μηνύματα κινητής τηλεφωνίας. Όταν δηλαδή κάποιος μου έστελνε μήνυμα δεν υπήρχε ηχητική ειδοποίηση στα εισερχόμενα και έπρεπε εγω να ελέγχω ανα τακτά χρονικά διαστήματα τα εισερχόμενά μου αν κάποιος μου έστειλε μήνυμα. Κάποιες φορές ξεχνούσα να ελέγξω τα εισερχόμενα και έβλεπα π.χ. σήμερα μηνύματα που μου είχαν στείλει πριν 3-4 μέρες. Είμαι σίγουρος πως δεν είχα πειράξει τίποτα απο τις ρυθμίσεις. Είχα πάει σε ενα nokia care και μου έλεγαν οτι δεν εχω την επίσημη έκδοση κτλ. Λύση όμως στα προβλήματά μου δεν μου έδωσαν. Για το viber μου είχαν πει πως έτσι είναι η έκδοσή του στα 10άρια και οτι δεν μπορεί να γίνει κάτι για να δουλεύει όπως στα 8.1, πως θα λυθεί αυτό με μελλοντικές ενημερώσεις κτλ. Πως θα εγκαταστήσω τώρα τα επίσημα 10άρια (ή όπως αλλιώς λέγονται) ώστε να μην αντιμετωπίσω πάλι τα ίδια προβλήματα; Αν είναι να εχω πάλι τα ίδια όπως στο 535 ds με τα 10άρια, καλύτερα να κάτσω με τα 8.1 που δουλεύουν ολα ρολόϊ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

Ρε φιλε μου στις τελευταιες φρασεις το λες και μονος σου τι ψαχνεσαι;Το ανικανοποιητο εχεις;:lol:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε φιλε μου στις τελευταιες φρασεις το λες και μονος σου τι ψαχνεσαι;Το ανικανοποιητο εχεις;:lol:

 

Μάλλον δεν έχεις Windows Phone.

Όσο για τον φίλο padobranac το Viber και η ειδοποιήσεις δουλεύουν μια χαρά στα 10 τώρα και έχει και βίντεο κλήση κανονικά.

Για να βάλεις για πρώτη φόρα τα 10 θέλει τον σύμβουλο αναβάθμισης (εφαρμογή)αλλά μετά θέλει χρόνο για να κατέβει και η τελευταία επίσημη.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχεις Windows Phone.

Όσο για τον φίλο padobranac το Viber και η ειδοποιήσεις δουλεύουν μια χαρά στα 10 τώρα και έχει και βίντεο κλήση κανονικά.

Για να βάλεις για πρώτη φόρα τα 10 θέλει τον σύμβουλο αναβάθμισης (εφαρμογή)αλλά μετά θέλει χρόνο για να κατέβει και η τελευταία επίσημη.

 

Έχω το συγκεκριμένο και έχω κάτσει στην 8.1 γιατί δεν μου αρέσουν τα πειράματα καθώς τα 10ρια δεν είναι ακόμα σταθερά και άνευ παραπλευρων διςλειτουργιων έστω και για κάποιους μη σημαντικές.Ομαδα που κερδίζει δεν αλλαζεις.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Για να μην ξαναματαγράφουμε ανακρίβειες τα 10 τα επίσημα τα πέρασες ποτέ;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μόλις προχθές αγόρασα το 640 xl ds. Αυτό έχει τα windows 8.1. Θέλω να κάνω αναβάθμιση στα 10άρια και θα ήθελα να ρωτήσω πως θα το κάνω αυτό ώστε να πάρω την επίσημη έκδοση; Θα πρέπει να κατεβάσω απο το store τον σύμβουλο αναβάθμισης ή τον insider; Εχω μπερδευτεί πολύ με αυτά που διαβάζω. "Με αυτό θα κατεβάσεις τα γνήσια 10άρια", "με αυτό δεν θα κατεβάσεις την επίσημη έκδοση αλλά κάτι άλλο" κτλ. Είμαι προηγούμενος χρήστης του 535 ds. Αρχικά είχαν τα 8.1 και μετά κατέβασα τα 10άρια (δεν θυμάμαι πως το έκανα αυτό και αν κατέβασα την επίσημη έκδοση ή κάτι άλλο). Απο τη στιγμή αυτή άρχισα να εχω κάποια προβλήματα... Όταν ρολάριζα και άλλαζα θέση στις φωτογραφίες απο την 5η-6η φωτογραφία η οθόνη μαύριζε, νέκρωνε το κινητό και ήθελε επανεκκίνηση να επανέλθει, στο viber δεν μου έδειχνε αν κάποιος ήταν συνδεδεμένος εκείνη τη στιγμή ή αν δεν ήταν, πότε ήταν τελευταία φορά, δεν μου ερχόντουσαν ειδοποιήσεις όταν κάποιος μου έστελνε μήνυμα και ήμουν online αλλά offline απο το viber όπως στα 8.1, ούτε όταν έστελνα εγω μήνυμα στο viber σε φίλο με android δεν του ερχόντουσαν ειδοποιήσεις οτι του έστειλα και μου έλεγε "απ' όλους μου έρχονται ειδοποιήσεις εκτός απο εσένα", δεν υπήρχε ηχητική ειδοποίηση στα μηνύματα κινητής τηλεφωνίας. Όταν δηλαδή κάποιος μου έστελνε μήνυμα δεν υπήρχε ηχητική ειδοποίηση στα εισερχόμενα και έπρεπε εγω να ελέγχω ανα τακτά χρονικά διαστήματα τα εισερχόμενά μου αν κάποιος μου έστειλε μήνυμα. Κάποιες φορές ξεχνούσα να ελέγξω τα εισερχόμενα και έβλεπα π.χ. σήμερα μηνύματα που μου είχαν στείλει πριν 3-4 μέρες. Είμαι σίγουρος πως δεν είχα πειράξει τίποτα απο τις ρυθμίσεις. Είχα πάει σε ενα nokia care και μου έλεγαν οτι δεν εχω την επίσημη έκδοση κτλ. Λύση όμως στα προβλήματά μου δεν μου έδωσαν. Για το viber μου είχαν πει πως έτσι είναι η έκδοσή του στα 10άρια και οτι δεν μπορεί να γίνει κάτι για να δουλεύει όπως στα 8.1, πως θα λυθεί αυτό με μελλοντικές ενημερώσεις κτλ. Πως θα εγκαταστήσω τώρα τα επίσημα 10άρια (ή όπως αλλιώς λέγονται) ώστε να μην αντιμετωπίσω πάλι τα ίδια προβλήματα; Αν είναι να εχω πάλι τα ίδια όπως στο 535 ds με τα 10άρια, καλύτερα να κάτσω με τα 8.1 που δουλεύουν ολα ρολόϊ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Πηγαινε εδώ http://www.microsoft.com/el-gr/mobile/windows10 και θα καταλαβεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας και παλι !!

Θα ηθελα να μου πειτε πως θα εκτελω screenshot υπαρχει καμια καλη ευκολη εφαρμογη;

Βλεπω κατι στη οθονη του 640 xl μου,τσακ να το εφαρμοζω ως αποθηκευση φωτο

 

Σε android οκ εδω σε αυτο;;; στο store δε βρισκω κατι!

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας και παλι !!

Θα ηθελα να μου πειτε πως θα εκτελω screenshot υπαρχει καμια καλη ευκολη εφαρμογη;

Βλεπω κατι στη οθονη του 640 xl μου,τσακ να το εφαρμοζω ως αποθηκευση φωτο

 

Σε android οκ εδω σε αυτο;;; στο store δε βρισκω κατι!

 

Thanks

εφαρμογή για screenshot..μα εφαρμογή για screenshot; Τα κουμπάκια power button +vol up + vol down τι τα έχουμε;

ή οποιονδήποτε άλλον πιθανό συνδυασμό αυτών. Πατώντας τα παρατεταμένα πάντα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας και παλι !!

 

Θα ηθελα να μου πειτε πως θα εκτελω screenshot υπαρχει καμια καλη ευκολη εφαρμογη;

 

Βλεπω κατι στη οθονη του 640 xl μου,τσακ να το εφαρμοζω ως αποθηκευση φωτο

 

 

 

Σε android οκ εδω σε αυτο;;; στο store δε βρισκω κατι!

 

 

 

Thanks

 

Εφαρμογή δεν ξέρω. Αν κρατήσεις πατημενο το power και το volume + ταυτόχρονα κανεις screenshot

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας και παλι !!

Θα ηθελα να μου πειτε πως θα εκτελω screenshot υπαρχει καμια καλη ευκολη εφαρμογη;

Βλεπω κατι στη οθονη του 640 xl μου,τσακ να το εφαρμοζω ως αποθηκευση φωτο

 

Σε android οκ εδω σε αυτο;;; στο store δε βρισκω κατι!

 

Thanks

 

Screenshot μπορείς να πάρεις πατώντας ταυτόχρονα το πλήκτρο έντασης με το πλήκτρο εκκίνησης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Έχω πάρει το κινητό για την μάδερ και γενικά είναι vfm, το έχει περίπου 2μήνες μια χαρά όλα εκτός απο ένα πρόβλημα.

Τώρα τελευταία στο άσχετο κάποιες φορές γκριζάρει όλη η οθόνη και κολλάει. Ξαναξεκινάει μόνο με κλείσιμο άνοιγμα κ μετά είναι οκ.

Συμβαίνει κ σε άλλους;

 

-Sorry αν έχει αναφερθεί πιο πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Έχω πάρει το κινητό για την μάδερ και γενικά είναι vfm, το έχει περίπου 2μήνες μια χαρά όλα εκτός απο ένα πρόβλημα.

Τώρα τελευταία στο άσχετο κάποιες φορές γκριζάρει όλη η οθόνη και κολλάει. Ξαναξεκινάει μόνο με κλείσιμο άνοιγμα κ μετά είναι οκ.

Συμβαίνει κ σε άλλους;

 

-Sorry αν έχει αναφερθεί πιο πίσω.

 

Ναι εχει παρατηρηθει...μονο πες μας με w8.1 ή με τα 10 ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Α ναι ξέχασα με 8.1 είναι.Έχει βρεθεί κάποια λύση;

 

Να πας στα 10..... Εκεί βέβαια θα χάσεις άλλα, όπως την σταθερότητα του λειτουργικού.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Να πας στα 10..... Εκεί βέβαια θα χάσεις άλλα, όπως την σταθερότητα του λειτουργικού.

 

Έχει και η κοπελιά μου το 640 -οχι το xl- αρκετούς μήνες με 8.1 και δεν αντιμετωπίζει πρόβλημα. Οκ θα διαβάσω να δώ τι παίζει με τα 10, εφόσον είναι αυτή η λύση και θα τα περάσω. Σ' ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! Απορια μου,σε μΙα καφετερια που ημουν,εμπαινε η παρεα μου που ειχε android συσκευη,απο το wi fi εκει εμενα οχι,γιατι αραγε; ασφαλες οκ μα δε γινοταν η συνδεση.εχει να κανει με κανάλι κτλπ απο το router τους με Windows phone ; διοτι εκει και με tablet android οκ.

 

Τι παιζει λοιπον να φταιει;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! Απορια μου,σε μΙα καφετερια που ημουν,εμπαινε η παρεα μου που ειχε android συσκευη,απο το wi fi εκει εμενα οχι,γιατι αραγε; ασφαλες οκ μα δε γινοταν η συνδεση.εχει να κανει με κανάλι κτλπ απο το router τους με Windows phone ; διοτι εκει και με tablet android οκ.

 

Τι παιζει λοιπον να φταιει;

Αν βλέπεις το ρουτερ με την αναζήτηση τότε δεν φταίει το κανάλι.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

μου το έχει κάνει και το δικό μου XL σε καφέ.

Δε ξέρω αν παίζει καμιά ασυμβατότητα,ούτε με soft reset δεν μπήκε στο wifi.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τυχαίο είναι. Μου έχει τύχει σε λάπτοπ και μετά από επανεκκίνηση του ρούτερ , μπήκα.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά τυχαίο είναι

στο ίδιο καφέ την πρώτη μέρα μπαίναμε (WP & andr) και την επόμενη μέρα μας πέταγε συνέχεια

και όχι δεν είχε κόσμο , 3 νομάτοι ήμασταν

πρέπει να είχε θέμα το router

και το έχω παρατηρήσει στα router του ΟΤΕ να το κάνει

Edited by nikolaos1977
Link to comment
Share on other sites

παιδιά τυχαίο είναι

στο ίδιο καφέ την πρώτη μέρα μπαίναμε (WP & andr) και την επόμενη μέρα μας πέταγε συνέχεια

και όχι δεν είχε κόσμο , 3 νομάτοι ήμασταν

πρέπει να είχε θέμα το router

και το έχω παρατηρήσει στα router του ΟΤΕ να το κάνει

 

Εγώ πάλι στην δουλειά μου μια μέρα μπαίνω μια όχι, ενώ όλοι οι άλλοι μπαίνουν κάθε μέρα με Android. Είναι το δίκτυο ασφαλές. Νομίζω ότι είναι θέμα λειτουργικού. Το παθαίνω αυτό και σε καφετέριες. Στο σπίτι δεν έχω ποτέ πρόβλημα.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Θέμα λειτουργικού,λίγο δύσκολο να είναι.

Το έχω πάθει και με android να μην μπαίνω εγώ και άλλη συσκευή δίπλα με την ίδια έκδοση android να μπαίνει κανονικά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μετα την τελευταία αναβάθμιση του Viber δεν μου χτυπάει ουτε μου εμφανίζει banner ειδοποιησης........ολα τα έχω ανοιχτά στις ειδοποιησεις και απο την εφαρμογή και απο τις ρυθμίσεις του τηλεφωνου
Link to comment
Share on other sites

LUMIA 640XL 4G με 115ε η 3g με 98ε?Αξιζει η διαφορά?

 

Αν κρίνω πως παλιότερα είχαν 100€ διαφορά... Λογικά αξίζει.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σε ένα 640xl της συζύγου εμφανίζει συνέχεια μήνυμα ότι ή κάρτα μνήμης που έχει(transcend 16gb-4) δεν είναι συμβατή με το τηλέφωνο. Υπάρχει θέμα με την συσκευή;;;εχω κάνει παλαιότερα διαμόρφωση στην κάρτα μνήμης και μετά φόρτωσαν τις φωτογραφίες. Παίζει να χρειάζεται πάλι ή πρέπει να βάλω μία πιο καινούργια;;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...