Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα συμφωνήσω και εγώ οτι καμία εφαρμογή δεν σέρνεται εκτός από το messenger και facebook που αργουν να ανοίξουν. Όταν ανοίξουν λειτουργούν κανονικά.

 

Συγγνώμη, δεν κρατήθηκα :X

 

Πάντως εδώ και καιρό είμαι με 8.1, και αν και επέστρεψα στα πολλά "κουλά" των 8.1, τουλάχιστον δεν τρώει κολλήματα. Παρ' όλο που οι εφαρμογές είναι μετριότατες, κάνω τα απλά πράγματα που θέλω γρήγορα.

Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συγγνώμη, δεν κρατήθηκα :X

 

Πάντως εδώ και καιρό είμαι με 8.1, και αν και επέστρεψα στα πολλά "κουλά" των 8.1, τουλάχιστον δεν τρώει κολλήματα. Παρ' όλο που οι εφαρμογές είναι μετριότατες, κάνω τα απλά πράγματα που θέλω γρήγορα.

 

Δυστυχώς σε αυτές τις 2 εφαρμογές έτσι είναι. Θες 10" αλλά μετά λειτουργούν κανονικά. Ευτυχως ομως που εχω κρατήσει και την εφαρμογή του facebook των 8.1 και το δουλεύω και από κει.Όλα τα υπόλοιπα όμως μια χαρά!Μέχρι και οι ζωντανές εικόνες λειτουργούν πάντα. :lol:

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Εδώ και αρκετό καιρό δεν έχω τη δυνατότητα να μπω στον λογαριασμό Google καθώς και σε κάθετι που σχετίζεται με Google (YouTube photos klp..)... Έχω κάνει 3-4 φορές επαναφορά αλλα του... Καμία πρόταση?

skorpio
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Εδώ και αρκετό καιρό δεν έχω τη δυνατότητα να μπω στον λογαριασμό Google καθώς και σε κάθετι που σχετίζεται με Google (YouTube photos klp..)... Έχω κάνει 3-4 φορές επαναφορά αλλα του... Καμία πρόταση?

 

ΠΕΤΑΞΕ το. το ειχα 14 μήνες . Ακόμα δεν μπορω να καταλαβω γιατι το είχα αγοράσει τότε. μου εσπασε τα νευρα, καθε μερα και καποιο νεο προβλημα εβγαζε. αποκορυφωμα ηταν οτι ενω οι ενδειξεις sim φαινοταν κανονικα το τηλ νεκρωνε , τουλαχιστον 1 φορα την ημερα .Υποτίθετε οτι είχα τηλεφωνο. με επανεκινηση επανερχόταν, και τοτε εβλεπα τις χαμένες κλησεις. εφτασα σε σημειο να κανω κληση απο αλλα τηλεφωνα στην παρεα για να το τσεκαρω. δυσκολα θα βρεις πιο μαπα συσκευη και λειτουργικο. Μεχρι που ενα απογευμα λιγο πριν κανω την καθιερωμένη επανακινηση ,μιας και ειχε νεκρώσει παλι, το εκτοξευσα στον τοιχο του παρκινκ, συνοδεύοντας το με τη γνωστη λαικη εκφραση ""ΑΝΤΕ Γ..........ΟΥ"" δεν εμεινΕ τιποτα. Μόνο η μπαταρία η οπόια χρειαζοταν δευτερη εκτοξευση. Οπως και εγινε. το καταευχαριστήθηκα και απαλαχτηκα .

Edited by vasicristo
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει,δεν είναι και από τα καλύτερα κινητά,αλλά δεν είναι και έτσι τα πράγματα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει,δεν είναι και από τα καλύτερα κινητά,αλλά δεν είναι και έτσι τα πράγματα.

 

Θα συμφωνήσω και εγώ. Προφανώς έπεσε σε προβληματική συσκευή.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα το μάζευα ξανά θα το πέταγα στο νερό μετά θα το έκαιγα και στο τέλος θα σκορπούσα και την στάχτη του στους πέντε ανέμους..... Τι λέτε ρε παιδια.... Έλεος.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα το μάζευα ξανά θα το πέταγα στο νερό μετά θα το έκαιγα και στο τέλος θα σκορπούσα και την στάχτη του στους πέντε ανέμους..... Τι λέτε ρε παιδια.... Έλεος.

 

Τελετουργικο κανονικα..χεχε..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα το μάζευα ξανά θα το πέταγα στο νερό μετά θα το έκαιγα και στο τέλος θα σκορπούσα και την στάχτη του στους πέντε ανέμους..... Τι λέτε ρε παιδια.... Έλεος.

Χάχα και όλα αυτά για ένα λειτουργικό!!!!....

Με τίποτα δεν θα έκανα κάτι τέτοιο! Για καμία συσκευή και σε κανένα λειτουργικό, όσο κι αν μου έσπαγε τα νεύρα! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Χάχα και όλα αυτά για ένα λειτουργικό!!!!....

Με τίποτα δεν θα έκανα κάτι τέτοιο! Για καμία συσκευή και σε κανένα λειτουργικό, όσο κι αν μου έσπαγε τα νεύρα! ;)

 

Κράτησε μόνο το, τι λέτε ρε παιδιά.... Έλεος.... Τι ακούω ο άνθρωπας θεέ μου.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

%5Bimg%5Dhttp%3A//i.imgur.com/ph0MR88.jpg[/img]

 

 

 

Καλησπέρα σε όλους και παρακαλώ θα ήθελα την βοήθειά σας στα 2 παρακάτω θέματα. Δεν πρόλαβα να ψάξω παραπάνω(σίγουρα θα υπάρχουν απαντήσεις) ζητώ συγνώμη αν επαναλαμβάνω θέματα που έχουν απαντηθεί. Παραπάνω παραθέτω κάτι που διάβασα από τον φίλο Chryssostomo.

 

Το πρώτο μου λοιπόν θέμα έχει να κάνει με αυτό ακριβώς,2 μήνες μετά την αγορά εντελώς ξαφνικά απέκτησα και εγώ μια παρόμοια (χρωματιστή σκιά ανοιχτό καφέ η προς το μουσταρδι) η οποία φαίνεται στα ανοιχτά χρώματα και είναι ανάμεσα στην οθόνη και το τζάμι..Δεν επηρεάζει την εικόνα(δηλαδή βλέπω κάτω από αυτό) δεν έχει να κάνει με κάψιμο οθόνης..Δεν ξέρω που οφείλεται ίσως σε υγρασία? Αλλά πως προέκυψε κάτι τέτοιο,δεν μου έχει βραχεί το κινητό.. Βασικά πρέπει να το στείλω στην arvato αλλά σκέφτομαι ότι θα μείνω για κανά μήνα χωρίς τηλέφωνο. Όποιος αντιμετώπισε κάτι παρόμοιο θα ήθελα να μου πει τι έκανε και τι ακριβώς πρόβλημα ήταν..Παραθέτω φωτογραφία για να δείτε σε λευκό και σε μπλε φόντο. Το δεύτερο πρόβλημα έχει να κάνει με την εφαρμογή κάμερας.Επιλέγοντας να βγάλω φωτογραφία HDR μπορεί να βγάλει την πρώτη όμως μετά στην δεύτερη την τρίτη κ.τ.λ μου γράφει Αποθήκευση..... και θα πρέπει να περιμένω αιώνια για την επόμενη,άσε που οι περισσότερες από αυτές εξαφανίζονται ως δια-μαγείας. Αυτά...Αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει,ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

 

 

 

Ίδιο πρόβλημα κι εγώ με αυτο το σημάδι στο απλό 640, αλλα εγώ το έχω πάνω δεξιά, κάθετα στην οθόνη κι είναι εμφανέστατο. Παλιότερα που το ανέφερα κάποια μέλη υποστηρίξαν πως είτε είναι από πτώση είτε λόγω αύξησης θερμοκρασίας.

 

Προσωπικά δεν έκανα κάτι, το έχω αφήσει κι ούτε πρόκειται να κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Τι πιστεύεις πως φταίει; Η ποιότητα κατασκευής, υγρασία;

 

το δικό μου σημάδι δεν έχει χρώμα.Φαντάσου είναι σαν μια μόνιμη θαμπάδα στην οθόνη,η οποία έκανε την εμφάνιση της αφού είχα μια εβδομάδα να ακουμπήσω το κινητό.

ήταν στην ίδια θέση στο γραφείο μου ακίνητο.

Ούτε τούμπα,ούτε ζέστη.

Θέμα ποιότητας είναι καθαρά για εμένα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

το δικό μου σημάδι δεν έχει χρώμα.Φαντάσου είναι σαν μια μόνιμη θαμπάδα στην οθόνη,η οποία έκανε την εμφάνιση της αφού είχα μια εβδομάδα να ακουμπήσω το κινητό.

ήταν στην ίδια θέση στο γραφείο μου ακίνητο.

Ούτε τούμπα,ούτε ζέστη.

Θέμα ποιότητας είναι καθαρά για εμένα.

 

Αν και δεν το πα ποτε..απο τον πρωτο χρονο εχει και εμενα ενα σημαδακι η οθονη..ειναι μια μικρη θαμπη κουκιδουλα σε μεγεθος οσο το σημα του wi fi περιπου και δεν εχει καθολου χρωμα, οπου δεν φαινεται καθολου σε μαυρο φοντο αλλα κανει μπαμ σε λευκο πρασινο και γενικοτερα σε φωτεινα χρωματα και βρισκεται λιγο πανω απο το κεντρο της οθονης..Συμφωνω λοιπον οτι ειναι θεμα ποιοτητας λοιπον διοτι δεν συνεβη ποτε κατι για να προκληθει(Παντα με προστατευτικο οθονης και σχεδον παντα με θηκη)

Στα χρηματα αυτα βεβαια δεν περιμενα να βαλουν και καμμια ποιοτικοτερη οθονη..

Link to comment
Share on other sites

τώρα που κάνει 100 ευρώ να δεχτώ την ποιότητα.

Στα 270 που έκανε κάποτε, ή στα 170/190 που το πήρα,ε δεν είναι και ότι καλύτερο.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

τώρα που κάνει 100 ευρώ να δεχτώ την ποιότητα.

Στα 270 που έκανε κάποτε, ή στα 170/190 που το πήρα,ε δεν είναι και ότι καλύτερο.

 

Εχεις δικιο.

Ξεχασα να πω το δικο μου ειναι ενα 640 ds Απο Απριλιο 2015...Απο την πρωτη εβδομαδα που κυκλοφορησε Ελλαδα..

Και να σου πω μια διαπιστωση μου? Το 640 της κοπελας μου αγοραστηκε το καλοκαιρι του 2016..αν τα βαλεις διπλα διπλα με ιδια φωτεινοτητα ρυθμισεις χρωματων ολα ιδια..το τελευταιο εχει φανερα καλυτερη οθονη...και οι δυο οθονες προσεγμενες και πεντακαθαρες απο οτιδηποτε. Μαλλον αργοτερα εβαζαν ποιοτικοτερες οθονες...Η΄η δικια μου αρχισε να χανει με τον καιρο..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά χρειάζομαι την βοήθειά σας. Στο 640xl μου Εκ παραδρομής έκανα εγκατάσταση Facebook(beta). Μετα έκανα κανονικά την σωστή εγκατάσταση Facebook.Το θέμα ειναι οτι πλεον βάζοντας την κανονική εφαρμογή όταν πατάω εκκίνηση με βάζει στην beta έκδοση. Μπορώ να κάνω κάτι???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά χρειάζομαι την βοήθειά σας. Στο 640xl μου Εκ παραδρομής έκανα εγκατάσταση Facebook(beta). Μετα έκανα κανονικά την σωστή εγκατάσταση Facebook.Το θέμα ειναι οτι πλεον βάζοντας την κανονική εφαρμογή όταν πατάω εκκίνηση με βάζει στην beta έκδοση. Μπορώ να κάνω κάτι???

 

Διεγραψε την beta.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Εχώ το 640XL και θέλω μια δεύτερη μπαταρία, γνωρίζει κάποιος φίλος που μπορώ να βρώ γνήσια. Στο skrutz βρήκα μς 20 ευρώ που λένε πως είναι, να τους πιστέψω? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και την εχω διαγράψει. Στο store μου δείχνει οτι και τις δυο τις εχω στην κατοχή μου.

 

Πήγαινε δεξιά από την οθόνη έναρξης στις εφαρμογές και πάτησε παρατεταμένα πάνω στην Facebook beta για να κάνεις απεγκατάσταση. Αν το έχεις κάνει κάνε ένα restart το κινητό και δοκίμασε να μπεις πάλι στο Facebook.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη σας ποιά είναι για το 640XL ως αναφορά το λειτουργικό, είναι καλύτερα 8,1 ή με τα 10? Μιλάμε για κατανάλωση μπαταρίας και ταχύτητα απόκρισης. Παλιότερα που είχα το 1520 ήταν καλύτερο με 8,1 σε αυτούς του δυο τομείς. Δεν ξέρω βέβαια αν πλέον τα 10άρια βελτιώθηκαν και δεν υπάρχει διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό το έχω με 8.1. Σαφώς λιγότερα "άκυρα" κολλήματα. Τώρα αν βελτιώθηκαν τον τελευταίο 1μιση-2μήνες δεν ξέρω.
Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...