Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα, αγόρασα ένα 640xl lte εχθές, ήμουν κάτοχος 535 (win10) ενάμιση χρόνο. Έχω ένα δίλημμα να πάω σε win10;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι να πας να τα δεις. Αν δεν σου αρέσει κάτι ξαναγυρνάς στα 8.1.

Μια γενική διαπίστωση είναι ότι το κινητό το έχουν χαντακώσει με το ένα γιγα ραμ.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα 10άρια που έχει το δικό μου που το πήρα μεταχειρισμένο πάει καλά, η μπαταρία μια με μιάμιση μέρα, αλλά παράγγειλα και μια καινούργια. Το μόνο πρόβλημα που είδα ήταν το app για το facebook που δεν άνοιγε και κολλούσε οπότε και το έβγαλα. Έτσι κι αλλιώς μπορείς να μπεις από τον browser και γλυτώνεις έτσι και πόρους.

Πολύ καλή οθόνη, πριν είχα το sony c4 που έδωσα στην γυναίκα μου, από το οποίο έχει καλύτερη οθόνη αλλά μια ιδέα κατώτερη κάμερα.

Έχει όμως σαφώς καλύτερο ήχο στις κλήσεις και στο ηχείο και αυτό είναι το σημαντικότερο από όλα καθώς πρώτα πρέπει να είναι καλό σαν τηλέφωνο.

Απο εκεί και ύστερα αφού τρέχει viber-skype και υπάρχει browser γίνονται τα πάντα.

 

Τελικά το πρόβλημα με το app του facebook λύθηκε! Σκέφτηκα να το εγκαταστήσω στην εσωτερική μνήμη καθώς η ταχύτητά της είναι σαφώς ποιο γρήγορη και πράγματι τώρα δουλεύει ρολόι!

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω ενα θεματάκι με την μνημη, στον ελεγχο αποθηκευσης μου βγαζει στην μνημη τηλεφωνου: Άλλα 2,2 GB και δεν μπορω να τα διαγραψω καμια ιδεα????:!:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω ενα θεματάκι με την μνημη, στον ελεγχο αποθηκευσης μου βγαζει στην μνημη τηλεφωνου: Άλλα 2,2 GB και δεν μπορω να τα διαγραψω καμια ιδεα????:!:

 

Δες στην από πάνω επιλογή στα προσωρινά αρχεία και διέγραψε την τηλεμετρία.. Βρες ακόμη καμια εφαρμογή που ειναι μεγάλη και κάνε επανεγκατάσταση... Σε μένα ήταν 3,5gb, έβγαλα κάτι άχρηστες εφαρμογές και κατέβηκε 0,98... Windows rules..

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Ίδιο πρόβλημα κι εγώ με αυτο το σημάδι στο απλό 640, αλλα εγώ το έχω πάνω δεξιά, κάθετα στην οθόνη κι είναι εμφανέστατο. Παλιότερα που το ανέφερα κάποια μέλη υποστηρίξαν πως είτε είναι από πτώση είτε λόγω αύξησης θερμοκρασίας.

 

Προσωπικά δεν έκανα κάτι, το έχω αφήσει κι ούτε πρόκειται να κάνω.

 

Μάλιστα. Οπότε δεν είμαι ο μοναδικός με παρόμοιο πρόβλημα. Και φυσικά θα επιβεβαιώσω ότι καμιά πτώση δεν είχε ούτε το δικό μου και απ την αρχή είναι με θήκη και τζάμι για προστασία.. Αποφάσισα και εγώ να μην το στείλω στο servis. Θα πορευτώ μαζί του για όσο πάει..

Το είχα αγοράσει στα 134ευρώ (αν θυμάμαι καλά), και αυτό που έχω να πω μετά από όλο αυτό το διάστημα είναι ότι είναι ένα κινητό που σε αυτά τα χρήματα θεωρό ότι έχει την ευκρινέστερη γεμάτη ζωντάνια οθόνη που έχω δει(σε αυτά τα χρήματα πάντα).

Προερχόμενος από android και το motorola motog (1 gen) ένα πάρα πολύ καλό και φθηνό κινητό και εκείνο.. 'Έχω να επιβεβαιώσω σε πιθανούς αγοραστές του 640xl ότι πράγματι θα ξεχάσουν τι σημαίνει κολλάει το κινητό μου.. Αλλά απ την άλλη σε καμιά περίπτωση δεν θα κινούνται το ίδιο γρήγορα όπως με ένα android κινητό(εννοώ στο περιβάλλον του λειτουργικού,αλλά και στις εφαρμογές).. Η πίσω κάμερα του είναι αρκετά καλή αλλά όπως είχα γράψει και παραπάνω εγώ αντιμετωπίζω σοβαρό πρόβλημα με την εφαρμογή της κάμερας αφού σε λήψη HDR αμέσως μετά την λήψη μου διαγράφει τις φωτογραφίες και κολλάει στο ''γίνεται αποθήκευση''.. Κάποιο άλλο πρόβλημα δεν έχω με περασμένα τα windows 10 απ την μέρα που βγήκαν..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,μπορω να ρωτησω κατι;Ειμαι κατοχος του απλου 640 και μαλλον θα παρω το XL λογω καταστροφης του πρωτου,βλεπω οτι ολοι αναφερουν για την πολυ καλη αναλυση της οθονης παρ΄ολο που εχει μεγαλυτερη διαγωνιο και ιδια αναλυση με το απλο 640.Πιξελιαζει καθολου;Εχει κανεις εμπειρια και απο τα δυο;Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Το ανθρώπινο μάτι έχει διακριτική ικανότητα περίπου 150-180ppi, οπότε δεν χρειάζεται να πούμε κάτι άλλο όταν το 640xl έχει 250ppi.

Είναι καθαρά θέμα μάρκετινγκ και τίποτε άλλο. Σαν φωτογράφος που είμαι ακόμα και με την φωτογραφική λούπα δύσκολα φαίνονται τα πίξελς πόσο μάλλον με το μάτι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω ενα θεματάκι με την μνημη, στον ελεγχο αποθηκευσης μου βγαζει στην μνημη τηλεφωνου: Άλλα 2,2 GB και δεν μπορω να τα διαγραψω καμια ιδεα????:!:

:!:και εκτός αυτου του θεματος πλεον δεν παιζει και βιντεακια youtube μου βγαζει:Invalid Source, οτι βιντεο και να ειναι ΔΕΝ παιζει, καμια βοηθεια???:!:

Link to comment
Share on other sites

Το ανθρώπινο μάτι έχει διακριτική ικανότητα περίπου 150-180ppi, οπότε δεν χρειάζεται να πούμε κάτι άλλο όταν το 640xl έχει 250ppi.

Είναι καθαρά θέμα μάρκετινγκ και τίποτε άλλο. Σαν φωτογράφος που είμαι ακόμα και με την φωτογραφική λούπα δύσκολα φαίνονται τα πίξελς πόσο μάλλον με το μάτι.

 

Παρα πολυ ωραια,σ΄ευχαριστω παρα πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Το ανθρώπινο μάτι έχει διακριτική ικανότητα περίπου 150-180ppi, οπότε δεν χρειάζεται να πούμε κάτι άλλο όταν το 640xl έχει 250ppi.

Είναι καθαρά θέμα μάρκετινγκ και τίποτε άλλο. Σαν φωτογράφος που είμαι ακόμα και με την φωτογραφική λούπα δύσκολα φαίνονται τα πίξελς πόσο μάλλον με το μάτι.

 

Κοιτα..δεν ειναι ακριβως ετσι οπως τα λες..

Φυσικα και απο ενα σημειο και μετα τα pixels ειναι ηδη αρκετα για το μεγεθος της οθονης ενος κινητου και φυσικα μετρανε παρα πολλα πραγματα για την ποιοτητα της οθονης περα απο την αναλυση(panel,γωνιες θεασης ,φωτεινοτητα πιστοτητα χρωματων κα)

Αλλα 150 dpi εχουν οθονες με 240 *480 στις 3 ιντσες..μιλαμε για πιξελιασμα απιστευτο, εποχες πριν 2010.

Ακομα και οθονες με 218 dpi στις 4,3 ιντσες πιξελιαζουν παρα πολυ...ειδικα αν την βαλεις διπλα διπλα με μια 300 dpi η διαφορα ειναι Εμφανεστατη. Ακομα και μια με 300 dpi αν την βαλεις διπλα διπλα με μια των 400+dpi παλι θα δεις διαφορες και κυριως σε μικρα γραμματα και κυριως στο σερφαρισμα και διαβασμα αρθρων και φυσικα η εικονα ειναι πιο clear..

Απο 2κ και πανω ισως ειναι marketing στις οθονες των smartphones, τουλαχιστον προς το παρον

Edited by panos9553
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα..δεν ειναι ακριβως ετσι οπως τα λες..

Φυσικα και απο ενα σημειο και μετα τα pixels ειναι ηδη αρκετα για το μεγεθος της οθονης ενος κινητου και φυσικα μετρανε παρα πολλα πραγματα για την ποιοτητα της οθονης περα απο την αναλυση(panel,γωνιες θεασης ,φωτεινοτητα πιστοτητα χρωματων κα)

Αλλα 150 dpi εχουν οθονες με 240 *480 στις 3 ιντσες..μιλαμε για πιξελιασμα απιστευτο, εποχες πριν 2010.

Ακομα και οθονες με 218 dpi στις 4,3 ιντσες πιξελιαζουν παρα πολυ...ειδικα αν την βαλεις διπλα διπλα με μια 300 dpi η διαφορα ειναι Εμφανεστατη. Ακομα και μια με 300 dpi αν την βαλεις διπλα διπλα με μια των 400+dpi παλι θα δεις διαφορες και κυριως σε μικρα γραμματα και κυριως στο σερφαρισμα και διαβασμα αρθρων και φυσικα η εικονα ειναι πιο clear..

Απο 2κ και πανω ισως ειναι marketing στις οθονες των smartphones, τουλαχιστον προς το παρον

 

Όχι, δεν είναι έτσι φίλε μου. Αυτά τα νούμερα είναι τελείως αυθαίρετα, το ιντερνέτ σήμερα είναι εμπορικά κατευθυνόμενο για να δημιουργεί καταναλωτισμό. Οι πραγματικές αναλύσεις εκτύπωσης, που είναι και το σημείο αναφοράς για την οπτική ποιότητα, έχουν σαν σημείο αναφοράς τα 300 και αυτά ξεπερνούν κατά πολύ την πραγματική διακριτική ικανότητα του ματιού.

Όταν παλιότερα είχαν βγει οι αναλύσεις αυτές στα ανάλογα i-phone θεωρούσαν το θέμα ανάλυσης ''λήξαν''.

Μετά για εμπορικούς λόγους το κάνανε λάστιχο και γράφουν ότι θέλουν.

Θα σου πω το εξής παράδειγμα: στο μόνιτορ που δουλεύω επαγγελματικά και είναι στις 27 ίντσες με 1080X1920 θα πρέπει να πας στους 30 πόντους για να δεις πίξελς, φαντάσου αυτή η εικόνα να συμπιεστή στις 5-6-7 ίντσες αν εσύ μπορείς να ξεχωρίσεις τα πίξελ, ακόμα και αν πλησιάσεις τόσο όσο να αρχίσεις να μην μπορείς να εστιάσεις στο είδωλο.

Άλλο το αν ένα ακριβότερο τηλέφωνο έχει καλύτερο κοντράστ και χρώματα οπότε ξεγελάει το μάτι. Στο 640xl μόνο με λούπα 5Χ μπορείς να δεις τα πίξελς, εκτός αν είσαι ο σούπερμαν.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είναι έτσι φίλε μου. Αυτά τα νούμερα είναι τελείως αυθαίρετα, το ιντερνέτ σήμερα είναι εμπορικά κατευθυνόμενο για να δημιουργεί καταναλωτισμό. Οι πραγματικές αναλύσεις εκτύπωσης, που είναι και το σημείο αναφοράς για την οπτική ποιότητα, έχουν σαν σημείο αναφοράς τα 300 και αυτά ξεπερνούν κατά πολύ την πραγματική διακριτική ικανότητα του ματιού.

Όταν παλιότερα είχαν βγει οι αναλύσεις αυτές στα ανάλογα i-phone θεωρούσαν το θέμα ανάλυσης ''λήξαν''.

Μετά για εμπορικούς λόγους το κάνανε λάστιχο και γράφουν ότι θέλουν.

Θα σου πω το εξής παράδειγμα: στο μόνιτορ που δουλεύω επαγγελματικά και είναι στις 27 ίντσες με 1080X1920 θα πρέπει να πας στους 30 πόντους για να δεις πίξελς, φαντάσου αυτή η εικόνα να συμπιεστή στις 5-6-7 ίντσες αν εσύ μπορείς να ξεχωρίσεις τα πίξελ, ακόμα και αν πλησιάσεις τόσο όσο να αρχίσεις να μην μπορείς να εστιάσεις στο είδωλο.

Άλλο το αν ένα ακριβότερο τηλέφωνο έχει καλύτερο κοντράστ και χρώματα οπότε ξεγελάει το μάτι. Στο 640xl μόνο με λούπα 5Χ μπορείς να δεις τα πίξελς, εκτός αν είσαι ο σούπερμαν.

 

Μισο λεπτακι, οι εκτυπωσεις και τα monitors δεν εχουν καμια σχεση με αυτα που συζηταμε εδω. Οι οθονες των smartphones ειναι αλλη κατηγορια και αλλη κουβεντα. Τα smartphones τα βλεπεις απο πολυ κοντινη αποσταση, απο λιγα εκατοστα αποσταση τις περισσοτερες φορες και οχι απο αρκετα μετρα οπως βλεπεις τηλεοραση κλπ.

Βασικα πως απο τα 150-180 ppi πηγες στα 300 ppi ? Δεν ειπες πως δεν υπαρχει διαφορα απο τα 180 και πανω στο ματι?

Τελος πια νουμερα ειναι αυθερετα? Τα 218 ppi με τα 300ppi η διαφορα ειναι ΕΜΦΑΝΕΣΤΑΤΗ...εαν βαλεις ενα κινητο με 300 ppi διπλα διπλα με καποιο με 440 ppi ας πουμε η διαφορα παλι ειναι εμφανεστατη Ιδιως σε μικρα γραμματα σε αρθρα οταν σερφαρεις. Δεν καταλαβαινω που διαφωνεις..μιλαω για καθημερινες λειτουργιες και συγκρισεις και οχι για κατι εξεζητημενο ετσι? Απο 2κ και πανω με βρισκεις συμφωνο για marketing κλπ σε τοσο μικρες οθονες, αλλα απο αναλυσεις κατω απο full hd διαφωνω Καθετα μαζι σου.

Edited by panos9553
Link to comment
Share on other sites

Μισο λεπτακι, οι εκτυπωσεις και τα monitors δεν εχουν καμια σχεση με αυτα που συζηταμε εδω. Οι οθονες των smartphones ειναι αλλη κατηγορια και αλλη κουβεντα. Τα smartphones τα βλεπεις απο πολυ κοντινη αποσταση, απο λιγα εκατοστα αποσταση τις περισσοτερες φορες και οχι απο αρκετα μετρα οπως βλεπεις τηλεοραση κλπ.

Βασικα πως απο τα 150-180 dpi πηγες στα 300 dpi ? Δεν ειπες πως δεν υπαρχει διαφορα απο τα 180 και πανω στο ματι?

Τελος πια νουμερα ειναι αυθερετα? Τα 218 dpi με τα 300dpi η διαφορα ειναι ΕΜΦΑΝΕΣΤΑΤΗ...εαν βαλεις ενα κινητο με 300 dpi διπλα διπλα με καποιο με 440 dpi ας πουμε η διαφορα παλι ειναι εμφανεστατη Ιδιως σε μικρα γραμματα σε αρθρα οταν σερφαρεις. Δεν καταλαβαινω που διαφωνεις..μιλαω για καθημερινες λειτουργιες και συγκρισεις και οχι για κατι εξεζητημενο ετσι? Απο 2κ και πανω με βρισκεις συμφωνο για marketing κλπ σε τοσο μικρες οθονες, αλλα απο αναλυσεις κατω απο full hd διαφωνω Καθετα μαζι σου.

Τελικά dpi λέγεται ή ppi;....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τελικά dpi λέγεται ή ppi;....

 

XAXAXA..ppi λεγεται φυσικα evris...αλλα κολησε η βελονα με το dpi χωρις λογο..σωστος ο παιχτης.:lol:

Μιας και ηρθες απο εδω ομως για πες μας με το χερι στην καρδια. Διπλα διπλα το 830 με τον 950 xl βλεπεις διαφορες στην αναλυση και στην καθαροτητα της οθονης?

Αν ανοιξεις ενα site με πολυ μικρα γραμματα ή ενα αρχειο με μικρα γραμματα δεν φαινονται πιο καθαρα και <<αναλυτικα>> στο 950 σε σχεση με το 830?

Edited by panos9553
Link to comment
Share on other sites

Τα πιξελς ανα ίντσα και τα σημεία ανα ίντσα διαφέρουν μόνο ως προς το αντικείμενο της μέτρησης που στην μια περίπτωση είναι η εκτύπωση και στην άλλη η απεικόνιση σε μόνιτορ.

Αυτό δεν αλλάζει καθόλου όμως την κάθε αυτού μέτρηση και τα στάνταρ της διακριτικής ικανότητας του ματιού.

Τα 300dpi ή ppi είναι η μέγιστη διακριτική ικανότητα που ορίζεται ως τέτοια βάση του οτι μπορείς να διακρίνεις τα πιξελ ή σημεία εκτύπωσης πλησιάζοντας τόσο όσο να βλέπεις καθαρά το είδωλο πριν θολωση η όραση λόγο μικρής απόστασης.

Ακόμα και το όριο όμως των 300 dpi ή ppi ειναι αρκετά πάνω και το γνωρίζουμε όσοι κάνουμε γραφιστικές τέχνες. Στην πραγματικότητα οσα τεστ και αν έχουμε κάνει θα πρέπει να πέσει κάτω απο τα 150 για να φανει διάφορα.

Link to comment
Share on other sites

Τα πιξελς ανα ίντσα και τα σημεία ανα ίντσα διαφέρουν μόνο ως προς το αντικείμενο της μέτρησης που στην μια περίπτωση είναι η εκτύπωση και στην άλλη η απεικόνιση σε μόνιτορ.

Αυτό δεν αλλάζει καθόλου όμως την κάθε αυτού μέτρηση και τα στάνταρ της διακριτικής ικανότητας του ματιού.

Τα 300dpi ή ppi είναι η μέγιστη διακριτική ικανότητα που ορίζεται ως τέτοια βάση του οτι μπορείς να διακρίνεις τα πιξελ ή σημεία εκτύπωσης πλησιάζοντας τόσο όσο να βλέπεις καθαρά το είδωλο πριν θολωση η όραση λόγο μικρής απόστασης.

Ακόμα και το όριο όμως των 300 dpi ή ppi ειναι αρκετά πάνω και το γνωρίζουμε όσοι κάνουμε γραφιστικές τέχνες. Στην πραγματικότητα οσα τεστ και αν έχουμε κάνει θα πρέπει να πέσει κάτω απο τα 150 για να φανει διάφορα.

 

Η χρηση ο τροπος και αποσταση που χρησιμοποιεις μια οθονη αναλογα το μεγεθος της εχουν σημασια...Οι εκτυπωσεις και οι οθονες των τηλεορασεων ειναι αλλη κατηγορια και δεν εχουν ουδεμια σχεση με θεμα μας. Ξαναλεω τα 150 ppi εχει ενα κινητο με αναλυση 240*480 στις 3 ιντσες και το πιξελιασμα ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ...μα τι συζηταμε τωρα? Εχεις βαλει κινητα διπλα διπλα για να δεις διαφορες ή ετσι τα λεμε?

Επισης αν επιτρεπεται ποια συσκευη εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι αλλά φαίνεται πως δεν καταλαβαινόμαστε. Τα ppi ή dpi είναι σημεία ανα ίντσα και δεν έχει καμία σημασία για την διακριτικη ικανοτητα αν είναι πιξελς η κουκίδες εκτύπωσης.

Οχι δεν υπάρχει διαφορα αν ξεπερνούν τα 150 σημεία, απλος τα φθηνα τηλέφωνα έχουν οθόνες κατά πολύ κατώτερες και σε άλλους τομείς, όπως ότι μπορείη οθόνη να είναι 150 σημείων αλλά το σήμα που την τροφοδοτεί να μην είναι ανάλογο.

Όπως και να έχει καλό είναι για την αγορά να βρίσκουμε αιτία να αλλάζουμε συσκευές να κινείται και το χρήμα.

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι αλλά φαίνεται πως δεν καταλαβαινόμαστε. Τα ppi ή dpi είναι σημεία ανα ίντσα και δεν έχει καμία σημασία για την διακριτικη ικανοτητα αν είναι πιξελς η κουκίδες εκτύπωσης.

Οχι δεν υπάρχει διαφορα αν ξεπερνούν τα 150 σημεία, απλος τα φθηνα τηλέφωνα έχουν οθόνες κατά πολύ κατώτερες και σε άλλους τομείς, όπως ότι μπορείη οθόνη να είναι 150 σημείων αλλά το σήμα που την τροφοδοτεί να μην είναι ανάλογο.

Όπως και να έχει καλό είναι για την αγορά να βρίσκουμε αιτία να αλλάζουμε συσκευές να κινείται και το χρήμα.

 

Μιλας για εντελως διαφορετικα πραγματα και συγκρινεις ανόμοιες συσκευες με διαφορετικες συνθηκες και χρηση. Αν βαλεις δυο κινητα διπλα διπλα 150 ppi vs 300 ppi με περιπου ιδιες ιντσες η διαφορα ειναι Απιστευτη. Κατι εχεις μπερδεψει προφανως. Πες μου τι smartphone εχεις , εγω εχω ενα lumia 640 αυτη την στιγμη με 298 ppi οπου η διαφορα της αναλυσης με ενα Lumia 820 των 218 ppi ειναι τραγικα εμφανης.

Ειναι σαν αυτους που λενε οτι το ματι δεν μπορει να αντιληφθει την διαφορα πανω απο 30 fps ετσι επειδη το ακουσαν καπου, ενω το 30fps vs 60fps ειναι μερα με νυχτα.

Link to comment
Share on other sites

Για τον μέσο χρήση που είναι και η πλειοψηφία, δεν είναι εμφανής η διαφορά. Αλλά περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.
Link to comment
Share on other sites

Για τον μέσο χρήση που είναι και η πλειοψηφία, δεν είναι εμφανής η διαφορά. Αλλά περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.

Πια διαφορα δεν ειναι εμφανης για τον μεσο χρηστη???Τα 150 ppi με τα 300ppi? Σοβαρα μιλας? Δηλ. δεν διαβαζει αρθρα ή κειμενα ο απλος χρηστης? Δεν σερφαρει οπου εκει και αν φαινεται η διαφορα? Βρε θα με κουζουλανετε να πουμε? Εν ετη 2017 και λεμε οτι τα 150ppi ειναι αρκετα για τον μεσο χρηστη? Οπου ξαναλεω τα 150 ppi ειναι 480*240 ουτε καν VGA στις 3,2 ιντσες!!! Εποχες 10 ετων πισω!!

Μην τα πετατε ετσι αυτα..

Link to comment
Share on other sites

Ότι πεις φίλε. Μπορείς να έχεις βιονικό μάτι και δεν το ξέρουμε. Άλλωστε εσύ τα ξέρεις όλα. Πάω πάσο.

Τουλάχιστον δεν θέλουμε να επιβάλουμε τις απόψεις μας.

Link to comment
Share on other sites

Ότι πεις φίλε. Μπορείς να έχεις βιονικό μάτι και δεν το ξέρουμε. Άλλωστε εσύ τα ξέρεις όλα. Πάω πάσο.

Τουλάχιστον δεν θέλουμε να επιβάλουμε τις απόψεις μας.

 

Θελει βιονικο ματι για να ξεχωρισεις τα 480*240 pixels σε σχεση με τα 1280*720 ε?

Οταν δεν μπορουμε να υποστηριξουμε αυτα που λεμε το γυρναμε σε καμια προσωπικη σποντα και στην καραγκουνα, κλασσικη τακτικη.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά,ηρεμία.

Εννοείται πως αν βάλεις δίπλα δίπλα μια "απλή" οθόνη,σαν τη δική μας,σε μία με την διπλάσια ανάλυση,πως θα φανεί η διαφορά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...