Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το hard reset θα χάσει τα δεδομένα όμως, έτσι δεν είναι? Όταν θα επανέλθει θα εχει τα 10ρια ή τα 8 με τα οποία ήρθε το κινητό όταν το αγορασα?

 

 

 

Όντως αισθητή η διαφορά του φβ με τον ετζ. Καμία σχέση.

 

Με το hard reset θα μεινει στα 10.

Όταν λες δεδομενα τι εννοεις?

Οι επαφες σου και τα mail είναι συνδεδεμενα με τον λογαριασμο Microsoft και επανέρχονται.

Οι εφαρμογες σου υπαρχουν στην βιβλιοθηκη του store.

Οσο για το facebook μπορεις να το ρυθμισεις να σου ερχονται ειδοποιήσεις μεσο mail χωρις να εχεις την εφαρμογή.

Edited by st1313
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Έβαλα τα δεκαρια στο κινητό και δυστυχώς πλέον σέρνεται σε οτιδήποτε έχει να κάνει με το ίντερνετ. Το facebook app κρασαρει σχεδόν πάντα όταν ανοίγει ενώ και τόσο με τον edge όσο και με τον uc browser ειναι πρακτικά αδύνατον να σερφάρεις αφού καθυστερούν παρα πολύ να εμφανίσουν οποιαδήποτε σελίδα. Επιπλεον το outlook καθυστερει απιστευτα να κατεβασει/ανοιξει τα μαιλ.Τι στην ευχή, για πέταμα το κινητό;

 

Περίμενε να πάρεις όλες τις ενημερώσεις μέχρι την .1066, γιατί δεν μπαίνεις στην τελευταία έκδοση από την αρχή.

 

Για Facebook η καλύτερη για μένα είναι το slimSocial for Facebook

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε να πάρεις όλες τις ενημερώσεις μέχρι την .1066, γιατί δεν μπαίνεις στην τελευταία έκδοση από την αρχή.

 

Για Facebook η καλύτερη για μένα είναι το slimSocial for Facebook

 

Sent from mTalk

 

 

 

Θενκς για την βοήθεια. 10.0.10586.107 γράφει os build. Πού αναφέρεται η έκδοση που λες? Το είχα κανένα 18ωρο στο WiFi με ίντερνετ μετά την αναβάθμιση. Πόσο να χρειάζεται πια για να φτάσει στις τελευταίες ενημερώσεις?

Link to comment
Share on other sites

Θενκς για την βοήθεια. 10.0.10586.107 γράφει os build. Πού αναφέρεται η έκδοση που λες? Το είχα κανένα 18ωρο στο WiFi με ίντερνετ μετά την αναβάθμιση. Πόσο να χρειάζεται πια για να φτάσει στις τελευταίες ενημερώσεις?

 

Ρυθμισεις-ενημερωση και ασφαλεια-ενημερωση τηλεφωνου-ελεγχος για ενημερώσεις. Εχεις και την ενημερωση που ειπε ο φιλος ποιο πισω.

Link to comment
Share on other sites

Θενκς για την βοήθεια. 10.0.10586.107 γράφει os build. Πού αναφέρεται η έκδοση που λες? Το είχα κανένα 18ωρο στο WiFi με ίντερνετ μετά την αναβάθμιση. Πόσο να χρειάζεται πια για να φτάσει στις τελευταίες ενημερώσεις?

Μετά την .107 πας απευθείας στην .1066! Δεν θα τις περάσεις όλες μία-μία. ;)

Αυτό που είπε ο st1313 πιο πάνω θα κάνεις!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μετά την .107 πας απευθείας στην .1066! Δεν θα τις περάσεις όλες μία-μία. ;)

 

Αυτό που είπε ο st1313 πιο πάνω θα κάνεις!

 

Ναι αυτό εννοούσα κι εγώ... Απλά θυμάμαι πως στη αρχή μπορεί να σε κρατήσει στην .107 και αν δε το πάρεις χαμπάρι απογοητεύεσαι πλήρως...

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Όντως έκανα αυτό που είπε ο φίλος και πράγματι υπήρχε η ενημέρωση .1066 την οποία και κατεβάζω τώρα. Μακάρι να φτιάξουν τα πράγματα γιατί ήμουν έτοιμος να αλλάξω κινητό. Θα ενημερώσω, ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι για να ενημερώσω ότι η διαφορά είναι αισθητή με τα τελευταία updates. Άλλο κινητό και η πλοήγηση με τον edge πλέον αξιοπρεπής. Ευχαριστώ για την βοήθεια γιατί ήμουν έτοιμος να το σπάσω.
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και Χριστος Ανεστη!Χθες βγαινοντας το βραδυ από την εκκλησια προσπαθησα να κανω καποια κληση και δεν ακουγα τιποτα.Λεω δε θα εχει καλο σημα,ξαναπροσπαθησα τιποτα,ξανα ξανα ξανα τιποτα,ανοιξα το μεγαφωνο και ακουγονταν όλα μια χαρα.με τα handsfree όλα τελεια.Διαβασα καποια σχολια σε ξενα φορουμ και καποιος αναφερει πως κολλαει η συσκευή σε λειτουργια ακουστικων.Το θεμα είναι ότι ειχα καιρο να βαλω ακουστικα.Εχει αναφερθεί το πρόβλημα στο φορουμ;Αλλαζα τη SIM στην υποδοχη 2 και το πρόβλημα εφτιαχνε,εβαζα το καλυμμα της μπαταριας και ο ηχος παλι χανοταν.Τωρα εχει σταθεροποιηθεί παλι ευτυχως,πραγματοποιησα και κλησεις αλλα μεχρι ποτε;Εχει συμβει σε καποιον;

Επισης όταν βαζετε τα ακουστικα βγαινει καποιο συμβολο με ακουστικα στο πανω μερος της οθονης;Δε βγαζει κατι,αλλα δε θυμαμαι και αν εβγαινε τιποτα!Χρονια πολλα παιδια

Edited by giannisg23
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και Χριστος Ανεστη!Χθες βγαινοντας το βραδυ από την εκκλησια προσπαθησα να κανω καποια κληση και δεν ακουγα τιποτα.Λεω δε θα εχει καλο σημα,ξαναπροσπαθησα τιποτα,ξανα ξανα ξανα τιποτα,ανοιξα το μεγαφωνο και ακουγονταν όλα μια χαρα.με τα handsfree όλα τελεια.Διαβασα καποια σχολια σε ξενα φορουμ και καποιος αναφερει πως κολλαει η συσκευή σε λειτουργια ακουστικων.Το θεμα είναι ότι ειχα καιρο να βαλω ακουστικα.Εχει αναφερθεί το πρόβλημα στο φορουμ;Αλλαζα τη SIM στην υποδοχη 2 και το πρόβλημα εφτιαχνε,εβαζα το καλυμμα της μπαταριας και ο ηχος παλι χανοταν.Τωρα εχει σταθεροποιηθεί παλι ευτυχως,πραγματοποιησα και κλησεις αλλα μεχρι ποτε;Εχει συμβει σε καποιον;

 

Επισης όταν βαζετε τα ακουστικα βγαινει καποιο συμβολο με ακουστικα στο πανω μερος της οθονης;Δε βγαζει κατι,αλλα δε θυμαμαι και αν εβγαινε τιποτα!Χρονια πολλα παιδια

 

Άκου τι συμβαίνει.. Καμία φορά, αν συνδεεις για μέρες Bluetooth handsfree, κάποιο bug που υπάρχει, όταν πας να κάνεις ή δεχτείς κλήση βλέπει ότι και πάλι έχεις συνδέσει το ακουστικό. Λύνεται απλά με επανεκκίνηση γιατί θα το κάνει συνέχεια. Επίσης, το καταλαβαίνεις αμέσως γιατί θα έχει φωτίσει το αντίστοιχο εικονίδιο στο πεδίο της κλήσης... Με μια απλή επανεκκίνηση θα στρώσει και μπορεί να μη σου ξαναεμφανιστεί ποτέ..

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Άκου τι συμβαίνει.. Καμία φορά, αν συνδεεις για μέρες Bluetooth handsfree, κάποιο bug που υπάρχει, όταν πας να κάνεις ή δεχτείς κλήση βλέπει ότι και πάλι έχεις συνδέσει το ακουστικό. Λύνεται απλά με επανεκκίνηση γιατί θα το κάνει συνέχεια. Επίσης, το καταλαβαίνεις αμέσως γιατί θα έχει φωτίσει το αντίστοιχο εικονίδιο στο πεδίο της κλήσης... Με μια απλή επανεκκίνηση θα στρώσει και μπορεί να μη σου ξαναεμφανιστεί ποτέ..

 

Sent from mTalk

 

Δυστυχως σημερα το πρωι το ακουστικο παλι δε λειτουργει.Εκανα και επανεκκινηση,και soft reset αλλα τιποτα,καμια αλλη ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε Samsung s7 αν βρεις..

 

Same Sh1t...Different Day

 

επειδή δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα , να κοιτάξω να βρω άλλο φορτιστή με περισσότερα Amps.?

Edited by gsserv10
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό φορτίζει μέχρι 1,33α

Οπότε με ένα φορτιστή 1α ή 1,5α είσαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα , να κοιτάξω να βρω άλλο φορτιστή με περισσότερα Amps.?

 

 

Εγω αυτόν που σου πρότεινα τον εχω δοκιμάσει με άλλο κινητό οχι του θέματος και φορτίζει σφαίρα.Ουτε με τον δικό ούτε με κανέναν άλλο δεν φορτίζει τόσο γρήγορα όσο με του s7.

 

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Από 0% έως 100% σε 2 ώρες 45 λεπτά, με μέγιστο φορτίο 1,33α. Δοκιμασμένο με usb tester και με διάφορους φορτιστές. Έχω 3 κινητά.
Link to comment
Share on other sites

Θελω τη βοηθεια σας για κατι. Οταν βγαζω φωτο με την μπροστινη καμερα , η φωτογραφια βγαινει με αντεστραμμενα τα προσωπα (mirror). Εψαξα τις ρυθμισεις αλλα δεν βρηκα κατι. Γνωριζει καποις κατι??
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.Θέλω να ρωτήσω πως βάζουμε δικό μας ήχο σε κάποια επαφή,2 πως να το κάνω να μη σβήνει η οθόνη όταν παίρνω η με παίρνουν τηλ.;;Και 3,οι φωτο που εχω στη καρτα μνημης δε φαινονται στις φωτο στην αρχικη οθονη!Αλλα μεσα απο τις ρυθμισεις και τον file manager,φαινονται κανονικα!Γιατι αυτο?Εχω τα win 10 με τη 1067 εκδοση.Δε εμφανισε πιο προσφατη.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by petran66

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.Θέλω να ρωτήσω πως βάζουμε δικό μας ήχο σε κάποια επαφή και 2 πως να το κάνω να μη σβήνει η οθόνη όταν παίρνω η με παίρνουν τηλ.;;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Από την επεξεργασία των επαφών βάζεις Ringtone!

Όσο για το σβήσιμο της οθόνης, αν το πλησιάσεις στο αφτί σβήνει μονη της για να μη πατήσεις την οθόνη κατά λάθος! Εκτός αν εννοείς κάτι άλλο.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Από την επεξεργασία των επαφών βάζεις Ringtone!

Όσο για το σβήσιμο της οθόνης, αν το πλησιάσεις στο αφτί σβήνει μονη της για να μη πατήσεις την οθόνη κατά λάθος! Εκτός αν εννοείς κάτι άλλο.

 

Αυτο με τους ηχους το ξερω.Εγω εννοω να βαλω δικο μου απο τη καρτα μνημης!Εχω τα win 10 με τη 1067 εκδοση.Δε εμφανισε πιο προσφατη.

Edited by petran66

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κατεβάσεις την εφαρμογή ringtone maker και να περάσεις από κει το τραγούδι που θέλεις και να το κάνεις ringtone!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής. Έχει η γυναίκα μου το συγκεκριμένο τηλέφωνο, και εδώ και λίγους μήνες της τρώει υπερβολικά δεδομένα. Στις ρυθμίσεις για Dropbox και onedrive ανεβάζει μόνο με wifi. Τι άλλο θα μπορούσε να αλλάξει; έχει περασμένα τα 10 άρια. από χρήση μόνο viber, what's up και λίγο Facebook αλλά συνήθως με wifi.
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...