Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα 8.1 έχεις ακόμα; :lol::p

Όχι βέβαια. Με το που ήρθε πέρυσι τον Μάρτιο η αναβάθμιση σε 10 κατευθείαν την πέρασα. Πρώτα όμως έκανα heard reset, μετά έκανα την αναβάθμιση και μετά έστησα το κινητό από την αρχή. Τα 10αρια τρώνε εύκολα την μπαταρία αλλά έχουν πολύ καλύτερες εφαρμογές. Οι περισσότερες εφαρμογές αποθηκεύονται και στην κάρτα μνήμης,μάλιστα πριν 5 μέρες πέρασα και την τελευταία αναβάθμιση την 251 και πηγαίνει ακόμα καλύτερα. Προσοχή κάποιες εφαρμογές αργούν να ανοίξουν ( Facebook, messenger κ.λ.π) αλλά και στο laptop με 8 gb ram και εκεί αργεί να ανοίξει. Έχω το δικαρτο , το οποίο μάλιστα έχει και την λειτουργία smart dual sim η οποία με έχει βολέψει πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το ιδιο αντιμετωπισα μεχρι που καμια εφαρμογη δεν μετακινουταν.

διαπιστωσα οτι οι επαφες επιαναν το μεγαλυτερο χωρο και απενεργοποιησα τον λογαριασμο μου ,

ετσι ανεκτησα 1, gb. προχωρησα στην αναβαθμιση και επανεγκατεστησα τον λογαριασμο μου . ολα πηγαν καλα και σημερα εγκαταστηθηκε και η 251 και παλι μου εμειναν ελευθερα γυρω στο 1 gb απο 520mb του παρελθοντος.

παντως δουλευει τελεια νομιζω τωρα .

νομιζω αυτη η λυση θα σου κοστισει λιγοτερο χρονο και σιγουρο αποτελεσμα μιας και οι επαφες επανερχονται αμμεσα απο το microsoft account

καλη επιτυχια

 

 

Με βοηθάς λίγο πως απενεργοποιείς τον λογαριασμό σου?

Link to comment
Share on other sites

Πήγα την Κυριακή Πάρνηθα, πάω να κοιτάξω σήμερα τις φωτογραφίες στο pc, όλες 240-360 MB, χάλια μαύρα, πάω στις επιλογές και είναι απενεργοποιημένη η επιλογή μεγέθους αρχείου. Θα το ξεστήσω - στήσω απο την αρχή, η φωτογραφία ήταν ο κύριος λόγος που το κρατούσα ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδια μια ερωτηση. Μου ηλθε ενημερωση για αναβαθμιση στην τελευται εκδοση. Ξεκιναει η διαδικασια αλλα σταματαει γιατι θελει περιπου 1 γιγα ακομα χωρο. Το ωραιο ειναι οτι τα αρχεια συστηματος κτλ ειναι πανω 5,7 γιγα (απο τα οποια δεν μπορω να σβησω κατι)ενω εφαρμογες ειναι 483ΜΒ που δεν σβηνονται .

Τι μπορω να κανω για να απελευθερωσω εστω και προσωρινα χωρο, να γινει η αναβαθμιση και μετα να επαναφερω τα σβησμενα?

 

Hardreset επιγοντως. 5,7 αρχεια συστηματος είναι παρα πολύ.

Εγω εχω 2.75 αρχεια συστηματος 256 εικονικη μνημη και 912 εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

Θα το ξαναρωτήσω....

 

Τι πρέπει να επιλέξουμε ώστε να μην κάνει αναβαθμίσεις από μόνο του ;;

Ειδοποίηση πάλι πως θα γίνει επανεκκίνηση μετά τις 11 το βράδυ.

Πως μπορούμε να το κάνουμε αυτό ;;

Link to comment
Share on other sites

Θα το ξαναρωτήσω....

 

Τι πρέπει να επιλέξουμε ώστε να μην κάνει αναβαθμίσεις από μόνο του ;;

Ειδοποίηση πάλι πως θα γίνει επανεκκίνηση μετά τις 11 το βράδυ.

Πως μπορούμε να το κάνουμε αυτό ;;

 

Νομίζω δεν μπορείς να το αποφύγεις.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Με βοηθάς λίγο πως απενεργοποιείς τον λογαριασμό σου?

 

πας ρυθμισεις λογαριασμοι, λογαριασμοι ηλεκτρονικου ταχυδρομειου και εφαρμογης,εκει βλεπεις ποιους λογαριασμους εχεις περασει

πατας πανω στον λογαριασμου που θελεις μια φορα στα δεκαρια η παρατεταμενα στην προηγουμενη εκδοση των win 10

σου ανοιγει καποιες επιλογες και μια εξ αυτων ειναι καταργηση .

αφου τους καταργησεις κανε ενα soft reset και δες τι αποθηκευτικο χωρο εχεις τωρα

αν πανε ολα καλα οπως σε εμενα πας παλι ρυθμισεις λογαριασμοι λογαριασμοι ηλ ταχ... και πατας προσθηκη (+) και σου φερνει τις επαφες

ελπιζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

Hardreset επιγοντως. 5,7 αρχεια συστηματος είναι παρα πολύ.

Εγω εχω 2.75 αρχεια συστηματος 256 εικονικη μνημη και 912 εφαρμογες.

 

Εκανα hard resetkai eida megalh beltivsh (kai sthn taxythta) .

Τα αρχεια συστηματος (μαζι με τα προγραμματα που αναγκαστηκα αποθηκευονται στον σκληρο του κινητου)κατεβηκαν στα 3,8 γιγα.

Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Πάλι έκλεισε μόνο του και κάνει αναβάθμιση.....χθες πάλι έκανε την ίδια ώρα....κάθε βράδυ αυτό θα κάνει ;;;

Πριν το κόλλημα δεν το έκανε αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο με τα δεκάρια δείχνει τα χρονια του , και στο 640 και στο 640xl .

 

ΣΤο δικό μου Πάντως -640 XL dual SIM , αγορασμένο από Microsoft Γαλλίας πριν από 20 μήνες- μετά και την τελευταία προχθεσινή πολλοστή αναβάθμιση έκανα hard reset, και πάει πολύ καλά και γρήγορα ( δεν έχω βάλει πολλές εφαρμογές, ακόμα, βέβαια )

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα χάλια πάει μετά την τελευταία αναβάθμιση, τρελή αργοπορία σε οτιδήποτε και το χειρότερο είναι ότι ξαφνικά όταν για κάποιο λόγο χάσει το δίκτυο μετά δεν επανέρχεται με τίποτα παρά μόνο με κλείσμο άναμα.

 

Φαντάζομαι ότι μόνο με hard reset θα στρώσει ;;;; :(

Αν το κάνω θα επιστρέψει στην 8 που είχε αρχικά όταν το αγόρασα ή στην 10 ;;;

Edited by dpolal

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα χάλια πάει μετά την τελευταία αναβάθμιση, τρελή αργοπορία σε οτιδήποτε και το χειρότερο είναι ότι ξαφνικά όταν για κάποιο λόγο χάσει το δίκτυο μετά δεν επανέρχεται με τίποτα παρά μόνο με κλείσμο άναμα.

 

Φαντάζομαι ότι μόνο με hard reset θα στρώσει ;;;; :(

Αν το κάνω θα επιστρέψει στην 8 που είχε αρχικά όταν το αγόρασα ή στην 10 ;;;

 

Στα 10 θα παραμείνει.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Hard reset πως γίνεται ;;

Χάνουμε κάποια δεδομένα ;; π.χ φωτογραφίες εφαρμογές ή κάτι άλλο ;;;

Ναι αυτά τα χάνεις αν δεν τα αποθηκεύσεις κάπου.

Επαναφορά τηλεφώνου ειναι το hard reset!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έκανα και το πληκτρολόγιο μίκρυνε. Στις ρυθμίσεις του το έχω στο μεγάλο.

Πως το επαναφέρω όπως ήταν πριν ;;

 

Πριν έπιανε όλη τη γκρι περιοχή.

 

wp_ss_20170516_0001.png

Edited by georgefocus
Link to comment
Share on other sites

Παρατεταμένο πάτημα πάνω στο space bar και σύρσιμο αριστερά. Ενεργοποίησες την μετακίνηση του πληκτρολογίου στην δεξιά πλευρά.
Link to comment
Share on other sites

Πως βγάζουμε την ειδοποίηση του ημερολογίου στην αρχική οθόνη για τα γενέθλια επαφών από κινητό fb κ.α ;;;
Link to comment
Share on other sites

Πως βγάζουμε την ειδοποίηση του ημερολογίου στην αρχική οθόνη για τα γενέθλια επαφών από κινητό fb κ.α ;;;

 

Επαφες-ανοιγμα της επαφης που σε ενδιαφερει-επεξεργασια-αλλο-και βαζεις ότι θελεις.(αυτά για τα γενεθλια επαφων)

Για γενεθλια από facebook λαμβανω mail(δεν δουλευω την εφαρμογή)

Link to comment
Share on other sites

Πως το κάνεις με τη μία για όλες τις επαφές να μην εμφανίζεται στο ημερολόγιο ;;

 

Θυμάμαι στα 8αρια επέλεγες αν θες να εμφανίζονται οι γιορτές τα γενέθλια κ.α από τις ρυθμίσεις ημερολογίου.

Link to comment
Share on other sites

Πως το κάνεις με τη μία για όλες τις επαφές να μην εμφανίζεται στο ημερολόγιο ;;

 

Θυμάμαι στα 8αρια επέλεγες αν θες να εμφανίζονται οι γιορτές τα γενέθλια κ.α από τις ρυθμίσεις ημερολογίου.

 

Ημερολογιο-πατας τις τρεις γραμμες πανω αριστερα και ξεμαρκαρεις τα γενεθλια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...