Jump to content

Microsoft Lumia 640 XL


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείς να βγάλεις με ένα άλλο κινητό φωτογραφία τον φακό σε κοντινή απόσταση να δούμε ;;;

Το καλύτερο θα ήταν να το έβγαζε φωτογραφία με μια ψηφιακή φωτογραφική, που εστιάζει καλύτερα!

Αν έχει...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βγάλεις με ένα άλλο κινητό φωτογραφία τον φακό σε κοντινή απόσταση να δούμε ;;;

 

Το εχω ηδη κάνει φίλε με το κινητό της γυναίκας μου που είναι ακριβώς το ίδιο. Καμία σχέση η μια φωτογραφία με την άλλη απο τα ίδια ακριβώς κινητά. Μπορώ να ανεβάσω εδω τις φωτογραφίες; Αν ναι, πως;

Link to comment
Share on other sites

Φωτογράφισα το πρώτο έντυπο που βρέθηκε μπροστά μου τυχαία, με δυο ίδια κινητά, κάτω απο τις ίδιες συνθήκες, με ίδιο φωτισμό και απο ίδια απόσταση. Δεν χρειάζεται να εξηγήσω ποιά απο τις δυο φωτογραφίες είναι απο το δικό μου κινητό...

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήγα στη διαχείριση συνημμένων αρχείων απο εδω, έκανα τις φωτογραφίες upload, αλλά δεν ξέρω πως να τις ποστάρω. Δεν ξέρω βασικά αν επιτρέπεται αλλά και τον τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω ηδη κάνει φίλε με το κινητό της γυναίκας μου που είναι ακριβώς το ίδιο. Καμία σχέση η μια φωτογραφία με την άλλη απο τα ίδια ακριβώς κινητά. Μπορώ να ανεβάσω εδω τις φωτογραφίες; Αν ναι, πως;

Ανέβασέ τις σε κάποιο site διαμοιρασμού εικόνων (π.χ. http://imgur.com/) και κάνε επικόλληση το link (θα καταλάβεις ποιο είναι, εμφανίζεται στα δεξιά στο site), στο αντίστοιχο εργαλείο (Προσθήκη εικόνας). Δεν ξέρω αν υπάρχει πιο γρήγορος ή πιο λειτουργικός τρόπος.

 

Πάντως δε σου έγραψαν να φωτογραφήσεις κάτι με τα δύο διαφορετικά κινητά για να διαπιστωθεί η θολούρα. Σου έγραψαν να φωτογραφήσεις τον φακό του κινητού που έχει πρόβλημα από κοντινή απόσταση με το άλλο κινητό ή με κάμερα, έτσι ώστε να διαπιστωθεί αν η θολούρα είναι λόγω γδαρμένου φακού και όχι λόγω hardware. Αυτό μπορείς να το διαπιστώσεις και μόνος σου. Και 'γω έχω μια παλιά συσκευή που φωτογραφίζει με θολούρα, αλλά αυτό οφείλεται στη γδαρμένη επιφάνεια της πλαστικής προστατευτικής επιφάνειας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το πιστέψετε, όπως δεν το πιστεύω και εγω άλλωστε. Η κάμερα έφτιαξε απο... μόνη της. Δεν ξέρω πως. Εγω δεν έκανα τίποτα εκτός απο δυο hard reset πριν απο κάποιες μέρες. Τώρα το θυμήθηκε; Πως είναι δυνατόν; Κάτι ενημερώσεις έκανε προχθές, άσχετες με την κάμερα. Το ανακάλυψα τυχαία σήμερα μετά απο κάποιες φωτογραφίες που τράβηξα. Ζούμαρα και παρατήρησα πως δεν είχε καμία θολούρα! Αν είναι δυνατόν... Θα με τρελάνει αυτό το κινητό... Με αυτό το κινητό πάντως ποτέ δεν πλήττεις! Πάντα κάποιο θέμα θα έχει!
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το πιστέψετε, όπως δεν το πιστεύω και εγω άλλωστε. Η κάμερα έφτιαξε απο... μόνη της. Δεν ξέρω πως. Εγω δεν έκανα τίποτα εκτός απο δυο hard reset πριν απο κάποιες μέρες. Τώρα το θυμήθηκε; Πως είναι δυνατόν; Κάτι ενημερώσεις έκανε προχθές, άσχετες με την κάμερα. Το ανακάλυψα τυχαία σήμερα μετά απο κάποιες φωτογραφίες που τράβηξα. Ζούμαρα και παρατήρησα πως δεν είχε καμία θολούρα! Αν είναι δυνατόν... Θα με τρελάνει αυτό το κινητό... Με αυτό το κινητό πάντως ποτέ δεν πλήττεις! Πάντα κάποιο θέμα θα έχει!

 

Αφού στο λέγαμε, το τηλέφωνο έχει ψυχή, το πιάνουν που και που τα ψυχολογικά του, αλλά αν δεν το πιέσεις και είσαι καλός μαζί του, ξαναπαίρνει τον ίσιο δρόμο....

 

Αστειεύομαι αλλά εγώ έτσι νιώθω την εμπειρία windows, γιαυτό δεν αλλάζω αυτό το τόσο πλούσιο σε συναισθήματα λειτουργικό...

Link to comment
Share on other sites

Αφού στο λέγαμε, το τηλέφωνο έχει ψυχή, το πιάνουν που και που τα ψυχολογικά του, αλλά αν δεν το πιέσεις και είσαι καλός μαζί του, ξαναπαίρνει τον ίσιο δρόμο....

 

Αστειεύομαι αλλά εγώ έτσι νιώθω την εμπειρία windows, γιαυτό δεν αλλάζω αυτό το τόσο πλούσιο σε συναισθήματα λειτουργικό...

Χάχα το έφτιαξε έτσι η Microsoft ώστε να μη πλήττουμε!!! :lol:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το τηλεφωνο αρχίζει πλέον σιγα σιγα να δείχνει την ηλικία του το 1 γιγα ραμ να ειναι λιγο το φειςμπουκ θέλει μισό λεπτό να πάρει μπρος και πολλές εφαρμογές δεν άνοιγουν άμεσα........
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο αρχίζει πλέον σιγα σιγα να δείχνει την ηλικία του το 1 γιγα ραμ να ειναι λιγο το φειςμπουκ θέλει μισό λεπτό να πάρει μπρος και πολλές εφαρμογές δεν άνοιγουν άμεσα........

Βάλε την τελευταία έκδοση 502

Για το φατσαμπούκι βάλε την εφαρμογή της μικρομαλακής ή την εφαρμογή slim social for Facebook.

Εγώ αυτά χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

Στις λεπτομέρειες χρήσης δεδομένων δικτύου vodafone μου δείχνει ότι το σύστημα κατανάλωσε 543 MB, πως μπορώ να περιορίσω τέτοια κατανάλωση δεδομένων στο μέλλον από το σύστημα?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να σας ρωτήσω κάτι. Στην πλοήγηση στον χάρτη οι νέες σήραγγες Τεμπών φαίνονται ;;

Ταξίδεψε κανείς με πλοήγηση για να μας πει;;

Πριν λίγες μέρες που ταξίδεψα δεν υπήρχαν οι σήραγγες αυτές.

Και υποτίθεται είναι ενημερωμένος ο χάρτης.

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κάτι. Στην πλοήγηση στον χάρτη οι νέες σήραγγες Τεμπών φαίνονται ;;

Ταξίδεψε κανείς με πλοήγηση για να μας πει;;

Πριν λίγες μέρες που ταξίδεψα δεν υπήρχαν οι σήραγγες αυτές.

Και υποτίθεται είναι ενημερωμένος ο χάρτης.

 

σε τι λειτουργικο δουλευεις?...διοτι τα 8.1 εχουν HERE DRIVE MAPS που ενημερώνονται ενώ τα 10αρια MICROSOFT MAPS που δεν ενημερώνονται.

Link to comment
Share on other sites

10 αρια εχω αλλά στις ρυθμίσεις του χάρτη γιατί μου δείχνει ενημέρωση ;;

Να την κάνεις τότε. Ενημέρωση των χαρτών θα είναι!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου κάρτα SD μου λέει πως έχει τιγκάρει. Μάλιστα σήμερα πήγα να βγάλω φωτο και έβγαλε μήνυμα για ανεπάρκεια αποθηκευτικού χώρου.

Στην πρώτη φωτογραφία φαίνεται πως έχω ακόμη διαθέσιμα ακόμα 79ΜΒ ενώ αν ανοίξω τον φάκελο και επιλέξω όλα τα στοιχεία έχουν μέγεθος 210ΜΒ περίπου.

Πως θα εξοικονομήσω χώρο ;;

Εφαρμογές πολλές΄δεν έχω εγκατεστημένες και από χάρτες μόνο της Ελλάδας.

 

image.jpg

 

image.jpg

Link to comment
Share on other sites

^^ Προφανώς κάποιο πρόβλημα με την κάρτα. Μεταφορά κάνε στον υπολογιστή και μετά κάνε φορμάρισμα την κάρτα από το κινητό. Αν σου βγάλει όλη την χωρητικότητα είναι οκ.
Link to comment
Share on other sites

Ok με την κάρτα . Μορφοιποιηση ήθελε.

Κάποις εφαρμογές που ήταν στην κάρτα φυσικά χάθηκαν.

Τις βρίσκω πάλι στο store και μου βγάζει επιλογή επανεγκατάσταση..το επιλέγω αλλά κατεβάζει λίγα KB και μετά κολλάει βγάζοντας ειδοποιηση : δεν ήταν δυνατή η εγκατάσταση θα προσπαθήσουμε αργότερα.

Βασικά viber instagram με ενδιαφέρει.

 

Τι φταίει ;;;

Link to comment
Share on other sites

^^βάλε να γίνει η εγκατάσταση στην εσωτερική μνήμη του κινητού και μετά αν θες κάνε μεταφορά στην κάρτα
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το εξής, όταν πας στο στόρι πάτα εγκατάσταση και όταν σου κάνει σφάλμα κάνε σοφτ ρισέτ. (κράτα δηλαδή το κουμπί μέχρι να σβήσει). Εμένα έτσι ξεκολλάει συνήθως.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ούτε με soft reset μπόρεσα να εγκαταστασησω εφαρμογές που πριν την μορφοποιηση της κάρτας βρισκόταν εκεί.

Καμια άλλη βοήθεια;;

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι είσαι στην τελευταία επίσημη έκδοση;

Τότε ή περιμένεις να βγει νέα έκδοση από βδομάδα ή πας στην τελευταία φαστ insider που είναι πολύ καλλίτερη. Έχω 4 συσκευές και βλέπω και τις δυο εκδόσεις

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς τελευταία επίσημη έκδοση φίλε μου ;;

Σε ποια έκδοση του λειτουργικού είσαι;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 640 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...